Vierduizend leraren protesteren in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De Veemarkthallen in Utrecht zijn woensdag gevuld met 4000 docenten uit het voortgezet onderwijs. Luidkeels eisen zij vermindering van de werkdruk, nadat dinsdag het cao-overleg tussen onderwijsbonden en werkgevers vastliep.

Volgens de Algemene Onderwijsbond AOb hebben 13.000 leraren zich ingeschreven als staker. Uit het land komen echter berichten dat de animo gering is om het werk neer te leggen en naar Utrecht af te reizen.

Zo staken leraren in het voortgezet onderwijs in Brabant en Limburg nauwelijks. Volgens schoolbesturen en rectoren van grote middelbare scholen is de actiebereidheid mager. Alleen de Praktijkschool in Helmond bleef de hele dag dicht omdat alle docenten staken.

Grote steden

Ook in de grote steden is de animo gering. Op de Rotterdamse Wolfert van Borselen Scholengroep staakt ongeveer 4 procent van de leraren, aldus een woordvoerder. ,,Veel docenten zijn van mening dat de staking te vroeg is. Ze willen nu nog helemaal niet het werk neerleggen.''

Ook in Amsterdam doen weinig docenten mee. Ongeveer 45 leraren van de Esprit Scholengemeenschap legden het werk neer. Op de elf Esprit-scholen werken in totaal 850 mensen. Op het Montessori College Oost is de actiebereidheid iets groter. Ongeveer dertig van de zeventig medewerkers staken.

In Den Haag eenzelfde beeld. ,,Van onze school doet maar één leraar mee'', aldus een conrector van het Segbroek College. ,,De meeste leraren van onze school zijn het niet eens met de eisen van de Algemene Onderwijs Bond (AOb).''

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden