RecensieKookboek
Welmoed Bezoen deelt alle gerechten die haar leven lekker maken
Urenlang gepassioneerd in de keuken staan is een heerlijk tijdverdrijf. Maar nu het eindelijk wat zonniger wordt en het buitenleven lonkt, is dit kookboek met genoeg recepten voor de luie kok een geschenk uit de hemel. Aan kookboekauteur en voormalig chef-patissier Welmoed Bezoen is het wel besteed. Op Instagram laat ze weten dat elke streep en punt in dit boek persoonlijk zijn.
Al is het wel even zoeken door haar chaotische indeling, toch valt bladerend je oog vanzelf op iets wat je absoluut wilt proeven. Vooral het hoofdstuk Classy and a lil’ bit fancy met zonnige sjalotten-tarte tatin, ricotta gnudi met doperwtensaus en paddenstoelenflan laat de smaakpapillen vibreren.
Opvallend is ook het deel over bijdehandjes – kleine houdbare smaakbommen – zoals bruine-boekweitboter of mandarijnenkosho (gefermenteerde citrus-chilipasta). Zo fluf je iedere alledaagse maaltijd met gemak op. Welmoed deelt alles wat haar leven lekker maakt en hoopt dat u ook zo wild wordt van haar gerechten. Die kans willen we u niet onthouden.
Welmoed Bezoen
Welmoeds wilde keuken
Carrera Culinair; 352 blz. € 35