Vrouwen.

Vrouwen

4 x 100 meter

Finale: 1. Verenigde Staten (Ashford, Jones, Guidry, Torrence) 42,11, 2. Gos (Bogoslowskaja, Malsjoegina, Trandenkowa, Privalowa) 42,16, 3. Nigeria (Utondu, Idehen, Thompson, Onyali) 42,81, 4. Frankrijk 42,85, 5. Duitsland 43,12, 6. Australie 43,77, Jamaica en Cuba niet gefinished.

4 x 400 meter

Finale: 1. Gos (Roesina, Dsjigalowa, Nasarowa, Brizgina) 3.20,20, 2. Verenigde Staten (Kaiser, Torrence, Miles, Stevens) 3.20,92, 3. Groot-Brittannie (Smith, Douglas, Stoute, Gunnell) 3.24,23, 4. Canada 3.25,20, 5. Jamaica 3.25,68, 6. Duitsland 3.26,37, 7. Australie 3.26,42, 8. Portugal 3.26,85.

Hoogspringen

Finale: 1. Henkel (Dui) 2.02, 2. Astafei (Roe) 2.00, 3. Quintero (Cub) 1.97, 4. Kostadinova (Bul) 1.94, 5. Kirchmann (Oos) 1.94, 6. Costa (Cub) 1.94, 7. Sato (Jap) 1.91, 8. Inverarity (Aus) 1.91, 9. Marti (GBr) 1.91, 10. Jancewicz (Pol) 1.88, 11. Kahler (Dui) en Hughes (VSt) 1.88, 13. Gotowska (Let) en Toersjak (Gos) 1.83, 15. Bilac (Slo) 1.83, 16. Sjewstjoek (Gos) 1.83.

Mannen

1500 meter

Finale: 1. Cacho (Spa) 3.40.12, 2. El-Basir (Mar) 3.40,62, 3. Sulaiman (Qat) 3.40,69, 4. Chesire (Ken) 3.41,12, 5. Birir (Ken) 3.41,27, 6. Herold (Dui) 3.41,53, 7. Morcelli (Alg) 3.41,70, 8. Spivey (VSt) 3.41,74, 9. Hood (Can) 3.42,55, 10. Kibet (Ken) 3.42,62, 11. Chica (Spa) 3.43,51, 12. Rakipow (Gos) 3.44,66.

5000 meter

Finale: 1. Baumann (Dui) 13.12,52, 2. Bitok (Ken) 13.12,71, 3. Bayisa (Mar) 13.13,03, 4. Boutayeb (Mar) 13.13,27, 5. Ondieki (Ken) 13.17,50, 6. Bikila (Eth) 13.23,52, 7. Denmark (GBr) 13.27,76, 8. Anton (Spa) 13.27,80, 9. Issangar (Mar) 13.28,97, 10. Sambu (Tan) 13.27,00, 11. Castro (Por) 13.39,08, 12. Kennedy (VSt) 13.39,72, 13. Thiebault (Fra) 13.43,39, 14. Kirui (Ken) 13.45,16, 15. Versteeg (Ned) 13.48,32, 16. Antibo (Ita) 14.02,47.

4 x 100 meter

Finale: 1. Verenigde Staten (Marsh, Burrell, Mitchell, Lewis) 37,40 (wereldrecord), 2. Nigeria (Kayode, Imoh, Adeniken, Ezinwa) 37,98, 3. Cuba (Gomez, Loaces, Gonzalez, Ruiz) 38,00, 4. Groot-Brittannie 38,08, 5. Gos 38,17, 6. Japan 38,77, 7. Oostenrijk 39,30, 8. Ivoorkust 39,31.

4 x 400 meter,

Finale: 1. Verenigde Staten (Valmon, Watts, Johnson, Steve Lewis) 2.55,74 (wereldrecord), 2. Cuba (Martinez, Herrera, Tellez, Hernandez) 2.59,51, 3. Groot-Brittannie (Black, Grindley, Akabusi, Regis) 2.59,73, 4. Brazilie 3.01,61, 5. Nigeria 3.01,71, 6. Italie 3.02,18, 7. Trinidad 3.03,31, Kenya opgegeven.

Marathon

1. Hwang (ZKo) 2.13.23, 2. Morishita (Jap) 2.13.43, 3. Freigang (Dui) 2.14.00, 4. Nakayama (Jap) 2.14.02, 5. Bettiol (Ita) 2.14.15, 6. Kokaich (Mar) 2.14.25, 7. Huruk (Pol) 2.14.32, 8. Taniguchi (Jap) 2.14.42, 9. Corrales (Spa) 2.14.56, 10. Yong (ZKo) 2.15.01, 11. Hanninen (Fin) 2.15.10, 12. Spence (VSt) 2.15.21, 13. Eyestone (VSt) 2.15.23, 14. Merande (Ken) 2.15.46, 15. Van Vlaanderen (Ned) 2.15.47, 16. Wilson (NZe) 2.15.51, 17. Kampainen (VSt) 2.15.53, 18. Rodriguez (Spa) 2.16.23, 19. Karel (Tsj) 2.16.34, 20. Beblo (Pol) 2.16.38, 21. Perszke (Pol) 2.16.38, 22. Tolstikov (Gos) 2.17.04, 23. Megere (Eti) 2.17.07, 24. De Souza Silva (Bra) 2.17.16, 25. Mokibe (ZAf) 2.17.24, 26. De Castella (Aus) 2.17.44, 27. Brace (GBr) 2.17.49, 28. Kim (ZKo) 2.18.32, 29. Rangel (Mex) 2.18.52, 30. Houssain (Dji) 2.19.04, 53. Reynierse (Aru) 2.25.31. Opgegeven: Dirks (Ned).

Speerwerpen

Finale: 1. Zelezny (Tsj) 89,66 meter, 2. Raty (Fin) 86,60, 3. Backley (GBr) 83,38, 4. Kinnunen (Fin) 82,62, 5. Einarsson (IJs) 80,34, 6. Laukkanen (Fin) 79,20, 7. Barnett (VSt) 78,64, 8. Sjewtsjuk (Gos) 77,74, 9. Lovegrove (NZe) 77,08, 10. Pukstys (VSt) 76,72, 11. Hill (GBr) 75,50, 12. Hadwich (Dui) 75,28.

Vrouwen

Finale: Gos - China 76-66 (43-35).

Mannen

Finale: Verenigde Staten - Kroatie 117-85 (5642). Toeschouwers: 12.500. Scorers VSt: Laettner 2, Robinson 9, Ewing 15, Pippen 12, Jordan 22, Drexler 10, Malone 6, Stockton 2, Mullin 11, Barkley 17, Johnson 11. Kroatie: Petrovic 24, Perasovic 6, Kuboc 16, Arapovic 7, Gregov 3, Komazec 4, Radja 23, Naglic 2.

Om de derde plaats: Litouwen - Gos 82-78 (3933), om de vijfde plaats: Brazilie - Australie 9080 (44-38), om zevende plaats: Duitsland - Puerto Rico 96-86 (45-46).

Eindstand: 1. Verenigde Staten, 2. Kroatie, 3. Litouwen, 4. Gos, 5. Brazilie, 6. Australie, 7. Duitsland, 8. Puerto Rico, 9. Spanje 10. Angola 11. Venezuela 12. China.

Finales

Papiergewicht: Marcelo Garcia (Cub) - Bojinov (Bul) 24-10.

1. Marcelo Garcia, 2. Bojinov, 3. Quast (Dui) en Velasco (Phi).

Vlieggewicht: Chol Su Choi (NKo) - Gonzalez (Cub) 12-2.

1. Chol Su Choi, 2. Gonzalez, 3. Austin (VSt) en Kovacs (Hon).

Lichtgewicht: De la Hoya (VSt) - Rudolph (Dui) 72.

1. De la Hoya, 2. Rudolph, 3. Bayarsaichen (Mon) en Sung Hong (ZKo).

Bantamgewicht: Casamayor (Cub) - McCullough (Ier) 14-8.

1. Casamayor, 2. McCullough, 3. Li Gwang Sik (NKo) en Achik (Mar).

Vedergewicht: Tews (Dui) - Reyes (Spa) 16-7.

1. Tews, 2. Reyes, 3. Soltani (Alg) en Paliani (Gos).

Lichtweltergewicht: Vinent Charon (Cub) - Leduc (Can) 11-1.

1. Vinent Charon, 2. Leduc, 3. Kjall (Fin) en Doroftei (Roe).

Weltergewicht: Carruth (Ier) - Hernandez Sierre (Cub) 13-10.

1. Carruth, 2. Hernandez Sierre, 3. Changlai (Tha) en Acevedo (PRi).

Zwaarweltergewicht: Lemus (Cub) - Delibas (Ned) 6-1.

1. Lemus, 2. Delibas, 3. Mizsei (Hon) en Reid (GBr).

Middengewicht: Hernandez Azcuy (Cub) - Byrd (VSt) 12-7.

1. Hernandez Ascuy, 2. Byrd, 3. Johnson (Can) en Seung-Bae Lee.

Halfzwaargewicht: May (Dui) - Soelitsjni (Gos) 83.

1. May, 2. Soelitsjni, 3. Beres (Hon) en Bartnik (Pol).

Zwaargewicht: Savon (Cub) - Izonritei (Nig) 141.

1. Savon, 2. Izonritei, 3. Tua (NZe) en Vanderlijde (Ned).

Superzwaargewicht: Balado (Cub) - Igbeneghu (Nig) 13-2.

1. Balado, 2. Igbeneghu, 3. Nielsen (Den) en Rusinow (Bul).

Vrouwen

Finale: Zuid-Korea - Noorwegen 28-21 (16-8).

Doelpunten ZuidKorea: Lim OKyung 8, Lee MiYoung 5, Oh SungOk 5, Nam EunYoung 3, MinHyeSok 3, ParkJeongLim 3, Kim HwaSook 1. Noorwegen: Sundal 7, Goksor 4, Svendsen 3, Duvholt 2, Pettersen, Hogness, Henriksen, Eftedal en Sagtuen.

Om derde plaats: Gos - Duitsland 24-20 (10-9).

Eindstand: 1. Zuid-Korea, 2. Noorwegen, 3. Gos, 4. Duitsland, 5. Oostenrijk, 6. Verenigde Staten, 7. Spanje, 8. Nigeria.

Mannen

Finale: Gos - Zweden 22-20 (9-9).

Doelpunten Gos: Gavrilow 5, Barbatsjinski 4, Doeitsjebajew 4, Jakimowitsj 4, Koedinow 3, Kisilew, Gopine. Zweden: Hajas 7, Lindgren 3, Carlen 3, Thorsson 3, Wislander 2, Robert Andersson, Magnus Andersson.

Om derde plaats: Frankrijk - IJsland 24-20 (12-9).

Eindstand: 1. Gos, 2. Zweden, 3. Frankrijk, 4. IJsland, 5. Spanje, 6. Zuid-Korea, 7. Hongarije, 8. Roemenie, 9. Tsjechoslowakije, 10. Duitsland, 11. Egypte, 12. Brazilie.

Mannen

Finale: Duitsland - Australie 2-1 (1-0). 4. Hilgers 1-0, 59. Hilgers 2-0, 66. Corbitt 2-1 (sc). Toeschouwers: 10.000.

Om de derde plaats: Pakistan - Nederland 4-3 (02). 20. Delissen 0-1, 21. Veen 0-2 (sc), 54. Shahbaz jr. 1-2, 63. Khalid Bashir 2-2 (sc), 67. Shahbaz jr. 3-2, 68. Khalid Bashir 4-2 (sc), 69. Weterings 43. Scheidsrechters: Van Beneden (Bel) en Nash (GBr). Toeschouwers: 6.000.

Nederland: Leistra; Bovelander; Van Pelt, Poortenaar en Klein Gebbink; Brinkman, Delissen en Diepeveen; Van den Honert, Veen en Weterings.

Pakistan: Shahid Ali Khan; Khalid Bashir; Khalid Mahmood, Rana en Farhat; Zaman Tahir en Ju naid; Hussain Mussadiq (61. Qamar Ibrahim), Baj wa (25. Shahbaz jr.), Shahbaz en Feroze.

Eindstand: 1. Duitsland, 2. Australie, 3. Pakistan, 4. Nederland, 5. Spanje, 6. Groot-Brittannie, 7. India, 8. Nieuw-Zeeland, 9. Malaysia, 10. Gos, 11. Argentinie, 12. Egypte.

Mannen

K1 1000 meter: 1. Robinson (Aus) 3.37,26, 2. Holmann (Noo) 3.37,50, 3. Barton (VSt) 3.37,90, 4. Popescu (Roe) 3.38,37, 5. Bonomi (Ita) 3.41,12, 6. Garcia (Por) 3.41,60, 7. Nielsen (Den) 3.41,70, 8. Chrichlow (Can) 3.43,46, 9. Vieta (Lit) 3.46,92.

K2 1000 meter: 1. Bluhm/Gutsche (Dui) 3.16.10, 2. Olsson/Sundqvist (Zwe) 3.17,70, 3. Kotowicz/Bialkovski (Pol) 3.18,86, 4. Barton/Bellingham (VSt) 3.19,26, 5. Luschi/Scarpa (Ita) 3.20,34, 6. Bartfai/Rajna (Hon) 3.20,71, 7.Kucera/Hruska (Tsj) 3.23,12, 8. Ferguson/MacDonald (NZe) 3.26,84, 9. Mangas/De Castro (Spa) 3.29,60.

K4 1000 meter: 1. Duitsland 2.54,18, 2. Hongarije 2.54,82, 3. Australie 2.56,97, 4. Tsjechoslowakije 2.57,06, 5. Roemenie 3.00,11, 6. Polen 3.01,43, 7. Zweden 3.01,46, 8. Bulgarije 3.02,08, 9. Verenigde Staten 3.04,30.

C1 1000 meter: 1. Buchalov (Bul) 4.05,92, 2. Klementjevs (Let) 4.06,60, 3. Zala (Hon) 4.07,35, 4. Roder (Dui) 4.08,96, 5. Sylvoz (Fra) 4.09,82, 6. Train (GBr) 4.12,58, 7. Partnoi (Roe) 4.14,27, 8. Bartunek (Tsj) 4.15,25, 9. Gilles (Can) 4.17,12.

C2 1000 meter: 1. Papke/Spelly (Dui) 3.37,42, 2. Nielsson/Frederiksen (Den) 3.39,26, 3. Hoyer/Boivin (Fra) 3.39,51, 4. Andriev/Juravschi (Roe) 3.39,88, 5. Palizs/Kolonics (Hon) 3.42,86, 6. Marinov/Stojanov (Bul) 3.43,97, 7. Cain/Frost (Can) 3.46,21, 8. Igrajew/Gromowitsj (Gos) 3.53,90, 9. Zamora/Aballi (Cub) 4.00,06.

Vrouwen

K4 500 meter: 1. Hongarije 1.38,32, 2. Duitsland 1.38,47, 3. Zweden 1.39,79, 4. Roemenie 1.41,02, 5. China 1.41.12, 6. Canada 1.42,28, 7. Verenigde Staten 1.43,00, 8. Australie 1.43,08, 9. Gos 1.44,84.

Springen

Eindstand: 1. Beerbaum (Dui) Classic Touch 0 strafpunten, 2. Raymakers (Ned) Ratina Z 0,25, 3. Dello Jolo (Vst) Irish 4,75, 4. Godignon (Fra) Quidam de Revel 6,25. 5. Tops (Ned) Top Gun 8,25, 6. Gretzer (Zwe) Marcoville 10,25, 7. Philippaerts (Bel) Darco 12,25, 8. Jensen (Den) Maxime 12,75, 9. Pessoa (Bra) Special Envoy 16,00, 10. Matz (VSt) Heisman 16,25, 11. Navet (Fra) Quito de Baussy 16,50, 12. Blaton (Bel) Careful en Markus Fuchs (Zwi) Shandor II 17,00, 14. John Whitaker (GBr) Milton 19,25, 15. Michael Whitaker (GBr) Monsanta 20,00. , 16. Thomas Fuchs (Zwi) Dylano 20,75, 17. Jacquin (VSt) For The Moment en Smit (Ita) Governor 21,25, 19. Astolfi (Spa) Fino B'92 25,50, McNaughtMandli (Zwi), Fruhmann (Oos) en Alvarez Cervera (Spa) niet gefinished. Jos Lansink (Ned) gediskwalificeerd.

Mannen

Enkelspel, finale: Rosset (Zwi) - Arrese (Spa/16) 7-6 6-4 3-6 4-6 8-6.

Eindstand: 1. Rosset, 2. Arrese, 3. Ivanisevic (Kro) en Tsjerkasow (Gos).

Vrouwen

Dubbelspel, finale: Mary-Joe Fernandez/Gigi Fernandez (VSt/2) - Sanchez/Martinez (Spa) 7-5 2-6 6-2.

Eindstand: 1. Fernandez/Fernandez (VSt), 2. Sanchez/Martinez (Spa), 3. Mesjki/Zverewa (Gos) en McQuillan/Provis (Aus).

Ritmische gymnastiek

Meerkamp (bal, hoepel, lint, knots): 1. Timosjenko (Gos) 59,037, 2. Pasqual (Spa) 58,100, 3. Skaldina (Gos) 57,912.

, 4. Acedo (Spa) 57,225, 5. Petrowa (Bul) 57,087, 6. Deleann (Roe) 56,612, 7. Bodak (Pol) 56,475, 8. Oulehlova (Tsj) 56,137.

Finale: Spanje - Polen 3-2 (0-1). 45. Kowalczyk 01, 65. Fernandez 1-1, 70. Quico Narvaez 2-1, 76. Staniek 2-2, 90. Quico Narvaez 3-2. Scheidsrechter: Torres Cadena (Col). Toeschouwers: 90.000. Gele kaart: Waldoch (Pol).

Eindstand: 1. Spanje, 2. Polen, 3. Ghana, 4. Australie.

Vrouwen

Finale: Cuba - Gos 3-1 (16-14 12-15 15-12 15-13), om derde plaats: Verenigde Staten - Brazilie 3-0 (15-8 15-6 15-13).

Mannen

Om de derde plaats: Verenigde Staten - Cuba 31 (12-15 15-13 15-7 15-11).

Finale: Nederland - Brazilie 0-3 (12-15 8-15 5-15).

Eindstand: 1. Brazilie, 2. Nederland, 3. Verenigde Staten, 4. Cuba, 5. Italie, 6. Japan 7. Gos, 8. Spanje, 9. Zuid-Korea, 10. Canada, 11. Frankrijk, 12. Algerije.

Om negende tot en met twaalfde plaats: Frankrijk - Griekenland 6-10 (0-2 2-4 2-1 2-3), Tsjechoslowakije - Griekenland 8-10 (2-2 2-3 3-2 1-3).

Nederland Tsjechoslowakije 98 (0-2 2-3 3-2 41). Doelpunten Nederland: Jansen 3, Van de Meer 2, Van Belkum, Scherrenburg, Wagenaar en Pielstroom; Tsjechoslowakije: Polacik 4, Izdinsky 2, Vidumansky en Borsig.

Nederland Frankrijk 158 (8-0 2-1 4-4 1-3). Doelpunten Nederland: Van Belkum 6, Scherrenburg 4, Jansen 3, De Vries, Wagenaar; Frankrijk: Ducher 3, Garsau 2, Jeleff, Loustaneau, Charlot.

Eindstand: 9. Nederland 3-5 (28-20), 10. Griekenland 3-5 (24-18), 11. Frankrijk 3-2 (28-31), 12. Tsjechoslowakije 3-0 (22-33).

Om de vijfde tot en met achtste plaats: Australie - Cuba 7-5 (2-0 3-1 2-2 0-2), Duitsland - Hongarije 7-8 (3-2 0-1 2-3 2-2), Duitsland - Cuba 10-6 (22 4-1 1-1 3-2), Australie - Hongarije 9-8 (2-2 3-4 32 1-0).

Eindstand: 5. Australie 3-5 (23-20), 6. Hongarije 3-4 (28-27), 7. Duitsland 3-3 (24-21), 8. Cuba 3-0 (22-29).

Halve finales: Italie - Gos 9-8 (2-3 3-2 2-2 2-1), Spanje - Verenigde Staten 6-4 (1-1 3-1 0-1 2-1). Brons: Gos - Verenigde Staten 8-4 (1-2 2-0 4-1 11).

Finale: Italie - Spanje 9-8 na verlenging (1-0 3-2 23 1-2 0-0 1-1 0-0 0-0 0-0 1-0).

Eindstand: 1. Italie, 2. Spanje, 3. Gos, 4. Verenigde Staten, 5. Australie, 6. Hongarije, 7. Duitsland, 8. Cuba, 9. Nederland, 10. Griekenland, 11. Frankrijk, 12. Tsjechoslowakije.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden