uitslagen

VOETBAL

Vriendschappelijk.

Nederland - Bulgarije 1-2 (1-0). 45. Van Persie 1-0, 50. Popov 1-1 (strafschop), 90+3. Micanski 1-2. Scheidsrechter: Teixeira Vitienes (Spa). Toeschouwers: 45.000. Gele kaart: Heitinga, Van der Vaart, Kuyt (Nederland), Bodurov, Dyakov (Bulgarije).

Nederland: Krul; Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen (16. Bouma), Willems (64. Schaars); Van Persie, Van Bommel, Sneijder, De Jong (85. Strootman), Van der Vaart (64. Kuyt); Huntelaar (77. Robben).

Bulgarije: Kolev (72. Cvorovic); Minev (56. Stojanov), Bodurov, Ivanov (72. Iliev), Minev; Gadhzev, Dyakov, Milanov (85. Zlatinski); Manolev, Bojinov (60. Micanski), Popov (78. Tonev).

Frankrijk - IJsland 3-2 (0-2). 28. Bjarnason 0-1, 34. Sigthórsson 0-2, 52. Debuchy 1-2, 85. Ribéry 2-2, 87. Rami 3-2.

Spanje - Servië 2-0 (0-0). 64. Adrián 1-0, 74. Cazorla 2-0 (strafschop).

Noorwegen - Engeland 0-1 (0-1). 9. A. Young 0-1.

Tsjechië - Israël 2-1 (1-1). 17. Baroš 1-0 (strafschop), 45. Shechter 1-1, 90. Lafata 2-1.

Ierland - Bosnië-Herzegovina 1-0 (0-0). 78. Long 1-0.

Griekenland - Slovenië 1-1 (1-0). 8. Torosidis 1-0, 87. Kurtic 1-1.

Zwitserland - Duitsland 5-3 (2-1). 21. Derdiyok 1-0, 23. Derdiyok 2-0, 45. Hummels 2-1, 50. Derdiyok 3-1, 64. Schürrle 3-2, 67. Lichtsteiner 4-2, 72. Reus 4-3, 76. Mehmedi 5-3.

Portugal - Macedonië 0-0 (0-0).

Denemarken - Brazilië 1-3 (0-3). 8. Hulk 0-1, 13. Zimling (e.d.) 0-2, 40. Hulk 0-3, 71. Bendtner 1-3.

Polen - Slowakije 1-0 (1-0). 30. Perquis 1-0.

Kroatië - Estland 3-1 (2-0). 16. Corluka 1-0, 20. Kalinic 2-0, 81. Vukojevic 3-0, 83. Vassiljev 3-1.

Rusland - Uruguay 1-1 (0-0). 47. Suarez 0-1, 49. Kerzhakov 1-1.

ATLETIEK

Hengelo. FBK Games, IAAF World Challenge. Mannen, 100 m (-0,6 m/s): 1. Martina (Ned) 10,18, 2. Forsythe (Jam) 10,25, 3. Waugh (Jam) 10,31, 9. Mariano (Ned) 10,61; 400 m: 1. Santos (Dom) 44,45, 2. Rooney (GBr) 44,97, 3. Brenes (CRi) 45.20, 4. Moerman (Ned) 46,34, 5. Pistorius (ZAf) 46,35, 8. El Rhalfioui (Ned) 47,01; 800 m: 1. Kszczot (Pol) 1.43,83, 2. Kitum (Ken) 1.44,00, 3. Kinyor (Ken) 1.44,17, 5. Lathouwers (Ned) 1.44,61, 9. Kupers (Ned) 1.46,46; 1500 m: 1. Chepseba (Ken) 3.29,90, 2. Souleiman (Dji) 3.30,31, 3. Gebremedhin (Eth) 3.31,45; 10.000 m: 1. Tariku Bekele (Eth) 27.11,70, 2. Desisa Benti (Eth) 27.11,98, 3. Sihine (Eth) 27.12,60, 7. Gebrselassie (Eth) 27.20,39; 110 m horden: 1. Ash (VSt) 13,31, 2. Pozzi (GBr) 13,39, 3. Noga (Pol) 13,45, 9. Samuel (Ned) 14,33; polsstokhoog: 1. Verberne (Ned) 5,48, 2. Boirie (Fra) 5,42, 3. Bakker (Ned) 5,15; discus: 1. Harting (Dui) 68,13, 2. Alekna (Lit) 65,62, 3. Cadée (Ned) 65,49, 5. Smith (Ned) 63,30; hinkstapsprong: 1. Idowu (GBr) 17,31, 2. Schembri (Ita) 16,74, 3. Nima (Alg) 16,62.

Vrouwen, 200 m: 1. Williams (VSt) 22,73, 2. Samuel (Ned) 22,93, 3. Townsend (VSt) 23,04; 800 m: 1. Jepkosgei (Ken) 1.57,79, 2. Santiusti (Cub) 1.58,53, 3. Negesa (Oeg) 1.59,08, 7. Verstegen (Ned) 2.02,17; 1500 m: 1. England (GBr) 4.04,05, 2. Harrer (Dui) 4.04,81, 3. Weightmann (GBr) 4.04,88, 14. Kuijken (Ned) 4.12,40; 100 m horden: 1. Wells (VSt) 12,81, 2. Jones (Vst) 12,90, 3. Harrison (VSt) 12,98, 7. Hodde (Ned) 13,38, 8. Bakker 13,73;

discus: 1. Glanc (Pol) 64,71, 2. Zinaidi (Lit) 62,74, 3. Wisniewska (Pol) 59,50, 7. Jansen (Ned) 57,40.

HANDBAL

Guadalajara. OKT, vrouwen.

Tweede wedstrijd:Spanje - Nederland 28-24 (14-13). Topscorers Nederland: Abbingh 5, Van der Heijden 5, Hilster 4, Bont 3.

Derde wedstrijd: Nederland - Argentinië 30-21 (15-9). Topscorers Nederland: Broch 6, Malestein 4, Van der Heijden 3, Lamein 3, Karsten 3, Abbingh 3. Kroatië - Spanje 23-22 (12-10).

Eindstand: 1. Spanje 3-4 (81-62), 2. Kroatië 3-4 (82-72), 3. Nederland 3-4 (83-77), 4. Argentinië 3-0 (57-92). Spanje en Kroatië naar Spelen.

ROEIEN

Luzern. Wereldbeker.

Mannen.

Twee-zonder, halve finales: 1. Calder/Frandsen (Can) 6.21,51, 2. Nash/Satch (GBr) 6.23,08, 3. Mornati/Carboncini (Ita) 6.27,52, 4. Sluis/Klem 6.32,05 (uitgeschakeld).

Dubbeltwee, halve finales: 1. Crawshay/Brennan (Aus) 6.10,13, 2. Knittel/Krüger (Dui) 6.11,40, 3. Lucas/Townsend (GBr) 6.12,12, 5. Uittenbogaard/Robbers 6.28,78 (uitgeschakeld).

Vier-zonder, herkansing: 1. Griekenland 5.50,17, 2. Wit-Rusland 5.50,48, 3. Duitsland 5.53,87, 5. Nederland (Meylink/Hendriks/Knab/Versluis) 5.58,56 (uitgeschakeld).

Acht, herkansing: 1. Australië 5.23,23, 2 Groot-Brittannië 5.23,56, 3. Polen 5.24,46, 4. Nederland (Simon/Blink/Vellenga/Braas/Hamburger/Klaassen/Siegelaar/Steenman/Wiersum) 5.24,66. Finale: 1. Duitsland 5.27,47, 2. Groot-Brittannië 5.28,64, 3. Canada 5.29,62, 4. Nederland 5.31,45.

Licht, twee-zonder, finale: 1. Greidanus/Pijs (Ned) 6.29,92, 2. Li/Li (Chn) 6.30,61, 3. Tunevitsch/Foot (Aus) 6.34,74, 4. Van den Ende/Bruschinski 6.36,11.

Vrouwen

Acht, herkansing: 1. Nederland (Veenhoven/Van Rooijen/Achterberg/De Groot/Repelaer van Driel/Belderbos/Bouw/De Haan/Schellekens) 6.05,44. Finale: 1. Verenigde Staten 5.59,26, 2. Canada 5.59,29, 3. Nederland 6.03,20.

TENNIS

Parijs. Roland Garros.

Vrouwen, eerste ronde, belangrijkste uitslagen: Martic (Kro) - Krajicek (Ned) 6-2 7-5, McHale (VSt) - Bertens (Ned) 2-6 6-4 6-4, Azarenka (WRu/1) - Brianti (Ita) 6-7 (6) 6-4 6-2, Agnieszka Radwanska (Pol/3) - Jovanovski (Ser) 6-1 6-0, Li Na (Chn/7) - Cirstea (Roe) 6-2 6-1, Bartoli (Fra/8) - Pliskova (Tsj) 6-3 6-3, Mattek-Sands (VSt) - Lisicki (Dui/12) 6-4 6-3, Cibulkova (Slw/15) - Mladenovic (Fra) 6-2 6-1, Pennetta (Ita/18) - Hsieh Su-Wei (Tai) 6-7 (3) 6-4 6-2, Jankovic (Ser/19) - Mayr (Oos) 1-6 6-1 7-5.

Mannen, eerste ronde: Djokovic (Ser/1) - Starace (Ita) 7-6 (3) 6-3 6-1, Federer (Zwi/3) - Kamke (Dui) 6-2 7-5 6-3, Berdych (Tsj/7) - Sela (Isr) 6-3 6-5 6-1, Isner (VSt/10) - Dutra Silva (Bra) 6-3 6-4 6-4, Serra (Fra) - Lopez (Spa/15) 5-0 opgave, Granollers (Spa/20) - Sousa (Por) 6-2 3-6 6-3 6-4, Seppi (Ita/22) - Davidenko (Rus) 6-3 7-6 (5) 7-5, Kohlschreiber (Dui/24) - Ebden (Aus) 6-4 6-4 7-6, Tomic (Aus/25) - Haider-Maurer (Oos) 7-6 (5) 6-3 6-3.

WIELRENNEN

Milaan. Ronde van Italië.

21e etappe, Milaan - Milaan, individuele tijdrit: 1. Pinotti (Ita) 28 km in 33.06, 2. Thomas (GBr) 0.39, 3. Sergent (NZe) 0.53, 4. Rasmussen (Den) 1.00, 5. De Gendt (Bel) 1.01, 6. Hesjedal (Can) 1.09. 30. Slagter 2.11.

Eindklassement: 1. Hesjedal 91.39.02, 2. Rodriguez 0.16, 3. De Gendt 1.39, 4. Scarponi 2.05, 5. Basso 3.44, 6. Cunego (Ita) 4.40, 30. Slagter 57.24.

ZWEMMEN

Debrecen. EK, finales.

Mannen

50 vrij: 1. Bousquet (Fra) 21,80, 2. Nystrand (Zwe) 22,04, 3. Govorov (Oek) 22,18.

50 school: 1. Dugonjic (Slv) 27,32, 2. Scozzoli (Ita) 27,49, 3. Samilidis (Gri) 27,64.

200 rug: 1. Kawecki (Pol) 1.55,28, 2. Bernek (Hon) 1.55,88, 3. Toumarkin (Isr) 1.57,35.

100 vlinder: 1. Cavic (Ser) 51,45, 2. Cseh (Hon) 51,77, 3. Rivolta (Ita) 52,40.

400 wissel: 1. Cseh (Hon) 4.12,17, 2. Verraszto (Hon) 4.14,23, 3. Drymonakos (Gri) 4.14,41.

4x200 vrij: 1. Duitsland 7.09,17, 2. Italië 7.13,10, 3. Hongarije 7.13,60.

4x100 wissel: 1. Italië (Di Tora, Scozzoli, Rivolta, Magnini) 3.32,80, 2. Duitsland 3.34,41, 3. Hongarije 3.34,57.

Vrouwen

50 vrij: 1. Steffen (Dui) 24,37, 2. Schreuder (Ned) 24,78, 3. Niangkouara (Gri) 24,93.

200 vrij: 1. Pellegrini (Ita) 1.56,76, 2. Lippok (Dui) 1.58,19, 3. Etienne (Fra) 1.58,23.

400 vrij: 1. Balmy (Fra) 4.05,31, 2. Belmonte (Spa) 4.05,45, 3. Etienne (Fra) 4.07,47.

1500 vrij: 1. Belmonte (Spa) 16.05,34, 2. Risztov (Hon) 16.10,04, 3. Villaecija (Spa) 16.15,85.

50 rug: 1. Peris (Spa) 28,25, 2. Barbieri (Ita) en Jovanovic (Kro) 28,31; 16. Toussaint 29,40, 26. Worst 30,02.

50 school: 1. Chocova (Tsj) 31,25, 2. McMahon (Ier) 31,27, 3. Ruhnau (Dui) 31,35.

200 vlinder: 1. Hosszu (Hon) 2.07,28, 2. Jakabos (Hon) 2.07,86, 3. Granström (Zwe) 2.08,22.

4x100 wissel: 1. Duitsland (Mensing, Poewe, Wenk, Steffen) 3.58,43, 2. Italië 4.01,92, 3. Zweden 4.05,58.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden