Tour de France

Pogacar wil in Pyreneeën ‘op elke klim aanvallen’

null Beeld ANP / EPA
Beeld ANP / EPA

Tadej Pogacar heeft een derde eindzege van de Tour de France nog niet uit zijn hoofd gezet. Op de rustdag in Carcassonne zei de Sloveen dat hij er alles aan gaat doen om de aanval op klassementsleider Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma in te zetten.

redactie sport

Pogacar, die een achterstand van 2 minuten en 22 seconden heeft op Vingegaard, wil zijn achterstand nog voor de tijdrit in de voorlaatste etappe van zaterdag goedmaken. “Ik moet elke kans grijpen en elke klim aanvallen om elke dag wat tijd te winnen. Ik hoop dat ik uiteindelijk nergens spijt van krijg”, zei hij. “Ik moet het gat voor de tijdrit dichten. Jonas is echt goed. Ik wil niet gokken op de tijdrit en hopen dat ik daar 30 seconden of 2 minuten kan winnen.”

Toch gaf Pogacar ook toe dat hij ook kan berusten in een tweede plek. “Het is niet het einde van de wereld als ik niet in het geel in Parijs aankom”, zei de Sloveen.

Vingegaard is voorbereid op aanvallen, maar niet alleen van Pogacar. “Het zou me niet verbazen als ook Ineos Grenadiers nog wat gaat proberen”, zei de kopman van Jumbo-Visma op de rustdag. “Ze hebben met Geraint Thomas, Tom Pidcock en Adam Yates nog drie ijzers in het vuur.”

Thomas staat kort achter Pogacar op 2.43. Voor woensdag en donderdag staan er twee zware ritten in de Pyreneeën op het programma en zaterdag een tijdrit van ruim 40 kilometer. Vingegaard zei weinig last meer te hebben van zijn valpartij van zondag. “Ik heb wat schaafwonden, maar dat is niet erg”, zei de Deen, die zondag zijn ploeggenoten Primož Roglič en Steven Kruijswijk zag wegvallen. “Dat is heel jammer”, zei hij. “Maar in de Alpen werd het ook vaak een gevecht tussen Pogacar en mij. Ik zal niets cadeau krijgen in de Pyreneeën met die hitte. Ik verwacht veel aanvallen. Ik zal attent moeten zijn.”

Lees ook: Tour van Jumbo-Visma verandert in zeven kilometer weer volledig

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden