uitslagen

ATLETIEK

Mannen

1500 m: 1. Makhloufi (Alg) 3.34,08, 2. Manzano (VSt) 3.34,79, 3. Iguider (Mar) 3.35,13, 4. Centrowitz (VSt) 3.35,17, 5. Ingebrigtsen (Noo) 3.35,43, 6. Gebremedhin (Eth) 3.35,44, 7. Silas Kiplagat (Ken() 3.36,19, 8. Ozbilen (Tur) 3.36,72.

Discus: 1. Harting 68,27, 2. Hadadi (Irn) 68,18, 3. Kanter (Est) 68,03, 4. Alekna (Lit) 67,38, 5. Malachowski (Pol) 67,19, 6. Wierig (Dui) 65,85; 10. Cadée 62,78; uitgeschakeld in kwalificatie: Smith 63,09.

Hoog: 1. Oechov (Ru) 2,38, 2. Kynard (VSt) 2,33, 3. Barshim (Qat), Drouin (Can), Grabarz (GBr) 2,29, 6. Nieto (VSt) 2,29.

Vrouwen

100 mh: 1. Pearson (Aus) 12,35, 2, Harper (VSt) 12,37, 3. Wells (VSt) 12,48, 4. Lolo Jones (VSt) 12,58, 5. Yanit (Tur) 12,58, 6. George (Can) 12,65, 7. Zelinka (Can) 12,89, 8. Schrott (Oos) 13,07.

BAANWIELRENNEN

Mannen, keirin: 1. Hoy (GBr), 2. Levy (Dui), 3. Mulder (Ned), Van Velthooven (NZe), 5. Perkins (Aus), 6. Awang (Mal).

Vrouwen, omnium: 1. Trott (GBr) 18 punten, 2. Hammer (VSt) 19, 3. Edmondson (Aus) 24, 4. Whitten (Can) 37, 5. D'Hoore (Bel) 45, 6. Wild (Ned) 50.

Sprint, finale: Meares (Aus) wint van Pendleton (GBr) 2-0; om brons: Guo Shuang (Chn) w.v. Vogel (Dui) 2-0.

BASKETBAL

Vrouwen, kwartfinales: Australië - China 75-60 (35-36), Verenigde Staten - Canada 91-48 (42-21).

BEACHVOLLEYBAL

Mannen, kwartfinale: Nummerdor/Schuil (Ned/5) - Nicolai/Lupo (Ita/13) 2-0 (21-16 21-18).

Bij het ter perse gaan van deze krant moesten Nummerdor/Schuil nog beginnen aan hun halve finale tegen de Duitsers Brink/Reckermann.

Eerste halve finale: Emanuel Rego/Alison Ceruti (Bra) - Plavins/Smedins (Let) 2-0 (21-15 22-20).

Vrouwen, halve finale: May-Treanor/Walsh (VSt) - Xi Zhang/Chen Xue (Chn) 2-0 (22-20 22-20).

HANDBAL

Vrouwen, kwartfinales: Noorwegen - Brazilië 21-19 (9-13), Spanje - Kroatië 25-22 (12-10), Zuid-Korea - Rusland 24-23 (14-11).

GEWICHTHEFFEN

Mannen, -105 kg: 1. Salimikordasiabi (Irn) 455 kg (trekken 208 + stoten 247) , 2. Anoushiravani (Irn) 449 (204+245), 3. Albegov (Rus) 448 (208+240).

HOCKEY

Mannen, groep A: Australië - Pakistan 7-0 (4-0), Argentinië - Zuid-Afrika 6-3 (2-1), Groot-Brittannië - Spanje 1-1 (1-0). Eindstand: 1. Australië 5-11, 2. Groot-Brittannië 5-9, 3. Spanje 5-8, 4. Pakistan 5-7, 5. Argentinië 5-4, 6. Zuid-Afrika 5-0.

Groep B: Nederland - Zuid-Korea 4-2 (2-0). 16. Van der Weerden 1-0, 20. Verga 2-0, 46. Weusthof 3-0, 52. Nam 3-1, 61. Lee 3-2, 63. Bakker 4-2. Nederland: Stockmann, Vermeulen, Balkestein, Jolie, Weusthof, Baart, Evers, De Voogd, Van der Horst, Verga, Van der Weerden. Wissels: Bakker, Kemperman, De Nooijer, De Wijn, Hofman.

India - België 0-3 (0-1). Stand: 1. Nederland 5-15, 2. Duitsland 4-9, 3. België 5-7, 4. Zuid-Korea 5-6, 5. Nieuw-Zeeland 4-4, 6. India 5-0.

PAARDENSPORT

Dressuur, landenwedstrijd: 1. Groot-Brittannië 79,979 (Hester/Uthopia, Bechtolsheimer/Mistral Hojris, Dujardin/Valegro), 2. Duitsland 78,216 (Schneider/Diva Royal, Sprehe/Desperados, Langehanenberg/Damon Hill), 3. Nederland 77,124 (Van Grunsven/Salinero, Gal/Undercover, Cornelissen/Parzival), 4. Denemarken 73,846, 5. Zweden 72,706, 6. Verenigde Staten 72,435, 7. Spanje 72,287.

TAFELTENNIS

Vrouwen, finale teams: China - Japan 3-0; Li Xiaoxia - Fukuhara 3-1 (11-6 9-11 11-2 11-5), Ding Ning - Ishikawa 3-0 (11-4 12-10 11-4), Guo Yue/Li - Ishikawa/Hirano 3-1 (11-6 11-3 9-11 11-5). Om brons: Singapore - Zuid-Korea 3-0.

TRIATLON

Mannen: 1. Alistair Brownlee (GBr) 1.46.25, 2. Gómez (Spa) 1.46.36, 3. Jonathan Brownlee (GBr) 1.46.56, 4. Hauss (Fra) 1.47.14, 5. Vidal (Fra) 1.47.21, 6. Frodeno (Dui) 1.47.26.

TURNEN

Mannen, rek: 1. Zonderland (Ned) 16,533, 2. Hambüchen (Dui) 16,40, 3. Zou Kai (Chn) 16,366, 4. Zhang Chenglong (Chn) 16,266, 5. Leyva (VSt) 15,833, 6. Horton (VSt) 15,466, 7. Garibov (Rus) 15,333, 8. Kim Jihoon (ZKo) 15,133.

Brug: 1. Feng (Chn) 15,966 punten, 2. Nguyen (Dui) 15,80, 3. Sabot (Fra) 15,566, 4. Tanaka (Jap) 15,50, 5. Corral (Mex) 15,333, 6. Garibov, Tsolakidis (Gri) 15,30, 7. Yusuke Tanaka (Jap) 15,10, 8. Zhang Chenglong 13,808.

Vrouwen, balk: 1. Deng Linlin (Chn) 15,60, 2. Sui Lu (Chn) 15,50, 3. Raisman (VSt) 15,066, 4. Ponor (Roe) 15,066, 5. Afanaseva (Rus) 14,583, 6. Iordache (Roe) 14,20, 7. Douglas (VSt) 13,633, 8. Komova (Rus) 13,166.

Vloer: 1. Raisman 15,60, 2. Ponor 15,20, 3. Moestafina (Rus)14,90, 4. Ferrari (Ita) 14,90, 5. Mitchell (Aus) 14,833, 6. Afanaseva 14,566, 7. Wieber (VSt) 14,50, 8. Izbasa (Roe) 13,333.

VOETBAL

Mannen, halve finales: Mexico - Japan 3-1, Brazilië - Zuid-Korea 3-0.

VOLLEYBAL

Vrouwen, kwartfinales: Brazilië - Rusland 3-2 (24-26 25-22 19-25 25-22 21-19), Japan - China 3-2 (28-26 23-25 25-23 23-25 18-16).

WATERPOLO

Vrouwen, halve finales: Verenigde Staten - Australië 11-9 n.v. (3-3 3-2 1-1 2-3/2-0 0-0), Spanje - Hongarije 10-9 (2-1 5-4 2-2 1-2).

WORSTELEN

Mannen, Grieks-Romeins.

-96 kg: 1. Rezaei (Irn), 2. Totrov (Rus), 3. Aleksanjan (Arm), Lidberg (Zwe).

Grieks-Romeins, -66 kg: 1. Kim Hyeon-Woo, 2. Lorincz (Hon), 3. Guénot (Fra) en Tschadaia (Geo).

ZEILEN

Mannen, RS:X, eindstand: 1. Van Rijsselberghe 15 punten, 2. Dempsey (GBr) 41, 3. Miarczynski (Pol) 60, 4. Wilhelm (Dui) 64, 5. Bontemps (Fra) 70, Kokalanis (Gri) 77.

470, stand na tien races: 1. Belcher/Page (Aus) 18, 2. Patience/Bithell (GBr) 22, 3. Calabrese/De la Fuente (Arg) 57, 12. Coster/Coster 105.

Vrouwen, RS:X, eindstand: 1. Alabau Neira (Spa) 26 punten, 2. Petäjä (Fin), 3. Noceti-Klepacka (Pol) 47, 4. Maslivets (Oek) 48, 5. Delle (Dui) 51, 6. Korsiz (Isr) 56.

470, na acht races: 1. Aleh/Powrie (NZe) 21, 2. Mills/Clark (GBr) 25, 3. Westerhof/Berkhout (Ned) 28.

Matchracen, kwartfinales: Nederland - Australië 1-1 (best-of-five).

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden