uitslagen

AUTOSPORT

Spa-Francorchamps. Formule 1. Grote Prijs van België.

Na 44 ronden: 1. Ricciardo (Aus) Red Bull 44 ronden in 1.24.36,556, 2. Rosberg (Dui) Mercedes op 3,383, 3. Bottas (Fin) Williams 28,032, 4. Räikkönen (Fin) Ferrari 36,815, 5. Vettel (Dui) Red Bull 52,196, 6. Button (GBr) McLaren 54,580, 7. Alonso (Spa) Ferrari 1.01,162, 8. Perez (Mex) Force India 1.04,293, 9. Kvyat (Rus) Toro Rosso 1.05,347, 10. Hülkenberg (Dui) Force India 1.05,697, 11. Vergne (Fra) Toro Rosso 1.11,920, 12. Magnussen (Den) McLaren 1.14,262, 13. Massa (Bra) Williams 1.15,975, 14. Sutil (Dui) Sauber 1.22,447, 15. Gutierrez (Mex) Sauber 1.30,825; op 1 ronde: 16. Chilton (GBr) Marussia, 17. Ericsson (Zwe) Caterham; op 5 ronden: 18. Bianchi (Fra) Marussia. Uitgevallen: Hamilton (GBr) Mercedes, Grosjean (Fra) Lotus, Lotterer (Dui) Caterham, Maldonado (Ven) Lotus.

Stand WK na 12 van 19 GP's: 1. Rosberg 220 punten, 2. Hamilton 191, 3. Ricciardo 156, 4. Alonso 119, 5. Bottas 110, 6. Vettel 98, 7. Hülkenberg 69, 8. Button 66, 9. Magnussen 45, 10. Massa 40.

Stand WK teams: 1. Mercedes 411 punten, 2. Red Bull 254, 3. Ferrari 158, 4. Williams 150, 5. McLaren 111, 6. Force India 100.

WIELRENNEN

Ronde van Spanje.

Eerste etappe, ploegentijdrit Jerez de la Frontera: 1. Movistar 14.13, 2. Cannondale op 0.06, 3. Orica-GreenEdge, 4. Trek 0.09, 5. Omega Pharma-QuickStep 0.11, 6. Giant-Shimano 0.16, 7. Tinkoff-Saxo 0.19, 8. Belkin, 9. BMC 0.21, 10. Lampre 0.25.

Tweede etappe, Algeciras - San Fernando: 1. Bouhanni (Fra) 174,4 km in 4.01.30, 2. Degenkolb (Dui), 3. Ferrari (Ita), 4. Stuyven (Bel), 5. Lasca (Ita), 6. Gatto (Ita), 7. Hoetarovitsj (WRu), 8. Boonen (Bel), 9. Hofland (Ned), 10. Pelucchi (Ita), 16. Ligthart, 17. Froome (GBr), 21. Valverde (Spa), 23. Contador (Spa), 24. Quintana (Col), 29. Kelderman, 37. Gesink, 42. Ten Dam, 58. Poels, 87. Keizer, 126. De Kort, 176. Tjallingii 1.08, 181. Sinkeldam 1.17, 198. en laatste: Clement 5.26.

Algemeen klassement: 1. Valverde 4.15.43, 2. Quintana, 3. Amador (CRi), 4. Castroviejo (Spa), 5. Erviti (Spa), 6. Gorka Izagirre (Spa), 7. Gatto (Ita) 0.06, 8. Matthews (Aus), 9. Caruso (Ita), 10. Bodnar (Pol), 26. Poels 0.11, 33. De Kort 0.16, 34. Contador 0.19, 35. Kelderman, 37. Gesink, 52. Froome 0.27, 160. Tjallingii 1.27, 162. Ten Dam 1.31, 163. Ligthart 1.33, 173. Hofland 1.49, 174. Keizer, 179. Sinkeldam 2.00, 198. en laatste: Clement 5.45.

Hamburg. Cyclassics, UCI WorldTour.

Hamburg-Hamburg: 1. Kristoff (Noo) 247 km in 5.55.25, 2. Nizzolo (Ita), 3. Gerrans (Aus), 4. Farrar (VSt), 5. Cavendish (GBr), 6. Kittel (Dui), 10. Raymond Kreder, 22. Van der Lijke, 49. Curvers, 64. Boy van Poppel 0.12, 68. Leezer 0.15, 81. Van Baarle 0.27, 83. Van Emden, 94. Van Winden 2.04, 102. Veelers 5.02, 121. Danny van Poppel 13.04. Opgave: o.a. Greipel, Hushovd, Porte, Stamsnijder, Timmer, Bol, Langeveld.

Stand UCI World Tour: 1. Valverde 462 punten, 2. Contador 407, 3. Nibali (Ita) 392, 12. Mollema 242, 17. Terpstra 200.

GOLF

Vysoky Ujezd. Czech Masters, eindstand:

1. Donaldson (Wal) 274 (-14), 2. Dredge (Wal) 276, 3. Bremner (ZAf), Kjeldsen (Den) 277, 5. Pepperell (Eng), Fleetwood (Eng) 280, 7. Walker (Eng), Gallacher (Sch) 281; 19. Sluiter 284, 23. Huizing 285, 52. Luiten 288.

ROEIEN

Amsterdam. WK.

Vrouwen

Skiff, 4e serie: 1. Puspure (Ier) 7.33,030, 2. Scheenaard (Ned) 7.36,690, 3. Duan (Chn) 7.38,160. Scheenaard naar kwartfinales.

Dubbelvier, 1e serie: 1.Verenigde Staten 6.12,950, 2. Canada 6.13,180, 3. Nederland (Hogerwerf/Van Rooijen/Achterberg/Bouw) 6.16,550. Nederland naar halve finales.

Lichte klasse

Skiff, 2e serie: 1. Peleman (Bel) 7.40,470, 2. Guo (Chn) 7.41,770, 3. Frenken (Ned) 7.53,740. Frenken naar halve finales.

Mannen

Skiff, 6e serie: 1. Aleksandrov (Aze) 6.46,520, 2. Obreno (Bel) 6.47,270, 3. Braas (Ned) 6.47,670. Braas naar kwartfinales.

Twee-zonder, 1e serie: 1. Bechler/Braun (Dui) 6.27,340, 2. Blink/Steenman (Ned) 6.30,220, 3. Lucic/Dordevic (Aze) 6.32,550. Blink/Steenman naar halve finales.

Vier-zonder, 1e serie: 1. Nederland (Versluis/Siegelaar/Meylink/Lücken) 5.47,340, 2. Verenigde Staten 5.47,670, 3. Tsjechië 5.51,880. Nederland naar halve finales.

Dubbelvier, 1e serie: 1. Estland 5.39,900, 2. Nieuw-Zeeland 5.40,130, 3. Zwitserland 5.46,430, 4. Nederland (Van Schie/Noordhuis/Langen/Klem) 5.51,000. Nederland naar herkansing.

Lichte klasse

Dubbeltwee, 5e serie: 1. Brun/Strandli (Noo) 6.16,120, 2. Fan/Kong (Chn) 6.19,030, 3. Muda/Muda (Ned) 6.19,640. Muda/Muda naar kwartfinales.

ZWEMMEN

Berlijn. EK langebaan.

Vrouwen

50 vrij: 1. Halsall (GBr) 24,32, 2. Sjöström (Zwe) 24,37, 3. Ottesen (Den) 24,53, 4. Santamans (Fra) 24,81, 5. Di Pietro (Ita) 24,84, 6. Bazarova (Rus) 24,91, 7. Dekker (Ned) 25,01.

200 vrij: 1. Pellegrini (Ita) 1.56,01, 2. Hosszu (Hon) 1.56,69, 3. Heemskerk (Ned) 1.56,81, 4. Costa (Spa) 1.56,92, 5. Popova (Rus) 1.57,20, 6. Coleman (Zwe) 1.57,65: 10. Vermeulen 1.59,89, 17. Van der Zanden 2.01,38.

400 vrij: 1. Carlin (GBr) 4.03,24, 2. Rouwendaal (Ned) 4.03,76 NR, 3. Belmonte (Spa) 4.04,01, 4. Pellegrini 4.04,42, 5. Kapas (Hon) 4.06,61, 6. Costa (Spa) 4.07,42.

1500 vrij: 1. Belmonte 15.57,29, 2. Kapas (Hon) 16.03,04, 3. Caramignoli (Ita) 16.05,98, 4. Oder (Slv) 16.11,17, 5. Ponsele (Ita) 16.13,20, 6. Härle (Dui) 16.17,55; 9. Rouwendaal 16.26,53 (NR).

50 rug: 1. Halsall (GBr) 27,81, 2. Davies (GBr) 27,82, 3. Mie Nielsen (Den) 27,87, 4. Peris (Spa) 27,98, 5. Barbieri (Ita) 28,36, 6. Herasimenja (WRu) 28,37.

50 school: 1. Meilutyte (Lit) 29,89, 2. Johansson (Zwe) 30,52, 3. Nijhuis (Ned) 30,64, 4. Liver (Oek) 30,68, 5. Brandt (Dui) 30,82, 6. Chocova (Tsj) 31,13.

200 vlinder: 1. Belmonte 2.04,79, 2. Ignacio (Spa) 2.06,66, 3. Hosszu 2.07,28, 4. Jakabos (Hon) 2.08,03, 5. Pirozzi (Ita) 2.08,31, 6. Hentke (Dui) 2.08,93; 20. Rouwendaal 2.14,10.

4x100 wissel: 1. Denemarken 3.55,62 (Mie Nielsen 1.00,37, Möller Pedersen 1.06,07, Ottesen 56,15, Blume 53,03), 2. Zweden 3.56,04, 3. Groot-Brittannië 3.57,97, 4. Nederland 3.58,33 (Van der Zanden 1.02,31, Nijhuis 1.06,70, Dekker 56,92, Heemskerk 52,40), 5. Italië 3.59,62, 6. Rusland 4.01,56.

Mannen

50 vrij: 1. Manaudou (Fra) 21,32, 2. Czerniak (Pol) 21,88, 3. Liukkonen (Fin) 21,93, 4. Proud (GBr) 21,94, 5. Orsi (Ita) 22,09, 6. Gretsjin (Rus) 22,10; 43. Puts 23,31

200 rug: 1. Kawecki (Pol) 1.56,02, 2. Diener (Dui) 1.57,16, 3. Balog (Hon) 1.57,42, 4. Bernek (Hon) 1.57,47, 5. Rapsys (Lit) 1.57,68, 6. Stasiulis (Fra) 1.58,30.

50 school: 1. Peaty (GBr) 27,00 (26,62 WR in halve finale), 2. Titenis (Lit) 27,34, 3. Dugonjic (Slv) 27,48, 4. Siladji (Ser) 27,50, 5. Nikolajev (Rus) en Toniato (Ita) 27,53.

100 vlinder: 1. Czerniak (Pol) 51,38, 2. Cseh (Hon) 51,89, 3. Sankovitsj (WRu) 51,92, 4. Barrett (GBr) 51,95, 5. Deibler (Dui) 52,01, 6. Korzeniowski (Pol) 52,17, 7. Verlinden (Ned) 52,17.

400 wissel: 1. 1. Verraszto (Hon) 4.11,89, 2. Pavoni (GBr) 4.13,75, 3. Turrini (Ita) 4.14,15, 4. Litchfield (GBr) 4.14,97, 5. Lebherz (Dui) 4.16,17, 6. Heidtmann (Dui) 4.18,10.

4x200 vrij: 1. Duitsland 7.09,00 (Backhaus 1.48,52, Lebherz 1.48,73, Rapp 1.46,80, Biedermann 1.44,95), 2. Rusland 7.10,29, 3. België 7.10,39, 4. Frankrijk 7.10,81, 5. Nederland 7.11,59 NR (Dreesens 1.48,10, Weertman 1.47,65, Reijns 1.49,13, Verschuren 1.46,71), 6. Italië 7.12,24.

4x100 wissel: 1. Groot-Brittannië 3.31,73 (Walker-Hebborn 54,04, Peaty 58,55, Barrett 50,69, Proud 48,45), 2. Frankrijk 3.32,47, 3. Hongarije 3.33,11, 4. Duitsland 3.33,92, 5. Rusland 3.34,23, 6. Polen 3.34,51, 7. Litouwen 3.36,18, 8. Nederland 3.37,85 (Lijesen 56,13, Dekker 1.01,66, Verlinden 51,63, Verschuren 48,43).

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden