Voetbalseizoen 1994/'95 Competitie, beker, selecties, interlands en Europa Cup

Officieus is het voetbalseizoen dit weekeinde begonnen met de bekercompetitie en de strijd om de Super Cup. Officieel begint het seizoen '94/'95 vrijdag 26 augustus met de competitiewedstrijd Heerenveen - FC Groningen. Op deze pagina alles over de clubs uit de eredivisie en de speelkalender. De voetbalagenda is weer voller dan voorgaande jaren. Tot aan de winterstop is er elke woensdag veel voetbal: vier volledige competitieronden eredivisie, bekervoetbal, Europees voetbal en ook vier interlands. Op 7 september begint Oranje in en tegen Luxemburg aan de kwalificatiereeks voor het Europees kampioenschap 1996 in Engeland.

Commercieel directeur: Arie van Eijden Directeur betaald voetbal: Louis van Gaal

Selectie: Danny Blind, Frank de Boer, Ronald de Boer, Winston Bogarde (Sparta), John van den Brom, Edgar Davids, Finidi George, Fred Grim (Cambuur L), Nwankwo Kanu, Patrick Kluivert, Michel Kreek, Olaf Lindenbergh (eigen jeugd), Jari Litmanen, Tarik Oulida, Marc Overmars, Michel Reiziger, Martijn Reuser, Frank Rijkaard, Edwin van der Sar, Clarence Seedorf, Sonny Silooy, Peter van Vossen, Nordin Wooter, Mendel Witzenhauser (eigen jeugd), Clyde Wijnhard.

Vertrokken: Rob Alflen (afgekeurd), Andre Ooyer (uitgeleend aan FC Volendam), Stanley Menzo (PSV), Ignatius Tuhuteru (verhuurd aan RBC), Stefan Pettersson (IFK Goteborg), Dan Petersen (AS Monaco), Ignacio Tuhuteru (uitgeleend aan RBC), Johnny Hansen (Odense), Dennis v.d. Pol (FC Haarlem), Dick van Burik (NAC), Donny Huysen (uitgeleend aan FC Haarlem), Jeffrey van As (MVV).

DORDRECHT '90 Opgericht: 01-07-1990# Stadion: Krommedijk (9 000)# Voorzitter: Kees den Braven Manager: Piet Lagarde#

Trainer/coach: Nico van Zoghel

Selectie: Maarten Atmodikoro, Virgil Breedveld, Ben Gall (Herfolge), Vincent Goossens (2e elftal), Peter Heijstek (DFC), Ricardo de Jongh, Leo Koswal (eigen jeugd), Michel Langerak, Cor Lems (ADO Den Haag), Roel Liefden, Eric van de Merwe, Reinier Robbemond, Mischa Rook (amateurs), Gerrie Slagboom, Adri van Tiggelen (PSV), Michel Valke (Sparta), Warry van Wattum, Brian Wilsterman, Romeo Wouden.

Vertrokken: Ries Fok (Koz. Boys), John van Gastel (WVO), Olaf Schaap (NAC), Jerry Simons (Vitesse), Robin Schmidt (Stadtlohn).

FEYENOORD Opgericht: 19-07-1908# Stadion: Stadion Feyenoord (51 000)# Voorzitter: Jorien van den Herik Directeur: Thijs Libregts# Trainer/coach: Willem van Hanegem Trainer/coordinator: Geert Meijer#

Selectie: Regi Blinker, Peter Bosz, Giovanni van Bronckhorst (2e elftal), Rob van Dijk, Harvey Esajas, Henk Fraser, Ulrich van Gobbel, Ed de Goey, Dean Gorré, Ruud Heus, Jozsef Kiprich, Henryk Larsson, John van Loen, Rob Maas, Errol Refos, Arnold Scholten, Gaston Taument, Orlando Trustfull, Rob Witschge, John de Wolf.

Vertrokken: John Metgod (hoofd opleidingen Feyenoord), Mike Obiku (uitgeleend aan Helsingborg), Sjoerd Conrad (uitgeleend aan RBC), Eugene Bulayima (overgegaan naar RBC), Lloyd Kammeron (uitgeleend aan GA Eagles), Bob Petta (uitgeleend aan RKC), Annar en Bjarki Gunnlaugsson (uitgeleend aan FC Nürnberg), Mukweyanzo Bulayima (uitgeleend aan RBC).

GO AHEAD Opgericht: 31-07-1971# Stadion: Adelaarshorst (13 000)# Voorzitter: Hans Horneman Trainer/coach: Henk ten Cate#

Selectie: Alphons Arts, Jan Bos, Jack de Gier (Cambuur L), Marco Heering, Joop Hiele (laatste club was Dordrecht '90), Dennis Hulshoff, Lloyd Kammeron (gehuurd Feyenoord), Bas Leferink (eigen jeugd), Cees Marbus, Jan Michels, Marthijn Pothoven, Toine Rorije, Mark Schenning, Victor Sikora (eigen jeugd), Gijs Steinmann, Frank van Twillert (eigen jeugd), Marcel Valk (RKC), Maringo Vlijter (eigen jeugd).

Vertrokken: Paul Bosvelt (FC Twente), Edwin Overmars (SC Heracles), Alfred Knippenberg (verhuurd aan VVV), Niels Creutzburg (FC Utrecht), Frank Ensink (Achilles '12), Erwin Looms (PH), Peter Rufai (onbekend), Bas Martron (Quick '20), Jason van Blerk (Milwall).

GRONINGEN Opgericht: 16-06-1971# Stadion: Oosterpark (20 000)# Voorzitter: Henk van der Wal Manager: Martin Koeman# Trainer/coach: Hans Westerhof#

Selectie: Raymond Beerens (PSV), Arjan Blaauw, Claus Boekweg, Mariano Bombarda (ACV), Marcel Boudesteyn (Excelsior), Arjan Ebbinge (eigen jeugd), Joop Gall, Marian Chlad, Ronald Hamming, Arafath Heuvel (eigen jeugd), Harris Huizingh, Erwin Koeman (PSV), Dick Kooijman (Heracles), Patrick Lodewijks (PSV), Alex Pijper, Bas Roorda, Lucian Sahetapy (eigen jeugd), Romano Sion (Dordrecht '90), Dick Schreuder (PSV), Jan Veenhof.

Vertrokken: Kor Bakker (onbekend), Milko Djurovski (Maribor), Mart van Duren (onbekend), Grafton Holband (Club Italiano), Erik van Kessel (FC Utrecht), Edwin Olde Riekerink (onbekend), Michael Reiziger (Ajax), Jos Roossien (VV Roden), Rick Slor (Veendam), Clyde Wijnhard (Ajax), Ulrich Wilson (FC Volendam), Bertil ter Avest (FC Twente), Ernst Faber (PSV).

HEERENVEEN Opgericht: 01-06-1977# Stadion: Abe Lenstra Stadion (13 500)# Voorzitter: Riemer van der Velde Algemeen manager: Tjisse Wallendal# Trainer/coach: Foppe de Haan

Selectie: Tony Alberda, Carlo l'Ami, Pieter Bijl (FC Utrecht), Michel Doesburg, Leeroy Echteld, Rene Groen, Johan Hansma, Wilco Hellinga, Edwin Huizinga, Maarten de Jong, Piet Keur, Antoon Kuil (Veendam), Hennie Meijer (Cambuur L), Arnold Oosterveer, Erik Regtop, Marco Roelofsen, Jan Harm Schippers (eigen jeugd), Melchior Schoenmakers (eigen jeugd), Tom Sier, Aldo Swager, Erik Tammer, Gertjan Verbeek, Jan de Visser, Bart Vonk (Veendam), Geert Jelle de Vries (eigen jeugd) Bert Zuurman.

Vertrokken: Milan Blagojevic (Australie), Geert Huitema (afgekeurd), Jeffrey Kooistra (NEC), Edward MacDonald (TOP), Gerrie Schaap (TOP), Erik ten Voorde (SC Heracles).

MVV Opgericht: 02-04-1902# Stadion: De Geusselt (10 000)# Voorzitter: Karl Dittrich Directeur: Ron Weijzen# Trainer: Sef Vergoossen#

Selectie: Jeffrey van As, Abukar Balarabe Nigeria Armand Benneker, Rob Delahaye, Frank Dikstaal, Rein van Duynhoven (Helmond Sport), Jan van Grinsven, Stijn Haeldermans (België), Maurice Hofman, Yvo Joordens, Roger Knarren (2e elftal), Roberto Lanckohr, Raymond Libregts, Erik Maes, Roger Reijners, Richard Roelofsen (Vitesse), Ghalid Salamat (2e elftal), Sjoerd Sanders (PSV), Twan Scheepers, Roberto Straal (Vitesse), Reginald Thal, Hans Visser, Sascha van Wissen (2e elftal).

Vertrokken: Michael Geyselaers (onbekend), Roger Hartgerink (onbekend), Peter Heffels (Belgie), Hans Linders (gestopt), Mark Verhoeven (NEC).

NAC Opgericht: 19-09-1912# Stadion: Stadion Beatrixstraat (11 996)# Voorzitter: John Peek Manager: Martien Vreijsen# Trainer/coach: Ronald Spelbos

Selectie: Yassine Abdellaoui (gehuurd van Willem II), John Achterberg, Ruud Brood, Geert Brusselers, Dick van Burik (Ajax), Jan Gaasbeek (FC Twente), Dennis Gerritsen, Francois Gesthuizen (PSV), Pierre van Hooijdonk, Paul Janssen (Fortuna S), John Karelse, Jacq Koumans, John Lammers, Paul Lieftink, Ton Lokhoff, Yureck Persoon (eigen jeugd), Peter Remie, Marco Sas, Olaf Schaap (Dordrecht '90), John Smit, Fabian Wilnis, Kees van Wonderen (NEC), Romeo Zondervan.

Vertrokken: Adil Bouziani (WVO), Ton van Bremen (Excelsior), Jan Desmit (onbekend), Emiel Dorst (Tubantia, Belgie), Stefan ten Haaf (VV Zwaluwe), Michel Jonckman (VV Goes), Peter Ketting (MVV '27), Michel Smits (onbekend), Raymond Verstraeten (onbekend), Kris Voeten (onbekend).

NEC Opgericht: 15-01-1900# Stadion: Goffertstadion (29 200)# Voorzitter: Lex Coenen Manager: Heino Jacobs# Trainer: Cees van Kooten#

Selectie: Carlos Aalbers, Wilfried Brookhuis, Ulrich Cruden, Patrick van Diemen (FC Utrecht), Emiel van Eijkeren (FC Den Haag), Ejo Elburg (Pax), Andreas Gliatis, Serge Heuveling, Danny Hoekman, Cees van der Linden, Jeffrey Kooistra (SC Heerenveen), Cees Lok, Pavel Mikhalevitch (eigen jeugd), Marcel Nijenhuis, Berry Radstaat (eigen jeugd), Juan Viedna Schenkhuizen (Ajax), Sandy Schreur, Eric Stock, Mark Verhoeven (MVV), Carlos van Wanrooy, Frank Wijnhoven.

Vertrokken: Christiaan van der Weerden (Vitesse), Kees van Wonderen (NAC), Jan-Geert Wagenaar (studie Engeland), John Hoeks (onbekend), Marco de Jong (TOP), Graard Xhofleer (onbekend), Bennie Dekker (AZ).

PSV Opgericht: 31-08-1913# Stadion: PSV-stadion (27 000)# Voorzitter: William Maeyer Manager: Frank Arnesen# Trainer: Aad de Mos#

Selectie: Jurgen Dirkx (eigen jeugd), Bjorn van der Doelen (eigen jeugd), Ernest Faber, Robert Fuchs, Mitchel van der Gaag, Peter Hoekstra, Tom van der Leegte (eigen jeugd), Edward Linskens, Stanley Menzo (Ajax)

Erik Meijer, Tom van Mol, Luc Nilis (RSC Anderlecht), Ronaldo Luis Nazario de Lima (Cruzeiros - Bra), Arthur Numan, Boudewijk Pahlplatz (FC Twente), Patrick Paauwe (eigen jeugd), Gregory Playfair, Gica Popescu, Jeffrey Prommayon, Marcos Vampeta (Andre Batista Santos) (Bahia Vittoria - Bra), Marciano Vink (Genoa), Ronald Waterreus (Roda JC), Jan Wouters, Boudewijn Zenden (eigen jeugd).

Vertrokken: Wim de Ron (SC Cambuur), Juul Ellerman (FC Twente), Berry van Aerle (Helmond Sport), Hans van Breukelen (gestopt), Jan Heintze (Uerdingen), Erwin Koeman (FC Groningen), Thomas Thorninger (Aarhus), Adri van Tiggelen (Dordrecht '90), Patrick Lodewijks (FC Groningen), Kalusha Bwalya (Club d'America), Nii Lamptey (Aston Villa), Francois Gesthuizen (NAC), Jerry de Jong (Cannes), Wim Kieft (onbekend).

RKC Opgericht: 26-08-1940# Stadion: Sportpark Olympia (6 200)# Voorzitter: Jan Snoeren Algemeen manager: Hans Verel# Trainer/coach: Bert Jacobs#

Selectie: Romeo van Aerde, Marco Boogers, Marcel Brands, Harry Decheiver, Johan Garrelfs (Alphense Boys), Ramon van Haaren, Erik ten Hag (FC Twente), Leon Hutten, Zeljko Petrovic (FC Den Bosch), Bobby Petta (gehuurd van Feyenoord) Rene van Rijswijk, Bobby Schoonens, Alfred Schreuder, Arno Schreuders, Jeffrey van der Steen Jurgen Streppel (Telstar), Jacky Verbeek, Hans Vonk, Hans Werdekker.

Vertrokken: Marcel Valk (GA Eagles), Paul Nortan (TOP), Patrick Peelen (FC Den Bosch), Evert Eikenhout (Veere), Jos van Herpen (Zwaluw VFC), Herman Teeuwen (com. manager TOP), Andre Hoekstra (trainer RBC), Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord), Fabrizio Marcucci (onbekend).

RODA JC Opgericht: 27-07-1914# Stadion: Sportpark Kaalheide (23 000)# Voorzitter: Theo Pickee Algemeen directeur: Serve Kuijer# Technisch directeur: Huub Stevens

Selectie: Raymond Atteveld (Waregem) Tijani Babangida, Dirk-Jan Derksen, Arno Doomernik, Barry van Galen, Maurice Graef (VVV), Ruud Hesp, Roy van de Heuvel, Marco van Hoogdalem, Max Huiberts, Cedric Ihalauw, Johan de Kock, Eric van der Luer, Mark Luypers, Ogechukwu (Wilson) (Ajah), Rick Plum, Anton Scheutjens, Ger Senden, Iwan Tomasz, Rene Trost, Erwin Vanderbroeck.

Vertrokken: Ronald Waterreus (PSV), David Nascimento (FC Utrecht), Michel Broeders (afgekeurd), Peter Hofstede (FC Utrecht), Michel Haan (Teveren, Dui), Arkadiusz Kaliszan (terug naar Polen), Bernd Romero (Teveren, Dui), Stefan Jansen (FC Den Bosch).

SPARTA Opgericht: 01-04-1888# Stadion: Spangen (16 000)# Voorzitter: Peter van der Burg Commercieel directeur: Charles van der Steene# Trainer/coach: Han Berger

Selectie: Ron van den Berg, Dennis de Bruin, Wim Bubberman, Jos van Eck, Carlos Fortes, Nico Jalink, Frank Kooiman, Dennis Krijgsman, Arjan van der Laan, Edward Metgod, Dennis de Nooijer, Gerard de Nooijer, Arie van de Padt (Tonegido), Milko Pieren (eigen jeugd), Michael Renfurm (eigen jeugd), Gerald Sandel, Adilson dos Santos, Mike Snoei, John Veldman, Germain Wattamaleo (eigen jeugd).

Vertrokken: Michel Valke (Dordrecht '90), Patrick van Leeuwen (Helmond Sport), Elden de Getrouwe (EVV Eindhoven), Winston Bogarde (Ajax).

TWENTE Opgericht: 01-07-1965# Stadion: Diekman Stadion (18 000)# Voorzitter: Cees Anker Directeur: Han van der Zeeuw# Trainer/coach: Issy ten Donkelaar#

Selectie: Berthil ter Avest (Roda JC), Michel Boerebach, Sander Boschker, Paul Bosvelt (GA Eagles), Arnold Bruggink (eigen jeugd), Juul Ellerman (PSV), Wilfried Elzinga, Jan van Halst, Nico Jan Hoogma, Andre Karnebeek, Arno Knapen (vv Holten), Ruud Kool, Michael Mols, Daniel Nijhof, Rik Platvoet, Pascal de Vries (eigen jeugd), Joost Volmer, Edwin Vurens, Sander Westerveld (eigen jeugd), Clemens Zwijnenberg.

Vertrokken: Arno Arts (Cambuur L), Jan Gaasbeek (NAC), Erik ten Hag (RKC), Gilbert van der Heuvel (Excelsior), Erwin Hilgerink (SC Heracles), Hans de Koning (jeugdtrainer FC Twente), Boudewijn Pahlplatz (PSV), Andre Paus (Japan), Prince Polley (nog geen club), Gerald Sibon (VVV), Erwin Leurink (verhuurd aan Heracles).

UTRECHT Opgericht: 01-07-1970# Stadion: Galgenwaard (15 000)# Voorzitter: Cies Bouwens Directeur: Ad Zonderland# Trainer: Leo van Veen#

Selectie: Foeke Booy (AA Gent - Bel), Jan Willem van Ede, Edwin Gorter (Lommel - Bel), Raymond Graanoogst, Carlos Hasselbaink (VVV), Ferdino Hernandez, Peter Hofstede (Roda JC), Jean-Paul de Jong, Suvat Karadag, Erik van Kessel, Edwin de Kruyff, Erik van der Meer, David Nascimento (Roda JC), Marcel van der Net, Ab Plugboer, Rene Ponk, Erik Smit, Wlodi Smolarek, Ferdy Vierklau, Robert Wijnands.

Vertrokken: Bert Aipassa (Holland), Willem van der Ark (Cambuur L), Pieter Bijl (SC Heerenveen), Patrick van Diemen (NEC), Patrick Hondeveld (SC Heracles), Etienne Kelders (onbekend), Johan de Kock (Roda JC), Marcel Liesdek (Hongkong), Jan Oosterhuis (De Graafschap), Robert Roest (SK Beveren).

VITESSE Opgericht: 15-06-1984# Stadion: Monnikenhuize (11 390)# Voorzitter: Karel Aalbers Directeur: Rein Papenburg# Trainer: Herbert Neumann#

Selectie: Theo Bos, Theo ten Caat (Aberdeen), Phillip Cocu, Hans Gillhaus, Raimond van der Gouw, Glenn Helder, Ben Iroha, Arco Jochemsen (SVDB), Abe Knoop, Willem Korsten, Martin Laamers, Bart Latuheru, Huub Loeffen, Erwin van de Looi, Roy Makaay, Ante Mise (Hajduk Split), Patrick Pothuizen, Jerry Simons (Dordrecht '90), Edward Sturing, Arjan Vermeulen, Christiaan van der Weerden (NEC).

Vertrokken: Rene Eijer (techn. staf Vitesse), Roberto Straal (MVV), Dennis Krijgsman (Sparta).

VOLENDAM Opgericht: 01-06-1920# Stadion: Sportpark Sportlaan (12 000)# Voorzitter: Jan Lagrand Manager: Jan Brouwer# Trainer: Wim Rijsbergen#

Selectie: Rene Binken, Hans de Bond, Mike Ferrier, Edwin van Holten, Elroy Kromheer, Robert Molenaar, Arie Obdam, Andre Ooyer (Ajax), Danny den Ouden, Alex Pastoor, Miroslav Stefanovic, Johan Steur, Ivica Vukov, Andre Wasiman, Ulrich Wilson (FC Groningen), Edwin Zoetebier.

Vertrokken: Michel Holterman (Zilvermeeuwen), Tom Sier (Heerenveen), Peter Buter (Hollandia T.), Rene Petiet (Haarlem), Maarten Koorn (FC Haarlem), Jorg Smeets (Heracles), Fabian de Freitas (Bolton Wanderers).

WILLEM II Opgericht: 12-08-1896# Stadion: Willem II-stadion (13 000)# Voorzitter: Wim Groels Algemeen directeur: Frans van Dommelen# Technisch directeur: Jan Reker

Selectie: Jan l'Ami (2e elftal), Hans van Arum (Vitesse), Arne van de Berg (2e elftal), Danny Blankers (PSV), Adri Bogers, Nabil Bouchlal, John Feskens, Jimmy van Fessem (2e elftal), Jean-Paul van Gastel, Martin van Geel, Mark van Hintum, Arno Hofstede, Roland Jansen, Louis Laros, Marc Latupeirissa, Leon Meijs, Dave Smits, Sekou Soumah, Earnest Stewart, Mohammed Sylla, Ron Vos (2e elftal)

Vertrokken: Jeroen den Boer (verhuurd aan FC Den Bosch), Bart Griemink (amateurs Emmen), Bert Verhagen (gestopt), Yassine Abdellaoui (verhuurd aan NAC)

PROGRAMMA EREDIVISIE# 26 augustus: Heerenveen - FC Groningen# 27/28 augustus: Willem II - NAC, NEC - FC Utrecht, Dordrecht'90 - Feyenoord, Roda JC - FC Twente, Ajax - RKC, Vitesse - PSV, Volendam - GA Eagles. 31 augustus: RKC - Roda JC, FC Twente - Dordrecht'90, Sparta - Feyenoord, MVV - NEC, FC Utrecht - Heerenveen, FC Groningen - Willem II, NAC - Vitesse, PSV - GA Eagles.

10/11 september: Willem II - FC Utrecht, Heerenveen - MVV, NEC - Volendam, GA Eagles - Feyenoord, Sparta - FC Twente, Dordrecht'90 - RKC, Roda JC - PSV, Ajax - Vitesse, FC Groningen - NAC. 17/18 september: Vitesse - Roda JC, PSV - Dordrecht'90, RKC - Sparta, FC Twente - GA Eagles, Feyenoord - NEC, Volendam - Heerenveen, MVV - Willem II, FC Utrecht - FC Groningen, NAC - Ajax. 21 september: Willem II - Volendam, Heerenveen - Feyenoord, NEC - FC Twente, GA Eagles - RKC, Sparta - PSV, Dordrecht'90 - Vitesse, Roda JC - Ajax, FC Groningen - MVV. 24/25 september: Ajax - Dordrecht'90, Vitesse - Sparta, RKC - NEC, FC TWente - Heerenveen, Feyenoord - Willem II, Volendam - FC Groningen, MVV - FC Utrecht, NAC - Roda JC.

1/2 oktober: Willem II - FC Twente, Heerenveen - RKC, NEC - PSV, GA Eagles - Vitesse, Sparta - Ajax, Dordrecht'90 - Roda JC, MVV - NAC, FC Utrecht - Volendam, FC Groningen - Feyenoord. 8/9 oktober: Sparta - Volendam, FC Utrecht - NAC, GA Eagles - MVV. 15/16 oktober: Roda JC - Sparta, Ajax - GA Eagles, Vitesse - NEC, PSV - Heerenveen, RKC - Willem II, FC Twente - FC Groningen, Feyenoord - FC Utrecht, Volendam - MVV, NAC - Dordrecht'90. 22/23 oktober: FC Twente - Feyenoord, PSV - Ajax, NAC - Sparta, Heerenveen - Vitesse, Roda JC - NEC. 26 oktober: Willem II - PSV, GA EAgles - Roda JC, Sparta - Dordrecht'90, Volendam - NAC, MVV - Feyenoord, FC Groningen - RKC, Ajax - Heerenveen. 29/30 oktober: Dordrecht'90 - GA Eagles, Vitesse - Willem II, PSV - FC Groningen, RKC - FC Utrecht, FC Twente - MVV, Feyenoord - Volendam, NEC - Ajax.

5/6 november: Willem II - Ajax, Heerenveen - Roda JC, NEC - Dordrecht'90, GA Eagles - Sparta, Feyenoord - NAC, Volendam - FC Twente, MVV - RKC, FC Utrecht - PSV, FC Groningen - Vitesse. 9 november: Sparta - NEC, Dordrecht'90 - Heerenveen, Roda JC - Willem II, Ajax - FC Groningen, Vitesse - FC Utrecht, PSV - MVV, RKC - Volendam, NAC - GA Eagles.

13 november: FC Utrecht - FC Twente. 19/20 november: Willem II - Dordrecht'90, Heerenveen - Sparta, NEC - GA Eagles, FC Twente - NAC, Feyenoord - RKC, Volendam - PSV, MVV - Vitesse, FC Utrecht - Ajax, Fc Groningen - Roda JC. 26/27 november: GA Eagles - Heerenveen, Sparta - Willem II, Dordrecht'90 - FC Groningen, Roda JC - FC Utrecht, Ajax - MVV, Vitesse - Volendam, PSV - Feyenoord, RKC - FC Twente, NAC - NEC.

3/4 december: Willem II - GA Eagles, Heerenveen - NEC, RKC - NAC, FC Twente - PSV, Feyenoord - Vitesse, Volendam - Ajax, MVV - Roda JC, FC Utrecht - Dordrecht'90, FC Groningen - Sparta. 17/18 december: Heerenveen - NAC, NEC - Willem II, GA Eaglers - FC Groningen, Sparta - FC Utrecht, Dordrecht'90 - MVV, Roda JC - Volendam, Vitesse - FC Twente, PSV - RKC. Nader vast te stellen: Ajax - Feyenoord.

7/8 januari: Willem II - Heerenveen, RKC - Vitesse, FC Twente - Ajax, Feyenorod - Roda JC, Volendam - Dordrecht'90, MVV - Sparta, FC Utrecht - GA Eagles, FC Groningen - NEC, NAC - PSV. 14/15 januari: NAC - Willem II, FC Groningen - Heerenveen, FC Utrecht - NEC, MVV - GA Eagles, Volendam - Sparta, Feyenoord - Dordrecht'90, FC Twente - Roda JC, RKC - Ajax, PSV - Vitesse. 21/22 januari: Ajax - PSV, Roda JC - RKC, Dordrecht'90 - FC Twente, Feyenoord - Sparta, GA Eagles - Volendam, NEC - MVV, Heerenveen - FC Utrecht, Willem II - FC Groningen, Vitesse - NAC. 28/29 januari: FC Utrecht - Willem II, MVV - Heerenveen, Volendam - NEC, Feyenoord - GA Eagles, FC Twente - Sparta, RKC - Dordrecht'90, PSV - Roda JC, Vitesse - Ajax, NAC - FC Groningen.

4/5 februari: Roda JC - Vitesse, Dordrecht'90 - PSV, Sparta - RKC, GA Eagles - FC Twente, NEC - Feyenoord, Heerenveen - Volendam, Willem II - MVV, FC Groningen - FC Utrecht, Ajax - NAC. 15 februari: Volendam - Willem II, Feyenoord - Heerenveen, FC Twente - NEC, RKC - GA Eagles, PSV - Sparta, Vitesse - Dordrecht'90, Ajax - Roda JC, NAC - FC Utrecht, MVV - FC Groningen. 18/19 februari: Dordrecht'90 - Ajax, Sparta - Vitesse, GA Eagles - PSV, NEC - RKC, Heerenveen - FC Twente, Willem II - Feyenoord, FC Groningen - Volendam, FC Utrecht - MVV, Roda JC - NAC.

4/5 maart: FC Twente - Willem II, RKC - Heerenveen, PSV - NEC, Vitesse - GA Eagles, Ajax - Sparta, Roda JC - Dordrecht'90, NAC - MVV, Volendam - FC Utrecht, Feyenoord - FC Groningen. 11/12 maart: Sparta - Roda JC, GA Eagles - Ajax, NEC - Vitesse, Heerenveen - PSV, Willem II - RKC, FC Groningen - FC Twente, FC Utrecht - Feyenoord, MVV - Volendam, Dordrecht'90 - NAC. 18/19 maart: PSV - Willem II, Vitesse - Heerenveen, Ajax - NEC, Roda JC - GA Eagles, Dordrecht'90 - Sparta, NAC - Volendam, Feyenoord - MVV, FC Twente - FC Utrecht, RKC - FC Groningen.

1/2 april: GA Eagles - Dordrecht'90, NEC - Roda JC, Heerenveen - Ajax, Willem II - Vitesse, FC Groningen - PSV, FC Utrecht - RKC, MVV - FC Twente, Volendam - Feyenoord, Sparta - NAC. 8/9 april: Ajax - Willem II, Roda JC - Heerenveen, Dordrecht'90 - NEC, Sparta - GA Eagles, NAC - Feyenoord, FC Twente - Volendam, RKC - MVV, PSV - FC Utrecht, Vitesse - FC Groningen. 16/17 april: NEC - Sparta, Heerenveen - Dordrecht'90, Willem II - Roda JC, FC Groningen - Ajax, FC Utrecht - Vitesse, MVV - PSV, Volendam - RKC, Feyenoord - FC Twente, GA Eagles - NAC. 29/30 april: Dordrecht'90 - Willem II, Sparta - Heerenveen, GA Eagles - NEC, NAC - FC Twente, RKC - Feyenoord, PSV - Volendam, Vitesse - MVV, Ajax - FC Utrecht, Roda JC - FC Groningen.

6/7 mei: Heerenveen - GA Eagles, Willem II - Sparta, FC Groningen - Dordrecht'90, FC Utrecht - Roda JC, MVV - Ajax, Volendam - Vitesse, Feyenoord - PSV, FC Twente - RKC, NEC - NAC. 13/14 mei: Ga Eagles - Willem II, NEC - Heerenveen, NAC - RKC, PSV - FC Twente, Vitesse - Feyenoord, Ajax - Volendam, Roda JC - MVV, Dordrecht'90 - Fc Utrecht, Sparta - FC Groningen. 21 mei: NAC - Heerenveen, Willem II - NEC, FC Groningen - GA Eagles, FC Utrecht - Sparta, MVV - Dordrecht'90, Volendam - Roda JC, Feyenoord - Ajax, FC Twente - Vitesse, RKC - PSV. 28 mei: Heerenveen - Willem II, Vitesse - RKC, Ajax - FC Twente, Roda JC - Feyenoord, Dordrecht'90 - Volendam, Sparta - MVV, GA Eagles - FC Utrecht, NEC - FC Groningen, PSV - NAC.

EERSTE DIVISIE 26/27/28 augustus: Eindhoven - Cambuur, RBC - Haarlem, Helmond Sport - Emmen, FC Den Bosch - VVV, Excelsior - AZ, Heracles - Fortuna Sittard, FC Den Haag - TOP, Veendam - FC Zwolle, Telstar - De Graafschap. 31 augustus: De Graafschap - Veendam, FC Zwolle - FC Den Haag, TOP - Heracles, Fortuna Sittard - Excelsior, VVV - Helmond Sport, Emmen - RBC, Haarlem - Eindhoven, Cambuur - Telstar.

9/10/11 september: Eindhoven - Emmen, RBC - VVV, Helmond Sport - AZ, FC Den Bosch - Fortuna Sittard, Excelsior - TOP, FC Den Haag - De Graafschap, Veendam - Telstar, Haarlem - Cambuur.

16/17/18 september: Telstar - FC Den Haag, De Graafschap - Heracles, FC Zwolle - Excelsior, TOP - FC Den Bosch, Fortuna Sittard - Helmond Sport, AZ - RBC, VVV - Eindhoven, Emmen - Haarlem, Cambuur - Veendam. 21 september: Eindhoven - AZ, RBC - Fortuna Sittard, Helmond Sport - TOP, FC Den Bosch - FC Zwolle, Excelsior - De Graafschap, Heracles - Telstar, FC Den Haag - Veendam, Emmen - Cambuur, Haarlem - VVV. 23/24/25 september: Veendam - Heracles, Telstar - Excelsior, De Graafschap - FC Den Bosch, FC Zwolle - Helmond Sport, TOP - RBC, Fortuna Sittard - Eindhoven, AZ - Haarlem, VVV - Emmen, Cambuur - FC Den Haag.

30 september-1/2 oktober: Eindhoven - TOP, RBC - FC Zwolle, Helmond Sport - De Graafschap, FC Den Bosch - Telstar, Excelsior - Veendam, Heracles - FC Den Haag, VVV - Cambuur, Emmen - AZ, Haarlem - Fortuna Sittard. 7/8/9 oktober: AZ - FC Den Bosch, Heracles - FC Zwolle, Eindhoven - De Graafschap, RBC - Telstar, Helmond Sport - Veendam. 14/15/16 oktober: FC Den Haag - Excelsior, Veendam - FC Den Bosch, Telstar - Helmond Sport, De Graafschap - RBC, FC Zwolle - Eindhoven, TOP - Haarlem, Fortuna Sittard - Emmen, AZ - VVV, Cambuur - Heracles. 21/22/23 oktober: FC Den Bosch - FC Den Haag, Excelsior - Heracles, AZ - Cambuur, VVV - Fortuna Sittard, Emmen - TOP, Haarlem - FC Zwolle. 28/29/30 oktober: Heracles - FC Den Bosch, FC Den Haag - Helmond Sport, Veendam - RBC, Telstar - Eindhoven, De Graafschap - Haarlem, FC Zwolle - Emmen, TOP - VVV, Fortuna Sittard - AZ, Cambuur - Excelsior.

4/5/6 november: Eindhoven - Veendam, RBC - FC Den Haag, Helmond Sport - Heracles, FC Den Bosch - Excelsior, Fortuna Sittard - Cambuur, AZ - TOP, VVV - FC Zwolle, Emmen - De Graafschap, Haarlem - Telstar. 11/12/13 november: Excelsior - Helmond Sport, Heracles - RBC, FC Den Haag - Eindhoven, Veendam - Haarlem, Telstar - Emmen, De Graafschap - VVV, FC Zwolle - AZ, TOP - Fortuna Sittard, Cambuur - FC Den Bosch. 18/19/20 november: Eindhoven - Heracles, RBC - Excelsior, Helmond Sport - FC Den Bosch, TOP - Cambuur, Fortuna Sittard - FC Zwolle, AZ - De Graafschap, VVV - Telstar, Emmen - Veendam, Haarlem - FC Den Haag. 25/26/27 november: FC Den Bosch - RBC, Excelsior - Eindhoven, Heracles - Haarlem, FC Den Haag - Emmen, Veendam - VVV, Telstar - AZ, De Graafschap - Fortuna Sittard, FC Zwolle - TOP, Cambuur - Helmond Sport.

2/3/4 december: Eindhoven - FC Den Bosch, RBC - Helmond Sport, FC Zwolle - Cambuur, TOP - De Graafschap, Fortuna Sittard - Telstar, AZ - Veendam, Emmen - Heracles, Haarlem - Excelsior. 10 december: VVV - FC Den Haag.# 16/17/18 december: RBC - Cambuur, Helmond Sport - Eindhoven, FC Den Bosch - Haarlem, Excelsior - Emmen, Heracles - VVV, FC Den Haag - AZ, Veendam - Fortuna Sittard, Telstar - TOP, De Graafschap - FC Zwolle.

6/7/8 januari: Eindhoven - RBC, FC Zwolle - Telstar, TOP - Veendam, Fortuna Sittard - FC Den Haag, AZ - Heracles, VVV - Excelsior, Emmen - FC Den Bosch, Haarlem - Helmond Sport, Cambuur - De Graafschap. 13/14/15 januari: Cambuur - Eindhoven, Haarlem - RBC, Emmen - Helmond Sport, VVV - FC Den Bosch, AZ - Excelsior, Fortuna Sittard - Heracles, TOP - FC Den Haag, FC Zwolle - Veendam, De Graafschap - Telstar. 20/21/22 januari: Veendam - De Graafschap, FC Den Haag - FC Zwolle, Heracles - TOP, Excelsior - Fortuna Sittard, FC Den Bosch - AZ, Helmond Sport - VVV, RBC - Emmen, Eindhoven - Haarlem, Telstar - Cambuur. 27/28/29 januari: Emmen - Eindhoven, VVV - RBC, AZ - Helmond Sport, Fortuna Sittard - FC Den Bosch, TOP - Excelsior, FC Zwolle - Heracles, De Graafschap - FC Den Haag, Telstar - Veendam, Cambuur - Haarlem.

3/4/5 februari: FC Den Haag - Telstar, Heracles - De Graafschap, Excelsior - FC Zwolle, FC Den Bosch - TOP, Helmond Sport - Fortuna Sittard, RBC - AZ, Eindhoven - VVV, Haarlem - Emmen, Veendam - Cambuur. 10/11/12 februari: AZ - Eindhoven, Fortuna Sittard - RBC, TOP - Helmond Sport, FC Zwolle - FC Den Bosch, De Graafschap - Excelsior, Telstar - Heracles, Veendam - FC Den Haag, Cambuur - Emmen, VVV - Haarlem. 17/18/19 februari: Heracles - Veendam, Excelsior - Telstar, FC Den Bosch - De Graafschap, Helmond Sport - FC Zwolle, RBC - TOP, Eindhoven - Fortuna Sittard, Haarlem - AZ, Emmen - VVV, FC Den Haag - Cambuur.

3/4/5 maart: TOP - Eindhoven, FC Zwolle - RBC, De Graafschap - Helmond Sport, Telstar - FC Den Bosch, Veendam - Excelsior, FC Den Haag - Heracles, Cambuur - VVV, AZ - Emmen, Fortuna Sittard - Haarlem. 10/11/12 maart: Excelsior - FC Den Haag, FC Den Bosch - Veendam, Helmond Sport - Telstar, RBC - De Graafschap, Eindhoven - FC Zwolle, Haarlem - TOP, Emmen - Fortuna Sittard, VVV - AZ, Heracles - Cambuur. 17/18/19 maart: De Graafschap - Eindhoven, Telstar - RBC, Veendam - Helmond Sport, FC Den Haag - FC Den Bosch, Heracles - Excelsior, Cambuur - AZ, Fortuna Sittard - VVV, TOP - Emmen, FC Zwolle - Haarlem. 24/25/26 maart: RBC - Eindhoven, Telstar - FC Zwolle, Veendam - TOP, FC Den Haag - Fortuna Sittard, Heracles - AZ, Excelsior - VVV, FC Den Bosch - Emmen, Helmond Sport - Haarlem, De Graafschap - Cambuur.

31 maart-1/2 april: FC Den Bosch - Heracles, Helmond Sport - FC Den Haag, RBC - Veendam, Eindhoven - Telstar, Haarlem - De Graafschap, Emmen - FC Zwolle, VVV - TOP, AZ - Fortuna Sittard, Excelsior - Cambuur. 7/8/9 april: Veendam - Eindhoven, FC Den Haag - RBC, Heracles - Helmond Sport, Excelsior - FC Den Bosch, Cambuur - Fortuna Sittard, TOP - AZ, FC Zwolle - VVV, De Graafschap - Emmen, Telstar - Haarlem. 15/17 april: Helmond Sport - Excelsior, RBC - Heracles, Eindhoven - FC Den Haag, Haarlem - Veendam, Emmen - Telstar, VVV - De Graafschap, AZ - FC Zwolle, Fortuna Sittard - TOP, FC Den Bosch - Cambuur. 21/22/23 april: Cambuur - RBC, Eindhoven - Helmond Sport, Haarlem - FC Den Bosch, Emmen - Excelsior, VVV - Heracles, AZ - FC Den Haag, Fortuna Sittard - Veendam, TOP - Telstar, FC Zwolle - De Graafschap. 28/29/30 april: Heracles - Eindhoven, Excelsior - RBC, FC Den Bosch - Helmond Sport, Cambuur - TOP, FC Zwolle - Fortuna Sittard, De Graafschap - AZ, Telstar - VVV, Veendam - Emmen, FC Den Haag - Haarlem.

5/6/7 mei: RBC - FC Den Bosch, Eindhoven - Excelsior, Haarlem - Heracles, Emmen - FC Den Haag, VVV - Veendam, AZ - Telstar, Fortuna Sittard - De Graafschap, TOP - FC Zwolle, Helmond Sport - Cambuur.

12/13/14 mei: FC Den Bosch - Eindhoven, Helmond Sport - RBC, Cambuur - FC Zwolle, De Graafschap - TOP, Telstar - Fortuna Sittard, Veendam - AZ, FC Den Haag - VVV, Heracles - Emmen, Excelsior - Haarlem.

KNVB-BEKER 3/4 september: laatste poulewedstrijden.# 5 oktober: zestiende finales 30 november: achtste finales# 22 of 25/26 februari: kwartfinales# 22 maart: halve finales 25 mei: finale#

KWALIFICATIE EK 7 september: Luxemburg - Nederland # 12 oktober: Noorwegen - Nederland 16 november: Nederland - Tsjechië # 14 december: Nederland - Luxemburg 29 maart: Nederland - Malta # 26 april: Tsjechië - Nederland 7 juni: Wit-Rusland - Nederland #

CHAMPIONS LEAGUE 14 september: Ajax - AC Milan# 28 september: AEK Athene/Glasgow Rangers - Ajax 19 oktober: Maccabi Haïfa/Austria Salzburg - Ajax 2 november: Ajax - Maccabi Haïfa - Austria Salzburg# 23 november: AC Milan - Ajax 7 december: Ajax - AEK Athene/Glasgouw Rangers# 1 en 15 maart: kwartfinales 5 en 19 april: halve finales# 24 mei: finale #

EUROPA CUP II 15 en 19 september: eerste ronde# 20 oktober en 3 november: tweede ronde 28 februari en 14 maart: kwartfinale# 4 en 18 april: halve finale 10 mei: finale #

UEFA CUP 13 en 17 september: eerste ronde# 18 oktober en 1 november: tweede ronde 22 november en 6 december: derde ronde# 2 en 16 maart: kwartfinale# 6 en 20 april: halve finale 3 en 17 mei: finales.#

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden