UITSLAGEN

ATLETIEK Mannen

5000 m: 1. Komen (Ken) 13.07,38, 2. Boulami (Mar) 13.09,34, 3. Nyariki (Ken) 13.11,09, 4. Sgbyr (mar) 13.17,45, 5. Baumann (Dui) 13.17,64, 6. Kennedy (VS) 13.19,45, 7. Lahssini (Mar) 13.20,52, 8. Molina (Spa) 13.24,54, 9. Pancorbo (Spa) 13.25,78, 10. Bayissa (Eth) 13.25,98, 11. Behar (Fra) 13.29,10, 12. Bikila (Eth) 13.30,02, 13. Bitok (Ken) 13.30,25, 14. Castro (Por) 13.31,74, 15. Olmedo (Mex) 14.05,59.

Marathon: 1. Anton (Spa) 2.13.16, 2. Fiz (Spa) 2.13.21, 3. Moneghetti (Aus) 2.14.16, 4. Goffi (Ita) 2.14.47, 5. Dos Santos (Bra) 2.15.31, 6. Roncero (Spa) 2.16.53, 7. Leone (Ita) 2.17.16, 8. Sakhri (Alg) 2.17.44, 9. Tukhbatullin (Rus) 2.17.44, 10. Rodrigues (Por) 2.17.54, 11. Remond (Fra) 2.18.19, 12. Yawa (ZAf) 2.18.37, 13. Scudamore (VS) 2.18.41, 14. Kalombo (Con) 2.19.18, 15. Garcia (Spa) 2.19.31.

Discus: 1. Riedel (Dui) 68,54 m, 2. Alekna (Lit) 66,70, 3. Schult (Dui) 66,14, 4. DoebroVSsjik (WRu) 66,12, 5. Godina (VS) 65,40, 6. Seelig (Dui) 64,48, 7. Setiff (VS) 63,44, 8. Weir (GB) 63,06, 9. Tunks (Can) 62,30, 10. Sidorov (Oek) 60,32, 11. Kaptyoek (WRu) 60,12, 12. Tammert (Est) 59,44.

4x100 m, halve finales, eerste heat: 1. Ghana 38,12, 2. Groot-Brittannië 38,25, 3. Spanje 38,60, 4. Frankrijk 38,71. Tweede heat: 1. Nigeria 37,94, 2. Cuba 38,06, 3. Canada 38,15, 4. Brazilië 38,17.

Finale: 1. Canada (Esmie, Gilbert, Surin, Bailey) 37,86, 2. Nigeria (Osmond Ezinwa, Adeniken, Obikwelu, Davidson Ezinwa) 38,07, 3. Groot-Brittannië (Chambers, Campbell, Braithwaite, Golding) 38,14, 4. Cuba 38,15, 5. Ghana 38,26, 6. Brazilië 38,48, 7. Spanje 38,72, 8. Frankrijk 39,26.

4x400 meter, halve finales. eerste heat: 1. Groot-Brittannië 3.00,19, 2. Frankrijk 3.01,76, 3. Oostenrijk 3.02,95 (uitgeschakeld); tweede heat: 1. Polen 2.59,91, 2. Jamaica 2.59,98, 3. Zuid-Afrika 3.00,58; derde heat: 1. Verenigde Staten 2.59,78, 2. Zimbabwe 3.00,79, 3. Italië 3.01,75.

Finale: 1. Verenigde Staten (Jerome Young, Pettigrew, Jones, Washington) 2.56,47, 2. Groot-Brittannië (Thomas, Black, Baulch, Richardson) 2.56,65, 3. Jamaica (McDonald, Haughton, McFarlane, Clarke) 2.56,75, 4. Polen 3.00,26, 5. Zuid-Afrika 3.00,26, 6. Frankrijk 3.01,06, 7. Zimbabwe 3.01,43, 8. Italië 3.01,52.

Polshoog: 1. Boebka (Oek) 6,01 m, 2. Tarassov (Rus) 5,96, 3. Starkey (VS) 5,91, 4. Lobinger (Dui) 5,80, 5. Buckfield (GB) 5,70, 6. Manson (VS) 5,70, 7. Strogaljov (Rus) 5,70, 8. Smirjagin (Rus) 5,70, 9. Erikson (Zwe), Krasnov

Vrouwen

800 m: 1. Quirot (Cub) 1.57,14, 2. Afanasjeva (Rus) 1.57,56, 3. Mutola (Moz) 1.57,59, 4. Vriesde (Sur) 1.58,12, 5. Formanova (Tsj) 1.59,52, 6. Hodgkinson (NZe) 2.00,40, 7. Clark (VS) 2.02,05, 8. Jongmans (Ned) 2.05,50.

5000 m: 1. Szabo (Roe) 14.57,68, 2. Brunet (Ita) 14.58,29, 3. Ribeiro (Por) 14.58,85, 4. Radcliffe (GB) 15.01,74, 5. Cheromei (Ken) 15.07,88, 6. Liu Jianying (Chn) 15.10,64, 7. Hickman (VS) 15.11,15, 8. Hiroyama (Jap) 15.21,19, 9. Denboba (Eth) 15.27,76, 11. Anderson (Aus) 15.27,78, 12. Worku (Eth) 15.28,07, 13. Takahashi (Jap) 15.32,83, 14. Halle (Noo) 15.37,85, 15. Kawakami (Jap) 15.45,48.

Marathon: 1. Suzuki (Jap) 2.29.48, 2. Machado (Por) 2.31.12, 3. Simon (Roe) 2.31.55, 4. Tobise (Jap) 2.32.18, 5. Ferrara (Ita) 2.33.10, 6. Biba (Dui) 2.34.06, 7. Oberem (Dui) 2.35.28, 8. Rochald-Moser (Zwi) 2.36.16, 9. Razdrogina (Rus) 2.36.37, 10. Fujimura (Jap) 2.36.51.

Verspringen: 1. Galkina (Rus) 7,05 (bwp), 2. Xanthou (Gri) 6,94, 3. May (Ita) 6,91, 4. Drechsler (Dui) 6,89, 5. Joyner-Kersee (VS) 6,79, 6. Tiedtke-Greene (Dui) 6,78, 7. Versjinina (Rus) 6,71, 8. Johansson (Zwe) 6,64, 9. Christova (Bul) 6,64, 10. Jones (VS) 6,63, 11. Jaklovsky (Ned) 6,61.

Hoogspringen: 1. Haugland (Noo) 1,99, 2. Babakova (Oek) en Kalitoerina (Rus) 1,96, 4. Liakova (Rus) 1,96, 5. Motkova (Rus) ern Bergqvist (Zwe) 1,93, 7. Astafei (Dui), Bilac (Slv), Bevilaqua (Ita) 1,93, 10. Storbeck (ZAf), Balck (Dui) 1,90, 12. Zinck (Den) 1,90, 13. Iagar (Roe) 1,85.

Speerwerpen: 1. Hattestad (Noo) 68,78, 2. Stone (Aus) 68,64, 3. Damaske (Dui) 67,12, 4. Ingberg (Fin) 66,00, 5. Tilea (Roe) 64,90, 6. Bisset (Cub) 63,80, 7. Menendez (Cub) 63,76, 8. Sjikolenko (Rus) 63,76, 9. Ovtsjinnikova (Rus) 62,92, 10. Rantanen (Fin) 62,64, 11. Manjani-Tzelili (Gri) 61,02, 12. Ramanauskaite (Lit) 57,38.

4x100 m: 1. Verenigde Staten (Gaines, Jones, Miller, Devers) 41,47 (bwp), 2. Jamaica (McDOnald, Grazer, Cuthbert, Grant) 42,10, 3. Frankrijk (Girard, Arron, Combe, Félix) 42,21, 4. Duitsland 42,44, 5. Rusland 42,50, 6.

100 m horden, halve finales, eerste race: 1. Freeman (Jam) 12,52, 2. Dimitrova (Bul) 12,74, 3. Bukovec (Slv) 12,76, 4. Anderson (Can) 12,80; tweede race: 1. Engquist (Zwe) 12,53, 2. Girard (Fra) 12,68, 3. Laoechova (Rus) 12,88, 4. Rose (Jam) 12,89.

Finale: 1. Engquist 12,50, 2. Dimitrova 12,58, 3. Freeman 12,61, 4. Bukovec 12,69, 5. Rose 12,87, 6. Anderson 12,8, 7. Laukova 12,98. gediskwalificeerd: Girard (Fra).

4x400 m, halve finales, eerste heat: 1. Duitsland 3.24,70, 2. Tsjechië 3.25,11, 3. Groot-Brittannië 3.25,78, 4. Nigeria 3.27,94, 5. Hongarije 3.35,56; tweede heat: 1. Verenigde Staten 3.25,37, 2. Jamaica 3.25,53, 3. Rusland 3.25,83, 4. Italië 3.30,34, 5. Griekenland 3.37,14.

Finale: 1. Duitsland (Feller, Rohlander, Rucker, Breuer) 3.20,92, 2. Verenigde Staten (Malone-Wallace, Graham, Batten, Miles-Clark) 3.21,03, 3. Jamaica (Turner, Graham, Hemmings, Richards) 3.21,30, 4. Rusland 3.21,57, 5. Tsjechië 3.23,73, 6. Groot-Brittannië 3.26,27, 7. Nigeria 3.30,04, 8. Italië 3.30,63.

MEDAILLESPIEGEL

G Z B Verenigde Staten 7 3 8 Duitsland5 1 4 Cuba4 1 1 Kenia 3 2 2 Oekraïne 2 4 1 Marokko 2 1 1 Tsjechië 2 0 0 Noorwegen2 0 0 Rusland 1 4 3 Spanje 1 3 1 Portugal 1 2 1 Australië1 1 2 Italië 1 1 1 Roemenië 1 1 1 Zuid-Afrika 1 1 0 Polen 1 1 0 Canada 1 1 0 Mexico 1 0 1 Japan 1 0 1 Frankrijk1 0 1 Ethiopië 1 0 0 Nieuw-Zeeland 1 0 0 Denemarken 1 0 0 Trinidad en Tobago 1 0 0 Zweden 1 0 0 Groot-Brittannië 0 5 1 Jamaica 0 3 4 Wit-Rusland 0 2 2 Griekenland 0 1 1 Litouwen 0 1 1 Oeganda 0 1 0 Finland 0 1 0 Namibië 0 1 0 Sri Lanka0 1 0 Bulgarije0 1 0 Nigeria 0 1 0 Bahamas 0 0 1 Zwitserland 0 0 1 Slowakije0 0 1 Brazilië 0 0 1 Mozambique 0 0 1

Bij het hoogspringen voor vrouwen werden twee zilveren medailles uitgereikt, maar geen bronzen.

MEDAILLEWINNAARS

MANNEN.

100 m: 1. Greene (VSt) 9,86, 2. Bailey (Can) 9,91, 3. Montgomery (VSt) 9,94.

200 m: 1. Boldon (Tri) 20,04, 2. Fredericks (Nam) 20,23, 3. Da Silva (Bra) 20,26.

400 m: 1. Johnson (VSt) 44,12, 2. Kamoga (Uga) 44,37, 3. Washington (VSt) 44,39.

800 m: 1. Kipketer (Ken) 1.43,38, 2. Tellez (Cub) 1.44,00, 3. Kenah (VSt) 1.44,25.

1500 m: 1. El Guerrouj (Mar) 3.35,83, 2. Cacho (Spa) 3.36,63, 3. Estevez (Spa) 3.37,26.

5000 m: 1. Komen (Ken) 13.07,38, 2. Boulami (Mar) 13.09,34, 3. Nyariki (Ken) 13.11,09.

10 000 m: 1. Gbrselassi (Eth) 27.24,58, 2. Tergat (Ken) 27.25,62, 3. Hissou (Mar) 27.28,67.

marathon: 1. Anton (Spa) 2.13.16, 2. Fiz (Spa) 2.13.21, 3. Moneghetti (Aus) 2.14.16.

110 m horden: 1. Johnson (VSt) 12,93, 2. Jackson (GBr) 13,05, 3. Kovac (Slw) 13,18.

400 meter horden: 1. Diagana (Fra) 47,70, 2. Herbert (ZAf) 47,86, 3. Bronson (VSt) 47,88.

3000 m steeple: 1. Wilson Boit Kipketer (Ken) 8.05,84, 2. Kiptanui (Ken) 8.06,04, 3. Barmasai (Ken) 8.06,04.

4x100 m: 1. Canada (Esmie, Gilbert, Surin en Bailey) 37,86, 2. Nigeria (Osmond Ezinwa, Adeniken, Obikwelu, Davidson Ezinwa) 38,07, 3. Groot-Brittannië (Chambers, Campbell, Braithwaite, Golding) 38,14.

4x400 m: 1. Verenigde Staten (Jerome Young, Pettigrew, Jones, Washington) 2.56,47, 2. Groot-Brittannië (Thomas, Black, Baulch, Richardson) 2.56,65, 3. Jamaica (McDonald, Haughton, McFarlane, Clarke) 2.56,75.

20 km snelwandelen: 1. Garcia (Mex) 1.21.43, 2. Tsjennikov (Rus) 1.21.53, 3. Kmelnitski (WRu) 1.22.01.

50 km snelwandelen: 1. Korzeniowski (Pol) 3.44.46, 2. Garcia (Spa) 3.44.59, 3. Rodriguez (Mex) 3.48.30.

Discus: 1. Riedel (Dui) 68,54 m, 2. Alekna (WRu) 66,70, 3. Schult (Dui) 66,14.

Hoog: 1. Sotomayor (Cub) 2.37, 2. Partyka (Pol) 2.35, 3. Forsyth (Aus) 2.35.

Hinkstap: 1. Quesada (Cub) 17,85, 2. Edwards (GBr) 17,69, 3. Urrutia (Cub) 17,64.

Kogel: 1. Godina (VSt) 21,44, 2. Buder (Dui) 21.24, 3. Hunter (VSt) 20,33.

Kogelslingeren: 1. Weiss (Dui) 81,78, 2. Skwaroek (Oek) 81,46, 3. Sidorenko (Rus) 80,76.

Polsstokhoog: 1. Boebka (Oek) 6,01, 2. Tarassov (Rus) 5,96, 3. Starkey (VSt) 5,91.

Speerwerpen: 1. Corbett (ZAf) 88,40, 2. Backley (GBr) 86,80, 3. Gatzioudis (Gri) 86,64.

Ver: 1. Pedroso (Cub) 8,42, 2. Walder (VSt) 8,38, 3. Sosoenov (Rus) 8,18.

Tienkamp: 1. Dvorak (Tsj) 8837, 2. Hümülüinen (Fin) 8730, 3. Busemann (Dui) 8652.

VROUWEN.

100 m: 1. Jones (VSt) 10,83, 2. Pintoesevitsj (Oek) 10,85, 3. Fynes (Bah) 11,03.

200 m: 1. Pintoessevitsj 22,32, 2. Jayasinghe (Sri) 22,39, 3. Ottey (Jam) 22,40.

400 m: 1. Freeman (Aus) 49,77, 2. Richards (Jam) 49,79, 3. Miles-Clark (VSt) 49,90.

800 m: 1. Quirot (Cub) 1.57,14, 2. Afanasjeva (Rus) 1.57,56, 3. Mutola (Moz) 1.57,59.

1500 m: 1. Sacramento (Por) 4.04,24, 2. Jacobs (VSt) 4.04,63, 3. Weyermann (Zwi) 4.04,70.

5000 m: 1. Szabo (Hon) 14.57,68, 2. Brunet (Ita) 14.58,29, 3. Ribeiro (Por) 14.58,85.

10 000 m: 1. Barsosio (Ken) 31.32,92, 2. Ribeiro (Por) 31.39,15, 3. Chiba (Jap) 31.41,93.

Marathon: 1. Suzuki (Jap) 2.29.48, 2. Machado (Por) 2.31.12, 3. Simon (Roe) 2.31.55.

100 m horden: 1. Engquist (Zwe) 12,50, 2. Dimitrova (Bul) 12,58, 3. Freeman (Jam) 12,61.

400 m horden: 1. Bidouane (Mar) 52,97, 2. Hemmings (Jam) 53,09, 3. Batten (VSt) 53,32.

4x100 m: 1. Verenigde Staten (Gaines, Jones, Miller en Devers) 41,47, 2. Jamaica (McDonald, Grazer, Cuthbert, Grant) 42,10, 3. Frankrijk (Girard, Arron, Combe, Felix) 42,21.

4x400 m: 1. Duitsland (Feller, Rohlander, Rucker, Breuer) 3.20,92, 2. Verenigde Staten (Malone-Wallace, Graham, Batten, Miles-Clark) 3..21,03, 3. Jamaica (Turner, Graham, Hemmings, Richards) 3.21,30.

10 km snelwandelen: 1. Sidoti (Ita) 42.55,49, 2. Kardopolstjeva (WRu) 43.30,20, 3. Tsjiboelskaja (WRu) 43.49,24.

Discus: 1. Faumuina (NZe) 66,82, 2. Zvereva (WRu) 65,90, 3. Sadova (Rus) 65,14.

Hinkstap: 1. Kasparkova (Tsj) 15,20, 2. Mateescu (Roe) 15,16, 3. Govorova (Oek) 14,67.

Kogel: 1. Kumbernuss (Dui) 20,71, 2. Pavlisj (Oek) 20,66, 3. Storp (Dui) 19,22.

Speer: 1. Hattestad (Noo) 68,78, 2. Stone (Aus) 68,64, 3. Damaske (Dui) 67,12.

Ver: 1. Galkin a(Rus) 7,05, 2. Xanthou (Gri) 6,94, 3. May (Ita) 6,91.

Hoog: 1. Haugland (Noo) 1,99 m, 2. Kalitoerina (Rus), Babakova (Oek) 1,96.

Zevenkamp: 1. Braun (Dui) 6739, 2. Lewis (GBr) 6654, 3. Nasaroviene (Lit) 6566.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden