uitslagen

ATLETIEK

Mannen, 110 m horden: 1. Merritt (VSt) 12,92, 2. Richardson (VSt) 13,04, 3. Parchment (Jam) 13,12, 4. Clarke (GBr) 13,39, 5. Brathwaite (Bar) 13,40, 6. Ortega (Cub) 13,43, 7. Fourie (ZAf) 13,53; Robles (Jam) uitgevallen; halve finale: Sedoc (Ned) uitgevallen

200 m, geplaatst voor finale: Blake (Jam) 20,01, Spearmon (VSt) 20,02, Lemaitre (Fra) 20,03, Martina (Ned) 20,17, Bolt (Jam) 20,18, Jobodwana (ZAf) 20,27, Weir (Jam) 20,28, Quinonez (Ecu) 20,37.

Vrouwen, 200 m: 1. Felix (VSt) 21,86, 2. Fraser-Pryce (Jam) 22,09, 3. Jeter (VSt) 22,14, 4. Campbell-Brown (Jam) 22,38, 5. Richards-Ross (VSt) 22,39, 6. Ahouré (Ivo) 22,57, 7. Soumare (Fra) 22,63, 8. Hackett (Tri) 22,87.

400 mh: 1. Antjoech (Rus) 52,70, 2. Demus (VSt) 52,77, 3. Hejinova (Tsj) 53,38, 4. Spencer (Jam) 53,66, 5. Moline (VSt) 53,92, 6. T'erea Brown (VSt) 55,07, 7. Rosolova (Tsj) 55,27, 8. Odumosu (Nig) 55,31.

Ver: 1. Reese (VSt) 7,12, 2. Sokolova (Rus) 7,07, 3. Deloach (VSt) 6,89, 4. Radevica (Let) 6,88, 5. Nazarova (Rus) 6,77, 6. Koltsjanova (Rus) 6,76.

HANDBAL

Mannen, kwartfinales: Hongarije - IJsland 34-33 n.v. (16-12 27-27/30-30), Frankrijk - Spanje 23-22 (9-12), Zweden - Denemarken 24-22 (11-9).

HOCKEY

Vrouwen, halve finales: Nederland - Nieuw-Zeeland 2-2 n.v. (1-1/0-0). 6. Sharland 0-1 (sc), 31. Paumen 1-1 (sc), 48. Forgesson 1-2, 52. Paumen 2-2 (sc). Nederland wint na shoot-out: 3-1 (score Van As, De Goede, Hoog).

Argentinië - Groot-Brittannië 2-1 (2-0). 5. Barrionuevo 1-0 (sc), 30. Rebecchi 2-0, 64. Danson 2-1.

Finale: Nederland - Argentinië. Om brons: Nieuw-Zeeland - Groot-Brittannië.

Om zevende plaats: Duitsland - Zuid-Korea 4-1 (2-1); om negende plaats: Japan - Zuid-Afrika 2-1 n.v. (0-1 1-1/1-0)

PAARDENSPORT

Springen, individueel: 1. Steve Guerdat (Zwi) Nini des Buissonnets 0, 2. na barrage Gerco Schröder (Ned) London 1+0-49,79, 3. O'Connor (Ier) Blue Loyd 1+4-46,64; 4. Bahamdan (SAr) Noblesse des Tess 2, 5. Michan (Mex) Rosalia La Silla, Brash (GBr) Hello Sanctos, Skelton (GBr) Big Star 4, 8. Fellers (VSt) Flexible 5, 9. Houtzager (Ned) Tamino, Millar (Can) Star Power, Maher (GBr) Tripple X 8; 37. Maikel van der Vleuten/Verdi opgave.

TAFELTENNIS

Mannen, finale landenwedstrijd: China - Zuid-Korea 3-0; Ma Long - Ryu Seung-min 3-1 (11-6 11-6 6-11 11-4), Zhang Jike - Joo Sae-hyuk 3-1 (11-9 5-11 11-6 11-8), Wang Hao/Zhang - Oh Sang-eun/Ryu 3-0 (11-4 11-8 11-6).

Om brons: Duitsland - Hongkong 3-1; Boll - Leung Chu-Yan 3-0 (11-6 11-3 11-7), Ovtcharov - Tang Peng 3-1 (13-11 11-13 11-9 11-9), Steger/Ovtcharov - Jiang Tianyi/Leung 0-3 (10-12 8-11 4-11), Boll - Jiang 3-1 (9-11 11-5 11-9 11-9).

VOLLEYBAL

Mannen, kwartfinales: Brazilië - Argentinië 3-0 (25-19 25-17 25-20), Italië - Verenigde Staten 3-0 (28-26 25-20 25-20).

WATERPOLO

Mannen, kwartfinales: Montenegro - Spanje 11-9 (4-4 3-1 3-1 1-3), Servië - Australië 11-8 (2-3 2-4 2-1 5-0), Italië - Hongarije 11-9 (2-2 3-2 3-1 3-4).

ZEILEN

Vrouwen, matchrace, kwartfinales: Australië - Nederland 3-1, Finland - Verenigde Staten 3-1, Spanje - Frankrijk 3-0, Rusland - Groot-Brittannië 3-2.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden