VOETBALSEIZOEN 1993/'94: Competitie, beker, selecties, staf

Over smaak valt het komende voetbalseizoen weer veel te twisten. Het kan niet anders of het wordt er na het vertrek van Romario, Bergkamp, Jonk en Vanenburg naar het buitenland niet leuker op in de eredivisie. Tenzij de teruggekeerde Rijkaard zijn nieuwe collega's weet te inspireren tot grootse

AJAX

Voorzitter: Michael van Praag Commercieel directeur: Arie van Eijden Directeur betaald voetbal: Louis van Gaal

Contractspelers: Rob Alflen, Danny Blind, Frank de Boer, Ronald de Boer (FC Twente), John van den Brom (Vitesse), Dick van Burik, Edgar Davids, George Finidi (Sharkes Calabar (Nig)), Johnny Hansen, Donny Huysen (eigen jeugd), Patrick Kluivert (eigen jeugd), Michel Kreek, Jari Litmanen, Stanley Menzo, Andre Ooyer (eigen jeugd), Tarik Oulida, Marc Overmars, Dan Petersen, Stefan Pettersson, Martijn Reuser (eigen jeugd), Frank Rijkaard (AC Milan), Edwin van der Sar, Clarence Seedorf, Sonny Silooy, Ignatius Tuhuteru, Peter van Vossen (Anderlecht), Nordin Wooter (eigen jeugd).

Vertrokken: Dennis Bergkamp (Internazionale), Alfons Groenendijk (Manchester City), Wim Jonk (Internazionale), John van Loen (Feyenoord), Dennis van der Poll (verhuurd aan FC Den Bosch), Bryan Roy (Foggia), Marciano Vink (Genoa), Ron Willems (Grasshoppers), Clyde Wijnhard (Groningen).

CAMBUUR

Voorzitter: Jan Piet Stam.

Algemeen manager a.i.: Geert Stuve.

Trainer: Theo de Jong.

Contractspelers:, Johan Abma, Sierd van de Berg, Stanley Brouwer (Haarlem), Jan Bruin, Jouke Dantuma, Richard Elzinga, Jack de Gier, Fred Grim, Winny Haatrecht (Chaud de Fonds (Zwi)), Marcel Keizer, Bert Konterman (FC Zwolle), Bart van der Meulen (Be Quick), Mark Oosterhof, Michel van Oostrum (Emmen), Jan van Raalte (FC Zwolle), John Roos, Tjeerd Rijpma (eigen jeugd), Harry Sinkgraven, Ben Spork, Jaap Stam (FC Zwolle), Dick Veenstra.

Vertrokken: Michael Kandhai (AFC), Ulrich Cruden (NEC), Martin Cruijff (Haarlem), Jan Gosgens (FC Den Bosch), Frans Hettema (Emmen), Nico Jan Hoogma (FC Twente), Roland Kuitert (afgekeurd), Bas van de Kuyl (Huizen), Uhlrich Landvreugd (Zwarte Schapen), Michael Mols (FC Twente), Lodi Roembiak (De Graafschap), Gustaaf Uhlenbeek (onbekend).

FEYENOORD

Voorzitter: Jorien van den Herik.

Manager: Fred Blankemeijer.

Technisch directeur: Wim Jansen.

Trainers: Willem van Hanegem/Geert Meijer.

Contractspelers: Regi Blinker, Peter Bosz, Rob van Dijk, Henk Fraser, Ulrich van Gobbel, Ed de Goey, Dean Gorre, Arnar Gunnlaugsson, Bjarki Gunnlaugsson, Ruud Heus, Jozsef Kiprich, John van Loen, Rob Maas (RKC), John Metgod, Mike Obiku, Errol Refos, Arnold Scholten, Gaston Taument, Orlando Trustfull, Rob Witschge, John de Wolf.

Vertrokken: Lloyd Kammeron (verhuurd aan GA Eagles), Paul Nortan (RKC), Alfred Schreuder (RKC), Marian Damaschin (Roemenie), Marchano Schultz (Sturmgrass, Zwi) en Harold Wapenaar (Excelsior).

GO AHAED

Voorzitter: Ge Voortman.

Trainer: Henk Ten Cate.

Contractspelers: Alphons Arts, Jason van Blerk, Jan Bos, Paul Bosvelt, Niels Creutzburg (Houten), Frank Ensink, Marco Heering, Dennis Hulshoff, Lloyd Kameron Feyenoord, Alfred Knippenberg, Erwin Looms, Cees Marbus, Bas Martron Quick '20, Jan Michels, Edwin Overmars, Marthijn Pothoven, Toine Rorije, Mark Schenning, Gijs Steinmann.

Vertrokken: Jacco Beerthuizen (Heracles), Jeroen Boere (onbekend), Harry Buisman (Zwolle), Niels Gerestein (Elinkwijk), Gerrie van Guine (onbekend), Luuk Maes (PSV), Jesse ter Mate (Helios), Erik Willaarts (onbekend).

GRONINGEN

Directeur: Nantko Post.

Technisch manager: Martin Koeman.

Trainer: Theo Vonk.

Contractspelers: Kor Bakker (VVK), Arjan Blaauw (eigen jeugd), Claus Boekweg, Milko Djurovski, Mart van Duren, Joop Gall, Marian Glad (FC Virtovice), Ronald Hamming, Grafton Holband, Harris Huizingh, Erik van Kessel, Patrick Lodewijks, Edwin Olde Riekerink, Alex Pijper, Michael Reiziger (Ajax), Bas Roorda, Jos Roossien, Rick Slor, Jan Veenhof, Clyde Wijnhard (Ajax), Ulrich Wilson.

Vertrokken: Rene Alberts (Veendam), Steven Gonesh (onbekend), Henk Jager (onbekend), Lucian Ilie (Veendam), Patrick Kraak (onbekend), Edwin de Kruyf (Emmen), Hennie Meijer (Japan), Theo Migchelsen (Emmen), Bert Zuurman (Heerenveen).

HEERENVEEN

Voorzitter: Riemer van der Velde.

Manager: Tjisse Wallendal.

Trainer: Foppe de Haan.

Contractspelers: Tony Alberda, Carlo l'Ami (Sparta), Michel Doesburg, Leeroy Echteld, Rene Groen, Wilco Hellinga, Geert Huitema, Edwin Huizinga, Maarten de Jong, Piet Keur (Haarlem), Arnold Oosterveer (Valenciennes), Erik Regtop, Marco Roelofsen, Gerrie Schaap, Aldo Swager, Gertjan Verbeek, Jan de Visser, Erik ten Voorde.

Vertrokken: Ioan Andone (Roemenie), Rodion Camataru (Roemenie), Richard Goulooze (Derby County), Anton Kuil (verhuurd aan Veendam), Bart Vonk (verhuurd aan Veendam), Bart Wekking (Quick '20).

MVV

Voorzitter: Karl Dittrich.

Directeur: Ron Weijzen.

Trainer: Sef Vergoossen.

Contractspelers: Jeffrey van As, Armand Benneker, Rob Delahaye, Frank Dikstaal, Michael Geyselaers (eigen jeugd), Jan van Grinsven, Stijn Haeldermans, Patro Eijsden (Bel), Roger Hartgerink (eigen jeugd), Peter Heffels, Maurice Hofman, Yvo Joordens, Roger Knarren (eigen jeugd), Roberto Lanckohr, Raymond Libregts, Hans Linders, Erik Maes, Roger Reijners, Richard Roelofsen (Vitesse), Twan Scheepers, Reginald Thal, Mark Verhoeven, Hans Visser.

Vertrokken: John Franssen (Racing Maasmechelen), Erik Meyer (PSV), Hans Spillman (Hasselt).

NAC

Voorzitter: John Peek.

Manager: Martien Vreijsen.

Technisch directeur: Ronald Spelbos.

Contractspelers: Ton van Bremen (Vitesse), Ruud Brood, Geert Brusselers, Jan Desmit (Club Brugge), Emiel Dorst, Dennis Gerritsen (Ajax), Francois Gesthuizen, Pierre van Hooijdonk, John Karelse, Peter Ketting (CVV), Jacq Koumans, John Lammers, Paul Lieftink (Spakenburg), Ton Lokhoff, Peter Remie, Marco Sas, John Smit, Michel Smits (Virtus), Kris Voeten, Fabian Wilnis, Romeo Zondervan.

Vertrokken: Rene Brochard (gestopt), Hans van den Dungen (Hoogstraten), Johan Gabriels (KFC Zwarte Leeuw), Ron de Grauw (KFC Zwarte Leeuw), Gerard den Haan (Berchem Sport), Olaf Schaap (verhuurd aan Dordrecht'90), Cees Schapendonk (BVV), Danny Schrijvers (KFC Tielen).

PSV

Voorzitter: Jacques Ruts.

Manager: Kees Ploegsma.

Trainer: Aad de Mos.

Contractspelers: Berry van Aerle, Edwin van Ankeren (RWDM), Hans van Breukelen, Kalusha Bwalya, Juul Ellerman, Ernest Faber, Mitchel van der Gaag, Jan Heintze, Peter Hoekstra, Klas Ingesson (KV Mechelen), Wim Kieft, Rene Klomp, Erwin Koeman, Edward Linskens, Erik Meijer (MVV), Tom van Mol, Arthur Numan, Gica Popescu, Wim de Ron, Thomas Thorninger, Adri van Tiggelen.

Vertrokken: Romario de Souza Faria (FC Barcelona), Gerald Vanenburg (Yamaha Football), Marco de Laat (verhuurd aan Helmond Sport).

RKC

Voorzitter: Jenne Harder.

Technisch manager: Piet Kipping.

Trainer: Hans Verel.

Contractspelers: Romeo van Aerde, Marco Boogers, Marcel Brands, Marco van Broekhoven (Zwaluw VFC), Harry Decheiver, Evert Eikenhout, Ramon van Haaren (eigen jeugd), Jos van Herpen, Andre Hoekstra, Leon Hutten, Paul Nortan (Feyenoord), Patrick Peelen, Rene van Rijswijk (SVW), Herman Teeuwen, Alfred Schreuder (Feyenoord), Jeffrey van der Steen (eigen jeugd), Jurgen Streppel, Marcel Valk (ADO Den Haag), Jacky Verbeek, Hans Vonk (FC Den Bosch), Hans Werdekker.

Vertrokken: Stanley Brard (Zwart Wit '28), Erik Gouda (Kozakken Boys), Marc van Hintum (Willem II), Marco van Hoogdalem (Roda JC), Nico Jalink (Sparta), Patrick Leijtens (Belgie), Jos Luhukay (onbekend), Rob Maas (Feyenoord), Birol Muhlandiz (gestopt), Dennis Purperhart (Poederlee), Ray Richardson (Broekster Boys), Edward Sijahailatua (Helmond Sport), Arie Vernooy (Roda Boys), Edwin de Wijs (Kortrijk).

RODA JC

Voorzitter: Theo Pickee.

Algemeen directeur: Serve Kuijer.

Trainer: Huub Stevens.

Contractspelers: Ogechukwu (Wilson) Ajah, Berthil ter Avest, Tijani Babangida (VVV), Michel Broeders, Dirk Jan Derksen (FC Den Bosch), Arno Doomernik (Sparta), Barry van Galen (Haarlem), Michel Haan, Peter Hofstede, Marco van Hoogdalem (RKC), Max Huiberts, Cedric Ihalauw, Stefan Jansen, Arkadiusz Kaliszan (KS Warta), Eric van der Luer, Mark Luijpers, David Nascimento, Rick Plum (eigen jeugd), Bernd Romero, Anton Scheutjens (PSV), Gerry Senden, Rene Trost, Erwin Vanderbroeck, Ronald Waterreus.

Vertrokken: Henryk Bolesta (Polen), Eugene Hanssen (Japan).

STARTA

Voorzitter: Peter v.d. Burg.

Commercieel directeur: Charles van der Steene.

Trainer: Han Berger.

Contractspelers: Ron van den Berg, Winston Bogarde, Wim Bubberman, Jos van Eck (FC Den Bosch), Carlos Fortes, Elden de Getrouwe, Nico Jalink (RKC), Frank Kooiman, Dennis Krijgsman (Vitesse), Arjan van der Laan, Patrick van Leeuwen, Edward Metgod, Dennis de Nooijer, Gerard de Nooijer, Gerald Sandel, Adilson Dos Santos (eigen jeugd), Mike Snoei, Michel Valke, John Veldman.

Vertrokken: Ton Cornelissen (onbekend), Arno Doomernik (Roda JC), Glenn Helder (Vitesse), Oni Louhenapessy (Excelsior), Rodney van Ooijen (amateurs), John Schuurhuizen (Excelsior), Edwin Vurens (FC Twente).

TWENTE

Voorzitter: Hans van den Berg.

Technisch manager: Rob Baan.

Contractspelers: Arno Arts, Sander Boschker, Wilfried Elzinga, Jan Gaasbeek, Erik ten Hag, Jan van Halst, Gilbert van der Heuvel, Andre Karnebeek, Hans de Koning, Ruud Kool, Erwin Leurink, Michael Mols (Cambuur), Daniel Nijhof, Boudewijn Pahlplatz, Andre Paus, Prince Polley, Joost Volmer, Edwin Vurens (Sparta), Clemens Zwijnenberg.

Vertrokken: Ronald de Boer (Ajax), Youri Mulder (Schalke '04), John Neijenhuis (Achilles '29), Marcel Peeper (onbekend).

UTRECHT

Voorzitter (a.i.): Ted Elsendoorn.

Directeur: Ad Zonderland.

Trainer: Ab Fafie.

Contractspelers: Bert Aipassa, Willem van der Ark, Pieter Bijl, Patrick van Diemen, Jan Willem van Ede, Raymond Graanoogst, Patrick Hondeveld, JeanPaul de Jong (Vfl Osnabruck), Suvat Karadag (eigen jeugd), Etienne Kelders (Holland), Johan de Kock, Edwin de Kruyff, Marcel Liesdek, Erik van der Meer, Marcel van der Net, Jan Oosterhuis, Ab Plugboer, Rene Ponk (Argon), Robert Roest, Eric Smit (eigen jeugd), Wlodi Smolarek, Ferdy Vierklau, Robert Wijnands.

Vertrokken: John Achterberg (Sparta Nijkerk), Herman Verrips (FC Zwolle), Jerry Cooke (AGOVV).

VITESSE

Voorzitter: Karel Aalbers.

Directeur: Rein Papenburg.

Trainer: Herbert Neumann.

Contractspelers: Theo Bos, Phillip Cocu, Rene Eijer, Hans Gillhaus, Raimond van der Gouw, Glenn Helder (Sparta), Ben Iroha (Asec Mimosa (Ivo)), Abe Knoop, Willem Korsten (NEC), Martin Laamers, Bart Latuheru, Huub Loeffen, Erwin van de Looi, Roy Makaay (eigen jeugd), Patrick Pothuizen (eigen jeugd), Roberto Straal, Edward Sturing, Arjan Vermeulen.

Vertrokken: Hans van Arum (Willem II), John van den Brom (Ajax), Richard Roelofsen (MVV), Ton van Bremen (NAC), Dennis Krijgsman (verhuurd aan Sparta), Carel van der Velden (FC Den Bosch).

VOLENDAM

Voorzitter: Henk Blaauw.

Manager: Jan Brouwer.

Trainer: Fritz Korbach.

Contractspelers: Rene Binken, Hans de Bond, Peter Buter (eigen jeugd), Mike Ferrier (Haarlem), Fabian de Freitas, Edwin van Holten, Michel Holterman (Zilvermeeuwen), Pascal Jongsma, Martin Koorn (eigen jeugd), Robert Molenaar, Danny den Ouden, Alex Pastoor, Rene Petiet (eigen jeugd), Tom Sier, Jorg Smeets, Miroslav Stefanovic (Cukarici), Johan Steur, Ivan Vukov (Vojvodina Novi Sad), Andre Wasiman (Eindhoven), Edwin Zoetebier.

Vertrokken: Frank Berghuis (Lommel), John Binken (Marken), Edward Burleson (Excelsior), Marco Daman (Haarlem), Wim Kras (Marken), Carlo de Leeuw (Eindhoven), Winand van Loon (Excelsior), Michael Reiziger (Ajax), Jaap Schilder (AFC '34), Andre Stuyt (gestopt).

VVV

Voorzitter: Jan Vlaminckx.

Manager: Frans Nijssen.

Trainer: Frans Korver.

Contractspelers: Geert Braem, Harold Derix, Jay Driessen, Maurice Graef, Carlos Hasselbaink (Telstar), Marcel van 't Hek (eigen jeugd), Saeed Janfada, Louis Laros (Willem II), Pieter van Leenders, Nico van der Meer (PSV), Mart Minten, Roger Polman, John Roox, Jos Rutten, Jos Smits (Roda JC), Werner Smits, Bert Spee, Eric Teeuwen, Remco Torken (ADO Den Haag), Juno Verberne.

Vertrokken: Tijjani Babangida (Roda JC), Ludo Doensen (Volharding), Art Peeters (Baarlo), Mario Pique (St. Jan).

WILLEM II

Voorzitter: Wim Groels.

Algemeen directeur: Frans van Dommelen.

Technisch directeur: Jan Reker.

Contractspelers: Yassine Abdellaoui (OJC), Hans van Arum, Jeroen den Boer, Adri Bogers, Nabil Bouchlal, John Feskens, Martin van Geel, Bart Griemink, Marc van Hintum, Arno Hofstede, Roland Jansen, Marc Latupeirissa, Leon Meijs, Dave Smits, Sekou Soumah, Earnest Stewart, Mohammed Sylla, Bert Verhagen, Hans Vincent.

Vertrokken: JeanPaul van Gastel (verhuurd aan Dordrecht '90), Louis Laros (verhuurd aan VVV), Fons Mallien (onbekend), Danny Marcus (amateurs), Hans Meeuwsen (Helmond Sport), Bienvenu Muzinga (onbekend), Mark Valentijn (Helmond Sport), Rene Wolfs (onbekend).

EREDIVISIE

14/15 augustus: Ajax - RKC, Willem II - MVV, Heerenveen - Sparta, Go Ahead Eagles - Vitesse, Groningen - PSV, Volendam - Utrecht, NAC - Roda JC, Feyenoord - Cambuur, Twente - VVV.

20 augustus: VVV - Vitesse.

21/22 augustus: Cambuur - NAC, PSV - Go Ahead Eagles, Sparta - Willem II, RKC - Twente, Utrecht - Ajax.

25 augustus: Ajax - Sparta, Willem II - Vitesse, Heerenveen - PSV, Go Ahead Eagles - Utrecht, Groningen - Roda JC, Volendam - Cambuur, NAC - VVV, Feyenoord - Twente, MVV - RKC.

28/29 augustus: Twente - NAC, VVV - Volendam, Cambuur - Groningen, Roda JC - Go Ahead Eagles, Utrecht - Heerenveen, PSV - Willem II, Vitesse - Ajax, Sparta - MVV.

31 augustus: RKC - Feyenoord.

1 september: Utrecht - Groningen, MVV - Ajax.

3 september: NAC - Feyenoord.

4/5 september: Ajax - PSV, Willem II - Utrecht, Heerenveen - Roda JC, Go Ahead Eagles - Cambuur, Groningen - VVV, Volendam - Twente, Sparta - RKC, MVV - Vitesse.

8 september: Feyenoord - Volendam, VVV - Go Ahead Eagles, Cambuur - Heerenveen, Roda JC - Willem II, PSV - MVV, Vitesse - Sparta, RKC - NAC.

11/12 september: Ajax - Roda JC, Willem II - Cambuur, Heerenveen - VVV, Go Ahead Eagles - Twente, Groningen - Feyenoord, Volendam - NAC, Vitesse - RKC, Sparta - PSV, MVV - Utrecht.

18/19 september: Vitesse - Heerenveen, Twente - Groningen.

25/26 september: NAC - Groningen, Feyenoord - Go Ahead Eagles, Twente - Heerenveen, VVV - Willem II, Cambuur - Ajax, Roda JC - MVV, Utrecht - Sparta, PSV - Vitesse, RKC - Volendam.

2/3 oktober: Ajax - VVV, Willem II - Twente, Go Ahead Eagles - NAC, Groningen - Volendam, PSV - RKC, Vitesse - Utrecht, Sparta - Roda JC, MVV - Cambuur.

4 oktober: Heerenveen - Feyenoord.

15 oktober: Roda JC - Vitesse.

16/17 oktober: Volendam - Go Ahead Eagles, NAC - Heerenveen, Feyenoord - Willem II, Twente - Ajax, VVV - MVV, Cambuur - Sparta, Utrecht - PSV, RKC - Groningen.

22 oktober: MVV - Twente.

23/24 oktober: Ajax - Feyenoord, Willem II - NAC, Heerenveen - Volendam, Go Ahead Eagles - Groningen, Utrecht - RKC, PSV - Roda JC, Vitesse - Cambuur, Sparta - VVV.

27 oktober: VVV - Feyenoord.

29 oktober: NAC - Ajax, Roda JC - Utrecht.

30/31 oktober: Groningen - Heerenveen, Volendam - Willem II, Feyenoord - MVV, Twente - Sparta, VVV - Vitesse, Cambuur - PSV, RKC - Go Ahead Eagles.

6/7 november: Ajax - Volendam, Willem II - Groningen, Heerenveen - Go Ahead Eagles, Roda JC - RKC, Utrecht - Cambuur, PSV - VVV, Vitesse - Twente, Sparta - Feyenoord, MVV - NAC.

13/14 november: Inhaalprogramma.

19 november: VVV - Utrecht.

20/21 november: Go Ahead Eagles - Willem II, Groningen - Ajax, Volendam - MVV, NAC - Sparta, Feyenoord - Vitesse, Twente - PSV, Cambuur - Roda JC, RKC - Heerenveen.

27/28 november: Ajax - Go Ahead Eagles, Willem II - Heerenveen, Cambuur - RKC, Roda JC - VVV, Utrecht - Twente, PSV - Feyenoord, Vitesse - NAC, Sparta - Volendam, MVV - Groningen.

3 december: Heerenveen - Ajax, NAC - PSV.

4/5 december: Willem II - RKC, Go Ahead Eagles - MVV, Groningen - Sparta, Volendam - Vitesse, Feyenoord - Utrecht, Twente - Roda JC, VVV - Cambuur.

11/12 december: Ajax - Willem II, Cambuur - Twente, Roda JC - Feyenoord, Utrecht - NAC, PSV - Volendam, Vitesse - Groningen, Sparta - Go Ahead Eagles, MVV - Heerenveen, RKC - VVV.

18/19 december: RKC - Ajax, MVV - Willem II, Sparta - Heerenveen, Vitesse - Go Ahead Eagles, PSV - Groningen, Utrecht - Volendam, Roda JC - NAC, Cambuur - Feyenoord, VVV - Twente.

8/9 januari: Inhaalprogramma.

15/16 januari: Feyenoord - VVV, NAC - Cambuur, Volendam - Roda JC, Groningen - Utrecht, Go Ahead Eagles - PSV, Heerenveen - Vitesse, Willem II - Sparta, Ajax - MVV, Twente - RKC.

21 januari: VVV - NAC.

22/23 januari: Sparta - Ajax, Vitesse - Willem II, PSV - Heerenveen, Utrecht - Go Ahead Eagles, Roda JC - Groningen, Cambuur - Volendam, Twente - Feyenoord, RKC - MVV.

29/30 januari: NAC - Twente, Volendam - VVV, Groningen - Cambuur, Go Ahead Eagles - Roda JC, Heerenveen - Utrecht, Willem II - PSV, Ajax - Vitesse, MVV - Sparta, Feyenoord - RKC.

5/6 februari: PSV - Ajax, Utrecht - Willem II, Roda JC - Heerenveen, Cambuur - Go Ahead Eagles, VVV - Groningen, Twente - Volendam, Feyenoord - NAC, RKC - Sparta, Vitesse - MVV.

12/13 februari: Inhaalprogramma.

18 februari: Heerenveen - Cambuur, MVV - PSV.

19/20 februari: Volendam - Feyenoord, Groningen - Twente, Go Ahead Eagles - VVV, Willem II - Roda JC, Ajax - Utrecht, Sparta - Vitesse, NAC - RKC.

25 februari: Roda JC - Ajax.

26/27 februari: Cambuur - Willem II, VVV - Heerenveen, Twente - Go Ahead Eagles, Feyenoord - Groningen, NAC - Volendam, RKC - Vitesse, PSV - Sparta, Utrecht - MVV.

5/6 maart: Groningen - NAC, Go Ahead Eagles - Feyenoord, Heerenveen - Twente, Willem II - VVV, Ajax - Cambuur, MVV - Roda JC, Sparta - Utrecht, Vitesse - PSV, Volendam - RKC.

11 maart: VVV - Ajax.

12/13 maart: Twente - Willem II, Feyenoord - Heerenveen, NAC - Go Ahead Eagles, Volendam - Groningen, RKC - PSV, Utrecht - Vitesse, Roda JC - Sparta, Cambuur - MVV.

18 maart: Heerenveen - NAC.

19/20 maart: Go Ahead Eagles - Volendam, Willem II - Feyenoord, Ajax -Twente, MVV - VVV, Sparta - Cambuur, Vitesse - Roda JC, PSV - Utrecht, Groningen - RKC.

26/27 maart: Feyenoord - Ajax, NAC - Willem II, Volendam - Heerenveen, Groningen - Go Ahead Eagles, RKC - Utrecht, Roda JC - PSV, Cambuur - Vitesse, VVV - Sparta, Twente - MVV.

4 april: Heerenveen - Groningen (1 of 6 april), Willem II - Volendam, Ajax - NAC, MVV - Feyenoord, Sparta - Twente, Vitesse - VVV, PSV - Cambuur, Utrecht - Roda JC, Go Ahead Eagles - RKC.

9/10 april: Volendam - Ajax, Groningen - Willem II, Go Ahead Eagles - Heerenveen, RKC - Roda JC, Cambuur - Utrecht, VVV - PSV, Twente - Vitesse, Feyenoord - Sparta, NAC - MVV.

16/17 april: Willem II - Go Ahead Eagles, Ajax - Groningen, MVV - Volendam, Sparta - NAC, Vitesse - Feyenoord, PSV - Twente, Utrecht - VVV, Roda JC - Cambuur, Heerenveen - RKC.

23/24 april: Go Ahead Eagles - Ajax, Heerenveen - Willem II, RKC - Cambuur, VVV - Roda JC, Twente - Utrecht, Feyenoord - PSV, NAC - Vitesse, Volendam - Sparta, Groningen - MVV.

1 mei: RKC - Willem II, Ajax - Heerenveen, MVV - Go Ahead Eagles, Sparta - Groningen, Vitesse - Volendam, PSV - NAC, Utrecht - Feyenoord, Roda JC - Twente, Cambuur - VVV.

8 mei: Willem II - Ajax, Twente - Cambuur, Feyenoord - Roda JC, NAC - Utrecht, Volendam - PSV, Groningen - Vitesse, Go Ahead Eagles - Sparta, Heerenveen - MVV, VVV - RKC.

(Onder voorbehoud van afgelastingen, burgemeesters en spoorwegen)

EERSTE DIVISIE

13 augustus: Helmond Sport - Dordrecht '90.

14/15 augustus: Haarlem - Telstar, Emmen - RBC, Heracles - Excelsior, NEC - ADO Den Haag, Eindhoven - Veendam, Fortuna Sittard - Zwolle, AZ - TOP, De Graafschap - Den Bosch.

18 augustus: TOP - Fortuna Sittard.

21/22 augustus: Den Bosch - AZ, Zwolle - Eindhoven, Veendam - Helmond Sport, Dordrecht '90 - NEC, ADO Den Haag - Heracles, Excelsior - Emmen, RBC - Haarlem, Telstar - De Graafschap.

25 augustus: Haarlem - Excelsior, Emmen - ADO Den Haag, Heracles - Dordrecht '90, NEC - Veendam, Helmond Sport - Zwolle, Eindhoven - TOP, Fortuna Sittard - Den Bosch, AZ - De Graafschap, RBC - Telstar.

28/29 augustus: De Graafschap - Fortuna Sittard, Den Bosch - Eindhoven, TOP - Helmond Sport, Zwolle - NEC, Veendam - Heracles, Dordrecht '90 - Emmen, ADO Den Haag - Haarlem, Excelsior - RBC, Telstar - AZ.

4/5 september: Haarlem - Dordrecht '90, Emmen - Veendam, Heracles - Zwolle, NEC - TOP, Helmond Sport - Den Bosch, Eindhoven - De Graafschap, Fortuna Sittard - AZ, Excelsior - Telstar.

8 september: AZ - Eindhoven, De Graafschap - Helmond Sport, Den Bosch - NEC, TOP - Heracles, Zwolle - Emmen, Veendam - Haarlem, Dordrecht '90 - RBC, ADO Den Haag - Excelsior, Telstar - Fortuna Sittard.

11/12 september: Haarlem - Zwolle, Emmen - TOP, NEC - De Graafschap, Helmond Sport - AZ, Eindhoven - Fortuna Sittard, ADO Den Haag - Telstar, Excelsior - Dordrecht '90, RBC - Veendam.

18/19 september: RBC - ADO Den Haag, Heracles - Den Bosch, Helmond Sport - Eindhoven.

25/26 september: Fortuna Sittard - Helmond Sport, AZ - NEC, De Graafschap - Heracles, Den Bosch - Emmen, TOP - Haarlem, Zwolle - RBC, Veendam - Excelsior, Dordrecht '90 - ADO Den Haag, Telstar - Eindhoven.

2/3 oktober: Haarlem - Den Bosch, Emmen - De Graafschap, Heracles - AZ, NEC - Fortuna Sittard, Dordrecht '90 - Telstar, ADO Den Haag - Veendam, Excelsior - Zwolle, RBC - TOP.

16/17 oktober: Eindhoven - NEC, Fortuna Sittard - Heracles, AZ - Emmen, De Graafschap - Haarlem, Den Bosch - RBC, TOP - Excelsior, Zwolle - ADO Den Haag, Veendam - Dordrecht '90, Telstar - Helmond Sport.

23/24 oktober: Haarlem - AZ, Emmen - Fortuna Sittard, Heracles - Eindhoven, NEC - Helmond Sport, Veendam - Telstar, Dordrecht '90 - Zwolle, ADO Den Haag - TOP, Excelsior - Den Bosch, RBC - De Graafschap.

30/31 oktober: Helmond Sport - Heracles, Eindhoven - Emmen, Fortuna Sittard - Haarlem, AZ - RBC, De Graafschap - Excelsior, Den Bosch - ADO Den Haag, TOP - Dordrecht '90, Zwolle - Veendam, Telstar - NEC.

6/7 november: Haarlem - Eindhoven, Emmen - Helmond Sport, Heracles - NEC, Zwolle - Telstar, Veendam - TOP, Dordrecht '90 - Den Bosch, ADO Den Haag - De Graafschap, Excelsior - AZ, RBC - Fortuna Sittard.

13/14 november: Inhaalprogrammma.

20/21 november: NEC - Emmen, Helmond Sport - Haarlem, Eindhoven - RBC, Fortuna Sittard - Excelsior, AZ - ADO Den Haag, De Graafschap - Dordrecht '90, Den Bosch - Veendam, TOP - Zwolle, Telstar - Heracles.

27/28 november: Haarlem - NEC, Emmen - Heracles, TOP - Telstar, Zwolle - Den Bosch, Veendam - De Graafschap, Dordrecht '90 - AZ, ADO Den Haag - Fortuna Sittard, Excelsior - Eindhoven, RBC - Helmond Sport.

3 december: Helmond Sport - Excelsior.

4/5 december: Emmen - Telstar, Heracles - Haarlem, NEC - RBC, Eindhoven - ADO Den Haag, Fortuna Sittard - Dordrecht '90, AZ - Veendam, De Graafschap - Zwolle, Den Bosch - TOP.

11/12 december: Haarlem - Emmen, TOP - De Graafschap, Zwolle - AZ, Veendam - Fortuna Sittard, Dordrecht '90 - Eindhoven, ADO Den Haag - Helmond Sport, Excelsior - NEC, RBC - Heracles, Telstar - Den Bosch.

18/19 december: Telstar - Haarlem, RBC - Emmen, Excelsior - Heracles, ADO Den Haag - NEC, Dordrecht '90 - Helmond Sport, Veendam - Eindhoven, Zwolle - Fortuna Sittard, TOP - AZ, Den Bosch - De Graafschap.

8/9 januari: Inhaalprogramma.

15/16 januari: AZ - Den Bosch, Fortuna Sittard - TOP, Eindhoven - Zwolle, Helmond Sport - Veendam, NEC - Dordrecht '90, Heracles - ADO Den Haag, Emmen - Excelsior, Haarlem - RBC, De Graafschap - Telstar.

22/23 januari: Excelsior - Haarlem, ADO Den Haag - Emmen, Dordrecht '90 - Heracles, Veendam - NEC, Zwolle - Helmond Sport, TOP - Eindhoven, Den Bosch - Fortuna Sittard, De Graafschap - AZ, Telstar - RBC.

29/30 januari: Fortuna Sittard - De Graafschap, Eindhoven - Den Bosch, Helmond Sport - TOP, NEC - Zwolle, Heracles - Veendam, Emmen - Dordrecht '90, Haarlem - ADO Den Haag, RBC - Excelsior, AZ - Telstar.

5/6 februari: Dordrecht '90 - Haarlem, Veendam - Emmen, Zwolle - Heracles, TOP - NEC, Den Bosch - Helmond Sport, De Graafschap - Eindhoven, AZ - Fortuna Sittard, Telstar - Excelsior, ADO Den Haag - RBC.

12/13 februari: Inhaalprogramma.

19/20 februari: Eindhoven - AZ, Helmond Sport - De Graafschap, NEC - Den Bosch, Heracles - TOP, Emmen - Zwolle, Haarlem - Veendam, RBC - Dordrecht '90, Excelsior - ADO Den Haag, Fortuna Sittard - Telstar.

26/27 februari: Zwolle - Haarlem, TOP - Emmen, Den Bosch - Heracles, De Graafschap - NEC, AZ - Helmond Sport, Fortuna Sittard - Eindhoven, Telstar - ADO Den Haag, Dordrecht '90 - Excelsior, Veendam - RBC.

5/6 maart: Helmond Sport - Fortuna Sittard, NEC - AZ, Heracles - De Graafschap, Emmen - Den Bosch, Haarlem - TOP, RBC - Zwolle, Excelsior - Veendam, ADO Den Haag - Dordrecht '90, Eindhoven - Telstar.

12/13 maart: Den Bosch - Haarlem, De Graafschap - Emmen, AZ - Heracles, Fortuna Sittard - NEC, Eindhoven - Helmond Sport, Telstar - Dordrecht '90, Veendam - ADO Den Haag, Zwolle - Excelsior, TOP - RBC.

19/20 maart: NEC - Eindhoven, Heracles - Fortuna Sittard, Emmen - AZ, Haarlem - De Graafschap, RBC - Den Bosch, Excelsior - TOP, ADO Den Haag - Zwolle, Dordrecht '90 - Veendam, Helmond Sport - Telstar.

26/27 maart: AZ - Haarlem, Fortuna Sittard - Emmen, Eindhoven - Heracles, Helmond Sport NEC, Telstar - Veendam, Zwolle - Dordrecht '90, TOP - ADO Den Haag, Den Bosch - Excelsior, De Graafschap - RBC.

4 april: Heracles - Helmond Sport, Emmen - Eindhoven, Haarlem - Fortuna Sittard, RBC - AZ, Excelsior - De Graafschap, ADO Den Haag - Den Bosch, Dordrecht '90 - TOP, Veendam - Zwolle, NEC - Telstar.

9/10 april: Eindhoven - Haarlem, Helmond Sport - Emmen, NEC - Heracles, Telstar - Zwolle, TOP - Veendam, Den Bosch - Dordrecht '90, De Graafschap - ADO Den Haag, AZ - Excelsior, Fortuna Sittard - RBC.

16/17 april: Emmen - NEC, Haarlem - Helmond Sport, RBC - Eindhoven, Excelsior - Fortuna Sittard, ADO Den Haag - AZ, Dordrecht '90 - De Graafschap, Veendam - Den Bosch, Zwolle - TOP, Heracles - Telstar.

22 april: Fortuna Sittard - ADO Den Haag.

23/24 april: NEC - Haarlem, Heracles - Emmen, Telstar - TOP, Den Bosch - Zwolle, De Graafschap - Veendam, AZ - Dordrecht '90, Eindhoven - Excelsior, Helmond Sport - RBC.

1 mei: Telstar - Emmen, Haarlem - Heracles, RBC - NEC, Excelsior - Helmond Sport, ADO Den Haag - Eindhoven, Dordrecht '90 - Fortuna Sittard, Veendam - AZ, Zwolle - De Graafschap, TOP - Den Bosch.

7/8 mei: Emmen - Haarlem, De Graafschap - TOP, AZ - Zwolle, Fortuna Sittard - Veendam, Eindhoven - Dordrecht '90, Helmond Sport - ADO Den Haag, NEC - Excelsior, Heracles - RBC, Den Bosch - Telstar.

Data nacompetitie: 14, 17, 21, 25, 28/29 mei en 1 juni.

(Onder voorbehoud van afgelastingen, burgemeesters en spoorwegen)

KNVB-BEKER

28/29 augustus: Eerste ronde met twintig amateurclubs (periodekampioenen en twee bekerwinnaars).

9/10 oktober: Tweede ronde met 42 clubs (winnaars eerste ronde, kampioenen amateurs en reserve-elftallen, nummers twaalf tot en met achttien van eredivisie '92/'93 en clubs uit eerste divisie '92/'93).

10 november: Derde ronde met 32 clubs (winnaars tweede roinde en met nummers een tot en met elf eredivisie '92/'93).

15 december: Vierde ronde, met 16 clubs.

9 februari: Kwartfinales.

23 maart: Halve finales.

12 mei: Finale.

EUROPA CUP

15/29 september: Eerste ronde, met winnaar Partizani Tirana /Akranes - Feyenoord (EC 1), Hajduk Split - Ajax (EC 2), Twente - Bayern Munchen, Norwich City - Vitesse en Karlsruher SC - PSV (UEFA Cup).

20 oktober/3 november: Tweede ronde.

24 november/8 december: Champions League speelronde 1 en 2, derde ronde UEFA Cup.

2 en 16 maart: Champions League speelronde 3 en 4, kwartfinales EC 2 en UEFA Cup.

30 maart en 13 april: Champions League speelronde 5 en 6, halve finales EC 2 en UEFA Cup.

27 april: Finale UEFA Cup (eerste wedstrijd).

4 mei: Finale Europa Cup 2.

11 mei: Finale UEFA Cup (tweede wedstrijd).

18 mei: Finale Europa Cup 1.

KWALIFICATIE WK

Groep 2

Noorwegen 7 5 2 0 12 20-3 Engeland 7 3 3 1 9 16-6 Nederland 7 3 3 1 9 17-8 Polen 5 3 2 0 8 8-3 Turkije8 1 1 6 3 7-17 San Marino 8 0 1 6 1 1-32

Nog te spelen:

8 september: Engeland - Polen; 22 september: Noorwegen - Polen, San Marino - Nederland; 13 oktober: Nederland - Engeland, Polen - Noorwegen; 27 oktober: Turkije - Polen; 10 november: Turkije - Noorwegen; 16 november: San Marino - Engeland; 17 november: Polen - Nederland.

De wereldkampioenschappen voetbal worden van 17 juni tot en met 17 juli in de Verenigde Staten gehouden. De loting wordt 19 december verricht in Las Vegas.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden