uitslagen

GROEP A

Mexico - Uruguay 0-1 (0-1). 43. Suarez 0-1. Scheidsrechter: Kassai (Hongarije). Gele kaart: Hernández, Castro (Mexico), Fucile (Uruguay). Toeschouwers: 35.000.

Mexico: Pérez; Osorio, Rodríguez, Moreno (57. Castro), Salcido; Torrado, Márquez, Guardado (46. Barrera); Dos Santos, Franco, Blanco (63. Hernández).

Uruguay: Muslera; Pereira, Lugano, Victorino, Fucile; Arévalo, Pérez, Forlán, Pereira (77. Scotti); Suarez (85. Fernández), Cavani.

Frankrijk - Zuid-Afrika 1-2 (0-2). 20. Khumalo 0-1, 37. Mphela 0-2, 70. Malouda 1-2. Scheidsrechter: Ruiz (Colombia). Rode kaart: 26. Gourcuffe (Frankrijk). Gele kaart: Diaby (Frankrijk). Toeschouwers: 39.415.

Frankrijk: Lloris; Sagna, Gallas, Squillaci, Clichy; Gourcuff, Diarra (82. Govou), Diaby; Gignac (46. Malouda), Cissé (55. Henry), Ribéry.

Zuid-Afrika: Josephs; Ngongca (55. Gaxa), Mokoena, Khumalo, Masilela; Parker (68. Nomvethe), Khuboni (78. Modise), Pienaar, Sibaya, Tshabalala; Mphela.

GROEP B

Griekenland - Argentinië 0-2 (0-0). 77. Demichelis 0-1, 89. Palermo 0-2. Scheidsrechter: Irmatov (Oezbekistan). Gele kaart: Katsouranis (Griekenland), Bolatti (Argentinië). Toeschouwers: 35.000.

Griekenland: Tzorvas, Vyntra, Kirgiakos, Papadopoulos, Torosidis (55. Patsa), Tziolis, Papastathopoulos, Karagounis (46. Spiropoulos, Moras, Katsouranis (55. Ninis), Samaras.

Argentinië: Romero, Otamendi, Demichelis, Burdisso, C. Rodríguez, M. Rodríguez (63. Di Maria), Bolatti, Messi, Verón, Agüero (77. Pastore), Milito (80. Palermo).

Nigeria - Zuid-Korea 2-2 (1-1). 12. Uche 1-0, 38. Lee Jung-soo 1-1, 49. Park Chu-young 1-2, 70. Yakubu 2-2 (penalty). Scheidsrechter: Benquerença (Portugal). Gele kaart: Enyeama, Obasi, Ayila (Nigeria), Kim Nam-il (Zuid-Korea). Toeschouwers: 60.000.

Nigeria: Enyeama, Odiah, Yobo (46. Echiejile), Shittu, Afolabi, Obasi, Ayila, Kanu (58. Martins), Etuhu, Uche, Yakubu (70. Obinna).

Zuid-Korea: Jung Sung-ryong, Cha Doo-ri, Cho Yong-hyung, Lee Jung-soo, Lee Young-pyo, Lee Chung-yong, Ki Sung-yueng, Park Ji-sung, Kim Jung-woo, Yeom Ki-hun (64. Kim Nam-il), Park Chu-young.

* = naar achtste finales.

PROGRAMMA

Vandaag, groep C: Slovenië - Engeland (16.00 uur, Port Elizabeth), Verenigde Staten - Algerije (16.00 uur, Pretoria). Groep D: Ghana - Duitsland (20.30 uur, Johannesburg), Australië - Servië (20.30 uur, Nelspruit).

Zaterdag, achtste finale: Uruguay - Zuid-Korea (16.00 uur, Port Elizabeth).

Zondag, achtste finale: Argentinië - Mexico (20.30 uur, Johannesburg).

TOPSCORERS

1. Higuaín (Argentinië) 3 doelpunten, 2. Elano, Fabiano (Brazilië), Gyan (Ghana), Tiago (Portugal), Villa (Spanje), Forlán (Uruguay), Uche (Nigeria), Lee Jung-soo (Zuid-Korea) 2.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden