uitslagen

BAANWIELRENNEN

Mannen, teamsprint: 1. Groot-Brittannië 42,600 sec., 2. Frankrijk 43,013, 3. Duitsland 43,209, 4. Australië 43,355, 5. Nieuw-Zeeland , 6. China, 7. Rusland, 8. Japan.

Vrouwen, teamsprint: 1. Welte/Vogel (Dui) 32,798 sec., 2. Jinjie/Shuang (Chn) na diskwalificatie, 3. Meares/McCulloch (Aus) 32,727, 5. Kanis/Hijgenaar 33,090.

BADMINTON

Vrouwen, kwartfinales: Wang Yihan (Chn) - Cheng Shao-chieh (Tai) 21-14 21-11, Intanon (Tha) - Wang (Chn) 21-17 18-21 14-21, Yip (HKo) - Li (Chn) 12-21 20-22, Nehwal (Ind) - Baun (Den) 21-15 22-20

Mannen, kwartfinales: Chen (Chn) - Gade (Den) 21-16 21-13, Lee (Mal) - Parupalli (Ind) 21-19 21-11

Mannen, dubbelspel, kwartfinales: Cai Yun/Fu Haifeng (Chn) - Chai Biao/Guo Zhendong (Chn) 21-15 21-19, Kien Keat Koo/Boon Heong Tan (Mal) - Isara/Jongjit (Tha) 21-16 21-18.

Gemengd dubbel, halve finales: Zhang Nan/Zhao Yunlei (Chn) - Nielsen/Pedersen (Den) 17-21 21-17 21-19, Xu Chen/Ma Jin (Chn) - Ahmad/Natsir (Ino) 21-23 21-18 21-13

BASKETBAL

Vrouwen, groep A: Kroatië - Tsjechië 70-89 (39-45), Verenigde Staten - Turkije 89-58 (41-26). Mannen, groep A: Frankrijk - Litouwen 82-74 (39-43). Argentinië - Tunesië 92-69 (40-40). Groep B: Australië - China 81-61 (49-33), Rusland - Brazilië 75-74 (45-52).

BEACHVOLLEYBAL

Mannen, groep E: Smedins/Plavins (Let) - Nummerdor/Schuil 2-0 (21-14 21-18), Erdmann/Matysik (Dui) - Hernandez/Villafañe (Ven) 2-1 (20-22 21-16 15-11). Eindstand: 1. Smedins/Plavins 3-6, 2. Nummerdor/Schuil 3-5, 3. Erdmann/Matysik 3-4, 4. Hernandez/Villafane 3-3.

Vrouwen, groep D: Keizer/Van Iersel (Ned) - Gallay/Zonta (Arg) 2-0 (21-12 21-16). Eindstand: Ross/Kessy 3-6, 2. McMillan/Steinerl 3-5, 3. Keizer/Van Iersel 3-4, 4. Zonta/Gallay 3-3. Groep E: Goller/Ludwig (Dui) - Meppelink/Van Gestel 2-0 (21-18 21-14). Eindstand: 1. Antonelli/Rocha 3-6, 2. Goller/Ludwig 3-5, 3. Meppelink/Van Gestel 3-4, 4. Bawden/Palmer 3-3.

BOOGSCHIETEN

Vrouwen, individueel, om goud: Bo Bae (ZKo) wint van Roman (Mex) 6-5. Om brons: Avitia (Mex) wv Lorig (VSt) 6-2

HANDBAL

Mannen, groep A: Frankrijk - Tunesië 25-19 (12-11), Argentinië - Groot-Brittannië 32-21 (16-11). Groep B: Spanje - Zuid-Korea 33-29 (16-14), Kroatië - Hongarije 26-19 (11-9).

HOCKEY

Vrouwen, groep A: Nederland - China 1-0 (1-0). 9. Goderie 1-0. Nederland: Sombroek, Van Male, Jonker, Goderie, Welten, Paumen, Van As, Polkamp, De Goede, Agliotti, Van Geffen. Wissels: Dirkse, Van Maasakker, Hoog, Lammers, De Blaeij. Zuid-Korea - Japan 1-0 (0-0).

Groep B: Australië - Verenigde Staten 1-0 (1-0), Duitsland - Zuid-Afrika 2-0

JUDO

Mannen, -100 kg: 1. Khaiboelajev (Rus), 2. Tuvshinbayar (Mon), 3. Grol (Ned), Peters (Dui).

Vrouwen, -78 kg: 1. Harrison (VSt), 2. Gibbons (GBr), 3. Aguiar (Bra), Tcheuméo (Fra).

ROEIEN

Vrouwen, acht, finale: 1. Verenigde Staten 6.10,59, 2. Canada 6.12,06, 3. Nederland (Veenhoven/Kingma/Achterberg/De Groot/Repelaer van Driel/Belderbos/Bouw/De Haan/Schellekens) 6.13,12, 4. Roemenië 6.17,64, 5. Groot-Brittannië 6.18,77, 6. Australië 6.18,86.

Licht, dubbeltwee, halve finales: 1. Xu/Huang (Chn) 7.10,39, 2. Thomsen/Rasmussen (Den) 7.10,93, 3. Watson/Every-Hall (Aus) 7.12,35, 5. Sigmond/Head 7.19,31. Sigmond/Head uitgeschakeld.

Mannen, licht vier-zonder, finale: 1. Zuid-Afrika 6.02,84, 2. Groot-Brittannië 6.03,09, 3. Denemarken 6.03,16, 4. Australie 6.04,05, 5. Zwitserland 6.09,30, 6. Nederland (Lievens/Heijbrock/Vincent Muda/Tycho Muda) 6.11,39.

Vier-zonder, halve finales: 1. Groot-Brittannië 5.58,26, 2. Australië 5.59,23, 3. Nederland (Hendriks/Meylink/Knab/Versluis) 6.03,71. Nederland naar finale.

TAFELTENNIS

Mannen, halve finales: Zhang Jike (Chn) - Ovtcharov (Dui) 4-1 (11-8 11-3 5-11 11-9 11-8), Wang Hao (Chn) - Chuang Chi-Yuan (Tai) 4-1 (11-13 11-2 12-10 11-6 11-9). Om brons: Ovtcharov - Chuang Chih-Yuan 4-2 (12-10 9-11 8-11 13-11 11-5 14-12). Om goud: Zhang - Wang 4-1 (18-16 11-5 11-6 10-12).

TENNIS

Mannen, kwartfinales: Murray (GBr/3) - Almagro (Spa) 6-4 6-1, Djokovic (Ser/2) - Tsonga (Fra/5) 6-1 7-5, Federer (Zwi/1) - Isner (VSt/10) 6-4 7-6 (5), Del Potro (Arg/8) - Nishikori (Jap/15) 6-4 7-6 (4)

Dubbelspel, kwartfinales: Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/1) - Erlich/Ram (Isr) 7-6 (4) 7-6, Benneteau/ Gasquet (Fra) - Tipsarevic/Zimonjic (Ser/3) 6-4 7-6 (3), Ferrer/Lopez (Spa) - Cilic/Dodig (Kro) 6-4 6-4.

Vrouwen, kwartfinales: Azarenka (WRu/1) - Kerber (Dui/7) 6-4 7-5, Serena Williams (VSt/4) - Wozniacki (Den) 6-0 6-3, Kirilenko (Rus/14) - Kvitova (Tsj/6) 7-6 (3) 6-3

TURNEN

Vrouwen, meerkamp: Douglas (VSt) 62,232 punten, 2. Komowa (Rus) 61,973, 3. Moestafina (Rus) 59,566, 4. Raisman (VSt) 59,566, 5. Izbasa (Roe) 58,833, 6. Linlin (Chn) 58,399

VOLLEYBAL

Vrouwen, groep B: Brazilië - Zuid-Korea 0-3 (23-25 21-25 21-25).

Mannen, groep A: Bulgarije - Australië 3-0 (25-23 25-21 25-22), groep B: Duitsland - Servië 3-2 (22-25 27-29 25-20 20-18), Rusland - Tunesië 3-0 (25-21 25-15 25-23).

WATERPOLO

Mannen, groep A: Kazachstan - Griekenland 4-11 (1-2 0-4 1-3 2-2), Spanje - Australië 13-9 (2-1 3-3 4-1 4-4). Groep B: Montenegro - Servië 11-11 (1-3 2-1 5-4 3-3), Roemenië - Hongarije 15-17 (4-5 5-4 2-5 4-3)

ZEILEN

Mannen, RS-X, na zes races: 1. Van Rijsselberghe (Ned) 6, 2. Wilhelm (Dui) 17, 3. Miarczynski (Pol) 18.

Finn, na acht races: 1. Högh-Christensen (Den) 18, 2. Ainslie (GBr) 21, 3. Gaspic (Kro) 34, 5. Postma 39.

470, na twee races: 1. Bithell/Patience (GBr) 3, 2. Reichenstädter/Schmid (Oos) 5, 3. Östling/Dahlberg (Zwe) 10, 6. Coster/Coster (Ned) 15.

Vrouwen, matchracen, na negen races: 1. Australië 9 zeges, 2. Rusland 7, 3. Spanje 6, 3. Verenigde Staten 6, 9. Nederland 3.

ZWEMMEN

Vrouwen, 100 meter vrije slag: 1. Kromowidjojo (Ned) 53.00 (OR), 2.Herasimenia (WRu) 53.38, 3. Yi (Chi) 53.44, 4. Schlanger (Aus) 53.47, 5. Franklin (VSt) 53.64, 6. Halsall (GBr) 53.66, 7. Ottesen (Den) 53.75, 8. Hardy (VSt) 54.02.

200 meter schoolslag: 1. Soni (VSt) 2.19,59, 2. Suzuki (Jap) 2.20,72, 3. Jefimowa (Rus) 2.20,92, 4. Pedersen (Den) 2.21,65, 5. McCabe (Can) 2.23.16, 6. Lawrence (VSt) 2.23.27, 7. Van Biljon (ZAf) 2.23,72, 8. Foster 2.26,00 (Aus).

Mannen, 200 meter rugslag: 1. Clary (VSt) 1.53,41, 2. Irie (Jap) 1.53,78, 3. Lochte (VSt) 1.53,94, 4. Kawecki (Pol) 1.55,59, 5. Zhang (Chn) 1.55,59, 6. Watanabe (Jap) 1.57,03, 7. Toumarkin (Isr) 1.57,62, 8. Larkin (Aus) 1.58,02.

100 meter vlinderslag, halve finale: 1. Le Clos (ZAf) 51.42, 2. McGill (VSt) 51.61, 3. Cavic (Ser) 51.66, 4. Verlinden (Ned) 51.75, 5. Korotsjkin (Rus) 51.85, 6. Jukic (Oos) 51.99, 7. Skvortsov (Rus) 52.03. 8. Dunford (Ken) 52.16.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden