Van Vleuten meldt zich bij wereldtop

Annemiek van Vleuten. EPA Beeld
Annemiek van Vleuten. EPA

MEERBEKE - Ze sloot het afgelopen wielerjaar af als de nummer zes van de wereld. Naam maakte Annemiek van Vleuten zondag pas door de Ronde van Vlaanderen te winnen. ''Na het WK is dit wel het mooiste podium waarop je kunt staan'', jubelde de 28-jarige Wageningse die het knappe ploegwerk van Nederland Bloeit met een vlammende sprint afrondde.

Van Vleuten was zo'n 2 kilometer voor de streep, op het moment dat haar ploeggenote Sarah Düster werd ingelopen, achter Tatiana Antosjina aangegaan. De Russische weg- en tijdritkampioene keek niet meer op of om. ''Ik pikte aan en hoefde niet meer over te nemen. Op zo'n 250 meter voor de streep ben ik uit haar wiel gesprongen'', vertelde ze het verhaal van de finale, waarin haar ploeggenote Marianne Vos beslag legde op de derde plaats.

Van Vleuten, pas vijf jaar actief op de fiets, was afgelopen maand al derde geworden in de Trofeo Binda, de eerste wereldbekerkoers van het seizoen. ''Dat gaf vertrouwen voor vandaag.'' Ze leidt nu het klassement.

Ploegleider Jeroen Blijlevens had Loes Gunnewijk en de Duitse Düster aangewezen als de rensters die de koers op de Eikenberg hard moesten maken. Düster voldeed met haar aanval aan die opdracht. Blijlevens: ''We dachten eigenlijk dat ze het ging halen, maar de groep kwam heel hard terug.'' Met daarbij Vos en Van Vleuten. ''Het was superrelaxed voor ons'', zei die laatste. ''Dat is het voordeel van onze ploeg. We kunnen verschillende pionnen uitspelen.'' Vos gunde haar ploeggenote de zege: ''Dit is alleen maar goed voor ons team.'' (ANP)

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden