uitslagen

EREDIVISIE

Heerenveen - Ajax 2-2

PSV - AZ 5-1

FC Twente - VVV 1-0

Vitesse - Feyenoord 1-0

RKC - Heracles 1-1

Roda JC - Willem II 3-0

PEC - NEC 0-4

NAC - FC Utrecht 1-1

STAND

FC Twente4400129-2

Vitesse4310106-2

PSV4301915-5

Ajax4220815-5

RKC Waalwijk422087-5

Feyenoord421174-3

NEC420268-9

ADO Den Haag412158-7

FC Utrecht412155-4

AZ412156-8

Roda JC411244-7

FC Groningen411244-8

Heerenveen403133-5

Heracles402224-7

PEC Zwolle402222-7

Willem II402222-7

Breda402222-8

VVV401314-9

OVERZICHT

Heerenveen - Ajax 2-2 (2-1). 13. Serero 0-1, 30. Finnbogason 1-1, 45. Finnbogason 2-1, 47. Serero 2-2. Rode kaart: 53. Serero (Ajax). Gele kaart: Kruiswijk, Zomer, Djuricic (Heerenveen), Van Rhijn (Ajax). Scheidsrechter: Van Boekel. Toeschouwers: 26.100.

Heerenveen: Nordfeldt; Zuiverloon (62. Van Anholt), Kruiswijk, Zomer, El-Akchaoui; Marecek, Djuricic, Kums (89. Gouweleeuw); Valpoort, Finnbogason, De Ridder (72. Tannane).

Ajax: Vermeer; Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Dijks (63. Blind); Serero, Schöne (77. Boccara), Eriksen; Sana, De Jong, Boerrigter (72. Lukoki).

PSV - AZ 5-1 (1-1). 11. Matavz 1-0, 28. Maher 1-1, 54. Van Bommel 2-1, 68. Marcelo 3-1, 83. Matavz 4-1, 90. Hutchinson 5-1. Rode kaart: 8. Reijnen (AZ, 2x geel). Gele kaart: Van Bommel, Strootman (PSV), Gorter, Marcellis (AZ). Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 32.200.

PSV: Tyton; Hutchinson, Marcelo, Bouma, Willems; Van Bommel, Toivonen (67. Wijnaldum), Strootman; Lens (75. Narsingh), Matavz, Mertens (83. Depay).

AZ: Esteban; Marcellis, Reijnen, Viergever, Gorter; Maher, Falkenburg (46. Johansson), Elm; Beerens (76. Rosheuvel), Altidore, Berghuis (13. Wijnaldum).

FC Twente - VVV 1-0 (0-0). 90. Fer 1-0 (penalty.) Gele kaart: Vorstermans, Türk, Ammi (VVV). Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 29.000.

FC Twente: Mihailov; Rosales, Wisgerhof, Bengtsson, Schilder; Janssen (46. Gutiérrez), Brama, Fer; Tadic, Boelikin (46. Gyasi), Castaignos (81. Born).

VVV: Mäenpää; Joppen, Vorstermans, Seip, Leiwakabessy; Meeuwis, Van Haaren, Türk (89. Radosavljevic); Linssen (77. Ammi), Nwofor (67. Bergkamp), Wildschut.

Vitesse - Feyenoord 1-0 (0-0). 90. Bony 1-0.

Gele kaart: Kashia (Vitesse). Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 18.043.

Vitesse: Velthuizen; Kalas, Kashia, Van der Heijden, Van Aanholt; Van Ginkel, Janssen, Pröpper (58. Hofs); Ibarra (81. Havenaar), Bony, Reis (90. Cziommer).

Feyenoord: Mulder; Janmaat, Martins Indi (90. Singh), Mathijsen, Nelom; Leerdam, Clasie, Immers; Schaken, Fernandez (83. Achahbar), Cissé (62. Elabdellaoui).

RKC - Heracles 1-1 (1-1). 1. Overtoom 0-1, 39. Jozefzoon 1-1. Gele kaart: Van Peppen, Ramos, Duits (RKC), Te Wierik, Paljic (Heracles). Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 5849.

RKC: Zoet; Martina, Drost, Ramos, Van Peppen; Stans, Braber, Duits; Sneijder (87. Lieder), Chevalier, Jozefzoon.

Heracles: Pasveer; Te Wierik, Rienstra, Davidson, Paljic; Quansah, Overtoom, Duarte; Pedro (46. Gouriye), Armenteros (69. Bruns), Everton (68. Castillion).

Roda JC - Willem II 3-0 (1-0). 39. Malki 1-0, 74. Nemeth 2-0, 81. Ramzi 3-0. Rode kaart: 79. Peters (Willem II, 2x geel). Gele kaart: Tamata, Fledderus, Ramzi, Monteyne (Roda JC), Van Buuren (Willem II). Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschouwers: 12.365.

Roda JC: Kurto; Monteyne, Wielaert, Kadar, Tamata; Hupperts (57. Affane), Fledderus (66. Danilo), Donald, Ramzi; Malki (84. Biemans), Nemeth.

Willem II: Meul; Van Buuren, Haastrup, Peters, Piqué; Vossebelt (75. Podevijn), Mulder, Haemhouts (56. Brands); Misidjan (64. Snijders), Joachim, Höcher.

PEC - NEC 0-4 (0-2). 18. Koolwijk 0-1 (penalty), 31. Koolwijk 0-2 (penalty.), 56. Sno 0-3, 61. Platje 0-4. Rode kaart: 29. Ter Wielen (PEC), 55. Van den Berg (PEC, 2x geel). Gele kaart: Platje, Rieks (NEC). Scheidsrechter: Makkelie. Toeschouwers: 9678.

PEC: Ter Wielen; Van Polen, Lachman, Van den Berg, Van Hintum; Narsingh (74. Nieveld), Broerse, Pluim, Achenteh (46. Avdic), Mokhtar; Benson (31. Wintjens).

NEC: Babos; Breuer, Van Eijden, Cmovs, Conboy; Sno, Roorda (77. Ten Voorde), Koolwijk; Foor, Platje (77. Van de Meiracker), Rieks (71. George).

NAC - FC Utrecht 1-1 (1-0). 7. Schalk 1-0, 73. Gerndt 1-1. Gele kaart: Duplan (FC Utrecht). Scheidsrechter: Liesveld. Toeschouwers: 16.200.

NAC: Ten Rouwelaar; De Roover, Luijckx, Botteghin, Looms; Gudelj, Hadouir (65. Ciftci), Leugers; Hooi, Schalk (80. Janse), Lurling.

FC Utrecht: Ruiter; Van der Maarel, Van der Hoorn, Wuytens, Bulthuis; Sarota, Kali, Duplan (80. Takagi), Asare (40. Oar); Gerndt, Van der Gun (60. Mulenga).

TOPSCORERS

1. Altidore (AZ) 4, 2. Chery (ADO Den Haag), De Jong (Ajax), Sana (Ajax), Serero (Ajax), Fer (FC Twente), Matavz (PSV), Reis (Vitesse) 3, 9. Holla (ADO Den Haag), Chadli (FC Twente), Tadic (FC Twente), Gerndt (FC Utrecht), Koolwijk (NEC), Platje (NEC), Sno (NEC), Hutchinson (PSV) 2.

PROGRAMMA

In verband met de WK-kwalificatiewedstrijd Nederland - Turkije op vrijdag zijn er komend weekeinde geen competitieduels.

EERSTE DIVISIE

Go Ahead Eagles - Cambuur 1-1, MVV - Telstar 0-0, Volendam - Eindhoven 4-1, AGOVV - De Graafschap 2-1, Dordrecht - Veendam 2-1, Helmond Sport - Den Bosch 2-0, Almere City - Oss 2-3, Emmen - Sparta 0-0.

STAND

Helmond Sport44001211-4

MVV4310107-2

Volendam4301910-5

Go Ahead Eagles422089-4

Sparta422085-3

Dordrecht421178-6

Cambuur421176-4

Telstar421174-3

Oss420266-9

AGOVV412155-5

Fortuna Sittard311144-4

De Graafschap411247-9

Excelsior310232-3

Veendam410333-6

Eindhoven410335-9

Emmen402222-6

Almere City400404-10

Den Bosch400404-10

TOPSCORERS

1. Güvenc (Helmond Sport) 6, 2. Tuyp (Volendam) 4, 3. Godee (AGOVV), Veldwijk (Dordrecht), Kramer (Volendam), Hemmen (Cambuur), Calabro (Sparta) 3.

PROGRAMMA

Vanavond: Excelsior - Fortuna Sittard.

AMATEURS

Topklasse zaterdag: IJsselmeervogels - Lisse 2-1, Barendrecht - Scheveningen 1-0, Rijnsburgse Boys - Katwijk 2-2, GVVV - HHC 2-1, Noordwijk - Excelsior'31 1-1, Jodan Boys - Kozakken Boys 4-0, Genemuiden - Spakenburg 2-2, DETO - Capelle 0-1. Stand: Katwijk 4-10, Jodan Boys 4-9, Barendrecht 4-8, Rijnsburgse Boys 4-7, HHC 4-7, IJsselmeervogels 4-7, GVVV 4-6, Spakenburg 4-5, Genemuiden 4-4, Lisse 4-4, Excelsior'31 4-4, Capelle 4-4, Kozakken Boys 4-4, Noordwijk 4-3, DETO 4-3, Scheveningen 4-3.

Topklasse zondag: Chabab - Haaglandia 1-3, JVC Cuyk - WKE 1-3, EVV - ADO'20 2-1, AFC - Hollandia 2-2, De Treffers - Achilles'29 1-4, HBS - Gemert 3-0, Sneek - HSC'21 0-3, VVSB - FC Lienden 1-4. Stand: WKE 4-12, FC Lienden 4-12, Achilles'29 3-9, Hollandia 4-7, HBS 4-7, HSC'21 4-6, ADO'20 4-5, AFC 4-4, JVC Cuyk 4-4, VVSB 4-4, EVV 4-4, Gemert 4-4, Chabab 3-3, Haaglandia 4-3, Sneek 4-3, De Treffers 4-3.

BUITENLAND

België

Club Brugge - Standard 4-2, Lierse - Leuven 1-1, Charleroi - Gent 1-1, Waasland-Beveren - Cercle Brugge 2-0, Zulte Waregem - Bergen 2-4, Mechelen - Beerschot 0-2, Anderlecht - Genk 2-2, Lokeren - Kortrijk 0-1. Stand: Club Brugge 6-16, Anderlecht 6-12, Gent 6-11, Standard 6-10, Zulte Waregem 6-10, Genk 6-10, Kortrijk 6-10, Bergen 6-8, Lokeren 6-7, Beerschot 6-7, Lierse 6-7, Leuven 6-7, Mechelen 6-5, Waasland-Beveren 6-4, Charleroi 6-4, Cercle Brugge 6-1.

Duitsland

Fortuna Düsseldorf - Borussia Mönchengladbach 0-0, Bayer Leverkusen - Freiburg 2-0, Werder Bremen - Hamburger SV 2-0, Nür

nberg - Borussia Dortmund 1-1, Schalke'04 - Augsburg 3-1, Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 0-4, Mainz'05 - Greuther Fürth 0-1, VfL Wolfsburg - Hannover'96 0-4, Bayern München - VfB Stuttgart 6-1. Stand: Bayern München 2-6, Eintracht Frankfurt 2-6, Hannover'96 2-4, Schalke'04 2-4, Fortuna Düsseldorf 2-4, Borussia Dortmund2-4, Nürnberg 2-4, Borussia Mönchengladbach2-4, Bayer Leverkusen 2-3, Werder Bremen 2-3, Greuther Fürth 2-3, VfL Wolfsburg 2-3, Mainz'05 2-1, Freiburg 2-1, Hamburger SV 2-0, Augsburg 2-0, Hoffenheim 2-0, VfB Stuttgart 2-0.

Engeland

Liverpool - Arsenal 0-2, Manchester City - Queens Park Rangers 3-1, West Bromwich Albion - Everton 2-0, Tottenham Hotspur - Norwich City 1-1, Swansea City - Sunderland 2-2, Wigan Athletic - Stoke City 2-2, West Ham United - Fulham 3-0, Newcastle United - Aston Villa 1-1, Southampton - Manchester United 2-3. Stand: Chelsea 3-9, Swansea City 3-7, West Bromwich Albion 3-7, Manchester City 3-7, Manchester United 3-6, Everton 3-6, West Ham United 3-6, Arsenal 3-5, Wigan Athletic 3-4, Newcastle United 3-4, Fulham 3-3, Stoke City 3-3, Sunderland 2-2, Tottenham Hotspur 3-2, Norwich City 3-2, Reading 2-1, Aston Villa 3-1, Liverpool 3-1, Queens Park Rangers 3-1, Southampton 3-0.

Frankrijk

Girondins Bordeaux - Nice 1-1, Sochaux - Montpellier 1-3, Toulouse - Stade de Reims 1-1, Bastia - Saint-Etienne 0-3, Stade Brest - Troyes 2-1, Lorient - Nancy 3-0, Ajaccio - Évian Thonon Gaillard 2-0, Olympique Lyon - Valenciennes 3-2, Olympique Marseille - Stade Rennes 3-1, Lille - Paris Saint-Germain 1-2. Stand: Olympique Marseille 4-12, Olympique Lyon 4-10, Lorient 4-8, Girondins Bordeaux 4-8, Toulouse 4-8, Valenciennes 4-7, Paris Saint-Germain 4-6, Saint-Etienne 4-6, Bastia 4-6, Brest 4-6, Lille 4-5, Ajaccio 4-5, Montpellier 4-4, Stade de Reims 4-4, Nancy 4-4, Nice 4-3, Stade Rennes 4-3, Évian Thonon Gaillard 4-1, Troyes 4-1, Sochaux 4-0.

Italië

Bologna - AC Milan 1-3, Torino - Pescara 3-0, Catania - Genoa 3-2, Cagliari - Atalanta 1-1, Internazionale - AS Roma 1-3, Lazio - Palermo 3-0, Napoli - Fiorentina 2-1, Parma - Chievo 2-0, Sampdoria - Siena 2-1. Stand: Juventus 2-6, Napoli 2-6, Lazio 2-6, Sampdoria 2-5, AS Roma 2-4, Catania 2-4, Torino 2-3, Genoa 2-3, Internazionale 2-3, AC Milan 2-3, Fiorentina 2-3, Chievo 2-3, Parma 2-3, Cagliari 2-1, Udinese 2-0, Bologna 2-0, Palermo 2-0, Pescara 2-0, Atalanta 2-1, Siena 2-5.

Spanje

Celta de Vigo - Osasuna 2-0, Zaragoza - Malaga 0-1, Deportivo La Coruña - Getafe 1-1, Real Mallorca - Sociedad 1-0, Rayo Vallecano - Sevilla 0-0, Athletic Bilbao - Real Valladolid 2-0, Levante - Espanyol 3-2, Real Madrid - Granada 3-0. Stand: Real Mallorca 3-7, Malaga 3-7, Rayo Vallecano 3-7, Barcelona 2-6, Real Valladolid 3-6, Deportivo La Coruña 3-5, Sevilla 3-5, Atlético Madrid 2-4, Real Madrid 3-4, Getafe 3-4, Levante 3-4, Betis Sevilla 2-3, Celta de Vigo 3-3, Zaragoza 3-3, Athletic Bilbao 3-3, Sociedad 3-3, Valencia 2-2, Granada 3-1, Espanyol 3-0, Osasuna 3-0.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden