VOETBALSEIZOEN 1997/98

AJAX Opgericht: 18-02-1900 Stadion: Arena (51 200) Voorzitter: Michael van Praag Financieel directeur: Maarten Oldenhof Trainer: Morten Olsen

Selectie: Shota Arveladze (Trabzonspor), Tijani Babangida, Danny Blind, Frank de Boer, Ronald de Boer, Benni McCarthy (Seven Stars), Dani, Dean Gorré (FC Groningen), Fred Grim, Peter Hoekstra, Mariano Juan, Michael Laudrup (Vissel Kobe), Froylan Ledezma (Costa Rica), Jari Litmanen, Mario Melchiot, Sunday Oliseh (FC Köln), Martijn Reuser, Andrzej Rudy (Lierse SK), Marcio Santos, Edwin van der Sar, Gerald Sibon (Roda JC), Tom Sier (Heerenveen), Arno Splinter, Ole Tobiasen (Heerenveen), Rody Turpijn, John Veldman, Richard Witschge.

Vertrokken: Patrick Kluivert (AC Milan), Winston Bogarde (AC Milan), Arnold Scholten (JEF United), Dave van den Bergh (Rayo Vallecano), Marc Overmars (Arsenal), Nordin Wooter (Real Zaragoza), Ivan Gabrich (Merida), Dennis Schulp (verhuurd aan Volendam), Kiki Musampa (Bordeaux), Robert Gehring (Rayo Vallecano).

FEYENOORD Opgericht: 19-07-1908 Stadion: De Kuip (52 000) Voorzitter: Jorien van den Herik Manager: Hans Hagelstein

Trainer: Arie Haan

Selectie: George Boateng, Paul Bosvelt (FC Twente), Giovanni van Bronckhorst, Geoffrey Claeys, David Connolly (Watford), Julio Cruz (River Plate), Jerzy Dudek, Haythan Farouk, Henk Früser, Jean Paul van Gastel, Glaucio Jesus de Carvalho, Ulrich van Gobbel (Southampton), Patricio Graff, Volkan Kahraman (eigen jeugd), Igor Kornejev (Heerenveen), Tati Montoya, Jarda Paciorek (eigen jeugd), Zsolt Petry (Charleroi), Fernando Picun, Pablo Sanchez, Bernard Schuiteman, Henk Vos, Kees van Wonderen, Clemens Zwijnenberg.

Vertrokken: Gaston Taument (Benfica), Ronald Koeman (gestopt), Ed de Goey (Chelsea), Tomek Iwan (PSV), Henryk Larsson (Celtic), Patrick Allotey (verhuurd aan Excelsior), Christian Gyan (verhuurd aan Excelsior), Ellery Cairo (verhuurd aan Excelsior), Douglas Sequeria (verhuurd aan Excelsior).

FORTUNA Opgericht: 01-07-1968 Stadion: De Baandert (13 000) Voorzitter: Eric Bouwmeester Commercieel manager: Jack Opgenoord Trainer: Pim Verbeek

Selectie: Alin Banceu (Universitatea Cluj), Mark van Bommel, Mark Burke, Ronald Dassen, Jürgen Dirkx, François Gesthuizen (NAC), Philip Gray, Ronald Hamming, Edwin Hermans (MVV), Michael Jeffrey, Roger Juffing, Ruud Kool, Roberto Lanckohr, Urvin Lee, Cosmin Maris (Universitatea Cluj), Patrick Paauwe, Ivo Pfennings, Robert Roest, Regilio Simons, Fuat Usta, Dorel Zegrean (National Boekarest), Robert-Jan Zoetmulder, Arno van Zwam.

Vertrokken: Robert Loontjens (Cambuur), Robert van der Weert (AZ), Fernando Ricksen (AZ), Martin van Ophuizen (SK Beveren).

GRAAFSCHAP Opgericht: 01-02-1954 Stadion: De Vijverberg (10 900) Voorzitter: Hylke Enzerink Manager: Jos Tiemessen Trainer: Fritz Korbach

Selectie: Martijn Besselink, Dennis te Braak, Virgil Breetveld, Robert Fuchs, Dennis Gerritsen (Helmond Sport), Edwin Godee, Hans van der Haar, Reinder Hendriks, Ali Ibrahim, Dave de Jong (Willem II), Tom Kaak, Maarten Kerkhof, Olaf Lindenbergh, Frank Lukassen, Michel Nok, Ron Olyslager, Erik Redeker, Ville Vaisanen (FC Jazz), Raymond Victoria, Eric Viscaal, Daniël Voigt (gehuurd van PSV), Jan Vreman, Fabian Wilnis.

Vertrokken: Jan Oosterhuis (Haarlem), Marchanno Schultz (NEC), Bennie Dekker (Spakenburg), Wasiu Taiwo (MVV).

GRONINGEN Opgericht: 16-06-1971 Stadion: Oosterpark (16 500) Voorzitter: Wim Entzinger Manager technische zaken: Martin Koeman Trainer: Wim Rijsbergen

Selectie: Raymond Atteveld, Patrick Ax, Raymond Beerens, Mariano Bombarda, Joost Broerse (FC Utrecht), Egbert Darwinkel (Veendam), Ivar van Dinteren (FC Utrecht), Kurt Elshot, Rutger Feijer (eigen jeugd), Sander van Gessel, Harris Huizingh, Erwin Koeman, Erwin Koen, Jeffrey Kooistra, Patrick Lodewijks, Paul Matthijs, Magno Mocelin, Sergio Ommel, Marcel Peeper (Lokeren), Toine Rorije (Go Ahead Eagles), Mattias Rosén, Mario Rodriques (Kickers Emden), Melchior Schoenmakers, Leonardo dos Santos Silva (Flamengo), Hugo Alves Velame (Flamengo), Jan Veenhof, Zephnad Wattimury.

Vertrokken: Dean Gorré (Ajax), Joop Gall (Veendam), Arjan Blaauw (Veendam), Harvey Esajas (onbekend), Pieter Huistra (Lierse SK), Lucas ten Brinke (Drachten), Fahd El Hamdouny (Forward), Roël Liefden (VVV), Robert Nieborg (Veendam), Romano Sion, Peter Sörensen (Silkeborg).

HEERENVEEN Opgericht: 01-06-1977 Stadion: Abe Lenstra Stadion (13 750) Voorzitter: Riemer van der Velde Algemeen manager: Tjisse Wallendal Trainer: Foppe de Haan

Selectie: Robert van de Berg, Florin Constantinovici (Rapid Boekarest), David Damman (SK Beveren), Radu Mugur Gusatu (Polithenica), Johan Hansma, Max Houttuin, Johnny Jansen, Emannuel Ebiede (Nigeria), Ali El Khattabi, Tieme Klompe (eigen jeugd), Börre Meinseth, Brian Meyninger (eigen jeugd), Dumitru Mitrita (Universitatea Craiova), Ruud van Nistelrooy (FC Den Bosch), Godfrey Nwankpa (Jasper United), Henry Onwuzuruike (Jasper United), Boudewijn Pahlplatz, Ronnie Pander, Alex Pastoor, Arek Radomski (Veendam), Radoslav Samardzic (Volendam), Khalid Sinouh (Haarlem), Roberto Straal, Jeffrey Talan, Brian Tevreden, Ivan Tzvetkov (FK Pirin), Jan de Visser, Hans Vonk.

Vertrokken: Ronnie Venema (Veendam), Jon Dahl Tomasson (Newcastle United), Igor Kornejev (Feyenoord), Romeo Wouden (Boavista), Tom Sier (Ajax), Leeroy Echteld (AS Cannes), Ole Tobiasen (Ajax), Edwin Huizinga (Sneek), Simon Karkov (gestopt), Sierk Kooistra (Drachten), Marc Nygaard (uitgeleend aan MVV), Arnold Oosterveer (gestopt).

MVV Opgericht: 01-05-1902 Stadion: De Geusselt (10 000) Voorzitter: Benoit Wesly Directeur: Jan Hoen Technisch Directeur: Sef Vergoossen Trainer: Frans Körver

Selectie: Alami Ahannach, Dave van Bogaert, Wilfred Bouma, Roel Buikema, Wilco Doeleman, Roel Dreessen (eigen jeugd), Rein van Duijnhoven, Gunnar Einarsson (gehuurd van Roda JC), Rodney Falix, Jeroen Heubach (FC Twente), Roel Janssen, Jerry de Jong (Eindhoven), Yvo Joordens, Ramon Lacroix, Danny Landzaat, Marc Luypers (gehuurd van Roda JC), Bob Mulder, Marc Nygaard (gehuurd van MVV), Kenneth Perez (FC Kopenhagen), Ricky Plum, Hans Spillmann (gehuurd van Roda JC), Wasiu Taiwo (De Graafschap), Jack Vaessen (eigen jeugd), Anton Vriesde.

Vertrokken: Edwin Hermans (Fortuna S), Marco Gentile (Burnley), Roger Knarren (FC Wiltz), Leo Koswal (Vitesse), Rik Platvoet (Emmen), Sjors Moonen (RKVCL), Martijn Hofman (Patro Eisden)

NAC Opgericht: 19-09-1912 Stadion: Fujifilm stadion (17 000) Voorzitter: John Peek Directeur: Martien Vreijsen Trainer: Herbert Neumann

Selectie: Moustafa Aksit, Arcil Arveladze (Trabzonspor), Jeffrey van As, Maarten Atmodikoro, Ruud Brood, Geert Brusselers, Kevin van Dessel (Germinal Ekeren), John Feskens (Willem II), Jan Gaasbeek, Edwin Gorter, Nebosa Gudelj (Logrones), Nico Jalink, John Karelse, Björn Langeveld, Erwin van de Looi (Vitesse), Stanley McDonald, Ante Milicic (Sydney United), Richard Roelofsen, Bart de Roover (Lierse SK), Twan Scheepers, Alfred Schreuder (RKC), Earnest Stewart, Wilco de Vogt.

Vertrokken: François Gesthuizen (Fortuna S.), Zlatko Arambasic (Charleroi), Barry van Galen (AZ), Marc Minnaert (Hoek), Tom Kare Staurvik (FK Bd/Glimt), Tony Vidmar (Glasgow Rangers), Sander Oostrom (Poohang Steelers).

NEC Opgericht: 01-07-1981 Stadion: De Goffert (22 500) Voorzitter: Hans van Delft Technisch directeur: Leen Looyen Trainer: Jim Calderwood

Selectie: Wilfried Brookhuis, Ulrich Crüden, Emiel van Eijkeren, Juul Ellerman, Dennis Gentenaar (eigen jeugd), Lodwijk van der Heijden (eigen jeugd), Anton Janssen, Marcel Koning, Marcel Lebbink (eigen jeugd), Cees Lok, Luuk Maes, Pavel Michalevitsj, Daniël Nijhof, Bob Pellen, Patrick Pothuizen, Oleg Poutilo, Bas Roorda, Marchanno Schultz (De Graafschap), Jürg Sobiech, Mark Verhoeven.

Vertrokken: Antti Sumiala (FC Twente), Danny Hoekman (JVC), Michel Langerak (AZ), Benito Kemble (verhuurd aan VVV).

PSV Opgericht: 31-08-1913 Stadion: PSV-stadion (30 000) Voorzitter: Harrie van Raaij Directeur betaald voetbal: Frank Arnesen Trainer: Dick Advocaat

Selectie: Gilles de Bilde, Arnold Bruggink (FC Twente), Phillip Cocu, Marc Degryse, Igor Demo (Slovan Bratislava), Ernest Faber, Eidur Smari Gudjohnsen, Tomek Iwan (Feyenoord), Niclas Jensen, Wim Jonk, Georg Koch (Fortuna Düsseldorf), Tom van der Leegte, Peter Möller (Bröndy), Luc Nilis, Arthur Numan, Claudio de Oliveira Pereira, Zeljko Petrovic, Jaap Stam, Ovidiu Stinga, Stan Valckx, Marcos Vampeta, Ronald Waterreus, Chris van der Weerden, Boudewijn Zenden.

Vertrokken: Marcelo Silva Ramos (verhuurd aan Cruzeiro), René Eijkelkamp (Schalke '04), Anders Nielsen (verhuurd aan RKC), Björn van der Doelen (verhuurd aan Standard Luik), Dennis Rommedahl (verhuurd aan RKC).

RKC Opgericht: 26-08-1940 Stadion: Sportpark Olympia (6100) Voorzitter: Jan Snoeren Algemeen manager: Henk van Delft Technisch directeur: Bert Jacobs Trainer: Peter Boeve

Selectie: Romeo van Aerde, Hans van Arum, Adri Bogers, Miodrag Bozovic (Rode Ster Belgrado), José Maria Cela (Numancia), Patrick van Diemen, Rob van Dijk, Johan Garrelfs, Delano Hill, Leon Hutten, Gila Idrissy, Darije Kalezic, John Lammers, Richard van der Lee (Feyenoord), Ad Leemans, Anders Nielsen (gehuurd van PSV), Chidi Nwanu, Frank van der Pas, Dennis van der Pennen, Prince Polley (Excelsior), Dennis Rommedahl (gehuurd van PSV), Adilson dos Santos, Carlos van Wanrooy (Vitesse).

Vertrokken: Jurgen Streppel (Helmond Sport), Clyde Wijnhard (Willem II), Alfred Schreuder (NAC), Dick Schreuder (Stoke City), Marcel Brands (gestopt), Danny Muller (onbekend), Marco Boogers (West Ham United).

RODA JC Opgericht: 27-07-1914 Stadion: Sportpark Kaalheide (21 000) Voorzitter: Theo Pickée Algemeen directeur: John van Dijk Trainer: Martin Jol

Selectie: Nikolai Damjanac (gehuurd van Partizan Belgrado), Gregory Delwarte (Chapelle), Arno Doomernik, Edwin Grünholz (ADO Den Haag), Ramon van Haaren, Stephan 't Hart (Scheveningen), Stephan van der Heyden, Peter van Houdt, Jürg Küssmann (Borussia Mönchengladbach), Pjotr Kasperski, Garba Lawal, Eric van der Luer, Jan-Pieter Martens, Ratislav Mores, Arie Obdam, Andre Ooijer, Bob Peeters (Lierse SK), Melvin Plet, Humphrey Rudge, Maarten Schops, Gerrie Senden, Igor Tomacic (Croatia Zagreb), Gabor Torma (Cercle Brugge), René Trost, Joos Valgaeren (KV Mechelen), Regilio Vrede, Davy Zafarin.

Vertrokken: Gerald Sibon (Ajax), Edwin Vurens (Sankt Gallen), Marc Luijpers (verhuurd aan MVV), Ruud Hesp (FC Barcelona), Hans Spillman (verhuurd aan MVV), Gunnar Einarsson (verhuurd aan MVV), Henri Heeren (Allemania Aachen), Pino Canale (verhuurd aan FC Den Bosch).

SPARTA Opgericht: 01-04-1888 Stadion: Spangen (13 000) Voorzitter: Peter van der Burg Commercieel directeur: Charles van der Steene Technisch adviseur/trainer: Hans van der Zee

Selectie: Gert Aandewiel (FC Volendam), Moerad Amghizrad, Gregg Berhalter, Nixon Dias, John den Dunnen, Alfons Groenendijk, Kew Jaliens, Roland Jansen (Willem II), Yurtcan Kayis, Dennis Krijgsman, Arjan van der Laan, Antoine van der Linden, Dave van der Meer, John Nieuwenburg, Mark Noorlander, Dennis de Nooijer, Gerard de Nooijer, Maikel Renfurm, Marilia de Santana, Jimmy Simons (FC Lisse), Jerry Smith, Johan van der Werf,

Vertrokken: Carlos Fortes (Vitesse), Edward Metgod (gestopt), Frank van der Geest (Heracles), Rob Alflen (Heracles), Joseph Addo, Rody Hoegee (Willem II).

TWENTE Opgericht: 01-07-1965 Stadion: Diekman Stadion (16 000) Voorzitter: Cees Anker Directeur a.i.: Hans van Holten Trainer: Hans Meyer

Selectie: Martijn Abbenhues (SC Enschede), Ansar Ajoepov, Berthil ter Avest, Sander Boschker, John Bosman, Theo ten Caat, Erik ten Hag, Jan van Halst, Nico-Jan Hoogma, Dennis Hulshoff (GA Eagles), André Karnebeek, Robert McKinnon, Arno Knapen, Niels Oude Kamphuis, Cees Paauwe, Joeri Petrov, Rico Steinmann (FC Köln), Antti Sumiala (NEC), Aldo Swager, Jan Vennegoor of Hesselink.

Vertrokken: Paul Bosvelt (Feyenoord), Arnold Bruggink (PSV), Daniël Nijhof (NEC), Wilfried Elzinga (Emmen), Jeroen Heubach (MVV), Tobias Sumelka (Münster).

UTRECHT Opgericht: 01-07-1970 Stadion: Galgenwaard (13 500) Voorzitter: Hans Herremans Technisch directeur: Hans van Breukelen Trainer: Ronald Spelbos

Selectie: Elroy Asmus, Richard Beekink, Dries Boussatta, René van de Brink, Harry Decheiver (SC Freiburg), Mitchell van der Gaag (Motherwell), Ferdino Hernandez, Jean-Paul de Jong, John van Loen, Tom van Mol (SK Lommel), Michael Mols, David Nascimento, Marcel van der Net, Leon van Nieuwkerk, Emmanuel Nwakire (Lagos), Srdjan Obradovic, Vincent Polfliet, Stefan Postma, Errol Refos, Reinier Robbemond, René Stam, Rob Witschge.

Vertrokken: Hans Visser (Harelbeke), Peter Hofstede (Helmond Sport), Gerald Vanenburg (Cannes), Dick van Burik (Hertha BSC), Eric Smit (onbekend), René Ponk (Compostela).

VITESSE Opgericht: 15-06-1984 Stadion: Nieuw Monnikenhuize (10 691) Voorzitter: Karel Aalbers Directeur technische zaken: Leo Beenhakker Trainer: Henk ten Cate

Selectie: Theo Bos, John van den Brom, Dejan Curovic, Carlos Fortes (Sparta), Steve Goossen, Marc van Hintum (Willem II), Jochem van der Hoeven, Arco Jochemsen, Abe Knoop, Willem Korsten, Leo Koswal, Michel Kreek (Perugia), Martijn Kuiper, Louis Laros, Evgeni Levtsjenko, Nikos Machlas, Marko Perovic (Cremonese), Remco van der Schaaf (eigen jeugd), Dmitri Sjoekov, Martijn van Strien (FC Utrecht), Edward Sturing, Sander Westerveld, Menno Willems (Ajax), Marian Zeman (Istanbulspor).

Vertrokken: Erwin van de Looi (NAC), Roy Makaay (Tenerife), Ferdy Vierklau (Tenerife), Carlos van Wanrooy (RKC), Ante Mise (Hajduk Split), Joaquin del Olmo (Necaxa), John Stegeman (Go Ahead Eagles).

VOLENDAM Opgericht: 01-06-1920 Stadion: Sportpark Sportlaan (8000) Voorzitter: Willem Westendorp Algemeen manager: Cor Veerman Trainer: Dick de Boer

Selectie: René Binken, Hans Bond, Ronald Bond, Aschwin de Bruyn, Dejan Govedarica, Rob Hilbers (FC Groningen), Silvain Inia (AZ), Dennis Klein, Klaas Klein, Patrick Leeflang, Miel Mans (eigen jeugd), Cees Marbus, Rob Matthaei, Joeri Molenaar, Luc Nijholt, Arnold Nijkamp (Telstar), Ab Persijn, Ab Plugboer, Joeri Rose, Dennis Schulp (gehuurd van Ajax), Arnold Smit (eigen jeugd), Johan Steur, Ayhan Tumani, Marcel Valk, Mark de Vries (eigen jeugd), Ivica Vukov.

Vertrokken: Edwin Zoetebier (Sunderland), Gert Aandewiel (Sparta), Radoslav Samardzic (Heerenveen), Fred Admiraal (ARC), Paul Schilder (RKAV), Pascal Jongsma (Huizen), Rogier Hoogland (DWV).

WILLEM II Opgericht: 12-08-1896 Stadion: Willem II-stadion (14 700) Voorzitter: Hans Vullings Algemeen directeur: Frans van Dommelen Manager: Martin van Geel Trainer: Co Adriaanse

Selectie: Rudy Aerts (eigen jeugd), Arno Arts (Cambuur), Taoufik Ameziane, Arne van den Berg, Scot Calderwood, Jatto Ceesay, Fernando Derveld, Jimmy van Fessem, Tomas Galasek, Jack de Gier, Marco Heering, Sami Hyypiü, Joonas Kolkka, Bert Konterman, Jukka Koskinen (Mypa'47), Huub Loeffen, Kris Mampaey, Marino Promes (Haarlem), Geoffrey Prommayon, Ousmane Sanou, Mark Schenning, Istvan Szekér (Haladas VFC), Henry van der Vegt, Clyde Wijnhard (RKC).

Vertrokken: Ron Vos (TOP Oss), John Feskens (NAC), Roland Jansen (Sparta), Marc van Hintum (Vitesse).

Speeldag 1 Dinsdag 19/8: Ajax - Vitesse, FC Twente - Fortuna S; woensdag 20/8: Roda JC - FC Utrecht, Sparta - De Graafschap, Willem II - NEC, PSV - RKC Waalwijk, SC Heerenveen - NAC, FC Groningen - FC Volendam; donderdag 21/8: MVV - Feyenoord.

Speeldag 2 Vrijdag 22/8: Fortuna S - Ajax; zaterdag 23/8: NEC - SC Heerenveen, De Graafschap - Willem II; zondag 24/8: NAC - PSV, FC Volendam - FC Twente, RKC - FC Groningen, FC Utrecht - MVV, Vitesse - Roda JC, Feyenoord - Sparta.

Speeldag 3 Zaterdag 30/8: SC Heerenveen - MVV, Roda JC - FC Gronigen, NAC - NEC, PSV - Willem II, Fortuna S. - RKC; zondag 31/8: Feyenoord - De Graafschap, FC Utrecht - Ajax, FC Twente - Sparta; dinsdag 2/9: FC Volendam - Vitesse.

Speeldag 4 Maandag 8/9: MVV - NAC; dinsdag 9/9: FC Groningen - NEC, FC Utrecht - FC Twente, Ajax - RKC, Roda JC - FC Volendam; woensdag 10/9: Vitesse - Willem II, Sparta - Fortuna S, PSV - De Graafschap; donderdag 11/9: SC Heerenveen - Feyenoord.

Speeldag 5 Vrijdag 12/9: MVV - Roda JC, Ajax - FC Groningen, NEC - FC Twente; zaterdag 13/9: Willem II - Fortuna S, Sparta - FC Volendam, Vitesse - FC Utrecht; zondag 14/9: RKC - SC Heerenveen, Feyenoord - PSV, De Graafschap - NAC.

Speeldag 6 Vrijdag 19/9: Fortuna S - De Graafschap; zaterdag 20/9: PSV - Sparta, Willem II - FC Volendam; zondag 21/9: FC Twente - MVV, RKC - FC Utrecht, NEC - Ajax, Feyenoord - NAC, FC Groningen - Vitesse, Roda JC - SC Heerenveen.

Speeldag 7 Dinsdag 23/9: PSV - Fortuna S; woensdag 24/9: SC Heerenveen - FC Twente, Feyenoord - Vitesse, Roda JC - NEC, FC Volendam - De Graafschap, NAC - FC Groningen, Ajax - MVV, Willem II - RKC; donderdag 25/9: Sparta - FC Utrecht.

Speeldag 8 Zaterdag 27/9: FC Twente - NAC, Fortuna S - Vitesse, SC Heerenveen - Ajax, MVV - NEC, De Graafschap - RKC; zondag 28/9: Sparta - Roda JC, FC Volendam - PSV, FC Utrecht - Willem II, FC Groningen - Feyenoord.

Speeldag 9 Vrijdag 3/10: MVV - Sparta; zaterdag 4/10: PSV - SC Heerenveen, NEC - FC Volendam; zondag 5/10: FC Twente - FC Groningen, De Graafschap - FC Utrecht, Willem II - Ajax, Vitesse - RKC; dinsdag 7/10: NAC - Roda JC.

Speeldag 10 Dinsdag 14/10: Feyenoord - FC Twente, FC Volendam - Fortuna S, FC Groningen - Willem II; woensdag 15/10: Roda JC - PSV, Vitesse - Sparta, FC Utrecht - SC Heerenveen, Ajax - NAC, RKC - NEC, De Graafschap - MVV.

Speeldag 11 Vrijdag 17/10: Fortuna S - FC Groningen; zaterdag 18/10: Roda JC - Vitesse, SC Heerenveen - Sparta, NAC - RKC, FC Twente - De Graafschap; zondag 19/10: FC Volendam - Feyenoord, NEC - PSV.

Speeldag 12 Vrijdag 24/10: De Graafschap - SC Heerenveen; zaterdag 25/10: PSV - MVV; zondag 26/10: FC Utrecht - NEC, Sparta - FC Groningen, Ajax - Feyenoord, RKC - FC Volendam, FC Twente - Roda JC, Willem II - NAC.

Inhaalprogramma Dinsdag 28/10: MVV - Willem II; woensdag 29/10: NEC - De Graafschap, Feyenoord - Fortuna S; donderdag 30/10: Roda JC - Ajax.

Speeldag 13 Vrijdag 31/10: SC Heerenveen- PSV; vrijdag 1/11: Fortuna S. - NEC, FC Twente - Vitesse, NAC - De Graafschap; zaterdag 2/11: FC Volendam - FC Utrecht, Feyenoord - RKC.

Speeldag 14 Zaterdag 8/11: Vitesse - SC Heerenveen, MVV - FC Volendam; zondag 9/11: Sparta - Ajax, PSV - NAC, RKC - Roda JC, Willem II - Feyenoord, FC Utrecht - FC Groningen.

Inhaalprogramma Woensdag 12/11: Ajax - FC Twente, NEC - Roda JC, SC Heerenveen - FC Volendam; donderdag 13/11: De Graafschap - Sparta.

Speeldag 15 Zaterdag 15/11: Willem II - FC Twente, Fortuna S - SC Heerenveen; zondag 16/11: Sparta - MVV, FC Groningen - PSV, RKC - NAC, De Graafschap - Feyenoord, NEC - Vitesse.

Speeldag 16 Vrijdag 21/11: Roda JC - Willem II; zaterdag 22/11: PSV - FC Twente, Ajax - De Graafschap, MVV - RKC, NAC - Fortuna S, Vitesse - FC Groningen; zondag 23/11: Feyenoord - FC Utrecht.

Inhaalprogramma Donderdag 27/11: Vitesse - Fortuna S, SC Heerenveen - FC Utrecht, FC Volendam - FC Groningen.

Speeldag 17 Zaterdag 29/11: NAC - Willem II; zondag 30/11: FC Utrecht - Roda JC, FC Groningen - MVV, Ajax - Fortuna S, Sparta - Feyenoord, FC Twente - FC Volendam, Vitesse - PSV, De Graafschap - NEC.

Inhaalprogramma Dinsdag 2/12: FC Groningen - SC Heerenveen; woensdag 3/12: MVV - Ajax, Fortuna S - FC Volendam, FC Utrecht - Vitesse, RKC - Sparta; donderdag 4/12: NEC - Willem II.

Speeldag 18 Zaterdag 6/12: Fortuna S - FC Twente, Ajax - Roda JC, NAC - Sparta, SC Heerenveen - De Graafschap; zondag 7/12: NEC - Feyenoord, FC Utrecht - RKC, Willem II - PSV.

Inhaalprogramma Donderdag 11/12: Roda JC - MVV.

Speeldag 19 Vrijdag 12/12: Sparta - Willem II; zaterdag 13/12: PSV - FC Utrecht; zondag 14/12: RKC - Fortuna S., Vitesse - FC Twente, FC Volendam - Ajax, FC Groningen - NAC, Feyenoord - MVV.

Speeldag 20 Vrijdag 19/12: Fortuna S - Roda JC; zaterdag 20/12: MVV - FC Utrecht, NEC - Sparta, SC Heerenveen - Vitesse; zondag 21/12: FC Volendam - NAC, FC Twente - RKC, Ajax - PSV, De Graafschap - FC Groningen, Feyenoord - Willem II.

Speeldag 21 Donderdag 5/2: Fortuna S - Sparta; vrijdag 6/2: MVV - FC Groningen; zaterdag 7/2: Willem II - Vitesse, NAC - SC Heerenveen; zondag 8/2: De Graafschap - PSV, FC Twente - NEC, RKC - Ajax, FC Utrecht - Feyenoord, FC Volendam - Roda JC.

Speeldag 22 Vrijdag 13/2: Fortuna S - Willem II; zaterdag 14/2: NAC - MVV, Roda JC - RKC, NEC - FC Groningen; zondag 15/2: FC Twente - Feyenoord, FC Utrecht - FC Volendam, Sparta - SC Heerenveen, De Graafschap - Vitesse, PSV - Ajax.

Inhaalprogramma Woensdag 18/2: Fortuna S - FC Utrecht, FC Groningen - De Graafschap.

Speeldag 23 Vrijdag 27/2: RKC - Vitesse; zaterdag 28/2: Ajax - NEC, MVV - FC Twente, PSV - Roda JC, De Graafschap - Fortuna S; zondag 1/3: FC Volendam - Willem II, FC Utrecht - NAC, Feyenoord - SC Heerenveen, FC Groningen- Sparta.

Speeldag 24 Vrijdag 6/3: Roda JC - Feyenoord; zaterdag 7/3: Vitesse - MVV, SC Heerenveen - NEC, Willem II - De Graafschap; zondag 8/3: FC Groningen - RKC, FC Twente - Ajax, FC Volendam - Sparta, FC Utrecht - PSV.

Speeldag 25 Vrijdag 13/3: SC Heerenveen - Willem II; zaterdag 14/3: NAC - FC Twente, Ajax - FC Volendam, Fortuna S - MVV; zondag 15/3: Feyenoord - FC Groningen, RKC - PSV.

Speeldag 26 Vrijdag 20/3: Roda JC - Fortuna S; zaterdag 21/3: NEC - MVV, De Graafschap - FC Volendam, PSV - Vitesse; zondag 22/3: FC Groningen - FC Twente, NAC - Ajax, Sparta - RKC.

Speeldag 27 Woensdag 25/3: Willem II - FC Groningen, MVV - De Graafschap, SC Heerenveen - Roda JC, Vitesse - NAC, FC Volendam - NEC, FC Utrecht - Sparta, RKC - FC Twente; donderdag 26/3: Fortuna S. - Feyenoord.

Speeldag 28 Zaterdag 28/3: PSV - NEC, Sparta - Vitesse, Roda JC - NAC; zondag 29/3: Feyenoord - FC Volendam, RKC - De Graafschap, Willem II - FC Utrecht.

Speeldag 29 Zaterdag 4/4: Sparta - NAC, MVV - SC Heerenveen; zondag 5/4: FC Volendam - RKC, Feyenoord - Ajax, FC Twente - FC Utrecht, FC Groningen - Roda JC, Vitesse - NEC.

Inhaalprogramma Dinsdag 7/4: MVV - PSV; woensdag 8/4: FC Twente - Willem II, SC Heerenveen - FC Groningen, Ajax - Sparta, FC Utrecht - Fortuna S, Vitesse - FC Volendam, De Graafschap - Roda JC, NEC - RKC.

Speeldag 30 Zaterdag 11/4: NEC - Fortuna S, Roda JC - FC Twente, Ajax - SC Heerenveen, Willem II - MVV, Vitesse - De Graafschap, NAC - FC Utrecht; zondag 12/4: Sparta - PSV, RKC - Feyenoord.

Speeldag 31 Vrijdag 17/4: MVV - Fortuna S; zaterdag 18/4: PSV - FC Volendam, Willem II - SC Heerenveen, Sparta - NEC; zondag 19/4: FC Groningen - Ajax, NAC - Feyenoord, FC Utrecht - De Graafschap.

Inhaalprogramma Woensdag 22/4: NAC - Vitesse, Fortuna S - PSV, Feyenoord - Roda JC, FC Twente - SC Heerenveen; donderdag 23/4: Ajax - Willem II.

Speeldag 32 Zaterdag 25/4: Roda JC - Sparta, SC Heerenveen - Fortuna S, NEC - NAC; zondag 26/4: De Graafschap - FC Twente, PSV - Feyenoord, FC Groningen - FC Utrecht, Vitesse - Ajax, RKC - Willem II, FC Volendam - MVV.

Speeldag 33 Zondag 3/5: Fortuna S - NAC, NEC - FC Utrecht, Willem II - Roda JC, FC Volendam - SC Heerenveen, RKC - MVV, Vitesse - Feyenoord, De Graafschap- Ajax, PSV - FC Groningen, Sparta - FC Twente.

Speeldag 34 Zondag 10/5: MVV - Vitesse, FC Twente - PSV, Roda JC - De Graafschap, SC Heerenveen - RKC, NAC - FC Volendam, Willem II - Sparta, Feyenoord - NEC, FC Groningen - Fortuna S, Ajax - FC Utrecht.

Speeldag 1 Dinsdag 19/8: FC Zwolle - RBC, Eindhoven - TOP Oss, Veendam - VVV, ADO Den Haag - Excelsior; woensdag 20/8: Dordrecht - Cambuur, Telstar - Helmond Sport, Emmen - AZ, GA Eagles - Haarlem, Heracles- FC Den Bosch.

Speeldag 2 Vrijdag 22/8: TOP Oss - Excelsior; zaterdag 23/8: AZ - GA Eagles, Eindhoven - Helmond Sport, Cambuur - Telstar, ADO Den Haag - Emmen, Veendam - Dordrecht, FC Den Bosch - FC Zwolle, VVV - Heracles, Haarlem - RBC.

Speeldag 3 Zaterdag 30/8: VVV - FC Zwolle, Dordrecht - Heracles, Telstar - Veendam, GA Eagles - Emmen, RBC - AZ, FC Den Bosch - Haarlem; zondag 31/8: TOP Oss - ADO Den Haag; dinsdag 2/9: Cambuur - Eindhoven, Helmond Sport- Excelsior.

Speeldag 4 Dinsdag 9/9: Helmond Sport - TOP Oss; woensdag 10/9: Veendam - Eindhoven, Heracles - Telstar, FC Zwolle - Dordrecht, Haarlem - VVV, AZ - FC Den Bosch, Emmen - RBC, Cambuur - Excelsior, ADO Den Haag - GA Eagles.

Speeldag 5 Vrijdag 12/9: Heracles - Eindhoven; zaterdag 13/9: VVV - AZ, Haarlem - Dordrecht, Telstar - FC Zwolle, Veendam - Excelsior, TOP Oss - Cambuur, Helmond Sport - ADO Den Haag, RBC - GA Eagles, FC Den Bosch- Emmen.

Speeldag 6 Vrijdag 19/9: Telstar - Emmen, FC Zwolle - TOP Oss, VVV - RBC; zaterdag 20/9: Cambuur - Veendam, Heracles - Helmond Sport, Haarlem - Excelsior, Eindhoven - AZ, GA Eagles - Dordrecht; zondag 21/9: ADO Den Haag - FC Den Bosch.

Speeldag 7 Dinsdag 23/9: Excelsior - FC Zwolle; woensdag 24/9: VVV - GA Eagles, Dordrecht - Emmen, Eindhoven - Haarlem, TOP Oss - Heracles, Helmond Sport - Veendam, ADO Den Haag - Cambuur, FC Den Bosch - RBC, AZ - Telstar.

Speeldag 8 Zaterdag 27/9: Cambuur - Helmond Sport, FC Zwolle - Eindhoven, GA Eagles - FC Den Bosch, Veendam - TOP Oss, Excelsior - Heracles, Haarlem - Telstar, Dordrecht - AZ, Emmen - VVV, RBC - ADO Den Haag.

Speeldag 9 Vrijdag 3/10: Helmond Sport - FC Zwolle, Eindhoven - Emmen; zaterdag 4/10: Veendam - ADO Den Haag, VVV - FC Den Bosch, Dordrecht - RBC, Telstar - GA Eagles, Excelsior - AZ, TOP Oss - Haarlem, Cambuur - Heracles.

Inhaalprogramma Dinsdag 7/10: Haarlem - Helmond Sport, Heracles - Veendam.

Speeldag 10 Maandag 13/10: Veendam - FC Zwolle; dinsdag 14/10: Cambuur - Haarlem, ADO Den Haag - VVV; woensdag 15/10: AZ - TOP Oss, Emmen - Excelsior, GA Eagles - Eindhoven, RBC - Telstar, FC Den Bosch - Dordrecht.

Speeldag 11 Vrijdag 17/10: FC Zwolle - Cambuur, Heracles - ADO Den Haag; zaterdag 18/10: Dordrecht - VVV, Telstar - FC Den Bosch, Eindhoven - RBC, TOP Oss - Emmen, Helmond Sport - AZ; zondag 19/10: Excelsior - GA Eagles.

Speeldag 12 Vrijdag 24/10: VVV - Telstar, FC Zwolle - Heracles, ADO Den Haag - Dordrecht; zaterdag 25/10: Haarlem - Veendam, Emmen - Helmond Sport, GA Eagles - TOP Oss, RBC - Excelsior, FC Den Bosch - Eindhoven; zondag 26/10: AZ - Cambuur.

Speeldag 13 Vrijdag 31/10: FC Zwolle - ADO Den Haag, Heracles - Haarlem; zaterdag 1/11: Veendam - AZ, Cambuur - Emmen, Telstar - Dordrecht, Eindhoven - VVV, Excelsior - FC Den Bosch, TOP Oss - RBC, Helmond Sport - GA Eagles.

Speeldag 14 Vrijdag 7/11: GA Eagles - Cambuur; zaterdag 8/11: VVV - Excelsior, Dordrecht - Eindhoven, Haarlem - FC Zwolle, AZ - Heracles, RBC - Helmond Sport, ADO Den Haag - Telstar; zondag 9/11: Emmen - Veendam, FC Den Bosch- TOP Oss.

Speeldag 15 Vrijdag 14/11: FC Zwolle - AZ; zaterdag 15/11: Veendam - GA Eagles, Heracles - Emmen, Eindhoven - Telstar, Excelsior - Dordrecht, TOP Oss - VVV, Helmond Sport - FC Den Bosch, Cambuur - RBC; zondag 16/11: Haarlem - ADO Den Haag.

Speeldag 16 Zaterdag 22/11: VVV - Helmond Sport, Dordrecht - TOP Oss, Telstar - Excelsior, ADO Den Haag - Eindhoven, AZ - Haarlem, Emmen - FC Zwolle, GA Eagles - Heracles, RBC - Veendam, FC Den Bosch - Cambuur.

Speeldag 17 Vrijdag 28/11: FC Zwolle - GA Eagles; zaterdag 29/11: Veendam - FC Den Bosch, Heracles - RBC, Haarlem - Emmen, Eindhoven - Excelsior, TOP Oss - Telstar, Helmond Sport - Dordrecht, Cambuur - VVV; zondag 30/11: AZ - ADO Den Haag.

Speeldag 18 Vrijdag 5/12: FC Den Bosch - Heracles, Cambuur - Dordrecht; zaterdag 6/12: VVV - Veendam, RBC - FC Zwolle, Haarlem - GA Eagles, AZ - Emmen, TOP Oss - Eindhoven, Helmond Sport - Telstar; zondag 7/12: Excelsior - ADO Den Haag.

Speeldag 19 Vrijdag 12/12: FC Zwolle - FC Den Bosch, Helmond Sport - Eindhoven; zaterdag 13/12: Heracles - VVV, Dordrecht - Veendam, Excelsior - TOP Oss, GA Eagles - AZ, RBC - Haarlem; zondag 14/12: Telstar - Cambuur, Emmen - ADO Den Haag.

Speeldag 20 Vrijdag 19/12: FC Zwolle - VVV, Emmen - GA Eagles; zaterdag 20/12: Veendam - Telstar, Heracles - Dordrecht, Haarlem - FC Den Bosch, AZ - RBC, Excelsior - Helmond Sport, Eindhoven - Cambuur, ADO Den Haag - TOP Oss.

Speeldag 21 Vrijdag 6/2: Eindhoven - Veendam; zaterdag 7/2: VVV - Haarlem, Dordrecht - FC Zwolle, Telstar - Heracles, Excelsior - Cambuur, TOP Oss - Helmond Sport, RBC - Emmen, FC Den Bosch - AZ; zondag 8/2: GA Eagles - ADO Den Haag.

Speeldag 22 Vrijdag 13/2: FC Zwolle - Excelsior; zaterdag 14/2: Veendam - Helmond Sport, RBC - FC Den Bosch, Heracles - TOP Oss, Haarlem - Eindhoven, Emmen - Dordrecht, GA Eagles - VVV, Cambuur - ADO Den Haag; zondag 15/2: Telstar - AZ.

Speeldag 23 Vrijdag 27/2: TOP Oss - Veendam, Eindhoven - FC Zwolle, FC Den Bosch - GA Eagles, Helmond Sport - Cambuur, VVV - Emmen; zaterdag 28/2: AZ - Dordrecht, Heracles - Excelsior, ADO Den Haag - RBC; zondag 1/3: Telstar - Haarlem.

Speeldag 24 Zaterdag 7/3: FC Zwolle - Telstar, Eindhoven - Heracles, Excelsior - Veendam, Dordrecht - Haarlem, AZ - VVV, Emmen - FC Den Bosch, GA Eagles - RBC, Cambuur - TOP Oss, ADO Den Haag - Helmond Sport.

Speeldag 25 Vrijdag 13/3: AZ - Eindhoven; zaterdag 14/3: RBC - VVV, Dordrecht - GA Eagles, Emmen - Telstar, Excelsior - Haarlem, TOP Oss - FC Zwolle, Helmond Sport - Heracles, Veendam - Cambuur; zondag 15/3: FC Den Bosch - ADO Den Haag.

Speeldag 26 Vrijdag 20/3: FC Den Bosch - VVV, Haarlem - TOP Oss, FC Zwolle - Helmond Sport; zaterdag 21/3: Heracles - Cambuur, AZ - Excelsior, Emmen - Eindhoven, GA Eagles - Telstar, RBC - Dordrecht, ADO Den Haag - Veendam.

Speeldag 27 Dinsdag 24/3: Veendam - Heracles, VVV - ADO Den Haag, Cambuur - FC Zwolle; woensdag 25/3: Dordrecht - FC Den Bosch, Telstar - RBC, Excelsior - Emmen, TOP Oss - AZ, Helmond Sport - Haarlem, Eindhoven - GA Eagles.

Speeldag 28 Vrijdag 27/3: FC Zwolle - Veendam, ADO Den Haag - Heracles, VVV - Dordrecht; zaterdag 28/3: Haarlem - Cambuur, AZ - Helmond Sport, Emmen - TOP Oss, GA Eagles - Excelsior, RBC - Eindhoven, FC Den Bosch- Telstar.

Speeldag 29 Vrijdag 3/4: Cambuur - AZ; zaterdag 4/4: Veendam - Haarlem, Heracles - FC Zwolle, Telstar - VVV, Eindhoven - FC Den Bosch, Excelsior - RBC, TOP Oss - GA Eagles, Helmond Sport - Emmen; zondag 5/4: Dordrecht - ADO Den Haag.

Speeldag 30 Vrijdag 10/4: Dordrecht - Telstar; zaterdag 11/4: VVV - Eindhoven, Haarlem - Heracles, AZ - Veendam, GA Eagles - Helmond Sport, RBC - TOP Oss, FC Den Bosch - Excelsior, ADO Den Haag - FC Zwolle; maandag 13/4: Emmen - Cambuur.

Speeldag 31 Vrijdag 17/4: Veendam - Emmen; zaterdag 18/4: FC Zwolle - Haarlemeracles - AZ, Eindhoven - Dordrecht, Excelsior - VVV, Helmond Sport - RBC; zondag 19/4: Telstar - ADO Den Haag, TOP Oss - FC Den Bosch; dinsdag 21/4: Cambuur - GA Eagles.

Speeldag 32 Zaterdag 25/4: VVV - Cambuur, Dordrecht - Helmond Sport, Telstar - TOP Oss, Excelsior - Eindhoven, Emmen - Haarlem, GA Eagles - FC Zwolle, RBC - Heracles, FC Den Bosch - Veendam, ADO Den Haag - AZ.

Speeldag 33 Zaterdag 2/5: TOP Oss - Dordrecht, Helmond Sport - VVV, Cambuur - FC Den Bosch, Eindhoven - ADO Den Haag, Veendam - RBC, Heracles - GA Eagles, Haarlem - AZ, Excelsior - Telstar, FC Zwolle - Emmen.

Speeldag 34 Zaterdag 9/5: ADO Den Haag - Haarlem, VVV - TOP Oss, Dordrecht - Excelsior, Telstar - Eindhoven, AZ - FC Zwolle, Emmen - Heracles, GA Eagles - Veendam, RBC - Cambuur, FC Den Bosch - Helmond Sport.

KNVB-BEKER 27 augustus, 2 en 7 september: afsluitende poulewedstrijden 19 november: zestiende finales 11 februari 1998: achtste finales 11 maart: kwartfinales 13 april: halve finales 17 mei (wanneer Nederlands elftal zich kwalificeert voor het WK): finale 21 mei (wanneer Nederlands

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden