VOETBALSEIZOEN 1998/99

Ajax en PSV hebben het afgelopen weekeinde met de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal de aftrap gegeven voor het nieuwe voetbalseizoen. Aanstaande donderdag spelen SC Heerenveen en FC Twente de eerste wedstrijd in de eredivisie. De grote vraag is hoe de topclubs zich presenteren na een woelige transferzomer. Hoe verhouden Ajax, Feyenoord en PSV zich tot elkaar en is er straks nog wel sprake van een top 3? Op deze pagina staan naast alle mutaties bij de eredivisieclubs ook de volledige competitieprogramma's en de kalenders van de internationale toernooien vermeld.

AJAX

Oprichtingsdatum: 18 februari 1900 Stadion: Amsterdam Arena (51 200) Voorzitter: Michael van Praag Financieel directeur: Maarten Oldenhof Trainer: Morten Olsen

Selectie: Shota Arveladze, Tijjani Babangida, Serge van der Ban, Danny Blind, Frank de Boer, Ronald de Boer, Benni McCarthy, Dani, Dean Gorré, Fred Grim, Jesper Grönkjaer (Aalborg), Cedric van der Gun, Peter Hoekstra, Mariano Juan, Giorgi Kinkladze (Manchester City), Richard Knopper, Jari Litmanen, Mario Melchiot, Kofi Mensah, Andy van de Meyde, Sunday Oliseh, Andrzej Rudy, Edwin van der Sar, Gerald Sibon, Tom Sier, Raphael Supusepa, Ole Tobiasen, Wamberto (Standard Luik), Richard Witschge.

Vertrokken: Michael Laudrup (gestopt), Dennis Schulp (Willem II), Milan Berck-Beelenkamp (Genoa).

AZ

Oprichtingsdatum: 10 mei 1967 Stadion: Alkmaarderhout (11 132) Voorzitter: Dirk Scheringa Algemeen directeur: Jan Kasper Trainer: Willem van Hanegem

Selectie: Frank Amankwah, Taoufik Ameziane (Willem II), Peter van den Berg, Elbekay Bouchiba (Willem II), Dries Boussatta (FC Utrecht), Michael Buskermolen, José Fortes Rodriguez, Youssef Fertout (Belenenses), Barry van Galen, Ferdino Hernandez (FC Utrecht), Rick Hooyboer (Hollandia Hoorn), Max Huiberts, Brian Jensen, Rolf Landerl, Michel Langerak, Oscar Moens, John Mutsaers, Canigia Nascimento Vagner (Vitorio), Barry Opdam, Fernando Ricksen, Dennis den Turk, Robert van der Weert, Peter Wijker.

Vertrokken: Hamisi Amani-Dove, Leeroy Echteld, Hans Gillhaus, Maurice Gijzen, Victor Konwlo, Mustafa Talha (Holland), Michel Doesburg (Motherwell).

CAMBUUR

Oprichtingsdatum: 19 juni 1964 Stadion: Cambuur (11 500) Algemeen en technisch directeur: Han Berger Voorzitter: Wim Sleijfer Trainer: Gert Kruys

Selectie: Johan Abma, Sierd van der Berg, Frank Berghuis, Gregg Berhalter (Sparta), Kenan Durmusoglu (gehuurd van AZ), Marinus Dijkhuizen, Richard Elzinga, Maickel Ferriër (Salernitana), Sandor van der Heide, Roy Hendriksen, René Jansen, Robert Loontjens, Danny Muller (FC Antwerp), Jan Roelofsen, Wim de Ron, Peter de Roo, René van Rijswijk, Twan Scheepers (NAC), Fuat Usta (Fortuna S), Leonard van Utrecht, Dominik Vergoossen (Helmond Sport), Geert Jelle de Vries, Richard van der Wal.

Vertrokken: Mark Oosterhof (NEC), Harry van der Laan (Den Bosch), Marcel Keizer (De Graafschap), Erik de Jong (Sneek BP), Gregory Playfair, Walter Smak (Hollandia)

FEYENOORD

Oprichtingsdatum: 19 juli 1908 Stadion: Feyenoord (52 000) Voorzitter: Jorien van den Herik Manager voetbalzaken: Hans Hagelstein Trainer: Leo Beenhakker

Selectie: Patrick Allotey, Paul Bosvelt, René Bot, Julio Cruz, Jurek Dudek, Henk Früser, Jean-Paul van Gastel, Ulrich van Gobbel, Patricio Graff, Christian Gyan, Ferry de Haan, Bonaventura Kalou, Bert Konterman (Willem II), Igor Kornejev, Robin Nelisse, Patrick Paauwe (Fortuna S), Fernando Picun, Pablo Sanchez, Bernard Schuiteman, Tininho (Portuguesa), Jon Dahl Tomasson (Newcastle United), Henk Vos, Peter van Vossen (Glasgow Rangers), Kees van Wonderen, Edwin Zoetebier.

Vertrokken: Geoffrey Claeys (Anderlecht), Giovanni van Bronckhorst (Glasgow Rangers), Glaucio (Brazilië), Haythan Farouk (Helsingborg), Tati Montoya (Argentinië), Zsolt Petry (Eintracht Frankfurt)

FORTUNA SITTARD

Oprichtingsdatum: 1 juli 1968 Stadion: De Baandert (13 000) Voorzitter: Jules Coenen Technisch directeur: Jacques Opgenoord Trainer: Bert van Marwijk

Selectie: Alin Banceu, Mark van Bommel, Wilfred Bouma (gehuurd van PSV), Mark Burke, Ronald Dassen, Jürgen Dirkx, François Gesthuizen, Ronald Hamming, Edwin Hermans, Kevin Hofland, Michael Jeffrey, Roger Juffing, Ruud Kool, Urvin Lee, Cosmin Maris, Ohran üzkaya, Ivo Pfennings, Robert Roest, Regilio Simons, Freek de Winter, Dorel Zegrean, Robert-Jan Zoetmulder, Arno van Zwam.

Vertrokken: Roberto Lanckohr (RKC), Patrick Paauwe (Feyenoord), Fuat Usta (Cambuur L.)

DE GRAAFSCHAP

Oprichtingsdatum: 1 februari 1954 Stadion: De Vijverberg (10 900) Voorzitter: Hylke Enzerink Algemeen manager: Jos Tiemessen Trainer: Fritz Korbach

Selectie: Koen Baakman, Martijn Besselink, Dennis te Braak, Jeroen Drenth, Purrel Frünkel (Telstar), Robert Fuchs, Dennis Gerritsen, Edwin Godee, Hans van der Haar, Maikel Haggeman, Willem Hupkes, Dave de Jong, Marcel Keizer (Cambuur L), Jasper Ketting (Ajax amateurs), Olaf Lindenbergh, Frank Lukassen, Martijn Meerdink, Michel Nok, Ron Olyslager, René Rabelink, Erik Redeker, Richard Roelofsen (NAC), Sonny Silooy (Bielefeld), Zico Tumba (FC Metz), Ville Vaisanen, Eric Viscaal, Jan Vreman, Fabian Wilnis, Jurgen Wevers, Ilker Zivali.

Vertrokken: Reinder Hendriks (Willem II), Virgil Breetveld (Excelsior), Raymond Victoria (Willem II), Tom Kaak (Heracles), Maarten Kerkhof (Bennekom), Ali Ibrahim (SC Harelbeke).

HEERENVEEN

Oprichtingsdatum: 1 juni 1977 Stadion: Abe Lenstra Stadion (13 750) Voorzitter: Riemer van der Velde Trainer: Foppe de Haan

Selectie: Raphael Bove, Florin Constantinovivi, Romano Denneboom, Emanuel Ebiede, Mark van Eik, Radu Gusatu, Johan Hansma, Ties Heldens, Thomas Holm (VIF Fotball Oslo), Max Houttuin, Daniel Jensen (Boldklubben af 1893), Ali El Khattabi, Tieme Klompe, Kees Kostwinder, Mile Krstev, Amos Letwory, Dimitri Mitrita, Dennis de Nooijer (Sparta), Gerard de Nooijer (Sparta), Godfrey Nwankpa, Henry Onwuzuruike, Boudewijn Pahlplatz, Ronnie Pander, Meindert Postma, Arek Radomski, Radoslav Samardzic, Khalid Sinouh, Jeffrey Talan, Brian Tevreden, Ivan Tzvetkov, Jan de Visser, Hans Vonk.

Vertrokken: Robert van de Berg, Börre Meinseth (gestopt), Ruud van Nistelrooy (PSV), Marc Nygaard (Roda JC), Roberto Straal (Arminia Bielefeld).

MVV

Oprichtingsdatum: 2 april 1902 Stadion: De Geusselt (10 000) Voorzitter: Fons Cremers Trainer: Wim Koevermans

Selectie: Alami Ahannach, Dave van Bogaert, Roel Buikema, Rein van Duynhoven, Gunnar Einarsson, Quincy Elvira, Rodney Falix, Emerson Luiz Firmino (St. Pauli), Danillo Giulietti, Jeroen Heubach, Davy Heymans, Roel Janssen, Jerry de Jong, Yvo Joordens, Husseyin Karapinar, Joey Kruyntjes, Ramon Lacroix, Denny Landzaat, Pim Moonen, Kenneth Perez, Rick Plum, Niki Smeets, üzcan Sonkaya, Hans Spillmann (gehuurd van Roda JC), Wasiu Taiwo, Jerry Taihuttu (TOP Oss), Jack Vaessen, Arjen Vermeulen, Joost Volmer, Michel Vonk (Sheffield United), Anton Vriesde.

Vertrokken: Wilco Doeleman, Roel Dreesen (Eijsden).

NAC

Oprichtingsdatum: 19 september 1912 Stadion: Fujifilm stadion (16 400) Voorzitter: John Peek Trainer: Herbert Neumann

Selectie: Moustafa Aksit, Archil Arveladze, Jeffrey van As, Maarten Atmodikoro, Peter Bosz (Hansa Rostock), Frank Broers, Dominique Diroux, John Feskens, Remco Frijters, Jan Gaasbeek, Nebojsa Gudelj, Glenn Helder, John Karelse, Ahmed Kasmi, Erwin van de Looi, Stanley McDonald, Ante Milicic, Jung Yoon Noh, Sergio Pacheco de Oliveira, Bart de Roover, Christiano dos Santos, Alfred Schreuder, Earnest Stewart, Wilco de Vogt.

Vertrokken: Twan Scheepers (Cambuur L), Ruud Brood (trainer/coach NAC 2), Kevin van Dessel (Genoa), Geert Brusselers (El Nas'r), Richard Roelofsen (De Graafschap)

NEC

Oprichtingsdatum: 1 juli 1981 Stadion: De Goffert (22 500) Voorzitter: Hans van Delft Technisch directeur: Leen Looyen Trainer: Jim Calderwood

Selectie: Krystof Bociek, Zoran Borojevic, Wilfried Brookhuis, Ulrich Cruden, Juul Ellerman, Dennis Gentenaar, Roy Grootaert, Danny Hesp, Anton Janssen, Benito Kemble, Marcel Koning, Bart Latuheru, Cees Lok, Luuk Maes, Pavel Michalevitsj, Mark Oosterhof (Cambuur L), Patrick Pothuizen, Oleg Poutilo, Maikel Renfurm (Sparta), Hennie de Romijn (Dordrecht'90), Bas Roorda, Dzevdet Sainoski, Marchanno Schultz, Ayhan Tumani, Mark Verhoeven.

Vertrokken: Marcel Lebbink (Achilles '29), Bob Pellen (Quick N), Yassine Abdellaoui (Willem II), Jörg Sobiech (FC Twente), Emiel van Eijkeren (FC Utrecht)

PSV

Oprichtingsdatum: 31 augustus 1913 Stadion: PSV-stadion (30 000) Voorzitter: Harry van Raaij Directeur voetbal: Frank Arnesen Trainer: Bobby Robson

Selectie: Gilles de Bilde, Arnold Bruggink, Claudio, Igor Demo, Björn van der Doelen, Ernest Faber, Georgy Gakhokidze (Vladikavkas), Tomek Iwan, Jorginho (Palmeiras), Dmitri Khokhlov, Joonas Kolkka (Willem II), Patrick Lodewijks (FC Groningen), Theo Lucius (FC Den Bosch), Marcos (Rio Ave), Peter Möller, Juri Nikiforov (Sporting Gijon), Luc Nilis, Ruud van Nistelrooy (Heerenveen), André Ooyer, Davy Oyen (Racing Genk), Dennis Rommedahl, Andrei Skerla, Ovidiu Stinga, Stan Valckx, Marciano Vink, Ronald Waterreus, Chris van der Weerden, Rob Wielaert, Abel Xavier (Real Oviedo).

Vertrokken: Phillip Cocu (Barcelona), Boudewijn Zenden (Barcelona), Arthur Numan (Glasgow Rangers), Marc Degryse (AA Gent), Jan-Willem van Ede (Haarlem), Eidur Gudjohnsen (KR Reykjavik), Niclas Jensen (Kopenhagen), Anders Nielsen (Sparta), Jaap Stam (Manchester United), Wim Jonk (Sheffield Wednesday).

RKC

Oprichtingsdatum: 26 augustus 1940 Stadion: Sportpark Olympia (6100) Voorzitter: Jan Snoeren Manager technische en commerciele zaken: Marcel Brands Trainer: Peter Boeve

Selectie: Romeo van Aerde, Hans van Arum, Richard Beekink (FC Utrecht), Adri Bogers, José Maria Cela, Charles Chiemezie, Tim Cornelissen (Anderlecht), Rob van Dijk, Augustus Dumbar, Johan Garrelfs, Garry de Graef (FC Antwerp), Darije Kalezic, Roberto Lanckohr (Fortuna S), Tommie van der Leegte, Richard van der Lee, Ad Leemans, Santinho Lopes, Leon van Nieuwkerk (FC Utrecht), Dennis van der Pennen, Youri Petrov, Adilson dos Santos, Maarten Schops (Roda JC), Virgilio Teixeira (ADO Den Haag), Carlos van Wanrooy, Michel van Zundert.

Vertrokken: Leon Hutten (gestopt), Delano Hill (Willem II), John Lammers (RBC), Patrick van Diemen (Anderlecht), Miodrag Bozovic (Avispa Fukuoka).

RODA JC

Oprichtingsdatum: 27 juli 1914 Stadion: Kaalheide (21 000) Voorzitter: Theo Pickée Trainer: Sef Vergoossen

Selectie: Gregory Delwarte, Arno Doomernik, Ramon van Haaren, Stefan 't Hart, Stephan van der Heyden, Peter van Houdt, Zeljko Kalac (Sydney United FC), Mariusz Kukielka, Garba Lawal, Eric van der Luer, Mark Luijpers, Marc Nygaard (Heerenveen), Samir Ouindi, Bob Peeters, Melvin Plet, Humphrey Rudge, Ger Senden, Bernard Tchoutang, Igor Tomasic, Gabor Torma, Joos Valgaeren, Regillio Vrede, Davy Zafarin.

Vertrokken: Arie Obdam (FC Volendam), Maarten Schops (RKC), Ratislav Mores, Jörg Küssmann, Nikolai Damjanac (Partisan Belgrado), René Trost (technische staf Roda JC), Pino Canale (Gütersloh).

SPARTA

Oprichtingsdatum: 1 april 1888 Stadion: Spangen (variëert i.v.m. verbouwing) Voorzitter: Jan Bossink Commercieel en technisch directeur: Charles van der Steene Trainer: Hans van der Zee

Selectie: Gert Aandewiel, Nixon Dias, Alex van Duijvenbode, John den Dunnen, Kew Jaliens, Nico Jalink (gehuurd van NAC), Roland Jansen, Dave Kastelein (Feyenoord), Yurtcan Kayis, Dennis Krijgsman, Arjan van der Laan, Antoine van der Linden, Dave van der Meer, Mourad Mghizat, Anders Nielsen (PSV), John Nieuwenburg, Mark Noorlander, Marilia, Jerry Smith, Erik Tammer (GA Eagles), Arnoud Toet, Johan van der Werf, Romeo Wouden (Vera Cruz).

Vertrokken: Alfons Groenendijk (FC Utrecht), Maikel Renfurm (NEC), Dennis de Nooijer (Heerenveen), Gerard de Nooijer (Heerenveen), Gregg Berhalter (Cambuur L), Jimmy Simons (Lisse)

FC TWENTE

Oprichtingsdatum: 1 juli 1965 Stadion: Arke Stadion (13 500) Voorzitter: Cees Anker Trainer: Hans Meyer

Selectie: Martijn Abbenhues, Ansar Ajoepov, Berthil ter Avest, Sander Boschker, John Bosman, Theo ten Caat, Erik ten Hag, Jan van Halst, Nico Jan Hoogma, Dennis Hulshoff, André Karnebeek, Niels Oude Kamphuis, Kurt van de Paar (Anderlecht), Cees Paauwe, Rik Platvoet, Jörg Sobiech (NEC), Rico Steinmann, Antti Sumiala, Aldo Swager, Jan Vennegoor of Hesselink, Pascal de Vries, Chris de Witte.

Vertrokken: Robert Mc Kinnon (Hearts), Arno Knapen.

FC UTRECHT

Oprichtingsdatum: 1 juli 1970 Stadion: Galgenwaard (14 000) Voorzitter: Hans Herremans Directeur technische zaken: Hans van Breukelen Trainer: Mark Wotte

Selectie: Elroy Asmus, Pascal Bosschaart, John O'Brien (Ajax), Emiel van Eijkeren (NEC), Mitchel van der Gaag, Alfons Groenendijk (Sparta), Stefan Haaksman, Ruud Jansen, Jean-Paul de Jong, John de Jong, Leon Kantelberg (Helmond Sport), Frank Kooiman (VVV), Tom van Mol, Michael Mols, David Nascimento, Emmanuel Nwakire, Srdan Obradovic, Stefan Postma, Dennis van der Ree, Reinier Robbemond, Dennis Scharrenburg, Henny van Schoonhoven (Elinkwijk), Etienne Shew Atjon (Roosenburg), Patrick Zwaanswijk (Ajax).

Vertrokken: Richard Beekink (RKC), Leon van Nieuwkerk (RKC), Dries Boussatta (AZ), Ferdino Hernandez (AZ), René van de Brink (Elinkwijk), Harald Wapenaar (Udinese), Rob Witschge, Vincent Polfliet, John van Loen (Nicosia Cyprus), Errol Refos, René Stam (Laakkwartier).

VITESSE

Oprichtingsdatum: 15 juni 1984 Stadion: Gelredome (26 600) Voorzitter: Karel Aalbers Technisch coördinator: Rein Papenburg Trainer: Artur Jorge

Selectie: Patrick Ax (FC Groningen), John van den Brom, Kostas Chaniotakis (OFI Kreta), Dejan Curovic, Carlos Fortes, Steve Goossen, Marc van Hintum, Jochem van der Hoeven, Arco Jochemsen, Willem Korsten, Michel Kreek, Martijn Kuiper, Louis Laros, Nikos Machlas, Marco de Marchi, Marko Perovic, Martijn Reuser (gehuurd van Ajax), Remco van der Schaaf, Dmitri Shoukov, Martijn van Strien, Orlando Trustfull, John Veldman, Sander Westerveld, Menno Willems, Marian Zeman.

Vertrokken: Theo Bos (trainer B-junioren Vitesse), Abe Knoop (ass. keeperstrainer Vitesse), Leo Koswal (TOP Oss), Edward Sturing (ass. 1e elftal Vitesse)

WILLEM II

Oprichtingsdatum: 12 augustus 1896 Stadion: Willem II-stadion (14 700) Voorzitter: Jan Vullings Directeur voetbalzaken: Martin van Geel Trainer: Co Adriaanse

Selectie: Yassine Abdellaoui (NEC), Arno Arts, Mariano Bombarda (FC Groningen), Jattoo Ceesay, Jimmy van Fessem, Thomás Galásek, Erwin Hermes (Rijnsburgse Boys), Marco Heering, Reinder Hendriks (De Graafschap), Delano Hill (RKC), Sami Hyypiü, Jukka Koskinen, Huub Loeffen, Kris Mampaey, Marino Promes, Geoffrey Prommayon, Adil Ramzi, Ousmane Sanou, Mark Schenning, Dennis Schulp (Ajax), Istvan Szekér, Marcel Valk, Raymond Victoria (De Graafschap).

Vertrokken: Joonas Kolkka (PSV), Bert Konterman (Feyenoord), Fernando Derveld (Haarlem), Henry van der Vegt (Udinese), Clyde Wijnhard (Leeds United), Rudy Aerts (Telstar), Taoufik Ameziane (AZ), Arne van den Berg.

PROGRAMMA

EREDIVISIE

Donderdag 20 aug: Heerenveen - FC Twente.

Vrijdag 21 aug: Fortuna S - Feyenoord.

Zaterdag 22 aug: Vitesse - Roda JC, MVV - De Graafschap, Cambuur - PSV, AZ - Sparta, RKC - NEC.

Zondag 23 aug: NAC - FC Utrecht, Ajax - Willem II.

Vrijdag 28 aug: Roda JC - Ajax.

Zaterdag 29 aug: PSV - Heerenveen, Willem II - Fortuna S, FC Twente - Sparta, AZ - Vitesse.

Zondag 30 aug: FC Utrecht - Cambuur, Feyenoord - MVV, NEC - NAC.

Zaterdag 5 sept: De Graafschap - RKC, Sparta - Roda JC.

Dinsdag 8 sept: Feyenoord - De Graafschap, RKC - PSV, Heerenveen - Willem II.

Woensdag 9 sept: Ajax - AZ, MVV - FC Utrecht, NAC - FC Twente, Cambuur - NEC, Fortuna S - Vitesse.

Vrijdag 11 sept: Heerenveen - Feyenoord.

Zaterdag 12 sept: Vitesse - Cambuur, Roda JC - NAC, PSV - MVV, Fortuna S - AZ, FC Twente - RKC, Willem II - Sparta.

Zondag 13 sept: FC Utrecht - Ajax, De Graafschap - NEC.

Vrijdag 18 sept: NEC - Roda JC.

Zaterdag 19 sept: Cambuur - FC Twente, MVV - Vitesse, AZ - Willem II.

Zondag 20 sept: RKC - Heerenveen, FC Utrecht - Fortuna S, Sparta - NAC, Ajax - De Graafschap, PSV - Feyenoord.

Woensdag 23 sept: Fortuna S - Ajax, Willem II - Cambuur, De Graafschap - Sparta, Heerenveen - FC Utrecht, FC Twente - MVV, Feyenoord - NEC, PSV - Roda JC, Vitesse - RKC, NAC - AZ.

Zaterdag 26 sept: Cambuur - De Graafschap, Roda JC - RKC, NEC - Heerenveen, Fortuna S - MVV, Feyenoord - Willem II, Vitesse - Sparta.

Zondag 27 sept: FC Utrecht - FC Twente, AZ - PSV, Ajax - NAC.

Zaterdag 3 okt: MVV - Cambuur, PSV - Fortuna S, Willem II - Roda JC.

Zondag 4 okt: Sparta - Ajax, FC Utrecht - NEC, RKC - AZ, Heerenveen - NAC, FC Twente - Feyenoord, De Graafschap - Vitesse.

Vrijdag 16 okt: AZ - Heerenveen.

Zaterdag 17 okt: Feyenoord - Roda JC, Vitesse - Willem II, NAC - MVV, Fortuna S - Sparta, Cambuur - RKC.

Zondag 18 okt: De Graafschap - FC Utrecht, NEC - PSV, Ajax - FC Twente.

Vrijdag 23 okt: Roda JC - Fortuna S, NEC - AZ.

Zaterdag 24 okt: MVV - RKC, FC Twente - De Graafschap.

Zondag 25 okt: Ajax - Cambuur, Willem II - PSV, FC Utrecht - Feyenoord, NAC - Vitesse, Sparta - Heerenveen.

Vrijdag 30 okt: Fortuna S - FC Twente, Cambuur - NAC.

Zaterdag 31 okt: Feyenoord - AZ, Heerenveen - Vitesse, MVV - Willem II, PSV - Sparta.

Zondag 1 nov: NEC - Ajax, FC Utrecht - Roda JC, RKC - De Graafschap.

Vrijdag 6 nov: RKC - FC Utrecht.

Zaterdag 7 nov: De Graafschap - Willem II, Roda JC - Cambuur.

Zondag 8 nov: Vitesse - NEC, NAC - Feyenoord, FC Twente - PSV, Sparta - MVV, Heerenveen - Fortuna S, AZ - Ajax.

Woensdag 11 nov: Cambuur - AZ, MVV - Feyenoord, Fortuna S - De Graafschap, FC Twente - Heerenveen, FC Utrecht - Sparta, Ajax - Roda JC, NAC - NEC, Willem II - RKC.

Donderdag 12 nov: PSV - Vitesse.

Zaterdag 14 nov: De Graafschap - Roda JC, MVV - AZ, Heerenveen - Cambuur, NEC - FC Twente.

Zondag 15 nov: Willem II - NAC, Vitesse - FC Utrecht, RKC - Sparta, Feyenoord - Fortuna S, Ajax - PSV.

Woensdag 18 nov: AZ - Roda JC.

Vrijdag 20 nov: MVV - NEC.

Zaterdag 21 nov: NAC - Fortuna S, Feyenoord - Cambuur, Roda JC - Vitesse, De Graafschap - Heerenveen, FC Twente - Willem II.

Zondag 22 nov: RKC - Ajax, PSV - FC Utrecht, Sparta - AZ.

Vrijdag 27 nov: Cambuur - Fortuna S, NEC - RKC, Roda JC - MVV.

Zaterdag 28 nov: PSV - De Graafschap.

Zondag 29 nov: Sparta - Feyenoord, FC Utrecht - Willem II, Vitesse - Ajax.

Woensdag 1 dec: Heerenveen - PSV.

Donderdag 2 dec: Cambuur - FC Utrecht.

Vrijdag 4 dec: Fortuna S - RKC.

Zaterdag 5 dec: Roda JC - Heerenveen.

Zondag 6 dec: Ajax - MVV, Sparta - Cambuur, Vitesse - Feyenoord, NAC - PSV, Willem II - NEC, AZ - FC Twente.

Vrijdag 11 dec: MVV - Fortuna S.

Zaterdag 12 dec: Willem II - Vitesse.

Zondag 13 dec: Sparta - FC Twente, RKC - Feyenoord, De Graafschap - NAC, AZ - FC Utrecht, Ajax - Heerenveen.

Woensdag 16 dec: NAC - Cambuur, Roda JC - FC Twente, De Graafschap - AZ.

Vrijdag 18 dec: Heerenveen - MVV, NEC - Fortuna S.

Zaterdag 19 dec: FC Twente - Vitesse, PSV - Willem II.

Zondag 20 dec: FC Utrecht - De Graafschap, RKC - NAC, Feyenoord - Ajax.

Vrijdag 5 febr: NEC - De Graafschap.

Zaterdag 6 febr: Fortuna S - NAC, Willem II - Heerenveen, Cambuur - Roda JC.

Zondag 7 febr: AZ - Feyenoord, FC Twente - Ajax, Vitesse - PSV, Sparta - FC Utrecht, RKC - MVV.

Woensdag 10 febr: Ajax - Sparta, FC Twente - NEC.

Zondag 14 febr: Sparta - De Graafschap, FC Utrecht - AZ.

Woensdag 17 febr: Vitesse - NAC, Cambuur - Feyenoord, MVV - Roda JC, RKC - Fortuna S, NEC - FC Utrecht.

Donderdag 18 febr: PSV - FC Twente.

Zaterdag 20 febr: Roda JC - Sparta, Heerenveen - AZ, Fortuna S - Cambuur, Vitesse - MVV, AZ - RKC.

Zondag 21 febr: Feyenoord - PSV, De Graafschap - FC Twente, Willem II - FC Utrecht.

Dinsdag 23 febr: Fortuna S - Willem II, Cambuur - Vitesse.

Woensdag 24 febr: NAC - De Graafschap, NEC - MVV, Roda JC - AZ, FC Utrecht - Heerenveen.

Zaterdag 27 febr: MVV - FC Twente, Heerenveen - De Graafschap, PSV - NAC, Feyenoord - RKC, AZ - Cambuur.

Zondag 28 febr: Ajax - NEC.

Vrijdag 5 mrt: Roda JC - PSV.

Zaterdag 6 mrt: NAC - Heerenveen, FC Twente - AZ, Vitesse - Fortuna S.

Zondag 7 mrt: Ajax - FC Utrecht, De Graafschap - Feyenoord, RKC - Willem II, Sparta - NEC.

Vrijdag 12 mrt: MVV - Ajax.

Zaterdag 13 mrt: Fortuna S - FC Utrecht, Willem II - De Graafschap, PSV - Cambuur, FC Twente - Roda JC, Feyenoord - Heerenveen.

Zondag 14 mrt: Sparta - Vitesse, NAC - RKC.

Zaterdag 20 mrt: Cambuur - MVV, AZ - Fortuna S, Roda JC - NEC.

Zondag 21 mrt: Willem II - Feyenoord, AZ - Vitesse, FC Utrecht - NAC, Heerenveen - RKC, Sparta - PSV.

Vrijdag 2 apr: Fortuna S - Heerenveen, NEC - Cambuur.

Zaterdag 3 apr: De Graafschap - MVV, Feyenoord - Sparta, Roda JC - Willem II, RKC - Vitesse.

Zondag 4 apr (pasen): PSV - Ajax.

Maandag 5 apr (pasen): AZ - NAC, FC Twente - FC Utrecht.

Vrijdag 9 apr: NAC - Roda JC, Sparta - RKC.

Zaterdag 10 apr: Cambuur - Ajax, De Graafschap - Fortuna S, MVV - PSV, Vitesse - FC Twente, Willem II - AZ.

Zondag 11 apr: Feyenoord - FC Utrecht, Heerenveen - NEC.

Vrijdag 16 apr: Roda JC - Feyenoord.

Zaterdag 17 apr: AZ - De Graafschap, NAC - Willem II, FC Twente - Cambuur, MVV - Sparta, Vitesse - Heerenveen, PSV - NAC.

Zondag 18 apr: FC Utrecht - RKC, Ajax - Fortuna S.

Vrijdag 23 apr: Heerenveen - AZ, FC Utrecht - MVV.

Zaterdag 24 apr: Cambuur - Sparta.

Zondag 25 apr: Fortuna S - Roda JC, Feyenoord - NAC, NEC - Vitesse, RKC - FC Twente, De Graafschap - PSV, Willem II - Ajax.

Zaterdag 1 mei: MVV - NAC, Vitesse - AZ, Roda JC - De Graafschap, FC Twente - Fortuna S, Cambuur - Heerenveen, PSV - RKC.

Zondag 2 mei: Ajax - Feyenoord, Sparta - Willem II, NEC - FC Utrecht.

Vrijdag 7 mei: Fortuna S - PSV, Heerenveen - Roda JC.

Zaterdag 8 mei: NAC - Sparta, Willem II - MVV, AZ - NEC.

Zondag 9 mei: Feyenoord - FC Twente, De Graafschap - Ajax, FC Utrecht - Vitesse, RKC - Cambuur.

Zondag 16 mei: Ajax - RKC, FC Twente - NAC, Cambuur - Willem II, Sparta - Fortuna S, NEC - Feyenoord, Vitesse - De Graafschap, MVV - Heerenveen, PSV - AZ, Roda JC - FC Utrecht.

Zondag 23 mei (pinksteren): NAC - Ajax, FC Utrecht - PSV.

Maandag 24 mei (pinksteren): Fortuna S - NEC, AZ - MVV, Feyenoord - Vitesse, De Graafschap - Cambuur, RKC - Roda JC, Willem II - FC Twente, Heerenveen - Sparta.

Woensdag 26 mei: start nacompetitie.

PROGRAMMA

EERSTE DIVISIE

Zaterdag 22 aug: VVV - ADO Den Haag, Emmen - Volendam, TOP Oss - Helmond Sport, Den Bosch - Eindhoven, FC Zwolle - Veendam, Haarlem - Dordrecht'90, FC Groningen - RBC.

Maandag 24 aug: Heracles - Excelsior, Telstar - GA Eagles.

Zaterdag 29 aug: ADO Den Haag - Telstar, RBC - VVV, Haarlem - FC Groningen, Veendam - Dordrecht'90, Den Bosch - FC Zwolle, GA Eagles - Heracles, Helmond Sport - Eindhoven.

Zondag 30 aug: Volendam - TOP Oss.

Maandag 31 aug: Excelsior - Emmen.

Zaterdag 5 sept: VVV - Haarlem, Telstar - RBC, Emmen - GA Eagles, TOP Oss - Excelsior, FC Zwolle - Eindhoven.

Maandag 7 sept: FC Groningen - Veendam, Heracles - ADO Den Haag.

Woensdag 9 sept: Volendam - Helmond Sport.

Zaterdag 12 sept: ADO Den Haag - Emmen, Excelsior - Veendam, Haarlem - Telstar, Veendam - VVV, RBC - Heracles, GA Eagles - TOP Oss, Helmond Sport - FC Zwolle.

Zondag 13 sept: Den Bosch - FC Groningen.

Maandag sept: Eindhoven - Dordrecht'90.

Zaterdag 19 sept: VVV - Den Bosch, Telstar - Veendam, Heracles - Haarlem, Emmen - RBC, Excelsior - Helmond Sport, FC Groningen - Eindhoven.

Zondag 20 sept: TOP Oss - ADO Den Haag.

Maandag 21 sept: Volendam - GA Eagles.

Dinsdag 22 sept: FC Groningen - Dordrecht'90.

Vrijdag 25 sept: Dordrecht'90 - Den Bosch, VVV - FC Zwolle.

Zaterdag 26 sept: Telstar - Eindhoven, TOP Oss - Haarlem, GA Eagles - Helmond Sport.

Zondag 27 sept: Excelsior - ADO Den Haag, Volendam - RBC.

Maandag 28 sept: Emmen - Veendam, Dordrecht'90 - FC Zwolle, Heracles - Den Bosch.

Zaterdag 3 okt: RBC - Excelsior, Haarlem - Volendam, Den Bosch - Emmen, Veendam - TOP Oss, FC Zwolle - Telstar, Dordrecht'90 - VVV, ADO Den Haag - GA Eagles.

Maandag 4 okt: Eindhoven - Heracles, Helmond Sport - FC Groningen.

Zaterdag 10 okt: ADO Den Haag - Volendam, RBC - TOP Oss, Veendam - Heracles, Den Bosch - Telstar, Eindhoven - VVV, GA Eagles - Excelsior, Helmond Sport - Dordrecht'90.

Maandag 12 okt: FC Zwolle - FC Groningen.

Zaterdag 17 okt: VVV - FC Groningen, Telstar - Dordrecht'90, Emmen - Eindhoven, ADO Den Haag - Helmond Sport, GA Eagles - RBC.

Zondag 18 okt: Volendam - Veendam, TOP Oss - Den Bosch.

Maandag 19 okt: Heracles - FC Zwolle, Excelsior - Haarlem.

Zaterdag 24 okt: RBC - ADO Den Haag, Den Bosch - Volendam, FC Zwolle - Emmen, Dordrecht'90 - Heracles, Helmond Sport - VVV, FC Groningen - Telstar.

Zondag 25 okt: Haarlem - GA Eagles.

Maandag 26 okt: Veendam - Excelsior, Eindhoven - TOP Oss.

Zaterdag 31 okt: ADO Den Haag - Haarlem, RBC - Helmond Sport, Telstar - VVV, Emmen - Dordrecht'90, TOP Oss - FC Zwolle, GA Eagles - Veendam.

Zondag 1 nov: Excelsior - Den Bosch, Volendam - Eindhoven.

Maandag 2 nov: Heracles - FC Groningen.

Zaterdag 7 nov: VVV - Heracles, Haarlem - RBC, Veendam - ADO Den Haag, Den Bosch - GA Eagles, Eindhoven - Excelsior, FC Zwolle - Volendam, Helmond Sport - Telstar, Dordrecht'90 - TOP Oss.

Maandag 9 nov: FC Groningen - Emmen.

Zaterdag 14 nov: VVV - TOP Oss, Telstar - Emmen, Veendam - Haarlem, Den Bosch - RBC, Dordrecht'90 - Excelsior, Helmond Sport - Heracles.

Zondag 15 nov: FC Zwolle - GA Eagles.

Maandag 16 nov: FC Groningen - Volendam, Eindhoven - ADO Den Haag.

Zaterdag 21 nov: RBC - Eindhoven, Veendam - Helmond Sport, Emmen - Heracles, TOP Oss - Telstar, GA Eagles - Dordrecht'90.

Zondag 22 nov: Volendam - VVV, Haarlem - Den Bosch.

Maandag 23 nov: Excelsior - FC Groningen, ADO Den Haag - FC Zwolle.

Zaterdag 28 nov: VVV - Excelsior, Telstar - Volendam, Emmen - Helmond Sport, Den Bosch - Veendam, FC Zwolle - RBC, Dordrecht'90 - ADO Den Haag, Heracles - TOP Oss.

Maandag 30 nov: FC Groningen - GA Eagles, Eindhoven - Haarlem.

Zaterdag 5 dec: RBC - Dordrecht'90, Haarlem - FC Zwolle, Veendam - Eindhoven, TOP Oss - Emmen, GA Eagles - VVV.

Zondag 6 dec: Volendam - Heracles, FC Groningen - ADO Den Haag.

Maandag 7 dec: Excelsior - Telstar, Helmond Sport - Den Bosch.

Zaterdag 12 dec: ADO Den Haag - VVV, RBC - FC Groningen, Dordrecht'90 - Haarlem, Veendam - FC Zwolle, Excelsior - Heracles, GA Eagles - Telstar, Helmond Sport - TOP Oss.

Zondag 13 dec: Volendam - Emmen.

Maandag 14 dec: Eindhoven - Den Bosch.

Zaterdag 19 dec: VVV - RBC, Emmen - Excelsior, TOP Oss - Volendam, Dordrecht'90 - Veendam, FC Groningen - Haarlem.

Zondag 20 dec: Telstar - ADO Den Haag.

Maandag 21 dec: Eindhoven - Helmond Sport, Heracles - GA Eagles.

Zaterdag 30 jan: RBC - Veendam, Heracles - Telstar, Emmen - VVV, Excelsior - FC Zwolle, GA Eagles - Eindhoven.

Zondag 31 jan: ADO Den Haag - Den Bosch, Volendam - Dordrecht'90, TOP Oss - FC Groningen.

Maandag 1 febr: Haarlem - Helmond Sport.

Zaterdag 6 febr: RBC - Telstar, Haarlem - VVV, Den Bosch - Dordrecht'90, Eindhoven - FC Zwolle, Excelsior - TOP Oss.

Zondag 7 febr: Volendam - ADO Den Haag, Veendam - FC Groningen.

Maandag 8 febr: GA Eagles - Emmen.

Woensdag 10 febr: ADO Den Haag - Heracles, Helmond Sport - Volendam.

Vrijdag 12 febr: VVV - Veendam.

Zaterdag 13 febr: Heracles - RBC, FC Zwolle - Helmond Sport, TOP Oss - GA Eagles.

Zondag 14 febr: Emmen - ADO Den Haag, FC Groningen - Den Bosch, Volendam - Excelsior, Telstar - Haarlem.

Maandag 15 febr: Dordrecht'90 - Eindhoven.

Zaterdag 20 febr: ADO Den Haag - TOP Oss, Haarlem - Heracles, Veendam - Telstar, Den Bosch - VVV, Eindhoven - FC Groningen, FC Zwolle - Dordrecht'90, GA Eagles - Volendam, Helmond Sport - Excelsior.

Maandag 22 febr: RBC - Emmen.

Zaterdag 27 febr: Telstar - Den Bosch, Heracles - Veendam, Emmen - Haarlem, TOP Oss - RBC, Dordrecht'90 - Helmond Sport.

Zondag 28 febr: Excelsior - GA Eagles, FC Groningen - FC Zwolle.

Maandag 1 mrt: VVV - Eindhoven.

Zaterdag 6 mrt: ADO Den Haag - Excelsior, RBC - Volendam, Haarlem - TOP Oss, Veendam - Emmen, Eindhoven - Telstar, Den Bosch - Heracles, FC Zwolle - VVV, Dordrecht'90 - FC Groningen.

Maandag 8 mrt: Helmond Sport - GA Eagles.

Zaterdag 13 mrt: VVV - Dordrecht'90, Telstar - FC Zwolle, TOP Oss - Veendam, Excelsior - RBC, FC Groningen - Helmond Sport, Emmen - Den Bosch, Heracles - Eindhoven.

Zondag 14 mrt: GA Eagles - ADO Den Haag.

Maandag 15 mrt: Volendam - Haarlem.

Zaterdag 20 mrt: RBC - GA Eagles, Haarlem - Excelsior, FC Zwolle - Heracles, Dordrecht'90 - Telstar, Helmond Sport - ADO Den Haag, FC Groningen - VVV.

Zondag 21 mrt: Den Bosch - TOP Oss.

Maandag 22 mrt: Eindhoven - Emmen, Veendam - Volendam.

Zaterdag 27 mrt: Excelsior - Veendam.

Zondag 28 mrt: Volendam - Den Bosch.

Zaterdag 3 apr: ADO Den Haag - RBC, VVV - Helmond Sport, Telstar - FC Groningen, Heracles - Dordrecht'90, TOP Oss - Eindhoven, GA Eagles - Haarlem.

Maandag 5 apr (pasen): Emmen - FC Zwolle.

Zaterdag 10 apr: VVV - Telstar, Veendam - GA Eagles, Den Bosch - Excelsior, Eindhoven - Volendam, FC Zwolle - TOP Oss, Dordrecht'90 - Emmen, Helmond Sport - RBC.

Zondag 11 apr: Haarlem - ADO Den Haag.

Maandag 13 apr: FC Groningen - Heracles.

Zaterdag 17 apr: ADO Den Haag - Veendam, RBC - Haarlem, Telstar - Helmond Sport, Excelsior - Eindhoven, TOP Oss - Dordrecht'90, GA Eagles - Den Bosch, Heracles - VVV.

Zondag 18 apr: Emmen - FC Groningen.

Maandag 19 apr: Volendam - FC Zwolle.

Zaterdag 24 apr: VVV - Emmen, Telstar - Heracles, Veendam - RBC, FC Zwolle - Excelsior, Dordrecht'90 - Volendam, Helmond Sport - Haarlem, F Groningen - TOP Oss.

Zondag 25 apr: Den Bosch - ADO Den Haag.

Maandag 26 apr: Eindhoven - GA Eagles.

Zaterdag 1 mei: ADO Den Haag - Eindhoven, RBC - Den Bosch, Haarlem - Veendam, Emmen - Telstar, TOP Oss - VVV, Excelsior - Dordrecht'90, GA Eagles - FC Zwolle, Heracles - Helmond Sport.

Maandag 3 mei: Volendam - FC Groningen.

Zaterdag 8 mei: VVV - Volendam, Telstar - TOP Oss, Den Bosch - Haarlem, Eindhoven - RBC, FC Zwolle - ADO Den Haag, Dordrecht'90 - GA Eagles, Helmond Sport - Veendam, FC Groningen - Excelsior.

Maandag 10 mei: Heracles - Emmen.

Zaterdag 15 mei: GA Eagles - FC Groningen, RBC - FC Zwolle, Haarlem - Eindhoven, Veendam - Den Bosch, TOP Oss - Heracles, Excelsior - VVV, Helmond Sport - Emmen, ADO Den Haag - Dordrecht'90, Volendam - Telstar.

Zaterdag 22 mei: ADO Den Haag - FC Groningen, VVV - GA Eagles, Telstar - Excelsior, Heracles - Volendam, Emmen - TOP Oss, Den Bosch - Helmond Sport, Eindhoven - Veendam, FC Zwolle - Haarlem, Dordrecht'90 - RBC.

EUROPA CUPS

25 t/m 27 aug: voorrondes.

15 t/m 17 sept: 1e ronde, 1e wedstrijd en Champions League.

29 sept t/m 1 okt: 1e ronde, 2e wedstrijd en Champions League.

20 t/m 22 okt: 2e ronde, 1e wedstrijd en Champio

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden