Unilever schrapt 750 banen
(Novum/Betten) - Unilever besteedt een aanzienlijk deel van haar financiële administratie uit aan IT-dienstverlener IBM, via een zogenoemd Business Process Outsourcing (BPO) traject. Het contract loopt zeven jaar. Financiële details zijn vrijdag niet bekendgemaakt.
Het uitbestedingsproject behelst meer dan twintig Europese landen. De diensten zullen worden geleverd vanuit servicecentra van IBM in Portugal, Polen en India.
De overeenkomst levert naar verwachting 'significante besparingen' op. De besparingen maken deel uit van de beoogde jaarlijkse besparingen van EUR 700 miljoen in het One Unilever-programma.
Unilever volgt bij de invoering een gefaseerde aanpak van ongeveer twee jaar, te beginnen in het eerste kwartaal van 2006.
Bij dit Europese uitbestedingsproject zijn ongeveer 750 medewerkers betrokken. Hun banen zullen op den duur vervallen, aldus een woordvoerder. Unilever streeft er volgens hem naar gedwongen ontslagen zoveel mogelijk te beperken, maar kan ze niet uitsluiten.