BoekrecensieKinderboek
Een grappig kartonboek? Op Susanne Strasser kun je rekenen
Wie een geslaagd kartonboek voor peuters zoekt, kan blind één van de zes stapelverhalen van de Duitse Susanne Strasser kopen.
Het concept is elke keer nagenoeg hetzelfde, maar steeds weer geestig uitgewerkt.
In Zó moe en toch klaarwakker draait het om dieren die een voor een met een smoesje uit bed gaan, in De walvis gaat in bad komt er steeds een dier bij tot het bad te vol wordt. In deze nieuwe titel roept het kind dat altijd een kleine rol speelt: ‘Kom we gaan een boek lezen!’ De dieren komen erbij. “En dan kunnen ze beginnen. De zebra, de kat, het kind, de hamster en de leeuw lezen een… ‘WACHT!’ hinnikt de zebra. ‘De ooievaar is er nog niet!”
Zo weerhoudt telkens iets anders het kind van het voorlezen. Als het is opgelost, herhaalt Strasser: ‘Zo, nu kunnen ze beginnen. De zebra, de kat…’ et cetera. Ondertussen zie je op de humorvolle tekeningen hoe de ooievaar stiekem de popcorn van de hamster opeet en de zebra hannest met een dekentje. Zullen ze ooit dat boek nog lezen?
Susanne Strasser
Kom, we gaan een boek lezen!
Vert. Berd Ruttenberg. Hoogland & Van Klaveren; 22 blz. € 12,50
Vanaf 3 jaar