Volksverhuizing in zaterdagvoetbal

Van onze sportredactie AMSTERDAM - Bij de 42 eerste klassers in het zaterdagvoetbal heeft zich in de zomer een ware volksverhuizing voorgedaan. Liefst 429 spelers wisselden van clubs, stopten of gingen op een lager niveau spelen. Vorig jaar lag het aantal mutaties nog rond de 340. De meeste wisselingen (161) werden genoteerd in 1A, gevolgd door 1B (155) en 1C (113).

De grootste metamorfose onderging Noordwijk: twaalf spelers gingen en negen spelers kwamen. De grootste toeloop kreeg Scheveningen: vijftien spelers, van wie er zes van ADO werden meegenomen door de nieuwe trainer Martin Jol. Urk liet zich als een van de weinige clubs niet van de wijs brengen. Trainer Gerrit Bredewold zag één speler - Hemmo Kuipers stopte - uit zijn selectie verdwijnen. Dit werd gecompenseerd door de komst van één speler, Jacob Wakker, nota bene uit de eigen jeugd. Voor Urk begon de competitie vorige week al met de wedstrijd tegen Blauw-Wit '34 (0-1).

Voor de overige eersteklassers staat komende zaterdag de eerste competitieronde op het programma. Meest in het oog springende wedstrijd is die in 1A tussen Quick Boys en amateurkampioen IJsselmeervogels. Drie dagen later spelen de Spakenburgers tegen bekerwinnaar Argon om de eerste Super Cup in het amateurvoetbal.

Eerste klasse A

ARC Gekomen: Marco Parinussa, Marcel de Jong, Stanley Macnack (allen Alphense Boys), Remco Tuinenburg (AZ), Henk Langemaat (Katwijk), Patrick Gelderblom (DCV), Ed Borst (MMO), Lloyd de Meza (Marken).

Vertrokken: Walter van der Weijden (Woubrugge), Paul Dijkman (Ter Leede), Frank Bloemheuvel (RCL), Ard Hoogendoorn (Rohda'76), Marco Wins (De Zuidvogels), Rody van der Vlist (Argon), Richard de Vlaming (ONA), René Vergeer (Alphense Boys).

Trainer: Frans Koenen (GVVV).

Capelle Gekomen: Alex van der Made, Peter Veen (beiden Excelsior R), Tommy Broeder (De Jodan Boys), Ralph Doof (Barendrecht), André Hordijk (Rijnsburgse Boys), Peter Heiszwolf, Antoine van der Linden (beiden Zwervers), Joris Post (Nieuwerkerk).

Vertrokken: Jeroen Riethoff (Lekkerkerk), Dennis Grunneweg (Zwervers).

Trainer: Stanley Brard (tweede seizoen).

DEVJO Gekomen: Sebastiaan Gijsbertsen, John van der Meer (beiden RKAVV), Lennert van Wijnen (SDC Putten), Geoffrey Tetro (Feyenoord), Cees IJspelder (Die Haghe), Benito Belfor (ADO), Stefan Mulder (DSO), Maarten de Vries (Bennekom), Nico Blaauw (Flevo Boys).

Vertrokken: Wim Westenberg (De Jodan Boys), Marco Wijnants (Wilhelmus), Vincent van Kippersluis (RKAVV), Paolo Sobral de Monteiro (SV'35).

Trainer: Bob Kootwijk (zesde seizoen).

Huizen Gekomen: Mark Hoogenbirk (Zeewolde), Pieter Veerman (Spakenburg), Sjaak Aipassa (SDVB), Thony Fens (Quick Boys), Michel de Bruin (DCV), Jerry Borrius (AZ), Johan Maas (Nunspeet), Sander Duindam (ZPC).

Vertrokken: Jelle Goes (GVVV), Fred Albergati (Hoevelaken), Mark Bezuijen (NVC), Benny Snel (De Zuidvogels), Nikki Roeg (Vlug en Vaardig), Michel Troost (Rapiditas).

Trainer: Wim Eilander (tweede seizoen).

Katwijk Gekomen: Edwin Robbers (UVS).

Vertrokken: Henk Langemaat (ARC), Kees Krayenoord (Katwijk 2), Ben Geyteman (Quick Boys), Leen van der Marel (Ter Leede).

Trainer: Kees Guyt (derde seizoen).

FC Lisse Gekomen: Ruben Jordan, Sander Zwinkels (beiden FC Den Haag), Maurice van Berkel (Leiden), Guillermo van Berkum (DWO), Harrie Wiebenga (Drachten), Frank Dofferhoff (Noordwijk), Marco Klein (HFC Haarlem 2).

Vertrokken: Ralph Polman (studie), Adrian Smit (studie/HVV), Erwin Hermes (Rijnsburgse Boys), Gert-Jan Bunt (Excelsior M), René Dompeling (gestopt), Paul Veenboer (Bloemendaal).

Trainer: Mark Wotte (tweede seizoen).

Marken Gekomen: Mark Dorland (SDO), Ivar Raden (Schellingwoude), Desiderius de Hoogd (RCH), Michel Keetman (De Rijp), Arnoud Stokman (ZOB), Denis Brouwer (IVV), Sheng Pieternella (TOP), Bryan Simons (DWS), Frank Koord (eigen jeugd).

Vertrokken: Milton Remak (gestopt), Rowdi Bakker (hoofdtrainer geworden), Lloyd de Meza (ARC).

Trainer: Rowdi Bakker (trainde vorig seizoen de B-selectie en speelde in de hoofdmacht).

Noordwijk Gekomen: Marco Ruwaard (Quick Boys), Patrick van Dam (AFC Ajax 2), Marco Joustra (VVSB), Jeroen van der Zalm (SJC), Spencer van der Hoeven, Richard Pel (beiden Ripperda), Ron Valkenburg (Soccer Boys), Martijn van Leeuwen (Wassenaar), Patrick van de Gronde (Argon).

Niet bekend

Trainer: Ruud Bröring (tweede seizoen).

Quick Boys Gekomen: Guido Smits (AFC), Kai Duikers (Sparta jeugd), Jan Zoetemelk jr. (LFC), Renzo Wiemer (DWV), Ben Geyteman (Katwijk).

Vertrokken: Thony Fens (Huizen), Marco Ruwaard (Noordwijk), Martin Rog (Ter Leede), Leen van der Plas, Cees Varkevisser (beiden lager voetballen).

Trainer: Henk Wisman (tweede seizoen).

Rozenburg Gekomen: Roy van Duppen (SHO), Jean Paul Martinot (Zwijndrecht), Eric Sneek (HVO), Bernardino Lima (Heerjansdam), Gilbert Barrios (WRW).

Vertrokken: Ricardo Bos (Hekelingen), Evert van de Beek (PFC), Arie van Sintmaartensdijk (Zuidland).

Trainer: Wim Schwillens (tweede seizoen).

Scheveningen Gekomen: Jacques Polak, Leon van Nieuwkerk, Dave Kraaijenbrink, Remon Verlangen, Daan Verbaan, Aydin Uluc (allen ADO), Robin Knoester (TONEGIDO), Leon Tuijt (DWO), Stefan 't Hart (DHC), Barry Buntsma (Vitesse Arnhem), Dinesh Mannisingh (FC Den Haag), Marcel de Winter, Daniël Hoekzema (beiden Rijswijk), Daniël Bakboord (Excelsior'20), Frans Daanen (EVV Eindhoven).

Vertrokken: Leon Vonk (Stormvogels), Robin Leunissen (Alphense Boys), Patrick Preuter (Aalsmeer), Piet van der Toorn (Quick H), Bart de Rooij (Die Haghe).

Trainer: Martin Jol (ADO).

Spijkenisse Gekomen: Ronald Bunte, Marcel IJspelder (beiden Excelsior M), Patrick Thijssen (Zwart Wit'28), Carlo Kurver (SVV), Irineu Delgado (Dordrecht'90 2), Germain Heiland (Spartaan 1920).

Vertrokken: niemand.

Trainer: Eric Gudde (Excelsior M).

Volendam Gekomen: Paul Machielsen (RKFC Volendam), Dennis Plat, Michel Schilder, Vincent Tol (allen eigen jeugd).

Vertrokken: Cor Verhoeven, Adrie Mens (beiden gestopt).

Trainer: Ron van Niekerk (tweede seizoen).

IJsselmeervogels Gekomen: Ibrahim Evre (Spakenburg), Michiel Koelewijn, Stefan Spring in 't Veld (beiden eigen jeugd).

Vertrokken: Guus Posthumus (gestopt), Klaas Vedder (Eemdijk), Marcel van Velsen ('t Gooi).

Trainer: Erik Assink (tweede seizoen).

Eerste klasse B

Achilles Veen Gekomen: Marco van den Broek (Unitas), Marcel Kamsteeg (Altena), François Pagie (DESK), Dave Schalke (Wilhelmina 1926), Rene Schreuters (RKC 2).

Vertrokken: Antony Schepers (WVO), Jan van Straaten (Woudrichem), John Kwetters (gestopt).

Trainer: Ad Bakker (derde seizoen).

Ajax Gekomen: Ron van de Broek (AZ), Dennis de Haan (Telstar), Said Ouaali, Berend Seur (beiden HFC Haarlem), Arno Stobbelaar (RCH), Dennis van de Berg, Guillermo Edwards, Julien Emanuelson, Jerry van Haagen, Adik Malouk (allen eigen jeugd).

Vertrokken: Jermaine Holwijn (Port Vale), Stanley Baars, Raymond Barkema (beiden OSV), Dennis Bogaard (AFC), Rosco Viereck, Ruud Vahrmeijer (beiden De Zwarte Schapen), Ricardo Broks (KBV), Rudolf Hollaender (WVHEDW).

Trainer: Spitz Kohn (tweede seizoen).

ASWH Gekomen: John Hopstaken, Martin Guit (beiden Zwijndrecht), Michiel Hoenderkamp, Ronald Hartzema (beiden Barendrecht).

Vertrokken: Marcel Dekker (Heerjansdam), Remy van Gils (Excelsior P), Peter van Gameren (Groote Lindt), Jaap Kense (Schijf).

Trainer: Arie van der Zouwen (tweede seizoen).

Barendrecht Gekomen: Bill Tukker (Unitas), Peter Wickel (Zwart Wit'28), Arie Vernooy (Roda Boys), Peter Ketting (MVV'27), Marcel Loonstijn (CVV), Umro Jordan (TONEGIDO).

Vertrokken: Pieter Vermaas (Zwaluwen 1930), Ton Wildenbeest (GVVV), Eric en Stephen Steijger (beiden RVVH), Peter Boudewijn (Alblasserdam), Maurice van de Put (HBSS), Ralph Doof (Capelle), Michiel Hoenderkamp, Ronald Hartzema (beiden ASWH).

Trainer: Beb van der Heijden (tweede seizoen).

DOVO Gekomen: Steffen Hijlkema, Frank Brouwer, Joël Titaley, Richard van Kooten (allen eigen jeugd), Wim van Silfhout (vijfde team DOVO).

Vertrokken: Paul Hartog, Dragen Ristic (beiden GVVV), Johan Leidekker (Candia'66), Julian de Vries (VRC).

Trainer: Jan Rab (Lunteren)

GVVV Gekomen: Jelle Goes (Huizen), Paul Hartog, Dragen Ristic (beiden DOVO), Louis Laan (Blauw Geel'55), Gerrit Quint (SCR Rijswijk), Theo van der Werf (Holland), Ton Wildenbeest (Barendrecht).

Vertrokken: Marcel van Dijk, Albert van Velsen (beiden Bennekom), Peter Held (Babberich H), Marcel Muhlack (Go Ahead Eagles).

Trainer: Frans Adelaar (eerste amateurclub).

Heerjansdam Gekomen: Gerard Meeuwis (DBGC), Wilco van Haren ('s-Gravendeel), Ulrich Purperhart (Excelsior P), Marcel Dekker (ASWH), Patrick Altena (SHO).

Vertrokken: Marco van Brouwershaven (SC Feyenoord), Bernardino Lima (Rozenburg), Werner Verwey (De Musschen), Perry Leydsman (SVW).

Trainer: Arnold Lobman (Excelsior P).

Hoek Gekomen: Ron Brusket (Goes), Marino D'Hooghe (Zelzate), Jacky Lambert (Koewacht), Peter Nieskens, Benedikt van de Walle (beiden Cercle Brugge), Patrick Naudts (KSC Lokeren).

Vertrokken: Remco van Keeken (SHO), Jason Pattiasina (Kloetinge), Mike But (Veere), Peter Landa (Terneuzense Boys), Jos Hoefnagels (VV Hulst), Antoine Thoen (Maldegem).

Trainer: Nico van de Kerkhove (Koewacht).

Kloetinge Gekomen: Shariq Bhageloe (SC Feyenoord jeugd), Ronald Kole (Goes), Mark de Groote (SSV'65), Jason Pattiasina (Hoek), Romano Pattiasina (Jong Ambon), Frans Hagenbeek (Rillandia), Edwin Zuijdwegt (Wemeldinge).

Vertrokken: Jurriaan Maccow (studie), Peter Balkenende (gestopt).

Trainer: Paul Telussa (HVV'24).

Kozakken Boys Gekomen: Gerard den Haan (EVV Eindhoven), Johan Bruggeman (Vitesse Arnhem), Khalid el Khalifi (MVV'27), Dennis van der Ley (Roda Boys), John van der Leij (Zuilichem), Ton Cornelissen (RBC).

Vertrokken: Ries Fok (EBOH), Patrick Dumee (VVGZ), Kees Govers (onbekend), Patrick Leijtens (NAC), Walter Londema (DCV), Rob Soffers (Overpelt).

Trainer: Hans van der Zee (tweede seizoen).

Spakenburg Gekomen: Robert van den Berkt (DVS'33), Lorenz Beukers, Joèl Zwaan, Wim-Gerard Huygen (allen eigen jeugd), Roel-Jan Koelewijn (B-selectie).

Vertrokken: Pieter Veerman (Huizen), Marcel Lindenaar (onbekend), Ibrahim Evre (IJsselmeervogels), Enrico Small (onbekend), Roel Turkenburg (gestopt), Remco van Lopik (DVS'33).

Trainer: Henk Hofstee (tweede seizoen).

Strijen Gekomen: José en Rick Laures (beiden Heinenoord), Raymond van der Lavoir (Dordrecht'90), Schilleman Huisman ('s-Gravendeel), Mark Ketting, Cees van der Pligt (beiden Maasdam), Lionel Eersteling (TONEGIDO), Rinaldo Matthijsen (VES'35), Mischa van der Hoek (Renesse).

Vertrokken: Alex Groninger (Puttershoek), Henny van Bruggen (SSS), Arno van der Plank, Simon Reedijk (beiden Maasdam).

Trainer: Jaap Viergever (vierde seizoen).

Valleivogels Gekomen: Henk-Jan Lambalgen, Robert van 't Land (beiden eigen jeugd), Ali Loukilly (Houten).

Vertrokken: Alex van Ginkel, Dick Schoonderbeek (beiden gestopt).

Trainer: Ernst Brandes (vorig jaar niet actief als oefenmeester).

Zwart Wit'28 Gekomen: Paul Oschner (SHO), Dennis Dekker, John Clemens (beiden Hermes DVS), Jerome Horstman (Zwijndrecht), Paulini (Dordrecht'90), Ron Aarar (Excelsior R), Salem Kusadasi (Overmaas), Van de Bor (Oranje Wit), Marcel Durivou (Xerxes).

Vertrokken: Peter Wickel (Barendrecht), Michael Ardon, Daniël Casanova (beiden OVV), Juan van Vliet (TONEGIDO), Dennis Janse (Sparta amateurs), Patrick Thijssen (Spijkenisse).

Trainer: Berry Janse (derde seizoen).

Eerste klasse C

ACV Gekomen: Marcel Heslinga (Hoogeveen), Peter Dijkstra (tweede selectie ACV), Rindert Warnink (SC Heerenveen), Fernando Santing (Beilen), Christiaan Moltmaker (Oranje Nassau).

Vertrokken: Jan de Vegt, Anne Nijboer (beiden tweede selectie), Robert Feyen (gestopt), Eric Barth (Beilen), Arnold Bos (FC Groningen), Ruud Jalving (Emmen).

Trainer: Ron Jans (tweede seizoen)

Bennekom Gekomen: Raymond Jager (Arnhemse Boys), Albert van Velsen, Marcel van Dijk (beiden GVVV), Giorgio van der Pijl (UVV).

Vertrokken: Bob van Beek (gestopt), Henri Ortse (SDS'55), Jan-Dirk Huibers (SDVB), Theo Rossen (Victoria'83), Angelo Grep (gestopt), Maarten de Vries (DEVJO).

Trainer: Edo Ophof (vorig jaar niet actief).

Be Quick'28 Gekomen: Michel Westerbeek (SC Genemuiden), Reindert Reinders (Berkum), Arnie Pots (CSV'28), Jan Jongejans (OZC), Edwin Nyland (SV Lelystad'67), Guido Bastiaan (KHC), Jos Eikenaar, Anne Lubbelinkhof (beiden tweede team).

Vertrokken: Aalzen van der Leij, Martin Veldwijk, Gert de Gunst (allen lager voetballen).

Trainer: Ton Heimeriks (derde seizoen).

Blauw Wit'34 Gekomen: Erik-Jan Rozenboom (Frisia), Ronald Kuitert (Cambuur/Leeuwarden), Henk Koetje (Cambuur/Leeuwarden amateurs).

Vertrokken: Rob van der Kooij (FVC), Peter Wempe (Knickerbockers), Piet van der Kooij (lager voetballen).

Trainer: Eddy Bosman (Aengwerda).

DOS Kampen Gekomen: niemand.

Vertrokken: Henk de Velde (trainer FC Meppel), Manuel Vis, Jan Hooisma (beiden Go Ahead Kampen), John van 't Hul (IJVV).

Trainer: Evert Fiechter (vierde seizoen).

Drachtster Boys Gekomen: Hans Beute (RWF), Theo Burggraaff (SC Heerenveen jeugd), Sietse van der Meer (Broekster Boys), Hans van der Ploeg (Oranje Nassau), Arjan Meester, Bert Poel (beiden eigen jeugd)

Vertrokken: Gerlof de Groot (Ureterp).

Trainer: Henk de Jong (tweede seizoen).

DVS'33 Gekomen: Remco van Lopik (Spakenburg), Detlef Legrand (SV Lelystad'67), Coen de Jong (SDC Putten), Mark Iesberts (AFC Quick 1890), Giso Maas (eigen jeugd), Amos Muller (Leiden), Bert van Hunestijn (lager elftal).

Vertrokken: Robert van den Berkt (Spakenburg), Martin Dooyeweert (Hierden), Ronnie Knol (JVC'31), Kees van den Heuvel (gestopt).

Trainer: Peter Boeve (DOVO).

Elburger SC Gekomen: Bert Westendorp (KHC), Sjaak Veldhoen (OWIOS), Maurice Pot (FC Zwolle 2).

Vertrokken: Peter Rinkel (ASV Dronten), Lammert Eibrink ('t Harde), Sjaak van 't Hul (WHC), Gerrit Visscher, Sjoerd van der Heiden (beiden gestopt).

Trainer: Ype Hamming (derde seizoen).

Flevo Boys Gekomen: Henri Vis, Henk Brugge, Roberto Kwakman (allen eigen jeugd), Robbie de Jong, Marcel Vonk (beiden Go Ahead K), Anton Elsinga (Broekster Boys).

Vertrokken: René Hamaker (SV Lelystad'67), Pascal Cohen (SC Genemuiden), Jacob de Jong (lager voetballen), Nico Blaauw (DEVJO).

Trainer: Wieb Rodenhuis (Broekster Boys).

SC Genemuiden Gekomen: Alexander Lok, Robert van Dijk (beiden eigen jeugd), Anton Bijker (FC Meppel), Jeroen Soppe (CSV'28), Pascal Cohen (Flevo Boys).

Vertrokken: Michel Westerbeek (Be Quick'28), Gert Hoen (gestopt), Jan de Jonge (IJVV).

Trainer: Gerard Marsman (derde seizoen).

Urk Gekomen: Jacob Wakker (eigen jeugd).

Vertrokken: Hemmo Kuipers (gestopt).

Trainer: Gerrit Bredewold (derde seizoen).

VVOG Gekomen: Leon van Leeuwen (Zwolsche Boys), Peter Haarman (SDC Putten), Marco Reichardt (ASV Dronten), James Okoli (Nigeria), Martijn van Leeuwen (tweede elftal), Jeroen van de Wiel, Johnny Foppen, Johan-Jan Snoek (allen eigen jeugd).

Vertrokken: Rob Rutten (Hoogland), Frans Aartsen, Jan Wit (beiden Hierden), Gerwen Dekker (VVOP).

Trainer: Dwight Lodeweges (assistent bij Go Ahead Eagles).

WHC Gekomen: Gert van de Brink (Sportvereniging Epe), Sjaak van 't Hul (Elburger SC), Jacco van Diepen, Erwin Brem (beiden eigen jeugd).

Vertrokken: Frans Engelsman, Henri van de Hoek (beiden Zalk).

Trainer: Gerrit Verwoerd (SV Lelystad'67).

IJVV Gekomen: Rudie Wachteveld, Wilfred Westerhuis (beiden FC Zwolle), John van de Hul (DOS Kampen), Klaas van de Belt (eigen jeugd), Jan de Jonge (SC Genemuiden), Martin Lucassen (CSVC/Expert).

Vertrokken: Gert-Jan Karreman (SVM).

Trainer: Chris Riemens (Flevo Boys).

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden