Website moet duidelijkheid geven over gevaarlijke vliegroutes
Op de site van de internationale luchtvaartorganisatie ICAO moet binnenkort informatie komen over de veiligheid van het luchtruim boven conflictgebieden. Dat schrijft staatssecretaris Mansveld in een brief aan de Kamer.
Overheden kunnen op de site adviezen plaatsen voor luchtvaartmaatschappijen, zodat risico's in kaart worden gebracht. Nu beschikken niet alle maatschappijen over dezelfde gegevens en daar moet volgens Mansveld deze site verandering in brengen: 'Met een mondiaal informatiesysteem kan het verschil in informatiepositie tussen luchtvaartmaatschappijen in ieder geval worden verkleind,' schrijft ze aan de Tweede Kamer. Ze geeft ook aan dat die informatie wel goed geanalyseerd moet worden.
Het systeem, dat komende week wordt besproken op een congres in Montreal, is een directe reactie op de aanslag op MH17. 'Ik zal er bij de conferentie op aandringen dat deze pilot door de aanwezigen landen wordt ondersteund en zo snel mogelijk door ICAO gelanceerd', schrijft Mansveld.