Winterspelen en WK voetbal, en nog veel meer

Op de sportkalender van 2010 springen twee evenementen in het oog: de Olympische Winterspelen in Vancouver en het WK voetbal in Zuid-Afrika. Maar er is meer.

JANUARI

7-12 Wielrennen Zesdaagse van Rotterdam.

9-10 Schaatsen EK allround (Hamar).

9-10 Schaatsen NK sprint (Groningen).

9-10 Wielrennen NK veldrijden (Heerlen).

10 Atletiek Halve marathon (Egmond).

10-31 Voetbal Afrika Cup (Angola)

15-31 Schaken Corustoernooi (Wijk aan Zee).

16-17 Schaatsen WK sprint (Obihiro).

16-17 Handbal Kwalificatie WK mannen: Nederland-Estland, Nederland-België (Hasselt).

17 Schaatsen NK marathon (Amsterdam).

17 Wielrennen WB veldrijden (Roubaix).

18-31 Tennis Australian Open (Melbourne).

18-24 Kunstrijden EK (Tallinn).

18-24 Bobsleeën EK (Igls).

19-24 Wielrennen Tour Down Under (Australië).

19-31 Handbal EK mannen (Oostenrijk).

20 IJshockey Bekerfinale (Eindhoven).

21-24 Paardensport Jumping Amsterdam.

22-24 Shorttrack EK (Dresden).

24 Wielrennen WB veldrijden (Hoogerheide).

27 Schaatsen Open NK (Weissensee).

29-31 Badminton NK (Almere).

30-31 Wielrennen WK veldrijden (Tabor).

FEBRUARI

6-7 Atletiek NK indoor (Apeldoorn).

6-7 Tafeltennis Europese Top-12 vrouwen (Düsseldorf).

7 Voetbal Loting kwalificatie EK 2012 (Warschau).

8-14 Tennis ABN Amro-toernooi (Rotterdam).

12-28 Olympische Winterspelen (Vancouver).

16-17 Voetbal Achtste finales Champions League.

16-21 Badminton EK landenteams (Warschau).

18 Voetbal Knockout-fase Europa League, met Ajax-Juventus, FC Twente-Werder Bremen en Hamburger SV-PSV.

23-24 Voetbal Achtste finales Champions League.

25 Voetbal Knockout-fase Europa League, met Juventus-Ajax, Werder Bremen-FC Twente en PSV-Hamburger SV.

27-28 Shorttrack NK (Tilburg).

28-13 maart Hockey WK mannen, met Nederland (New Delhi).

MAART

3 Voetbal Oefeninterland Nederland-Verenigde Staten (Amsterdam).

5-7 Tennis Eerste ronde Davis Cup.

6-7 Schaatsen NK allround (Heerenveen).

6-7 Atletiek NK cross (Hellendoorn).

7-14 Wielrennen Parijs-Nice.

9-10 Voetbal Achtste finales Champions League.

10-13 Skiën Finales wereldbeker (Garmisch-Partenkirchen).

10-16 Wielrennen Tirreno-Adriatico.

11 Voetbal Achtste finales Europa League.

12-14 Atletiek WK indoor (Doha).

13-14 Schaatsen Finale World Cup (Heerenveen).

14 Autosport GP Bahrein.

14 Atletiek City Pier Cityloop (Den Haag).

16-17 Voetbal Achtste finales Champions League.

18 Voetbal Achtste finales Europa League.

19-21 Schaatsen WK allround (Heerenveen).

19-21 Shorttrack WK (Sofia).

19-21 Skispringen WK (Planica).

20 Wielrennen Milaan-Sanremo.

22-28 Wielrennen Ronde van Catalonië.

22-28 Kunstrijden WK (Turijn).

24-28 Wielrennen WK op de baan (Kopenhagen).

25-28 Paardensport Indoor Brabant (Den Bosch).

25-28 Zwemmen Swim Cup (Amsterdam).

25-30 Dammen EK teams (Tallinn).

26-28 Basketbal Final Four (Rotterdam).

28 Wielrennen Gent-Wevelgem.

28 Atletiek WK cross (Bydgoszcz)

28 Autosport GP Australië.

30-31 Voetbal Kwartfinales Champions League.

APRIL

1 Voetbal Kwartfinales Europa League.

3-17 Dammen NK.

4 Wielrennen Ronde van Vlaanderen.

4 Autosport GP Maleisië.

5-10 Wielrennen Ronde van Baskenland.

6-7 Voetbal Kwartfinales Champions League.

8 Voetbal Kwartfinales Europa League.

11 Atletiek Marathon van Rotterdam (tevens NK).

11 Wielrennen Parijs-Roubaix.

14-18 Badminton EK individueel (Manchester).

18 Wielrennen Amstel Goldrace.

18 Autosport GP China.

19-25 IJshockey WK divisie 1, met Nederland (Tilburg).

20-21 Voetbal Halve finales Champions League.

21 Wielrennen Waalse Pijl.

22 Voetbal Halve finales Europa League.

23-25 Judo EK (Wenen).

24-25 Roeien NK klein (Amsterdam).

25 Voetbal Finale bekertoernooi.

25 Wielrennen Luik-Bastenaken-Luik.

27-28 Voetbal Halve finales Champions League.

27-2 mei Wielrennen Ronde van Romandië.

29 Voetbal Halve finales Europa League.

MEI

6-16 Voetbal Play-offs eredivisie.

7-9 Tennis Kwartfinales Davis Cup (met Nederland).

7-9 Karate EK (Athene).

7-23 IJshockey WK (Duitsland).

8-30 Wielrennen Ronde van Italië.

9 Autosport GP Spanje.

10-16 Taekwondo EK (Moskou).

12 Voetbal Finale Europa League (Hamburg).

16 Autosport GP Monaco.

22 Voetbal Finale Champions League (Madrid).

22-23 Hockey Finales Euro League.

23 Atletiek NK 10 kilometer (Helmond).

23-24 Atletiek NK meerkamp (Emmeloord).

23-30 Tafeltennis WK teams (Moskou).

24-7 juni Tennis Roland Garros (Parijs).

26-30 Zeilen Delta Lloyd Regatta (Medemblik).

30 Autosport GP Turkije.

30 Atletiek FBK Fames (Hengelo).

JUNI

1 Voetbal Oefeninterland Nederland-Ghana (Rotterdam).

5 Voetbal Oefeninterland Nederland-Hongarije (Amsterdam).

5-6 Roeien NK groot (Amsterdam).

6-13 Wielrennen Dauphiné Libéré.

6 Turnen NK toestelfinales (Emmen).

11-11 juli Voetbal WK (Zuid-Afrika).

12-20 Wielrennen Ronde van Zwitserland.

13-19 Tennis Ordina Open (Rosmalen).

13 Autosport GP Canada.

16-20 Paardensport CHIO Rotterdam.

21-27 Biljarten EK driebanden (St. Wendel).

21-4 juli Tennis Wimbledon (Londen).

27 Autosport GP Europa (Valencia).

30 Atletiek Papendal Games (Arnhem).

JULI

3-25 Wielrennen Ronde van Frankrijk.

9-18 Honkbal Haarlemse Honkbalweek.

9-18 Paardensport CHIO Aken.

10-18 Hockey Champions Trophy vrouwen (Nottingham).

11 Autosport GP Groot-Brittannië.

17-18 Atletiek NK (Amsterdam).

22-26 Volleybal Finale World League mannen (Belgrado).

23-1 augustus Honkbal EK (Duitsland).

25 Autosport GP Duitsland.

26-5 augustus Schaken Open NK (Dieren).

27-1 augustus Atletiek EK (Barcelona).

31 Wielrennen Clasica San Sebastian.

31-8 augustus Hockey Champions Trophy mannen (Mönchengladbach).

AUGUSTUS

1 Autosport GP Hongarije.

1-7 Wielrennen Ronde van Polen.

6-22 Volleybal World Grand Prix vrouwen, met Nederland (China/Japan).

9-15 Zwemmen EK 50 meter (Boedapest).

11-15 Beachvolleybal EK (Berlijn).

13-15 Beachvolleybal NK (Den Haag).

15 Wielrennen Vattenfall Cyclassics (Hamburg).

17-24 Wielrennen Eneco Tour.

19-22 Kanovaren WK (Poznan).

22 Wielrennen GP West-Frankrijk.

23-29 Badminton WK individueel (Parijs).

23-29 Beachvolleybal World Tour (Den Haag).

28-12 september Basketbal WK mannen (Turkije).

28-19 september Wielrennen Ronde van Spanje.

29 Autosport GP België.

29-11 september Waterpolo EK (Zagreb).

30-12 september Tennis US Open (New York).

30-12 september Hockey WK vrouwen (Rosario).

31-5 september Wielrennen WK mountainbike (Canada).

SEPTEMBER

3-4 Voetbal Kwalificatiewedstrijden EK 2012.

4-5 Kanovaren NK (Amsterdam).

7 Voetbal Kwalificatiewedstrijden EK 2012.

9-12 Golf KLM Open (Hilversum).

9-13 Judo WK (Tokio).

10 Wielrennen GP Quebec.

10-12 Roeien EK (Portugal).

11-19 Tafeltennis EK (Praag).

12 Wielrennen GP Montreal.

12 Autosport GP Italië.

14-15 Voetbal Groepswedstrijden Champions League.

16 Voetbal Groepswedstrijden Europa League.

17-19 Tennis Halve finales Davis Cup.

19 Atletiek Dam tot Damloop (Amsterdam/Zaandam).

25-10 oktober Volleybal WK mannen (Italië).

25-10 oktober Paardensport Wereldruiterspelen (VS).

26 Autosport GP Singapore.

28-29 Voetbal Groepswedstrijden Champions League.

29-3 oktober Wielrennen WK op de weg (Melbourne).

30 Voetbal Groepswedstrijden Europa League.

OKTOBER

8-9 Voetbal Kwalificatiewedstrijden EK 2012.

10 Autosport GP Japan.

12 Voetbal Kwalificatiewedstrijden EK 2012.

16 Wielrennen Ronde van Lombardije.

17-24 Turnen WK (Rotterdam).

19-20 Voetbal Groepswedstrijden Champions League.

19-24 Badminton Dutch Open (Almere).

21 Voetbal Groepswedstrijden Europa League.

24 Autosport GP Zuid-Korea.

26-31 Tennis Finale World Tour, vrouwen (Doha).

28-31 Karate WK (Belgrado).

29-14 november Volleybal WK vrouwen, met Nederland (Japan).

31-7 november Roeien WK (Nieuw-Zeeland).

NOVEMBER

2-3 Voetbal Groepswedstrijden Champions League.

4 Voetbal Groepswedstrijden in Europa League.

7 Autosport GP Brazilië.

14 Autosport GP Abu Dhabi.

18-21 Paardensport Jumping Maastricht.

21-28 Tennis Finale World Tour, mannen (Londen).

23-24 Voetbal Groepswedstrijden Champions League.

DECEMBER

1-2 Voetbal Groepswedstrijden Europa League.

3-5 Tennis Finale Davis Cup.

7-8 Voetbal Groepswedstrijden Champions League.

7-12 Wielrennen Zesdaagse van Maastricht.

7-19 Handbal EK vrouwen (Denemarken/Noorwegen).

12 Atletiek EK cross (Albufeira).

15-16 Voetbal Groepswedstrijden Europa League.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden