Van Breukelen technisch directeur KNVB
Hans van Breukelen is de nieuwe technisch directeur van de KNVB. De 59-jarige oud-doelman van het Nederlands elftal begint op 1 juli aan zijn werkzaamheden, zo meldde de voetbalbond vrijdag.
,,Een uitdagende opdracht in een tijd waarin het Nederlandse voetbal veel te winnen heeft", aldus Van Breukelen, die deel gaat uitmaken van het directieteam van de KNVB en daarin de zorg krijgt over het realiseren van de voetbaltechnische doelstellingen in zowel de topsport als breedtesport. Daarnaast wordt hij verantwoordelijk voor de 'samenhang binnen het vertegenwoordigend voetbal, talentontwikkeling en opleidingen', aldus de KNVB in een verklaring.
De KNVB kreeg na het mislukte kwalificatietoernooi van Oranje voor het EK veel kritiek vanwege de afwezigheid van een technisch directeur en bekende oud-topvoetballers in de leiding en raad van commissarissen. Daarop kondigde directeur Bert van Oostveen aan de structuur van de bond opnieuw te gaan bekijken. De huidige bondscoach Danny Blind gaf eind vorig jaar aan te twijfelen of de KNVB wel een technisch directeur nodig heeft.
Van Breukelen stopt als lid van de raad van commissarissen bij PSV, de club waarmee hij in 1988 als doelman de Europa Cup I won. Direct daarna behaalde hij met het Nederlands elftal de Europese titel. Van Breukelen zat sinds 1 juli 2010 in de raad van commissarissen. Als doelman kwam Van Breukelen verder uit voor FC Utrecht en Nottingham Forest. Na zijn spelersloopbaan werkte de 73-voudig international onder meer als technisch directeur bij FC Utrecht, was zelfstandig ondernemer en gaf managementstrainingen.
,,Deze functie haalt het gevoel in me naar boven dat ik herken uit mijn tijd als actief sportman. Hier krijg je adrenaline van'', aldus de in Utrecht geboren Van Breukelen over zijn nieuwe functie. ,,Binnen de KNVB is er het afgelopen jaar hard gewerkt aan het plan 'Winnaars van Morgen'. Een blauwdruk voor de toekomst, gedragen door het hele voetbal. Ik ga mijn bijdrage leveren aan het realiseren van de doelstellingen van dat plan.''
Van Oostveen zegt over Van Breukelen: ,,Hij is een winnaar en heeft in het voetbal ervaring als topsporters, manager en bestuurder. Zijn analytisch vermogen is uitstekend.''