VOETBALSEIZOEN 1999-2000

Feyenoord zette vorig jaar een trend. Het bestuurslid technische zaken Rob Baan trok niet, zoals voorheen zijn voorzitter Van den Herik, de wijde wereld in om uit de meest exotische landen allerlei lokale wondervoetballers te kopen, maar richtte zijn aandacht voornamelijk op de Nederlandse markt. Het bleek de basis van het landskampioenschap. Ajax, dat zichzelf gaarne als trendsetter ziet, volgde deze zomer dat voorbeeld om een verloren seizoen 1998-'99 goed te maken. Een nieuw benoemde manager spelersbeleid, Danny Blind, kocht royaal in - jong en nog veel meer oud - en voerde de meeste salarisgesprekken in het Nederlands. Ook PSV versterkte zich, op papier. De totale begroting van de Nederlandse profclubs bedraagt inmiddels een half miljard gulden. Waar het toe zal leiden, werd in de oefencampagne nog niet duidelijk. Een nieuwe competitie, met minder middelmatige buitenlanders, staat op het punt van beginnen. Het wordt vooral een lang voetbalseizoen, met de eindronde van het EK in Nederland en België als flonkerend sluitstuk. Hieronder de feiten.

AJAX

Oprichtingsdatum: 18 maart 1900

Stadion: Amsterdam Arena (51 200)

Voorzitter: Michael van Praag

Algemeen directeur: Frank Kales

Trainer: Jan Wouters

Selectie: Shota Arveladze, Tijjani Babangida, Serge van den Ban, Tim de Cler, Jason Culina (Sydney Olympic), Dani, Fred Grim, Jesper Grönkjaer, Jan van Halst (FC Twente), Pius Ikeda (ASEC Mimosas), Mariano Juan, Richard Knopper, Brian Laudrup (FC Kopenhagen), Nikos Machlas (Vitesse), Stanley Menzo (Lierse SK), John Nieuwenburg (Sparta), John O'Brien (FC Utrecht), Martijn Reuser (Vitesse), Tom Sier, Ole Tobiasen, Frank Verlaat (VfB Stuttgart), Ferdie Vierklau, Wamberto, Aron Winter (Inter), Richard Witschge.

Vertrokken: Jari Litmanen (Barcelona), Mario Melchiot (Chelsea), Edwin van der Sar (Juventus), Sunday Oliseh (Juventus), Arno Splinter (De Graafschap), Danny Blind (gestopt), Gerald Sibon (Sheffield W), Raphael Supusepa (Excelsior), Andy van de Meyde (Twente), Benni McCarthy (Celta de Vigo).

AZ

Oprichtingsdatum: 10 mei 1967

Stadion: Alkmaarderhout (8390)

Voorzitter: Dirk Scheringa

Technische zaken: Hans van der Zee

Trainer: Gerard van der Lem

Selectie: Peter van den Berg, John Bosman (FC Twente), Elbekay Bouchiba, Dries Boussatta, Michael Buskermolen, André Carevic (Boca Juniors), Kenan Durmusoglu, Youssef Fertout, José Fortes Rodriguez, Barry van Galen, Abdelkrim el Hadrioui, Ferdino Hernandez, Max Huiberts, Brian Jensen, Rolf Landerl, Urvin Lee (Fortuna S), Miel Mans (Volendam), Oscar Moens, John Mutsaers, Canigia Nascimento Vagner, Barry Opdam, Fernando Ricksen, Jurriaan Roedema, Robert van der Weert, Hans van der Woude, Peter Wijker.

Vertrokken: Michel Langerak (Sparta), Kenny Heemskerk (Haarlem), Frank Amankwah.

FC DEN BOSCH

Oprichtingsdatum: 18 auguastus 1964

Stadion: Ecco (4500)

Voorzitter: Jan Schouten

Directeur: Paul van der Kraan

Trainer: Martin Koopman

Selectie: Maikel Aerts, Krystof Bociek (NEC), Jan Burg, Mark Damen, Patrick Deckers, Ali Fattouchi (Excelsior), Patrick Hobbelen, Fred van der Hoorn, Chaly Jones (Feyenoord), Harry van der Laan, Roël Liefden, Rafael Losada, Reggi Martina (Schevingen), Erik Meulendijk, Jan Michels, Bas Peijs (Gemert), Michel Ribeiro (Telstar), Arnold Scholten, Pieter Schrassert, Richard Stricker, Martijn van Strien (Vitesse), Peter Uneken (Emmen), Roberto Verhagen, Menno Willems (Vitesse).

Vertrokken: Anthony Lurling (Heerenveen), Marcel van Helmond (RBC), Hans Gillhaus (gestopt), Paul Janssen (FC Groningen), Gerrie Schaap (VVV), Oswald Snip (gestopt), Peter Burg (Finland), Udo Busby, Jan van Grinsven (gestopt)

CAMBUUR

Oprichtingsdatum: 19 juni 1964

Stadion: Cambuur (10 000)

Directeur: Wout de Jong

Voorzitter: Chris Arlman

Trainer: Gert Kruys

Selectie: Johan Abma, Rob Alflen (Heracles), Sierd van der Berg, Frank Berghuis, Gregg Berhalter, Richard Elzinga, Maickel Ferrier, Kenneth Goudmijn (Haarlem), Sandor van der Heide, Rob Hilbers (Volendam), Eugeni Levtsjenko, Robert Loontjens, Danny Muller, Robin Nelisse (Feyenoord), Jan Roelofsen, Wim de Ron, Peter de Roo, Mischa Rook (Dordrecht '90), Dennis Scharrenburg (FC Utrecht), Twan Scheepers, Johan Tolsma, Leonard van Utrecht, Dominik Vergoossen, Geert Jelle de Vries, Raymond de Waard (Excelsior), Richard van der Wal.

Vertrokken: Marinus Dijkhuizen (FC Utrecht), René Jansen (Eindhoven), René van Rijswijk (NEC), Roy Hendriksen (Veendam) Kenan Durmusoglu (AZ), Fuat Usta.

FEYENOORD

Oprichtingsdatum: 19 juli 1908

Stadion: Feyenoord (52 000)

Voorzitter: Jorien van den Herik

Manager: Hans Hagelstein

Trainer: Leo Beenhakker

Selectie: Mohammed Allach (Excelsior), Paul Bosvelt, Thomas Buffel (Cercle Brugge), Ellery Caïro, Julio Cruz, Jurek Dudek, Jean-Paul van Gastel, Ulrich van Gobbel, Ronald Graafland, Patricio Graff, Chris Gyan, Ferry de Haan, Bonaventure Kalou, Bert Konterman, Igor Kornejev, Tininho Ronildo Pereira de F., Tomasz Rzasa (De Graafschap), Bernard Schuiteman, Jon Dahl Tomasson, Jan de Visser (Heerenveen), Henk Vos, Peter van Vossen, Somalia Wanderson (America Bela H.), Kees van Wonderen, Edwin Zoetebier.

Vertrokken: Robin Nelisse (Cambuur), René Bot (De Graafschap), Pablo Sanchez.

FORTUNA S

Oprichtingsdatum: 1 juli 1968

Stadion: De Baandert (12 500)

Voorzitter: Jules Coenen

Technisch directeur: Jacques Opgenoord

Trainer: Bert van Marwijk

Selectie: Joos van Barneveld, Brenny Evers (PSV), Dennis Gerritsen (De Graafschap), François Gesthuizen, Ronald Hamming, Marco Heering, Edwin Hermans, Kevin Hofland, Roger Juffing, Wim Kiekens, Ruud Kool, Dennis Krijgsman (Sparta), Cosmin Maris, Jarda Paciorek, Ivo Pfennings, Robert Roest, Georges Tychon, Joost Volmer (MVV), Andy Wright (Leeds), Dorel Zegrean, Arno van Zwam, Robert-Jan Zoetmulder.

Vertrokken: Mark van Bommel (PSV), Regilio Simons (NAC), Urvin Lee (AZ), Mark Burke (Omiya Ardija), Wilfred Bouma (PSV), Michael Jeffrey (Kilmarnock), Alin Banceu (Nationaal Boekarest), Freek de Winter

DE GRAAFSCHAP

Oprichtingsdatum: 1 februari 1954

Stadion: De Vijverberg (11 000)

Voorzitter: Hylke Enzerink

Manager: Jos Tiemessen

Trainer: Frans Thijssen

Selectie: Koen Baakman, Harald Berendsen (Vitesse), Milan Berck-Beelenkamp (Genua), Martijn Besselink, René Bot (Feyenoord), Purrel Frünkel, Willem Hupkes, Abdul Rahman Issah (Auxerre), Marcel Keizer, Jasper Ketting, Olaf Lindenbergh, Eli Louhenapessy (Udinese), Martijn Meerdink, Hazem Emam Mohamed, Michal Nehoda (Petra Drnovice), Michel Nok, Ron Olyslager, René Rabelink, Erik Redeker, Richard Roelofsen, Sonny Silooy, Arno Splinter (Ajax), Zico Tumba, Rody Turpijn (Ajax), Dennis den Turk, Ville Vaïsanen, Eric Viscaal, Jan Vreman, Jurgen Wevers, Ilker Zivali.

Vertrokken: Dave de Jong (NAC), Dennis Gerritsen (Fortuna S), Hans van der Haar (Ulm 1846), Tomasz Rzasa (Feyenoord), Edwin Godee (Heracles), Jeroen Drenth (Heracles), Maikel Haggeman (AGOVV), Dennis te Braak (Heracles)

HEERENVEEN

Oprichtingsdatum: 20 juli 1920

Stadion: Abe Lenstra (13 750)

Voorzitter: Riemer van der Velde

Trainer: Foppe de Haan

Selectie: David Damman (Beveren), Romano Denneboom, Berry Ditewig (DOVO), Emanuel Ebiede, Marc van Eijk, Jesper Hakansson (Frem Kopenhagen), Johan Hansma, Ties Heldens, Thomas Holm, Max Houttuin, Harris Huizingh (FC Groningen), Daniel Jensen, Allaan Kjepsen (HSV), Tieme Klompe, Anthony Lurling (FC Den Bosch), Dimitri Mitrita, Dennis de Nooijer, Gerard de Nooijer, Mika Nurmela (Emmen), Godfrey Nwankpa, Boudewijn Pahlplatz, Ronnie Pander, Arek Radomski, Radoslav Samardzic, Jeffrey Talan, Ivan Tzvetkov, Ronny Venema (Veendam), Hans Vonk.

Vertrokken: Jan de Visser (Feyenoord), Amos Letwory (FC Zwolle), Raphael Bove

MVV

Oprichtingsdatum: 2 april 1902

Stadion: De Geusselt (10 000)

Voorzitter: Fons Cremers

Directeur a.i.: Ron Weijzen

Trainer: Wim Koevermans

Selectie: Roberto Blanquez (Racing Genk), Dave van Bogaert, Thomas Caers (AA Gent), Rodney Falix, Emerson Luiz Firmino, Danilo Giulietti, Davey Heymans, Roel Janssen, Jerry de Jong, Yvo Joordens, Husseyin Karapinar, Bobby Kociski (Hgaborgs), Erik Kortchaguin, Joey Kruyntjes, Pim Moonen, Rob Nuyts (AA Gent), Kenneth Perez, Rick Plum, Theo Snelders (Glasgow Rangers), üczan Sonkaya, Hans Spillmann, Jerry Taihuttu, Wasiu Taiwo, Igor Tomasic (Roda JC), Jack Vaessen, Michel Vonk, Anton Vriesde.

Vertrokken: Danny Landzaat (Willem II), Jeroen Heubach (FC Twente), Roel Buikema (Helmond Sport), Joost Volmer (Fortuna S.), Rein van Duynhoven (VfL Bochum), Alami Ahannach (Emmen), Quincy Elvira (Vinkenslag), Ramon Lacroix (VVV Strijen), Niki Smeets, Arjen Vermeulen (Heracles)

NEC

Oprichtingsdatum: 15 november 1900

Stadion: De Goffert (12 500)

Voorzitter: Hans van Delft

Technisch directeur: Leen Looyen

Trainer: Jim Calderwood

Selectie: Zoran Borojevic, Ulrich Cruden, Dennis Gentenaar, Jack de Gier, Richard Goulooze (New England Rev), Roy Grootaert, Danny Hesp, Anthony Hudson (Luton Town), Anton Janssen, Marcel Koning, Bart Latuheru, Jeffrey Leiwakabessy, Luuk Maes, Pavel Michalevitsj, Mark Oosterhof, Patrick Pothuizen, Frits van Putten (VVV), Peter van Putten (VVV), Maikel Renfurm, Hennie de Romijn, Bas Roorda, René van Rijswijk (Cambuur), Adilson dos Santos (RKC), Marchanno Schultz, Mark Verhoeven.

Vertrokken: Juul Ellerman (Helmond Sport), Dzevdet Sainoski (Hannover'96), Ayhan Tumani (Hannover '96), Krysztof Bociek (FC Den Bosch), Cees Lok (jeugdtrainer NEC/speler TEC).

PSV

Oprichtingsdatum: 31 augustus 1913

Stadion: PSV (30 500)

Voorzitter: Harry van Raaij

Directeur voetbal: Frank Arnesen

Trainer: Eric Gerets

Selectie: Eric Addo (Club Brugge), Godwin Attram, Mark van Bommel (Fortuna S), Wilfred Bouma (Fortuna S), Arnold Bruggink, Igor Demo, Jurgen Dirkx, Björn van der Doelen, Ernest Faber, Robert Fuchs, Georgy Gakhokidze, Jan Heintze (Leverkusen), Tomek Iwan, Dmitri Khokhlov, Joonas Kolkka, Ivica Kralj (FC Porto), Patrick Lodewijks, Juri Nikiforov, Luc Nilis, Ruud van Nistelrooy, André Ooijer, Dennis Rommedahl, Andrei Skerla, Ovidiu Stinga, Stan Valckx, Johann Vogel (Grasshoppers), Ronald Waterreus, Chris van der Weerden, Rob Wielaert, Abel Xavier.

Vertrokken: Davy Oyen (Anderlecht), Theo Lucius (FC Utrecht), Jorginho (Udinese), Gilles de Bilde (Sheffield W), Marciano Vink, Marcos Joachim dos Santos (Sporting Lissabon)

RKC

Oprichtingsdatum: 26 augustus 1940

Stadion: Olympia (6100)

Voorzitter: Jan Snoeren

Manager technische/commerciele zaken: Marcel Brands

Trainer: Martin Jol

Selectie: Richard Beekink, Charles Chiemezie, Tim Cornelisse, Yuri Cornelisse (Anderlecht), Rob van Dijk, Bas Dreef, Dejan Govedarica, Garry de Graef, Ron Heesakkers, Rick Hoogendorp, Darije Kalezic, Roberto Lanckohr, Tommie van der Leegte, Ad Leemans, David Nascimento, Leon van Nieuwkerk, Dennis van der Pennen, Youri Petrov, Maarten Schops, Khalid Sinouh (Heerenveen), Virgilio Teixeira, Carlos van Wanrooy, Michel van Zundert (RBC).

Vertrokken: Adilson dos Santos (NEC), Adrie Bogers (Turnhout), Hans van Arum (GA Eagles), Romeo van Aerde (Dordrecht '90), Leeroy Echteld (Lustenau), Johan Garrelfs (gestopt), Augustus Dumbar, Santinho Lopes.

RODA JC

Oprichtingsdatum: 27 juni 1962

Stadion: Kaalheide (21 000)

Voorzitter: Theo Pickée

Directeur: John van Dijk

Trainer: Sef Vergoossen

Selectie: Gregory Delwarte, Kevin van Dessel (Genoa), Arno Doomernik, Gunnar Einarsson, Ramon van Haaren, Stephan 't Hart, Peter van Houdt, Zeljko Kalac, Garba Lawal, Eric van der Luer, Mark Luijpers, Marc Nygaard, Samir Ouindi, Bob Peeters, Humphrey Rudge, Ger Senden, Bernard Tchoutang, Gabor Torma, Joos Valgaeren, Jan Vercammen (KV Mechelen), Regillio Vrede, Davy Zafarin.

Vertrokken: Stephan van der Heyden (Germinal Beerschot), Igor Tomasic (MVV), Mariusz Kukielka (Amica Wronki)

SPARTA

Oprichtingsdatum: 1 april 1888

Stadion: Eneco (11 000)

Voorzitter: Jan Bossink

Technisch directeur: Leo Steegman

Trainer: Jan Everse

Selectie: Houssin Bezzai, Nixon Dias, Alex van Duijvenbode, John den Dunnen, Ali Elkhattabi, Steve Goossen (Vitesse), Fouad El Hamdaoui, Silvian Inia (Volendam), Kew Jaliens, Roland Jansen, Yurtcan Kayis, Michel Langerak (AZ), Antoine van der Linden, Bram Marbus (GA Eagles), Dave van der Meer, Mourad Mghizrat, Patrick Molendijk, Anders Nielsen, Mark Noorlander, Marilia de Santana, Jerry Smith, Roy Stroeve (Emmen), Erik Tammer, Arnoud Toet, Romeo Wouden, Sieme Zijm (FC Zwolle).

Vertrokken: Nico Jalink (Dordrecht'90), Arjan van der Laan (FC Twente), Dennis Krijgsman (Fortuna S), John Nieuwenburg (Ajax), Johan van der Werff (Dordrecht '90), Gert Aandewiel, Dave Kastelein (ASWH)

FC TWENTE

Oprichtingsdatum: 1 juli 1965

Stadion: Arke (13 200)

Voorzitter: Herman Wessels

Technisch manager: Theo Vonk

Trainer: Hans Meyer

Selectie: Berthil ter Avest, Scott Booth (Dortmund), Sander Boschker, Spira Grujic, Erik ten Hag, Jeroen Heubach (MVV), Edwin Hilgerink (Heracles), Dennis Hulshoff, André Karnebeek, Arjan van der Laan (Sparta), Andy van de Meyde (Ajax), Rahim Ouedraogo (Burkino Faso), Kurt van de Paar, Cees Paauwe, Frederic Peiremans (Anderlecht), Jörg Sobiech, Rico Steinmann, Aldo Swager, Jan Vennegoor of Hesselink, Jan Verlinden (KV Mechelen), Pascal de Vries, Chris de Witte.

Vertrokken: Rik Platvoet (Heracles), Jan van Halst (Ajax), John Bosman (AZ), Niels Oude Kamphuis (Schalke 04), Theo ten Caat (Veendam), Antti Sumiala (Jokerit), Martijn Abbenhuës (FC Zwolle), Ansar Ajoepov (Rusland)

FC UTRECHT

Oprichtingsdatum: 1 juli 1970

Stadion: Galgenwaard (14 000)

Voorzitter: Hans Herremans

Directeur technische zaken: Hans van Breukelen

Trainer: Mark Wotte

Selectie: Hendrik van Beelen, Ruud Berger, Pascal Bosschaart, Marinus Dijkhuizen (Cambuur), Jamie Forrester (Scunthorpe United), Mitchel van der Gaag, Alfons Groenendijk, Jean-Paul de Jong, John de Jong, Leon Kantelberg, Marko van de Knaap (Westlandia), Frank Kooiman, Dirk Kuyt, Theo Lucius (PSV), Didier Martel, Tom van Mol, Emmanuel Nwakire, Azubuike Oliseh (Anderlecht), Stefan Postma, Reinier Robbemond, Henny van Schoonhoven, Etienne Shew Atjon, Stijn Vreven (AA Gent), Harald Wapenaar (Udinese), Jordi Zuidam, Patrick Zwaanswijk.

Vertrokken: Michael Mols (Glasgow Rangers), John O'Brien (Ajax), Dennis Scharrenburg (Cambuur), Emiel van Eijkeren (ADO Den Haag), Dennis van der Ree (NAC), Stefan Haaksman, Srdan Obradovic

VITESSE

Oprichtingsdatum: 14 mei 1892

Stadion: Gelredome (26 600)

Voorzitter: Karel Aalbers

Technisch coördinator: Rein Papenburg

Trainer: Herbert Neumann

Selectie: Matthew Amoah, Patrick Ax, John van den Brom, Kostas Chaniotakis, Pieter Collen (AA Gent), Dejan Curovic, Mahamadou Diara (OFI Kreta), Carlos Fortes, Nemad Grozdic (Zemun), Marc van Hintum, Jochem van der Hoeven, Pierre van Hooijdonk (Nottingham Forest), Theo Janssen, Dragoslav Jevric (Rode Ster Belgrado), Arco Jochemsen, Michel Kreek, Martijn Kuiper, Louis Laros, Marco de Marchi, Rahamad Mustapha, Stefan Nanu (Rapid Boekarest), Remco van der Schaaf, Victor Sikora (GA Eagles), Orlando Trustfull, John Veldman, Bas Wijnen, Peter Wisgerhof, Marian Zeman, Mamadou Zongo.

Vertrokken: Willem Korsten (Tottenham Hotpsur), Martijn van Strien (Den Bosch), Menno Willems (Den Bosch), Sander Westerveld (Liverpool), Steve Goossen (Sparta), Nikos Machlas (Ajax), Martijn Reuser (Ajax)

WILLEM II

Oprichtingsdatum: 12 augustus 1896

Stadion: Willem II (14 700)

Voorzitter: Jan Vullings

Directeur voetbalzaken: Martin van Geel

Trainer: Co Adriaanse

Selectie: Yassine Abdellaoui, Arno Arts, Mariano Bombarda, Jatto Ceesay, Jimmy van Fessem, Tomás Galásek, Marco Gentile (Volendam), Reinder Hendriks, Erwin Hermes, Delano Hill, Hes van Kapel, Frank van Kouwen, Danny Landzaat (MVV), Kris Mampaey, Joris Mathijsen, Casper Nelis (Ajax), Jos van Nieuwstadt (Desk), Geoffrey Prommayon, Adil Ramzi, Ousmane Sanou, Mark Schenning, Dennis Schulp, Dmitri Sjoekov (NAC), Marcel Valk, Guy Veldeman (Anderlecht), Raymond Victoria.

Vertrokken: Sami Hyypiü (Liverpool), Huub Loeffen (TOP Oss)

PROGRAMMA EREDIVISIE

speelronde 1

do 12/08: Sparta-Willem II, vr 13/08: Den Bosch-Feyenoord, za 14/08: PSV-MVV, Fortuna S-AZ, Cambuur-Vitesse, De Graafschap-Roda JC, zo 15/08: Ajax-Heerenveen, Utrecht-NEC, RKC-Twente.

speelronde 2

vr 20/08: MVV-Ajax, za 21/08: Willem II-Fortuna S, Twente-NEC, Heerenveen-Sparta, Roda JC-RKC, Den Bosch-De Graafschap, zo 22/08: Feyenoord-Cambuur, Vitesse-PSV.

speelronde 3

vr 27/08: Cambuur-Ajax, za 28/08: Willem II-Den Bosch, PSV-Fortuna S, Roda JC-NEC, Vitesse-MVV, zo 29/08: Utrecht-Twente, RKC-AZ, Feyenoord-Heerenveen.

speelronde 4

vr 10/09: AZ-Roda JC, Ajax-Feyenoord, za 11/09: Fortuna S-RKC, Twente-Vitesse, Heerenveen-Willem II, MVV-Cambuur, zo 12/09: Sparta-Utrecht, De Graafschap-PSV.

inhalen

wo 15/09: Sparta-De Graafschap, AZ-Utrecht.

speelronde 5

vr 17/09: Cambuur-Twente, za 18/09: Willem II-AZ, NEC-PSV, Den Bosch-MVV, zo 19/09: RKC-Ajax, Roda JC-Heerenveen, Vitesse-Sparta, Utrecht-De Graafschap, Feyenoord-Fortuna S.

speelronde 6

vr 24/09: Ajax-Vitesse, za 25/09: PSV-Willem II, zo 26/09: Sparta-MVV, Cambuur-AZ, Den Bosch-Utrecht, Feyenoord-RKC, De Graafschap-NEC, Heerenveen-Twente, ma 27/09: Roda JC-Fortuna S.

inhalen

wo 29/09: NEC-Den Bosch.

speelronde 7

vr 01/10: MVV-Heerenveen, za 02/10: Twente-Den Bosch, PSV-Sparta, Fortuna S-Cambuur, zo 03/10: AZ-Feyenoord, Utrecht-Roda JC, RKC-De Graafschap, Vitesse-NEC, Willem II-Ajax.

speelronde 8

ma 11/10: Sparta-Roda JC, di 12/10: Feyenoord-Vitesse, Cambuur-Willem II, wo 13/10: De Graafschap-MVV, Ajax-Fortuna S, RKC-PSV, Den Bosch-AZ, Heerenveen-Utrecht, NEC-Twente.

speelronde 9

vr 15/10: Roda JC-Feyenoord, za 16/10: Fortuna S-Heerenveen, MVV-Utrecht, Vitesse-Cambuur, Willem II-RKC, zo 17/10: NEC-Ajax, De Graafschap-Twente, Sparta-AZ, PSV-Den Bosch.

speelronde 10

vr 22/10: AZ-Heerenveen, za 23/10: Cambuur-De Graafschap, Willem II-MVV, PSV-Twente, Fortuna S-Sparta, zo 24/10: Feyenoord-NEC, Utrecht-RKC, Ajax-Den Bosch, Roda JC-Vitesse.

speelronde 11

vr 29/10: Ajax-Roda JC, zo 31/10: RKC-NEC, MVV-Fortuna S, Den Bosch-Cambuur, Heerenveen-De Graafschap, Twente-Sparta, AZ-PSV, Vitesse-Utrecht.

speelronde 12

vr 05/11: NEC-Heerenveen, za 06/11: MVV-AZ, De Graafschap-Willem II, zo 07/11: Twente-Feyenoord, Sparta-Ajax, Roda JC-Den Bosch, RKC-Cambuur, Utrecht-Fortuna S.

speelronde 13

vr 19/11: MVV-Feyenoord, AZ-Twente, NEC-Sparta, Cambuur-PSV, za 20/11: Heerenveen-Vitesse, Willem II-Roda JC, Fortuna S-De Graafschap, zo 21/11: Ajax-Utrecht.

speelronde 14

vr 26/11: Heerenveen-Cambuur, za 27/11: Twente-Willem II, Fortuna S-NEC, zo 28/11: AZ-Ajax, De Graafschap-Vitesse, Feyenoord-PSV, Utrecht-Den Bosch, RKC-Sparta.

inhalen

di 30/11: Roda JC-MVV, wo 01/12: Feyenoord-Willem II, Twente-Fortuna S, Vitesse-RKC, Cambuur-Utrecht, Den Bosch-Heerenveen, De Graafschap-AZ.

speelronde 15

vr 03/12: PSV-Roda JC, za 04/12: Fortuna S-Den Bosch, Willem II-Utrecht, MVV-Twente, Vitesse-AZ, zo 05/12: Sparta-Feyenoord, Ajax-RKC, NEC-Cambuur.

speelronde 16

vr 10/12: AZ-Fortuna S, za 11/12: Willem II-NEC, Cambuur-Sparta, zo 12/12: Twente-Ajax, Den Bosch-Vitesse, Heerenveen-Feyenoord, RKC-MVV, Roda JC-De Graafschap, Utrecht-PSV.

speelronde 17

wo 15/12: Ajax-PSV, Heerenveen-RKC, Roda JC-Cambuur, Vitesse-Willem II, NEC-MVV, Sparta-Den Bosch, do 16/12: Feyenoord-De Graafschap.

speelronde 18

za 18/12: Twente-Roda JC, PSV-Heerenveen, AZ-NEC, Willem II-Sparta, Fortuna-Vitesse, zo 19/12: Utrecht-Feyenoord, De Graafschap-Ajax.

inhalen

di 21/12: MVV-PSV.

speelronde 19

di 01/02: MVV-Roda JC, zo 02/02: RKC-Willem II, Sparta-Heerenveen, Twente-AZ, De Graafschap-Cambuur, Fortuna S-Ajax, Vitesse-Den Bosch, do 03/02: PSV-Feyenoord.

speelronde 20

vr 04/02: Utrecht-MVV, za 05/02: Heerenveen-AZ, Willem II-Twente, NEC-De Graafschap, Sparta-Vitesse, zo 06/02: Feyenoord-Roda JC, Ajax-Cambuur, Den Bosch-PSV, RKC-Fortuna S.

inhalen

wo 09/02: Fortuna S-Feyenoord, Twente-RKC, AZ-Sparta, Cambuur-NEC, Vitesse-De Graafschap, MVV-Den Bosch, do 10/02: PSV-Ajax, Roda JC-Utrecht.

speelronde 21

za 12/02: Cambuur-Fortuna, NEC-AZ, zo 13/02: Ajax-Willem II, Vitesse-Feyenoord, Heerenveen-PSV, De Graafschap-Utrecht, Den Bosch-Twente.

speelronde 22

vr 18/02: Utrecht-Heerenveen, za 19/02: MVV-Sparta, Fortuna S-Twente, AZ-Cambuur, Den Bosch-Roda JC, PSV-Vitesse, NEC-RKC, zo 20/02: Ajax-De Graafschap, Willem II-Feyenoord.

speelronde 23

vr 25/02: Roda JC-PSV, Sparta-NEC, za 26/02: Fortuna S-Willem II, Twente-Heerenveen, zo 27/02: RKC-Vitesse, Utrecht-AZ, Den Bosch-Ajax, Feyenoord-MVV.

speelronde 24

vr 03/03: AZ-Willem II, Vitesse-Roda JC, za 04/03: Cambuur-MVV, zo 05/03: De Graafschap-Den Bosch, Sparta-RKC, Heerenveen-Ajax, NEC-Utrecht.

speelronde 25

vr 10/03: NEC-Fortuna, AZ-RKC, za 11/03: MVV-De Graafschap, Willem II-Heerenveen, Twente-Cambuur, zo 12/03: PSV-Utrecht, Roda JC-Sparta, Feyenoord-Den Bosch.

speelronde 26

vr 17/03: Cambuur-Feyenoord, za 18/03: PSV-De Graafschap, NEC-Willem II, Heerenveen-MVV, zo 19/03: Utrecht-Vitesse, Sparta-Fortuna S, RKC-Roda JC, Ajax-Twente.

speelronde 27

vr 24/03: AZ-Den Bosch, Fortuna S-MVV, Willem II-PSV, za 25/03: De Graafschap-RKC, zo 26/03: Feyenoord-Sparta, Twente-Utrecht, Vitesse-Heerenveen, Ajax-NEC, Cambuur-Roda JC.

speelronde 28

vr 31/03: Heerenveen-NEC, Roda JC-Ajax, za 01/04: De Graafschap-Fortuna S, Den Bosch-Willem II, PSV-AZ, MVV-Vitesse, zo 02/04: RKC-Feyenoord, Utrecht-Cambuur, Sparta-Twente.

speelronde 29

vr 07/04: AZ-De Graafschap, Fortuna S-PSV, NEC-Roda JC, za 08/04: Twente-MVV, Willem II-Vitesse, Cambuur-Den Bosch, zo 09/04: RKC-Heerenveen, Feyenoord-Utrecht, Ajax-Sparta.

speelronde 30

vr 14/04: Utrecht-Sparta, za 15/04: Den Bosch-NEC, Heerenveen-Fortuna S, MVV-RKC, PSV-Cambuur, Roda JC-Willem II, Vitesse-Twente, zo 16/04: Ajax-AZ, De Graafschap-Feyenoord.

speelronde 31

vr 21/04: AZ-MVV, Twente-PSV, Fortuna S-Utrecht, za 22/04: Willem II-De Graafschap, Heerenveen-Roda JC, Sparta-Cambuur, zo 23/04: Feyenoord-Ajax, RKC-Den Bosch, NEC-Vitesse.

speelronde 32

vr 28/04: Roda JC-Twente, PSV-RKC, Vitesse-Ajax, zo 30/04: Den Bosch-Fortuna S, Feyenoord-AZ, Utrecht-Willem II, Cambuur-SC Heerenveen, MVV-NEC, De Graafschap-Sparta.

speelronde 33

zo 07/05: Heerenveen-Den Bosch, RKC-Utrecht, Sparta-PSV, AZ-Vitesse, Twente-De Graafschap, Ajax-MVV, NEC-Feyenoord, Willem II-Cambuur, Fortuna S-Roda JC.

speelronde 34

zo 14/05: Utrecht-Ajax, Cambuur-RKC, PSV-NEC, De Graafschap-Heerenveen, Den Bosch-Sparta, Feyenoord-Twente, Vitesse-Fortuna S, Roda JC-AZ, MVV-Willem II.

PROGRAMMA

EERSTE DIVISIE

speelronde 1

vr 13/08: Helmond Sport-Groningen, za 14/08: Haarlem-Volendam, Go Ahead-Excelsior, RBC-Emmen, Veendam-Telstar, VVV-Dordrecht'90, ma 16/08: Eindhoven-Heracles, Zwolle-NAC, ADO Den Haag-TOP.

speelronde 2

za 21/08: Emmen-Eindhoven, Volendam-Helmond Sport, Groningen-Excelsior, VVV-TOP, NAC-Veendam, Dordrecht'90-Haarlem, zo 22/08: Telstar-ADO Den Haag, ma 23/08: Go Ahead-RBC.

speelronde 3

za 28/08: Zwolle-Emmen, VVV-Telstar, TOP-Dordrecht'90, Helmond Sport-Haarlem, Excelsior-Volendam, RBC-Groningen, Veendam-Heracles, zo 29/08: ADO Den Haag-NAC, ma 30/08: Eindhoven-Go Ahead.

speelronde 4 za 04/09: NAC-VVV, zo 05/09: Go Ahead-Zwolle, Telstar-TOP, Volendam-RBC, ADO Den Haag-Heracles, Haarlem-Excelsior, Dordrecht'90-Helmond Sport, Groningen-Eindhoven.

speelronde 5

vr 10/09: Heracles-Zwolle, za 11/09: Eindhoven-Volendam, ADO Den Haag-Emmen, TOP-NAC, Telstar-Dordrecht'90, RBC-Haarlem, Veendam-Go Ahead, ma 13/09: Zwolle-Groningen, VVV-Heracles, Excelsior-Helmond Sport.

speelronde 6

za 18/09: Heracles-TOP, Emmen-VVV, Volendam-Zwolle, Helmond Sport-RBC, NAC-Telstar,Dordrecht'90-Excelsior, zo 19/09: Go Ahead-ADO Den Haag, Veendam-Groningen, ma 20/09: Haarlem-Eindhoven.

speelronde 7

zo 26/09: Groningen-ADO Den Haag, NAC-Dordrecht'90, Volendam-Veendam, ma 27/09: Eindhoven-Helmond Sport, Zwolle-Haarlem, VVV-Go Ahead, TOP-Emmen, Telstar-Heracles, RBC-Excelsior.

speelronde 8

za 02/10: Emmen-Telstar, ADO Den Haag-Volendam, Go Ahead-TOP, Groningen-VVV, Haarlem-Veendam, Dordrecht'90-RBC, ma 04/10: Heracles-NAC, Excelsior-Eindhoven, Helmond Sport-Zwolle.

speelronde 9

za 16/10: Zwolle-Excelsior, ADO Den Haag-Haarlem, VVV-Volendam, Telstar-Go Ahead, Veendam-Helmond Sport, NAC-Emmen, TOP-Groningen, ma 18/10: Heracles-Dordrecht'90, Eindhoven-RBC.

speelronde 10

za 23/10: Emmen-Heracles, Go Ahead-NAC, Groningen-Telstar, Volendam-TOP, Haarlem-VVV, RBC-Zwolle, Dordrecht'90-Eindhoven, ma 25/10: Helmond Sport-ADO Den Haag, Excelsior-Veendam.

speelronde 11

zo 31/10: Emmen-Dordrecht'90, Zwolle-Eindhoven, ADO Den Haag-Excelsior, VVV-Helmond Sport, Telstar-Volendam, Veendam-RBC, NAC-Groningen, ma 01/11: Heracles-Go Ahead, TOP-Haarlem.

speelronde 12

za 06/11: Eindhoven-Veendam, Go Ahead-Emmen, Groningen-Heracles, Helmond Sport-TOP, Dordrecht'90-Zwolle, zo 07/11: Haarlem-Telstar, Volendam-NAC, ma 08/11: RBC-ADO Den Haag, Excelsior-VVV.

speelronde 13

za 20/11: Heracles-Volendam, Go Ahead-Dordrecht90, ADO Den Haag-Eindhoven, VVV-RBC, Veendam-Zwolle, Telstar-Helmond Sport, NAC-Haarlem, zo 21/11: Emmen-Groningen, ma 22/11: TOP-Excelsior.

speelronde 14

za 27/11: Eindhoven-VVV, Volendam-Emmen, Haarlem-Heracles, Helmond Sport-NAC, Excelsior-Telstar, RBC-TOP, Dordrecht'90-Veendam, zo 28/11: Groningen-Go Ahead, ma 29/11: Zwolle-ADO Den Haag.

speelronde 15

za 04/12: Heracles-Helmond Sport, Go Ahead-Volendam, Groningen-Dordrecht'90, ADO Den Haag-Veendam, VVV-Zwolle, Telstar-RBC, NAC-Excelsior, TOP-Eindhoven, ma 06/12: Emmen-Haarlem.

speelronde 16

za 11/12: Eindhoven-Telstar, Zwolle-TOP, ADO Den Haag-Dordrecht'90, Helmond Sport-Emmen, RBC-NAC, Veendam-VVV, Haarlem-Go Ahead, ma 13/12: Volendam-Groningen, Excelsior-Heracles.

speelronde 17

za 18/12: Emmen-Excelsior, Go Ahead-Helmond Sport, Groningen-Haarlem, TOP-Veendam, Telstar-Zwolle, NAC-Eindhoven, Dordrecht'90-Volendam, VVV-ADO Den Haag, ma 20/12: Heracles-RBC.

speelronde 18

za 22/01: Heracles-Eindhoven, Emmen-RBC, Volendam-Haarlem, Dordrecht'90-VVV, Telstar-Veendam, NAC-Zwolle, zo 23/01: Excelsior-Go Ahead, TOP-ADO Den Haag, ma 24/01: Groningen-Helmond Sport.

speelronde 19

za 29/01: Eindhoven-Emmen, Zwolle-Heracles, ADO Den Haag-Telstar, Haarlem-Dordrecht'90, TOP-VVV, Helmond Sport-Volendam, Excelsior-Groningen, RBC-Go Ahead, Veendam-NAC.

speelronde 20

za 05/02: Heracles-Veendam, Emmen-Zwolle, Go Ahead-Eindhoven, Groningen-RBC, Volendam-Excelsior, Haarlem-Helmond Sport, Dordrecht'90-TOP, zo 06/02: NAC-ADO Den Haag, ma 07/02: Telstar-VVV.

speelronde 21

vr 11/02: VVV-NAC, za 12/02: Eindhoven-Groningen, Heracles-ADO Den Haag, TOP-Telstar, Helmond Sport-Dordrecht'90, Excelsior-Haarlem, RBC-Volendam, Veendam-Emmen, ma 14/02: Zwolle-Go Ahead.

speelronde 22

za 19/02: Heracles-VVV, Emmen-ADO Den Haag, Go Ahead-Veendam, Volendam-Eindhoven, Helmond Sport-Excelsior, NAC-TOP, Dordrecht'90-Telstar, zo 20/02: Groningen-Zwolle, ma 21/02: Haarlem-RBC.

speelronde 23

za 26/02: Zwolle-Volendam, Eindhoven-Haarlem, ADO Den Haag-Go Ahead, VVV-Emmen, TOP-Heracles, Telstar-NAC, Excelsior-Dordrecht'90, RBC-Helmond Sport, ma 28/02: Groningen-Veendam.

speelronde 24

vr 03/03: Helmond Sport-Eindhoven, za 04/03: Heracles-Telstar, Emmen-TOP, Go Ahead-VVV, Veendam-Volendam, Haarlem-Zwolle, zo 05/03: Dordrecht'90-NAC, ma 06/03: ADO Den Haag-Groningen, Excelsior-RBC.

speelronde 25

za 11/03: Eindhoven-Excelsior, Zwolle-Helmond Sport, VVV-Groningen, TOP-Go Ahead, Telstar-Emmen, Veendam-Haarlem, NAC-Heracles, zo 12/03: Volendam-ADO Den Haag, ma 13/03: RBC-Dordrecht'90.

speelronde 26

za 18/03: Emmen-NAC, Go Ahead-Telstar, Groningen-TOP, Volendam-VVV, RBC-Eindhoven, Dordrecht'90-Heracles, zo 19/03: Haarlem-ADO Den Haag, ma 20/03: Excelsior-Zwolle, Helmond Sport-Veendam.

speelronde 27

za 25/03: Heracles-Emmen, Eindhoven-Dordrecht'90, Zwolle-RBC, ADO Den Haag-Helmond Sport, TOP-Volendam, Telstar-Groningen, Veendam-Excelsior, NAC-Go Ahead, ma 27/03: VVV-Haarlem.

speelronde 28

za 01/04: Groningen-NAC, Volendam-Telstar, Haarlem-TOP, Helmond Sport-VVV, RBC-Veendam, Dordrecht'90-Emmen, Go Ahead-Heracles, Excelsior-ADO Den Haag, ma 03/04: Eindhoven-Zwolle.

speelronde 29

za 08/04: Emmen-Go Ahead, Zwolle-Dordrecht'90, ADO Den Haag-RBC, VVV-Excelsior, TOP-Helmond Sport, Veendam-Eindhoven, NAC-Volendam, zo 09/04: Telstar-Haarlem, ma 10/04: Heracles-Groningen.

speelronde 30

za 15/04: Zwolle-Veendam, Groningen-Emmen, Volendam-Heracles, Haarlem-NAC, Helmond Sport-Telstar, Excelsior-TOP, RBC-VVV, Dordrecht'90-Go Ahead, ma 17/04: Eindhoven-ADO Den Haag.

speelronde 31

za 22/04: Heracles-Haarlem, ADO Den Haag-Zwolle, VVV-Eindhoven, TOP-RBC,Telstar-Excelsior, Veendam-Dordrecht'90, NAC-Helmond Sport, zo 23/04: Go Ahead-Groningen, ma 24/04: Emmen-Volendam.

speelronde 32

ma 01/05: Eindhoven-TOP, Zwolle-VVV, Volendam-Go Ahead, Haarlem-Emmen, Helmond Sport-Heracles, Excelsior-NAC, RBC-Telstar, Veendam-ADO Den Haag, Dordrecht'90-Groningen.

speelronde 33

za 06/05: Heracles-Excelsior, Emmen-Helmond Sport, Go Ahead-Haarlem, Groningen-Volendam, VVV-Veendam, TOP-Zwolle, Telstar-Eindhoven, NAC-RBC, Dordrecht'90-ADO Den Haag.

speelronde 34

za 13/05: Eindhoven-NAC, Zwolle-Telstar, ADO Den Haag-VVV, Volendam-Dordrecht'90, Haarlem-Groningen, Helmond Sport-Go Ahead, Excelsior-Emmen, RBC-Heracles, Veendam-TOP.

PROGRAMMA

KNVB-BEKER

vr 06/08 t/m wo 25/08: poulewedstrijden

do 23/09: 1e ronde

do 28/10: 2e ronde

do 27/01, vr 28/01, zo 30/01: 1/8 finales

di 15/02, wo 16/02, do 17/06: 1/4 finales

di 11/04, wo 12/04: 1/2 finales

zo 21/05: finale

PROGRAMMA

CHAMPIONS LEAGUE

di 10/08 en wo 11/08: 3e voorronde

di 24/08 en wo 25/08: 3e voorronde

di 14/09 en wo 15/09: poulewedstrijden

di 21/09 en wo 22/09: poulewedstrijden

di 28/09 en wo 29/09: poulewedstrijden

di 19/10 en wo 20/10: poulewedstrijden

di 26/10 en wo 27/10: poulewedstrijden

di 02/11 en wo 03/11: poulewedstrijden

di 23/11 en wo 24/11: poulewedstrijden

di 07/12 en wo 08/12: poulewedstrijden

di 29/02 en wo 01/03: 2e ronde

di 07/03 en wo 08/08: 2e ronde

di 14/03 en wo 15/03: 2e ronde

di 21/03 en wo 22/03: 2e ronde

di 04/04 en wo 05/04: 1/4 finales

di 18/04 en wo 19/04: 1/4 finales returns

di 02/05 en wo 03/05: 1/2 finales

di 09/05 en wo 10/05: 1/2 finales returns

wo 24/05: finale

PROGRAMMA UEFA CUP

do 16/09: 1e ronde

do 30/09: 1e ronde returns

do 21/10: 2e ronde

do 04/11: 2e ronde returns

do 25/11: 3e ronde

do 09/12: 3e ronde returns

do 02/03: 1/8 finales

do 09/03: 1/8 finales returns

do 16/03: 1/4 finales

do 23/03: 1/4 finales returns

do 06/04: 1/2 finales

do 20/04: 1/2 finales returns

wo 17/05: finale

PROGRAMMA

NEDERLANDS ELFTAL

wo 18/08: Denemarken - Nederland vr.

za 04/09: Nederland-België vr.

za 09/10: Nederland - Brazilië vr.

za 13/11: Nederland - Tsjechië vr.

zo 12/12: Loting Euro 2000 te Brussel

wo 23/02: Nederland - Duitsland vr.

wo 29/03: België - Nederland vr.

wo 26/04: Nederland - Frankrijk vr.

10/06-02/07: Euro 2000

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden