uitslagen

ATLETIEK

Sopot (Pol). WK indoor.

Mannen

800 m: 1. Aman (Eth) 1.46,40, 2. Kszczot (Pol) 1.46,76, 3. Osagie (GBr) 1.47,10, 4. Olivier (ZAf) 1.47,31, 5. Kupers (Ned) 1.47,74; gediskwalificeerd: Lewandowski (Pol).

3000 m: 1. Mwangangi Ndiku (Ken) 7.54,94, 2. Lagat (VSt) .55,22, 3. Gebremeskel (Eth) 7.55,39, 4. Rupp (VSt) 7.55,84, 5. Gebrhiwet (Eth) 7.56,34, 6. Ibrajimov (Aze) 7.56,37.

60 m horden: 1. Osaghae (VSt) 7,45, 2. Martinot-Lagarde (Fra) 7,46, 3. Darien (Fra) 7,47, 4. Pozzi (GBr) 7,53, 5. Traber (Dui) 7,56, 6. Balnuweit (Dui) 7,56. Uitgeschakeld in series: Smet 7,80.

4x400 m: 1. Verenigde Staten 3.02,13 (wereldrecord), 2. Groot-Brittannië 3.03,49, 3. Jamaica 3.03,69, 4. Polen 3.04,39, 5. Rusland 3.07,12, 6. Oekraïne 3.08,79.

Hoog: 1. Barshim (Qat) 2,38, 2. Oechov (Rus) 2,38, 3. Protsenko (Oek) 2,36, 4. Kynard (VSt) 2,34, 5. Tsiplakov (Rus) 2,32, 6. Fassinotti (Ita) 2,29.

Hinkstapspringen: 1. Adams (Rus) 17,37, 2. Revé (Cub) 17,33, 3. Pichardo (Cub) 17,24, 4. Oprea (Roe) 17,21, 5. Hoffmann (Pol) 16,89, 6. Carter (VSt) 16,74.

Zevenkamp: 1. Eaton (VSt) 6632 punten (60 meter: 6,66 - verspringen: 7,78 - kogelstoten: 14,88 - hoogspringen: 2,06 - 60 meter hordeloop: 7,64 - polsstokhoogspringen: 5,20 - 1000 meter: 2.34,72), 2. Krautsjanka (WRu) 6303 (7,12 - 7,46 - 15,42 - 2,21 - 8,10 - 5,00 - 2.41,88), 3. Van Der Plaetsen (Bel) 6259 (7,13 - 7,67 - 14,32 - 2,12 - 8,16 - 5,20 - 2.40,50), 4. Sintnicolaas (Ned) 6198 (7,01 - 7,14 - 14,39 - 2,03 - 8,05 - 5,40 - 2.38,98), 5. Kasjanov (Oek) 6176, 6. Kazmirek (Dui) 6173.

Polsstokhoogspringen: 1. Filippídis (Gri) 5,80 meter, 2. Mohr (Dui) 5,80, 3. Kudlicka (Pol) 5,80, 4. Da Silva (Bra) 5,75, 5. Xue Changrui (Chn) 5,75, 6. Sobera (Pol) 5,65.

Verspringen: 1. Da Silva (Bra) 8,28 meter, 2. Li Jinzhe (Chn) 8,23, 3. Tornéus (Zwe) 8,21, 4. Tsátoumas (Gri) 8,13, 5. Menkov (Rus) 8,08, Strzalkowski (Pol) 7,96.

1500 meter: 1. Souleiman (Dji) 3.37,52, 2. Wote (Eth) 3.38,08, 3. Iguider (Mar) 3.38,21, 4. Özbilen (Tur) 3.39,10, 5. Holusa (Tsj) 3.39,23, 6. Leer (VSt) 3.39,60.

400 meter: 1. Maslák (Tsj) 45,24, 2. Brown (Bah) 45,58, 3. Clemons (VSt) 45,74, 4. Verburg (VSt) 46,21, 5. Gordon (Tri) 46,39, 6. Brenes (CRi) 47,32.

60 meter: 1. Kilty (GBr) 6,49, 2. Bracy (VSt) 6,51, 3. Ogunode (Qat) 6,52, 4. Su Bingtian (Chn) 6,52, 5. Phiri (Zam) 6,52, 6. Chambers (GBr) 6,53.

Vrouwen

60 m: 1. Fraser-Pryce (Jam) 6,98, 2. Ahouré (Ivo) 7,01, 3. Bartoletta (VSt) 7,06, 4. Philip (GBr) 7,11, 5. Campbell-Brown (Jam) 7,13, 6. Ahye (Tri) 7,16, 7. Asumnu (Nig) 7,18, 8. Sailer (Dui) 7,18. Uitgeschakeld in halve finales: Schippers 7,18, Samuel 7,39.

800 meter: 1. Price (VSt) 2.00,09, 2. Cichocka (Pol) 2.00,45, 3. Arzamasova (WRu) 2.00,79, 4. Büchel (Zwi) 2.01,06, 5. Loepoe (Oek) 2.01,17, 6. Masna (Tsj) 2.02,46.

3000 m: 1. Genzebe Dibaba (Eth) 8.55,04, 2. Obiri (Ken) 8.57,72, 3. Jamal (Bah) 8.59,16, 4. Jelagat (Ken) 9.02,67, 5. Hassan (Ned) 9.03,22, 6. Desalegn (VAE) 9.04.06.

4x400 m: 1. Verenigde Staten 3.24,83, 2. Jamaica 3.26,54, 3. Groot-Brittannië 3.27,90, 4. Polen 3.29,89, 5. Nigeria 3.31,59; gediskwalificeerd: Rusland.

Verspringen: 1. Lesueur (Fra) 6,85, 2. Johnson-Thompson (GBr) 6,81, 3. Spanovic (Ser) 6,77, 4. Proctor (GBr) 6,68, 5. Polk (VSt) 6,61, 6. Dobija (Pol) 6,52.

Polsstokhoog: 1. Silva (Cub) 4,70, 2. Sidorova (Rus) 4,70, 3. Svobodova (Tsj) 4,70, 4. Murer (Bra) 4,70, 5. Rogowska (Pol) 4,65 en Suhr (VSt) 4,65.

Hinkstapsprong: 1. Koneva (Rus) 14,46 meter, 2. Saladoecha (Oek) 14,45, 3. Williams (Jam) 14,39, 4. Mamona (Por) 14,26, 5. Li Yanmei (Chn) 14,19, 6. Dziatsoek (WRu) 14,13.

Kogelstoten: 1. Adams (NZe) 20,67 meter, 2. Schwanitz (Dui) 19,94, 3. Gong Lijiao (Chn) 19,24, 4. Kolodko (Rus) 19,11, 5. Carter (VSt) 19,10, 6. Márton (Hon) 18,17.

1500 meter: 1. Aregawi (Zwe) 4.00,61, 2. Embaye (Eth) 4.07,12, 3. Sifuentes (Can) 4.07,61, 4. Moser (VSt) 4.07,84, 5. Gega (Alb) 4.08,24, 6. Karamasjeva (Rus) 4.13,89.

Hoogspringen: 1. Koetsjina (Rus), Licwinko (Pol) 2,00 meter, 3. Beitia (Spa) 2,00, 4. Kasprzycka (Pol) 1,97, 5. Green Tregaro (Zwe) 1,94, 6. Vlasic (Kro) 1,94.

400 meter: 1. McCorory (VSt) 51,12, 2. Spencer (Jam) 51,54, 3. Miller (Bah) 52,06, 4. Swiety (Pol) 52,20, 5. Hall (Jam) 52,51, 6. Atkins (VSt) 52,55.

60 meter horden: 1. Ali (VSt) 7,80, 2. Pearson (Aus) 7,85, 3. Porter (GBr) 7,86, 4. Billaud (Fra) 7,89, 5. Deloach Soukup (VSt) 7,90, 6. Roleder (Dui) 8,01.

Den Haag. CPC Loop,

tevens NK halve marathon.

Mannen: 1. Mwangangi (Ken) 1.00.26, 2. Kendagor (Ken) 1.00.32, 3. Chebii (Ken) 1.00.56, 11. Choukoud 1.03.21 (1e NK), 12. Raymaekers 1.03.49 (2e NK), 14. Schröer 1.04.28 (3e NK).

Vrouwen: 1.Vastenburg (Ned) 1.13.15 (1e NK), 2. Van der Meijden (Ned) 1.13.21 (2e NK), 3. Dillen (Ned) 1.15.56 (3e NK).

SCHAATSEN

Inzell (Dui). Wereldbeker.

Mannen.

Tweede 500 meter: 1. Smeekens (Ned) 34,91 seconden, 2. Ihle (Dui) 34,97, 3. Michel Mulder (Ned) 35,00, 4. Koeznetsov (Rus) 35,04, 5. Oikawa (Jap) 35,05, 6. Junio (Can) 35,095, 7. Hospes (Ned) 35,096, 8. Ronald Mulder (Ned) 35,18, 9. Lobkov (Rus) 35,20, 10. Fredricks (VSt) 35,21. B-groep: 2. Otterspeer (Ned) 35,43.

Stand WB: 1. Michel Mulder 578 punten, 2. Mo Tae-bum (ZKo) 527, 3. Ronald Mulder 512; 8. Smeekens 385, 9. Hospes 366.

1500 meter: 1. Hansen (VSt) 1.44,58, 2. Morrison (Can) 1.45,28, 3. Verweij (Ned) 1.45,68, 4. Davis (VSt) 1.45,72, 5. Brodka (Pol) 1.45,88, 6. Nuis (Ned) 1.46,20, 7. Tuitert (Ned) 1.46,54, 8. Joeskov (Rus) 1.46,60, 9. Ket (Ned) 1.46,90, 10. Niedzwiedzki (Pol) 1.47,15; 11. Groothuis (Ned) 1.47,19.

Stand WB: 1. Davis 326 punten, 2. Verweij 320, 3. Brodka 281; 8. Ket 168, 10. Nuis 155.

Vrouwen.

1000 meter: 1. Richardson (VSt) 1.14,87, 2. Bowe (VSt) 1.15,26, 3. Fatkoelina (Rus) 1.15,34, 4. Boer (Ned) 1.15,40, 5. Erbanova (Tsj) 1.15,52, 6. Leenstra (Ned) 1.15,61, 7. Skokova (Rus) 1.15,63, 8. Van Beek (Ned) 1.15,66, 9. Van Riessen (Ned) 1.15,73, 10. Angermüller (Dui) 1.16,12; 11. Oenema (Ned) 1.16,25.

Stand WB: 1. Richardson 480 punten, 2. Bowe 410, 3. Fatkoelina 320; 4. Van Beek 208, 5. Boer 191, 10. Wüst (Ned) 110.

Massastart: 1. Pechstein (Dui) 8.25,56, 2. Ensing (Ned) 8.25,62, 3. Schouten (Ned) 8.30,66; 4. Huisman (Ned) 8.31,02.

Stand WB: 1. Pechstein 100 punten, 2. Ensing 80, 3. Schouten 70, 4. Huisman 60.

SKI

Kranjska Gora (Slv). Wereldbeker mannen.

Slalom: 1. Neureuther (Oos) 1.45,50, 2. Dopfer (Dui) 1.46,09, 3. Kristoffersen (Noo) 1.46,29, 4. Thaler (Ita) 1.46,36, 5. Hirscher (Oos) 1.46,45, 6. Grange (Fra) 1.46,64. Stand WB slalom: 1. Neureuther 470 punten, 2. Hirscher 465, 3. Kristoffersen 430. Reuzenslalom: 1. Ligety (VSt) 2.30,80, 2. Raich (Oos) 2.30,98, 3. Kristoffersen 2.31,05, 4. Hirscher 2.31,43, 5. Dopfer 2.31,58, 6. Nani (Ita) 2.31,78. Stand WB reuzenslalom: 1. Hirscher 510, 2. Ligety 460, 3. Pinturault (Fra) 378. Stand WB algemeen: 1. Hirscher 1050, 2. Svindal (Noo) 1046, 3. Pinturault 819.

Are (Zwe). Wereldbeker vrouwen.

Slalom: 1. Shiffrin (VSt) 1.50,66, 2. Pietilä-Holmner (Zwe) 1.51,26, 3. Swenn-Larsson (Zwe) 1.52,16, 4. Hansdotter (Zwe) 1.52,56, 5. Noens (Fra) 1.53,63, 6. Strachova (Tsj) 1.53,77.

Stand WB slalom: 1. Shiffrin 538, 2. Hansdotter 408, 3. Marlies Schild (Oos) 325. Stand WB algemeen: 1. Höfl-Riesch (Dui) 1180, 2. Fenninger (Oos) 1151, 3. Weirather (Lie) 943.

TENNIS

Indian Wells. Mannen.

Tweede ronde: Haas (Dui/11) - Chardy (Fra) 6-2 6-4, Nadal (Spa/1) - Stepanek (Tsj) 2-6 6-4 7-5, Dolgopolov jr (Oek/28) - Smyczek (VSt) 7-6 (3) 6-4, Monfils (Fra/23) - Stachovski (Oek) 6-2 6-4, Fognini (Ita/13) - Harrison (VSt) 5-7 6-1 6-4, Raonic (Can/10) - Roger-Vasselin (Fra) 7-6 (4) 4-6 7-6 (2), Murray (VSt/5) - Rosol (Tsj) 4-6 6-3 6-2, Wawrinka (Zwi/3) - Karlovic (Kro) 6-3 7-5, Seppi (Ita/29) - Querrey (VSt) 4-6 7-6 (3) 6-3, Nishikori (Jap/19) - Giraldo (Col) 6-1 6-3, Toersoenov (Rus/27) - Monaco (Arg) 7-6 (4) 6-4, Federer (Zwi/7) - Mathieu (Fra) 6-2 7-6 (5).

Vrouwen.

Tweede ronde: Li Na (Chn/1) - Zheng Jie (Chn) 6-1 7-5, Kvitova (Tsj/8) - Vandeweghe (VSt) 6-1 6-3, Ivanovic (Ser/11) - Svitolina (Oek) 4-6 7-5 7-6 (1), Cibulkova (Slw/12) - Vekic (Kro) 6-3 6-2, Wozniak (Can) - Lisicki (Dui/15) 7-5 1-6 7-6 (5), Sjarapova (Rus/4) - Görges (Dui) 6-1 6-4, Stosur (Aus/16) - Schiavone (Ita) 6-2 6-3, Pennetta (Ita/20) - Townsend (VSt) 6-3 6-7 (4) 6-3, Makarova (Rus/23) - Nicuslescu (Roe) 5-7 7-6 (3) 6-3, Giorgi (Ita) - Cirstea (Roe/25) 7-6 (3) 6-3.

WIELRENNEN

Mantes-la-Jolie. Parijs-Nice.

Eerste etappe, Mantes-la-Jolie - Mantes-la-Jolie: 1. Bouhanni (Fra) 162,5 km in 3.53.11, 2. Degenkolb (Dui), 3. Meersman (Bel), 4. Rojas (Spa), 5. Farrar (VSt), 6. Coquard (Fra), 21. Boom, 28. Terpstra, 33. Kelderman, 39. Hofland, 50. Sinkeldam, 65. Van Emden, 66. Ligthart, 69. Slagter, 73. Kroon, 76. Bol, 99. De Kort 0.48, 106. Westra 1.09, 119. Langeveld, 151. Timmer.

Algemeen klassement: 1. Bouhanni 3.53.01, 2. Meersman 0.01, 3. Degenkolb 0.04, 4. Van Avermaet (Bel) 0.08, 5. Thomas (GBr) 0.09, 6. Chavanel (Fra), 22. Boom, 29. Terpstra, 34. Kelderman, 40. Hofland, 49. Sinkeldam, 64. Van Emden, 65. Ligthart, 68. Slagter, 72. Kroon, 76. Bol, 101. De Kort 0.58, 108. Westra 1.19, 121. Langeveld, 153. Timmer.

Ichtegem. Driedaagse van West-Vlaanderen.

Tweede etappe, Nieuwpoort - Ichtegem: 1. Van Keirsbulck (Bel) 186 km in 4.21.05, 2. Napolitano (Ita) 0.01, 3. Danny van Poppel (Ned), 4. Dillier (Zwi), 5. Hoetarovitsj (WRu), 6. Dehaes (Bel), 7. Raymond Kreder, 20. Van Baarle, 36. Havik 0.09, 45. Ruijgh.

Eindklassement: 1. Joeäär (Est) 8.43.24, 2. Van Keirsbulck 0.03, 3. Le Bon (Fra) 0.05, 4. Devolder (Bel) 0.11, 5. Ghyselinck (Bel) 0.13, 6. Dillier, 7. Danny van Poppel 0.15, 11. Van Baarle 0.18, 28. Havik 0.42, 35. Ruijgh 0.48.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden