VOETBALSEIZOEN 2001-2002

Met de start van de competitie breekt voor de 34 trainers van de betaald-voetbalclubs een onvoorspelbare en onzekere periode aan. Wanneer verschijnen de eerste berichten dat trainer A van club B de kerst niet haalt? Acht clubs in de eredivisie beginnen het seizoen met een trainer die vorig jaar om deze tijd nog een andere werkkring had. PSV, met Gerets vast aan het roer, lijkt opnieuw de voornaamste kandidaat voor de titel in de eredivisie, met Feyenoord wederom als grootste bedreiging. En het seizoen 2001-2002 moet uitwijzen of het Ajax van Co Adriaanse nog bij de topdrie hoort. De tijd zal het leren.

AJAX

Voorzitter: Michael van Praag

Stadion: Arena (51.000)

Trainer: Co Adriaanse

Doel: Fred Grim, Bogdan Lobont.

Verdediging: André Bergdolmo, Cristian Chivu, Tim de Cler, John Heitinga (eigen jeugd), Maxwell (Cruziero), Petri Pasanen, Mitchell Piqué (Twente), Hatem Trabelsi (Sportif Sfax), Ferdi Vierklau.

Middenveld: Tomás Galásek, Richard Knopper, John O'Brien, Rafael van der Vaart, Abubakari Yakubu.

Aanval: Shota Arveladze, Daniel Cruz, Cedric van der Gun, Ahmed Hossam (Gent), Zlatan Ibrahimovic (Malmö), Pius Ikedia, Nikos Machlas, Andy van der Meyde, Wamberto.

Vertrokken: Tijjani Babangida (Vitesse), Youssouf Hersi (NAC), Kevin Bobson (NAC), Aron Winter (Sparta), Richard Witschge (Alavés).

AZ

Voorzitter: Dirk Scheringa

Stadion: Alkmaarderhout (8317)

Trainer: Henk van Stee

Doel: Oscar Moens, Arnold Nijkamp, Henk Timmer.

Verdediging: José Fortes Rodriquez, Abdelkrim El Hadrioui, Urvin Lee, Olaf Lindenbergh, Barry Opdam, Peter Wijker.

Middenveld: Michael Buskermolen, Ali Elkhattabi (Sparta), Barry van Galen, Jan Kromkamp, Miel Mans, Paul Matthijs, Reinier Robbemond (Utrecht), Jannes Wolters.

Aanval: John Bosman, Dries Boussatta, Jamal Dibi, Max Huiberts, Robin Nelisse, Kenneth Perez.

Vertrokken: Elbekay Bouchiba (Sparta), Arno Schaap (Helmond Sport), Raymond de Waard (RBC).

FC DEN BOSCH

Voorzitter: Bert Kersten

Stadion: Ecco Stadion (4500)

Trainer: Wiljan Vloet

Doel: Max de Jong, Kris Mampaey (Antwerp), Martijn van Strien.

Verdediging: Winston Faerber, Fred van der Hoorn, Ryan Jagroep, Rick Plum (MVV), Peter Uneken, Jan Burg, Patrick Deckers, Koen van der Laak, Geoffrey Meye, Jan Michels.

Middenveld: Bart van den Eede, Fabian de Freitas (Cambuur), Paul Koppens, Billy Maximiano (Groningen).

Aanval: Hilmi Mihci, Mourad, Patrick Peelen, Essad Razic.

Vertrokken: Arnold Scholten (gestopt), Rob Wielaert (PSV).

FEYENOORD

Voorzitter: Jorien van den Herik

Stadion: De Kuip (51.177)

Trainer: Bert van Marwijk

Doel: Jurek Dudek, Ronald Graafland, Zbigniew Malkowski.

Verdediging: Pieter Collen (NEC), Brett Emerton, Ulrich van Gobbel, Christian Gyan, Ferry de Haan, Ramon van Haaren (Roda JC), Stephen Laybutt, Glenn Loovens (eigen jeugd), Tomasz Rzasa, Kees van Wonderen.

Middenveld: Paul Bosvelt, Jean-Paul van Gastel, Igor Kornejev, Shinji Ono (Urawa Red Diamonds), Patrick Paauwe, Tininho, Jan de Visser, Leonardo Dos Santos (Groningen).

Aanval: Leonardo, Jon Dahl Tomasson, Johan Elmander, Pierre van Hooijdonk (Benfica), Bonaventure Kalou, Ebi Smolarek.

Vertrokken: David Connolly (Wimbledon), René van Dieren (Fortuna S), Arco Jochemsen (Utrecht), Peter van Vossen (De Graafschap).

FORTUNA SITTARD

Voorzitter: Jules Coenen

Stadion: Wagner & Partners Stadion (13.000)

Trainer: Hans Verel

Doel: Rein Baart (VVV), Davy Bertjens, Ruud Hesp.

Verdediging: Tycho Steegs, Joeri Verheyen, Marcel Akerboom, René van Dieren (Feyenoord), Fritz Emeran (RC Genk), Jo Geerinckx, Edwin Hermans, Jochem van der Hoeven, David Klimek.

Middenveld: Joos van Barneveld, Stijn Haeldermans, Roger Haine, Cliff Hamers, Marco Heering, Mischa Rook (Cambuur), Joost Volmer.

Aanval: Pascal Averdijk, Colin Cramb (Crewe Alexandra), Dennis Gerritsen, Ronald Hamming, Dennis Krijgsman, Rolf Landerl, George Tychon.

Vertrokken: Samar Amari (VVV), Nenad Bjekovic (Partizan Belgrado), Ronald Dassen (Helmond Sport), Roger Juffing (Maasland), Jan van Halst (Ajax), Ruud Kool (VVV), Robert Roest (Utrecht), Mark Zegers (Helmond Sport), Ivo Pfennings (Meerssen).

DE GRAAFSCHAP

Voorzitter: Derk Haank

Stadion: Vijverberg (11.000)

Trainer: Jurrie Koolhof

Doel: Stefan Postma, Jurgen Wevers.

Verdediging: Milan Berck Beelenkamp, Harald Berendsen, René Bot, Purrel Frünkel, Michael van der Kruis (Excelsior), Michel Nok, Komi Tchangai, Jan Vreman,

Middenveld: John van den Brom, Willem Hupkes, Wouter Jansen, Ilja van Leerdam (Helmond Sport), Martijn Meerdink, Jurgen Seedorf, Arno Splinter, Ruslan Valeev.

Aanval: Antolini (Lille), Bakary Diakite, Marino Promes, Dennis Schulp (Willem II), Rody Turpijn, Peter van Vossen (Feyenoord).

Vertrokken: Dennis den Turk (ADO Den Haag), Komi Tchangai (Udinese), Eric Redeker (Go Ahead), Eric Viscaal (KV Mechelen), Zico Tumba (NEC), Robert Fuchs (PSV).

FC GRONINGEN

Voorzitter: Jaap van der Linde

Stadion: Oosterpark Stadion (13.000)

Trainer: Dwight Lodeweges

Doel: Roy Beukenkamp, Egbert Darwinkel.

Verdediging: Joost Broerse, Kurt Elshot, Wouter van den Herik, Paul Janssen, Magnus Johansson, Erwin van de Looi, Melchior Schoenmakers.

Middenveld: Mohammed Allach, Sander van Gessel (Heerenveen), Johannes Hardarsson (Akranes), Jordi Hoogstrate, Hugo, Mile Krstev (Heerenveen).

Aanval: Ali Boussaboun (ADO Den Haag), Dejan Curovic, Martin Drent, El Idrissi, Arjen Robben, Gabor Torma (Roda JC), Ignacio Tuhuteru (Heerenveen), Hans Visser.

Vertrokken: Tony Alberda (Veendam), Roel Janssen (Veendam), Leonardo dos Santos (Feyenoord), Dominique van Dijk (Cambuur), Gregoor van Dijk (Roda JC), Billy Maximiano (Den Bosch), Björn Schilder (Veendam), Dennis Schomaker (Emmen).

HEERENVEEN

Voorzitter: Riemer van der Velde

Stadion: Abe Lenstra Stadion (14.025)

Trainer: Foppe de Haan

Doel: Barry Ditewig, Kees Kostwinder, Hans Vonk.

Verdediging: David Damman, Arjan Ebbinge, Erik Edman (AIK), Johan Hansma, Mark Hegeman (Emmen), Tieme Klompe, Gérard de Nooijer, Marcel Seip.

Middenveld: Jesper Hakansson, Thomas Holm, Allan Bak Jensen (FC Midtjylland), Anthony Lurling, Arek Radomski, Rafael, Ronnie Venema.

Aanval: Marcus Allbück, Romano Denneboom, Mark van Eijk, Daniël Jensen, Niels Kokmeijer (Volendam), Santi Kolk, Dennis de Nooijer, Mika Nurmela, Jeffrey Talan, René van de Wey,

Vertrokken: Sander van Gessel (Groningen), Max Houttuin (Veendam), Mile Krstev (Groningen), Thijs Sluijter (Veendam), Ignacio Tuhuteru (Groningen), Harvey Wijngaarde (MVV), Harris Huizingh (gestopt), Godfrey Nwankpa (MVV).

NAC

Voorzitter: Tem Nederlof

Stadion: Fujifilm Stadion (16.400)

Trainer: Henk ten Cate

Doel: Gábor Babos, Casper Ketting (eigen jeugd), Peter Zois.

Verdediging: Jeffrey van As, Jean-Philip Becht, Csaba Fehér, Ahmed Kasmi, Kofi Mensah, Rob Penders, Mark Schenning, Maurice Steijn.

Middenveld: Cristiano, Arno Doomernik, Orlando Engelaar, Nebojsa Gudelj, Youssouf Hersi (Ajax), Christian Opschoor, Sérgio Pacheco, Tamás Peto (Vasas Boedapest), Alfred Schreuder, Cedric Seedorf.

Aanval: Earnest Stewart, Rick Versteeg, Kevin Bobson (Ajax), Glen Salmon, Regillio Simons.

Vertrokken: Frank Broers (Emmen), Dave de Jong (KV Mechelen), Bryan Roy (niet bekend), Ahmed Kasmi (RBC).

NEC

Voorzitter: Hans van Delft

Stadion: De Goffert (12.500)

Trainer: Johan Neeskens

Doel: Dennis Gentenaar, Kevin Moeliker, Albert van der Sleen.

Verdediging: Richard Goulooze, Danny Hesp, Charles Kazlauskas, Jeffrey Leiwakabessy, Luuk Maes, Peter Wisgerhof.

Middenveld: Marcel Koning, Marc Peters (TOP Oss), Marchanno Schultz, Resit Schuurman (Go Ahead), Jarda Simr (Feyenoord), Erik Wegh, Mike Zonneveld, Patrick Ax.

Aanval: Frank Demouge, Gjorgi Hristov, Stefan Jansen (TOP Oss), Bart Latuheru, René van Rijswijk, Adilson dos Santos, Zico Tumba (De Graafschap).

Vertrokken: Pieter Collen (Feyenoord), Jack de Gier (Dunfermline), Peter van Putten (Go Ahead), Hennie de Romijn (Lisse), Anton Janssen (gestopt), Dennis Schulp (De Graafschap), Mark Verhoeven (RBC).

PSV

Voorzitter: Harry van Raaij

Stadion: Philips Stadion (33.500)

Trainer: Eric Gerets

Doel: Gino Coutinho, Ivica Kralj, Patrick Lodewijks, Ronald Waterreus.

Verdediging: Eric Addo, Jürgen Colin (eigen jeugd), Jürgen Dirkx, Ernest Faber, Jan Heintze, Kevin Hofland, Youri Nikiforov, André Ooijer, Rob Wielaert.

Middenveld: Mark van Bommel, Robert Fuchs, Georgi Gakhokidze, John de Jong, Theo Lucius, Adil Ramzi, Johann Vogel, Kasper Bogelund, Wilfred Bouma.

Aanval: Arnold Bruggink, Mateja Kezman, Dennis Rommedahl, Jan Vennegoor of Hesselink (Twente).

Vertrokken: Björn van der Doelen (Twente), Chris van der Weerden (Twente), Joonas Kolkka (Panathinaikos), Ruud van Nistelrooij (Manchester United), Ovidiu Stinga (Steaua Boekarest).

RKC

Voorzitter: Jan Snoeren

Stadion: Mandemakers Stadion (6.100)

Trainer: Martin Jol

Doel: Rob van Dijk, Khalid Sinouh.

Verdediging: Peter van den Berg, Darije Kalezic, Michael Lamey, David Nascimento, Emmanuel Nwakire, Virgilio Teixeira, Carlos van Wanrooy.

Middenveld: Patrick van Diemen (Anderlecht), Dejan Govedarica, Garry de Graef, Johan Gudjonsson, John van Loenhout, Rogier Molhoek (Dordrecht'90), Fabian Peppinck, Zeljko Petrovic.

Aanval: Yuri Cornelisse, Ivar van Dinteren, Rick Hoogendorp, Jochen Janssen (Austria Wien), Youri Petrov, Iwan Redan.

Vertrokken: Bas Dreef (TOP Oss), Ron Hees akkers (TOP Oss), Ajan Human (ADO Den Haag), Eddie Putter (Volendam).

RODA JC

Voorzitter: Theo Pickée

Stadion: Parkstad Limburg Stadion (20.000)

Trainer: Jan van Dijk

Doel: Zeljko Kalac, Bas Roorda.

Verdediging: Roel Brouwers, Mark Luijpers, Humphrey Rudge, Ger Senden, Fatih Sonkaya, Igor Tomasic, Regillio Vrede.

Middenveld: Jerôme Collinet (Standard Luik), Kevin van Dessel, Gregoor van Dijk (Groningen), Garba Lawal, Eric van der Luer, Sven Vandenbroeck, Ivan Vicelich, Dave Zafarin.

Aanval: Yannis Anastasiou, Frederik Berglund (IF Elfsborg), Bas Jacobs, Marc Nygaard, Paolo Ramora, Tom Soetaers, Osan Sonkaya, Edrissa Sonko, Bernard Tchoutang.

Vertrokken: Ramon van Haaren (Feyenoord), Gabor Torma (Groningen), Marc Eberle (Harelbeke).

SPARTA

Voorzitter: Henny Beijer (directeur)

Stadion: Eneco Stadion (11.000)

Trainer: Frank Rijkaard

Doel: Frank Kooiman, Victor Kros.

Verdediging: Houssin Bezzai, Maurits van Dalen, Richard Elzinga, Steve Goossen, Marília, Dave van der Meer, Tom Sier (Ajax).

Middenveld: Elbekay Bouchiba (AZ), Michel Langerak, David Mendes, Anders Nielsen, John Nieuwenburg (Ajax), Aron Winter (Ajax), Sieme Zijm.

Aanval: Regi Blinker (RBC), Nordin Boukhari, Fouad Elhamdaoui, Silvan Inia, Danny Koevermans, Bram Marbus, Rui Monteiro.

Vertrokken: John den Dunnen (Zwolle), Ali Elkhattabi (AZ), Yurtcan Kayis (Emmen), Patrick Molendijk (TOP Oss), Roy Stroeve (Heracles), Roland Janssen (ADO Den Haag).

FC TWENTE

Voorzitter: Herman Wessels

Stadion: Arke Stadion (13.350)

Trainer: John van 't Schip

Doel: Sander Boschker, Jan-Willem van Ede, Mark Veurink.

Verdediging: Faouzi el-Brazi, Spira Grujic, Erik ten Hag, Jeroen Heubach, Dennis Hulshoff, André Karnebeek, Rahim Ouédraego, Sjaak Polak, Patrick Pothuizen, Chris van der Weerden (PSV).

Middenveld: Simon Cziommer, Björn van der Doelen (PSV), Arjan van der Laan, Tom van der Leegte, Kurt van de Paar, Scott Booth.

Aanval: Ellery Cairo, Thijs Houwing, Roland Kollmann (FC Kürnten), Boudewijn Pahlplatz, Chris de Witte

Vertrokken: Mitchell Piqué (Ajax), Jan Vennegoor of Hesselink (PSV), Cees Paauwe (Cambuur).

FC UTRECHT

Voorzitter: Gerrit Bloemink

Stadion: Nieuw Galgenwaard (14.217)

Trainer: Frans Adelaar

Doel: René Ponk (Dordrecht'90), Harald Wapenaar.

Verdediging: Pascal Bosschaart, Ferdinand Katipana, Azubike Oliseh, Dennis van der Ree, Robert Roest (Fortuna S), Alje Schut, Etienne Shew A Tjon, Stijn Vreven, Patrick Zwaanswijk.

Middenveld: Arno Arts (Willem II), Dennis van de Berg, Tibor Dombi, Arco Jochemsen (Feyenoord), Jean-Paul de Jong, Tom van Mol, Stefaan Tanghe, Karim Touzani.

Aanval: Ruud Berger, Dave van den Bergh, Igor Gluscevic, Donny de Groot, Dirk Kuyt.

Vertrokken: Rodney Cairo (Cambuur), Marinus Dijkhuizen (Emmen), Mitchell van der Gaag (Maritimo), Leon Kantelberg (Helmond Sport), Atam Koroglu (TOP), Azubike Oliseh (Jokerit), Reinier Robbemond (AZ), Alphons Groenendijk (gestopt), Dennis Scharrenburg (Rot Weiss Erfurt), Jordy Zuidam (Go Ahead).

VITESSE

Voorzitter: Jos Vaessen

Stadion: Gelredome (29.000)

Trainer: Ronald Koeman

Doel: Jimmy van Fessem (Willem II), Dragoslav Jevric, Bas Wijnen, Edwin Zoetebier.

Verdediging: Tim Cornelisse, Marc van Hintum, Ruud Knol, Michel Kreek, Martijn Kuiper, Stefan Nanu, Remco van der Schaaf, Dejan Stefanovic, Richard Terpstra, Marian Zeman.

Middenveld: Gert Claessens, Mahamadou Diarra, Theo Groeneveld, Theo Janssen, Louis Laros, Orlando Trustfull.

Aanval: Christof Aelbrecht, Matthew Amoah, Tijjani Babangida (Ajax), Jhonny van Beukering, Carlos Fortes, Didier Martel, Emile Mbamba, Riga Mustapha, Bob Peeters, Victor Sikora, Mamadou Zongo.

Vertrokken: niemand.

WILLEM II

Voorzitter: Jan Vullings

Stadion: Willem II Stadion (14.700)

Trainer: Hans Westerhof

Doel: Christophe Martin (Mons), Geert de Vlieger.

Verdediging: Kew Jaliens, Frank van Kouwen (eigen jeugd), Joris Mathijssen, Geoffrey Prommayon, Guy Veldeman, Raymond Victoria.

Middenveld: Hendrik van Beelen (FC Utrecht), Tom Caluwé, Chris Janssens (Lokeren), Denny Landzaat, Youssef Mariana, Danny Mathijssen (eigen jeugd), Marcel Meeuwis (eigen jeugd), Jos van Nieuwstadt, Tarik Sektioui, Dmitri Sjoekov, Wout van Steenveldt.

Aanval: Yassine Abdellaoui, Mariano Bombarda, Jattoo Ceesay, Richard van der Heijden, Ousmane Sanou.

Vertrokken: Arno Arts (Utrecht), Jim van Fessem (Vitesse), Marco Gentile (gestopt), Delano Hill (Hansa Rostock), Marcel Valk (AGOVV).

PROGRAMMA EREDIVISIE

Speelronde 1

vr 17-08: Twente-RKC; za 18-08: Den Bosch-Heerenveen, Groningen-PSV, NAC-Utrecht, De Graafschap-AZ; zo 19-08: Ajax-Roda JC, Feyenoord-Sparta, Fortuna S-Vitesse, Willem II-NEC.

Speelronde 2

di 21-08: NAC-Twente; wo 22-08: Sparta-Utrecht, Roda JC-Feyenoord, PSV-Den Bosch, Groningen-Willem II, Vitesse-AZ, Fortuna S-De Graafschap, NEC-RKC.

Speelronde 3

vr 24-08: Heerenveen-NAC; za 25-08: Willem II-PSV, Twente-Roda JC, Vitesse-Utrecht, AZ-Sparta, De Graafschap-NEC; zo 26-08: Feyenoord-Ajax, RKC-Groningen, Den Bosch-Fortuna S.

Speelronde 4

vr 07-09: Heerenveen-Vitesse; za 08-09: NEC-Feyenoord, Roda JC-De Graafschap, Twente-Ajax, PSV-Fortuna S, AZ-NAC; zo 09-09: Sparta-RKC, Willem II-Den Bosch, Utrecht-Groningen.

Speelronde 5

vr 14-09: RKC-Heerenveen; za 15-09: Vitesse-Sparta, NAC-PSV; Fortuna S-Willem II; zo 16-09: Ajax-AZ, Den Bosch-NEC, Groningen-Twente, Feyenoord-De Graafschap, Utrecht-Roda JC.

Speelronde 6

vr 21-09: Roda JC-Den Bosch; za 22-09: Twente-Feyenoord, RKC-Fortuna S, Heerenveen-PSV; zo 23-09: De Graafschap-Vitesse, Ajax-Sparta, AZ-Utrecht, NAC-Willem II, NEC-Groningen.

Speelronde 7

vr 28-09: De Graafschap-NAC; za 29-09: Willem II-AZ, PSV-Vitesse, Fortuna S-NEC; zo 30-09: Den Bosch-Feyenoord, Utrecht-RKC, Roda JC-Heerenveen, Sparta-Twente, Groningen-Ajax.

Speelronde 8

zo 07-10: Sparta-Den Bosch; di 09-10: AZ-PSV, NAC-Roda JC; wo 10-10: Ajax-NEC, RKC-De Graafschap, Heerenveen-Utrecht, Twente-Willem II, Feyenoord-Fortuna S.

Speelronde 9

vr 12-10: Roda JC-PSV; za 13-10: Fortuna S-Sparta, RKC-Ajax, Heerenveen-AZ; zo 14-10: NEC-Vitesse, NAC-Den Bosch, Feyenoord-Groningen, Utrecht-Willem II, De Graafschap-Twente.

Speelronde 10

wo 17-10: Vitesse-Groningen; vr 19-10: Ajax-Fortuna S; za 20-10: Vitesse-NAC, AZ-Feyenoord, PSV-De Graafschap, Sparta-Roda JC, Willem II-RKC; zo 21-10: Den Bosch-Utrecht, Groningen-Heerenveen, NEC-Twente.

Speelronde 11

vr 26-10: Roda JC-NEC; za 27-10: Heerenveen-De Graafschap, PSV-RKC, AZ-Fortuna S; zo 28-10: Feyenoord-Utrecht, Ajax-Willem II, Twente-Vitesse, Groningen-Den Bosch; di 30-10: Sparta-NAC.

Speelronde 12

vr 02-11: Willem II-Vitesse; za 03-11: RKC-Den Bosch, Sparta-PSV, Roda JC-Groningen, NEC-AZ; zo 04-11: Fortuna S-Heerenveen, NAC-Feyenoord, De Graafschap-Ajax, Utrecht-Twente.

Speelronde 13

vr 16-11: Heerenveen-Sparta; za 17-11: AZ-RKC, Den Bosch-Twente, PSV-NEC, Vitesse-Feyenoord, Willem II-Roda JC; zo 18-11: Utrecht-De Graafschap, Ajax-NAC, Groningen-Fortuna S.

Speelronde 14

vr 23-11: AZ-Den Bosch; za 24-11: De Graafschap-Sparta, Twente-Heerenveen, Feyenoord-Willem II, Fortuna S-RKC, NAC-Groningen; zo 25-11: Vitesse-Roda JC, Ajax-PSV, NEC-Utrecht.

Speelronde 15

di 27-11: Groningen-AZ, Den Bosch-De Graafschap; wo 28-11: Ajax-Vitesse, Utrecht-PSV, NEC-NAC, RKC-Feyenoord, Roda JC-Fortuna S, Sparta-Willem II.

Speelronde 16

vr 30-11: De Graafschap-Groningen; za 01-12: Twente-Fortuna S, PSV-AZ, RKC-Roda JC, Heerenveen-Feyenoord; zo 02-12: Willem II-NAC, Utrecht-Vitesse, Sparta-NEC.

Speelronde 17

do 06-12: Fortuna S-Den Bosch; vr 07-12: Vitesse-De Graafschap; za 08-12: Feyenoord-NEC, NAC-RKC, Willem II-Heerenveen, PSV-Twente; zo 09-12: AZ-Roda JC, Den Bosch-Ajax, Groningen-Sparta.

Speelronde 18

vr 14-02: Fortuna S-NAC; za 15-12: Twente-AZ, De Graafschap-Willem II, Roda JC-Ajax, Den Bosch-Vitesse; zo 16-12: RKC-Sparta, Feyenoord-PSV, NEC-Heerenveen, Groningen-Utrecht.

Speelronde 19

wo 19-12: Heerenveen-Den Bosch, Fortuna S-Utrecht, Ajax-Twente; vr 21-12: Sparta-AZ; za 22-12: NAC-Heerenveen, PSV-Groningen, Vitesse-RKC, Willem II-Twente; zo 23-12: De Graafschap-Feyenoord, NEC-Roda JC, Utrecht-Ajax.

Speelronde 20

vr 25-01: Sparta-Heerenveen; za 26-01: Roda JC-Twente, PSV-NAC, De Graafschap-Fortuna S; zo 27-01: Vitesse-NEC, AZ-Ajax, Den Bosch-Groningen, Utrecht-Feyenoord, RKC,Willem II.

Speelronde 21

vr 01-02: Fortuna S-PSV; za 02-02: Den Bosch-RKC, Twente-De Graafschap, AZ-Vitesse, Feyenoord-Roda JC, NEC-Sparta; zo 03-02: Groningen-NAC, Utrecht-Heerenveen, Willem II-Ajax.

Speelronde 22

di 05-02: RKC-PSV; wo 06-02: NAC-Sparta, Willem II-Groningen, Roda JC-Utrecht; vr 08-02: Vitesse-Fortuna S; za 09-02: AZ-Heerenveen, Sparta-De Graafschap, Twente-Den Bosch; zo 10-02: Ajax-RKC, Groningen-Feyenoord, Utrecht-NEC.

Speelronde 23

vr 15-02: Den Bosch-Sparta; za 16-02: NEC-PSV, Heerenveen-Willem II, AZ-Groningen, De Graafschap-Roda JC; zo 17-02: Feyenoord-Vitesse, Twente-NAC, Fortuna S-Ajax.

Speelronde 24

vr 22-02: NEC-De Graafschap; za 23-02: Heerenveen-Fortuna S, Roda JC-Willem II, Vitesse-Den Bosch, PSV-Utrecht; zo 24-02: NAC-Ajax, Feyenoord-Twente, RKC-AZ.

Speelronde 25

vr 01-03: NAC-AZ; za 02-03: Roda JC-Vitesse, De Graafschap-Den Bosch, Willem II-Utrecht, PSV-Heerenveen; zo 03-03: Sparta-Fortuna S, Twente-NEC, Groningen-RKC, Ajax-Feyenoord.

Speelronde 26

vr 08-03: Utrecht-Sparta; za 09-03: Fortuna S-Groningen, PSV-Roda JC, Vitesse-Twente, Heerenveen-RKC, Den Bosch-NAC; zo 10-03: NEC-Willem II, Feyenoord-AZ, Ajax-De Graafschap.

Speelronde 27

vr 15-03: Roda JC-NAC; za 16-03: Willem II-Sparta, AZ-De Graafschap, Feyenoord-Den Bosch, Vitesse-PSV; zo 17-03: Ajax-Heerenveen, Twente-Groningen, RKC-NEC, Utrecht-Fortuna S.

Speelronde 28

vr 22-03: Fortuna S-AZ; za 23-03: Sparta-Feyenoord, Den Bosch-Willem II, NAC-Vitesse, Heerenveen-NEC; zo 24-03: PSV-Ajax, De Graafschap-Utrecht, RKC-Twente, Groningen-Roda JC.

Speelronde 29

vr 29-03: Heerenveen-Groningen; za 30-03: NAC-De Graafschap, Roda JC-Sparta, PSV-Willem II, AZ-Twente, NEC-Fortuna S; zo 31-03: Vitesse-Ajax, Utrecht-Den Bosch, Feyenoord-RKC.

Speelronde 30

vr 05-04: Twente-Sparta; za 06-01: Willem II-Fortuna S, Roda JC-AZ, Den Bosch-PSV, De Graafschap-RKC, Vitesse-Heerenveen; zo 07-04: Ajax-Utrecht, Groningen-NEC, Feyenoord-NAC.

Speelronde 31

vr 12-04: Groningen-Vitesse; za 13-04: AZ-Willem II, NAC-NEC, Den Bosch-Roda JC, De Graafschap-Heerenveen, Fortuna S-Twente; zo 14-04: RKC-Utrecht, Sparta-Ajax, PSV-Feyenoord.

Speelronde 32

vr 19-04: Fortuna S-Feyenoord; za 20-04: Willem II-De Graafschap, Sparta-Vitesse, Twente-PSV, Heerenveen-Roda JC; zo 21-04: Utrecht-AZ, Ajax-Groningen, NEC-Den Bosch, RKC-NAC.

Speelronde 33

zo 28-04: Vitesse-Willem II, Tente-Utrecht, Roda JC-RKC, AZ-NEC, Groningen-De Graafschap, NAC-Fortuna S, Feyenoord-Heerenveen, Ajax-Den Bosch, PSV-Sparta.

Speelronde 34

zo 05-05: Willem II-Feyenoord, De Graafschap-PSV, Den Bosch-AZ, Utrecht-NAC, Fortuna S-Roda JC, NEC-Ajax, RKC-Vitesse, Heerenveen-Twente, Sparta-Groningen.

PROGRAMMA EERSTE DIVISIE

Speelronde 1

vr 17-08: Eindhoven-Helmond Sport, VVV-Veendam, MVV-Zwolle, Cambuur-Haarlem; za 18-08: Go Ahead-RBC, Telstar-Excelsior, Heracles-TOP Oss; zo 19-08: Volendam-Emmen, Dordrecht'90-ADO Den Haag.

Speelronde 2

vr 24-08: TOP Oss-MVV, ADO Den Haag, Go Ahead, RBC-VVV, Zwolle-Telstar, Veendam-Volendam; za 25-08: Helmond Sport-Cambuur; zo 26-08: Haarlem-Dordrecht'90.

Speelronde 3

vr 31-08: Cambuur-RBC, Go Ahead-Emmen, Heracles-Excelsior, MVV-Eindhoven, Telstar-Helmond Sport, VVV-TOP Oss, Dordrecht'90-Veendam; zo 02-09: Volendam-Zwolle, Haarlem-ADO Den Haag.

Speelronde 4

vr 07-09: Eindhoven-Telstar, Helmond Sport-Haarlem, RBC-Dordrecht'90, TOP Oss-Volendam, ADO Den Haag-Cambuur, Zwolle-Heracles; za 08-09: Veendam-Go Ahead, Emmen-VVV; di 11-09: Excelsior-MVV.

Speelronde 5

vr 14-09: VVV-Zwolle, MVV-Telstar, Haarlem-RBC, Dordrecht'90-Emmen, ADO Den Haag-Helmond Sport, Cambuur-Veendam; za 15-09: Heracles-Eindhoven, Go Ahead Eagles-TOP Oss; zo 16-09: Volendam-Excelsior.

Speelronde 6

vr 21-09: TOP Oss-Dordrecht'90, Excelsior-VVV, Eindhoven-Volendam, RBC-ADO Den Haag; za 22-09: Telstar-Heracles, Veendam-Haarlem, Emmen-Cambuur, Helmond Sport-MVV; zo 23-09: Zwolle-Go Ahead.

Speelronde 7

vr 28-09: Haarlem-Emmen, Cambuur-TOP Oss, VVV-Eindhoven, RBC-Helmond Sport, Dordrecht'90-Zwolle; za 29-09: Go Ahead-Excelsior, Heracles-MVV, ADO Den Haag-Veendam; zo 30-09: Volendam-Telstar; di 02-10: Emmen-Heracles, Excelsior-Eindhoven.

Speelronde 8

vr 05-10: Veendam-RBC, TOP Oss-Haarlem, Telstar-VVV, MVV-Volendam, Excelsior-Dordrecht'90, Emmen-ADO Den Haag, Eindhoven-Go Ahead, Helmond Sport-Heracles; zo 07-10: Zwolle-Cambuur.

Speelronde 9

vr 12-10: VVV-MVV, Cambuur-Excelsior, ADO Den Haag-TOP Oss, Dordrecht'90-Eindhoven, RBC-Emmen, Haarlem-Zwolle; za 13-10: Heracles-Eindhoven, Go Ahead-TOP Oss; zo 14-10: Volendam-Heracles.

Speelronde 10

vr 19-10: MVV-Go Ahead, TOP Oss-RBC, Helmond Sport-Volendam, Excelsior-Haarlem, Eindhoven-Cambuur; za 20-10: Heracles-VVV, Telstar-Dordrecht'90, Emmen-Veendam; zo 21-10: Zwolle-ADO Den Haag.

Speelronde 11

vr 26-10: VVV-Volendam, RBC-Zwolle, Haarlem-Eindhoven, Dordrecht'90-MVV, ADO Den Haag-Excelsior, Cambuur-Telstar; za 27-10: Emmen-Helmond Sport, Go Ahead-Heracles, Veendam-TOP Oss.

Speelronde 12

vr 02-11: TOP Oss-Emmen, MVV-Cambuur, Zwolle-Veendam, Volendam-Go Ahead, Excelsior-RBC; za 03-11: Helmond Sport-VVV, Heracles-Dordrecht'90, Eindhoven-ADO Den Haag; zo 04-11: Telstar-Haarlem.

Speelronde 13

vr 09-11: Emmen-Zwolle, TOP Oss-Helmond Sport, RBC-Eindhoven, Go Ahead-VVV, Cambuur-Heracles, Veendam-Excelsior, ADO Den Haag-Telstar, Haarlem-MVV, Dordrecht'90-Volendam.

Speelronde 14

vr 16-11: MVV-ADO Den Haag, VVV-Dordrecht'90, Eindhoven-Veendam, Excelsior-Emmen, Zwolle TOP Oss; za 17-11: Heracles-Haarlem, Telstar-RBC; zo 18-11: Volendam-Cambuur; ma 19-11: Helmond Sport-Go Ahead.

Speelronde 15

vr 23-11: Cambuur-VVV, Haarlem-Volendam, ADO Den haag-Heracles, Zwolle-Helmond Sport, RBC-MVV, TOP Oss-Excelsior, Dordrecht'90-Go Ahead; za 24-11: Veendam-Telstar, Emmen-Eindhoven.

Speelronde 16

vr 30-11: Eindhoven-TOP Oss, Excelsior-Zwolle, Heracles-RBC, MVV-Veendam, VVV-Haarlem, Dordrecht'90-Helmond Sport; za 01-12: Go Ahead-Cambuur, Telstar-Emmen, Volendam-ADO Den Haag.

Speelronde 17

vr 07-12: TOP Oss-Telstar, ADO Den Haag-VVV, Cambuur-Dordrecht'90, Zwolle-Eindhoven, Haarlem-Go Ahead, Helmond Sport-Excelsior, RBC-Volendam; za 08-12: Emmen-VVV, Veendam-Heracles.

Speelronde 18

vr 14-12: RBC-Go Ahead, TOP Oss-Heracles, Haarlem-Cambuur, Zwolle-MVV, Excelsior-Telstar, ADO Den Haag-Dordrecht'90; za 15-12: Veendam-VVV, Emmen-Volendam, Helmond Sport-Eindhoven.

Speelronde 19

vr 21-12: VVV-RBC, Cambuur-Helmond Sport, Eindhoven-Excelsior, MVV-TOP Oss, Telstar-Zwolle, Dordrecht'90-Haarlem; za 22-12: Heracles-Emmen; zo 23-12: Go Ahead-Den Haag, Volendam-Veendam.

Speelronde 20

vr 25-01: TOP Oss-VVV, Excelsior-Heracles, ADO Den Haag-Haarlem, RBC-Cambuur, Zwolle-Volendam, Eindhoven-MVV; za 26-01: Helmond Sport-Telstar, Emmen-Go Ahead, Veendam-Dordrecht'90.

Speelronde 21

Vrijdag 01-02: MVV-Excelsior, VVV-Emmen, Haarlem-Helmond Sport, Volendam-TOP Oss, Cambuur-ADO Den Haag, Dordrecht'90-RBC: za 02-02: Heracles-Zwolle, Go Ahead-Veendam, Telstar-Eindhoven.

Speelronde 22

wo 06-02: TOP Oss-Go Ahead; vr 08-02: RBC-Haarlem, Zwolle-VVV, Helmond Sport-ADO Den Haag, Eindhoven-Heracles, Excelsior-Volendam; za 09-02: Telstar-MVV, Veendam-Cambuur, Emmen-Dordrecht'90.

Speelronde 23

vr 15-02: Dordrecht'90-TOP Oss, Cambuur-Emmen, ADO Den Haag-RBC, Haarlem-Veendam, MVV-Helmond Sport, VVV-Excelsior; za 16-02: Heracles-Telstar; zo 17-02: Go Ahead-Zwolle, Volendam-Eindhoven.

Speelronde 24

vr 22-02: TOP Oss-Cambuur, Excelsior-Go Ahead, Zwolle-Dordrecht'90, Eindhoven-VVV, MVV-Heracles; za 23-02: Telstar-Volendam, Emmen-Haarlem, Helmond Sport-RBC, Veendam-ADO Den Haag.

Speelronde 25

vr 01-03: Cambuur-Zwolle, ADO Den Haag-Emmen, RBC-Veendam, VVV-Telstar, Haarlem-TOP Oss, Dordrecht'90-Excelsior; za 02-03: Go Ahead-Eindhoven, Heracles-Helmond Sport; zo 03-03: Volendam-MVV.

Speelronde 26

vr 08-03: Eindhoven-Dordrecht'90, MVV-VVV, Helmond Sport-Veendam, Zwolle-Haarlem, Excelsior-Cambuur; za 09-03: Telstar-Go Ahead, Emmen-RBC, Heracles-Volendam; zo 10-03: TOP Oss-ADO Den Haag.

Speelronde 27

vr 15-03: RBC-TOP Oss, ADO Den Haag-Zwolle, Cambuur-Eindhoven, Haarlem-Excelsior, VVV-Heracles, Dordrecht'90-Telstar; za 16-03: Veendam-Emmen, Go Ahead-MVV; zo 17-03: Volendam-Helmond Sport.

Speelronde 28

vr 22-03: Eindhoven-Haarlem, TOP Oss-Veendam, Telstar-Cambuur, Zwolle-BC, MVV-Dordrecht'90; za 23-03: Helmond Sport-Emmen, Heracles-Go Ahead; zo 24-03: Volendam-VVV, Excelsior-ADO Den Haag.

Speelronde 29

vr 29-03: ADO Den Haag-Eindhoven, Emmen-TOP Oss, VVV-Helmond, RBC-Excelsior, Dordrecht'90-Heracles; za 30-03: Veendam-Zwolle, Cambuur-MVV, Go Ahead-Volendam; za 31-03: Haarlem-Telstar.

Speelronde 30

vr 05-04: MVV-Haarlem, Eindhoven-RBC, Zwolle-Emmen, VVV-Go Ahead, Excelsior-Veendam; za 06-04: Helmond Sport-TOP Oss, Heracles-Cambuur; zo 07-04: Volendam-Dordrecht'90, Telstar-ADO Den Haag.

Speelronde 31

vr 12-04: ADO Den Haag-MVV, Cambuur-Volendam, TOP Oss-Zwolle, RBC-Telstar, Haarlem-Heracles, Dordrecht'90-VVV; za 13-04: Emmen-Excelsior, Veendam-Eindhoven, Go Ahead-Helmond Sport.

Speelronde 32

vr 19-04: Eindhoven-Emmen, Excelsior-TOP Oss, MVV-RBC, VVV-Cambuur, Heracles-ADO Den Haag; za 20-04: Go Ahead-Dordrecht'90, Helmond Sport-Zwolle, Telstar-Veendam; zo 21-04: Volendam-Haarlem.

Speelronde 33

vr 26-04: Veendam-MVV, TOP Oss-Eindhoven, Emmen-Telstar, ADO Den Haag-Volendam, Cambuur-Go Ahead, Zwolle-Excelsior, Haarlem-VVV, Helmond Sport-Dordrecht'90, RBC-Heracles.

Speelronde 34

vr 03-05: Telstar-TOP Oss, MVV-Emmen, Heracles-Veendam, Go Ahead-Haarlem, VVV-ADO Den Haag, Volendam-RBC, Excelsior-Helmond Sport, Eindhoven-Zwolle, Dordrecht'90-Cambuur.

KNVB BEKER

za 04-08 t/m wo 22-08: voorronden

do 20-09: eerste ronde

di 02-10: tweede ronde

wo 12-12: achtste finales

wo 30-01: kwartfinales

wo 06-03: halve finales

zo 12-05: finale

CHAMPIONS LEAGUE

di 21-08 en wo 22-08: derde voorronde

Eerste ronde

di 11-09 en wo 12-09: groepswedstrijden

di 18-09 en wo 19-09: groepswedstrijden

di 25-09 en wo 26-09: groepswedstrijden

di 16-10 en wo 17-10: groepswedstrijden

di 23-10 en wo 24-10: groepswedstrijden

di 30-10 en wo 31-10: groepswedstrijden

Tweede ronde

di 20-11 en wo 21-11: groepswedstrijden

di 04-12 en wo 05-12: groepswedstrijden

di 19-02 en wo 20-02: groepswedstrijden

di 26-02 en wo 27-02: groepswedstrijden

di 12-03 en wo 13-03: groepswedstrijden

di 19-03 en wo 20-03: groepswedstrijden

Kwartfinales

di 02-04 en wo 03-04: heenwedstrijden

di 09-04 en wo 10-04: returns

Halve finales

di 23-04 en wo 24-04: heenwedstrijden

di 30-04 en wo 01-05: returns

Finale

wo 15-05: Hampden park, Glasgow

UEFA CUP

23-08: returns voorronde

do 13-09 en do 27-09: eerste ronde

do 18-10 en do 01-11: tweede ronde

do 22-11 en do 06-12: derde ronde

do 21-02 en do 28-02: achtste finales

do 14-03 en do 21-03: kwartfinales

do 04-04 en do 11-04: halve finales

wo 08-05: finale

NEDERLANDS ELFTAL

WK-kwalificatie

za 01-09: Ierland-Nederland

wo 05-09: Nederland-Estland

za 06-10: Nederland-Andorra

za 10-11 en zo 11-11: beslissingsduels

di 13-11 en wo 14-11: beslissingsduels

Vriendschappelijk

13-02: Nederland-Engeland

27-03: Nederland-Spanje

17-04: Nederland-Brazilië

WK, Japan/Zuid-Korea

vr 31-05: opening

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden