uitslagen

EREDIVISIE

Ajax - Feyenoord 2-1

PSV - Go Ahead Eagles 3-0

NEC - PEC Zwolle 1-5

FC Twente - FC Utrecht 6-0

Heerenveen - Heracles 2-4

Cambuur - FC Groningen 4-1

RKC - AZ 1-2

NAC - ADO Den Haag 1-2

Roda JC - Vitesse 1-1

STAND

PSV3300911-2

PEC Zwolle3300910-3

FC Twente3210710-1

Ajax320167-4

Heerenveen320168-6

FC Groningen320167-5

AZ320167-7

RKC 311145-4

Cambuur311144-3

Vitesse311146-6

Roda JC311143-4

Go Ahead Eagles311143-5

ADO Den Haag310235-6

Heracles310236-8

NAC301211-4

FC Utrecht301211-9

Feyenoord300303-8

NEC300302-14

OVERZICHT

Ajax - Feyenoord 2-1 (2-1). 6. Pellè 0-1, 31. Sigthórsson 1-1 (strafschop), 37. Sigthórsson 2-1. Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 52.581. Gele kaart: Eriksen (Ajax), Vormer, Mulder, Immers, Vilhena (Feyenoord).

Ajax: Vermeer; Ligeon (88. Van der Hoorn), Alderweireld, Moisander, Blind; Schöne (78. Serero), Poulsen, Eriksen; Bojan (68. Hoesen), Sigthórsson, Fischer.

Feyenoord: Mulder; Van Beek, Mathijsen (86. Te Vrede), Martins Indi, Nelom; Immers (70. Armenteros), Clasie, Vormer, Vilhena; Schaken (76. Verhoek), Pellè.

PSV - Go Ahead Eagles 3-0 (0-0). 48. Jozefzoon 1-0, 56. Hiljemark 2-0, 83. Depay 3-0. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 32.000. Gele kaart: Arias (PSV).

PSV: Zoet; Arias (30. Brenet), Bruma, Rekik, Willems; Wijnaldum, Hiljemark (83. Schaars), Maher; Jozefzoon (75. Toivonen), Matavz, Depay.

Go Ahead Eagles: Room; Amevor, Vriends, Van der Linden, Schenk; Rijsdijk (62. Lambooij), Overgoor, Turuc (62. Falkenburg); Antonia (79. Kavak), Kolder, Houtkoop.

NEC - PEC Zwolle 1-5 (0-3). 15. Drost 0-1, 18. Mokotjo 0-2, 37. Benson 0-3, 49. Benson 0-4, 52. Mokhtar 0-5, 76. Hemlein 1-5. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 10.100. Gele kaart: Achenteh, Mokhtar, Mokotjo, Begois (PEC).

NEC: Johnsson; Bovenberg, Van Eijden, Breuer, Conboy; Pálsson, Foor (84. Jahanbakhsh), Diarra (67. Tutuarima); Hemlein, Higdon, Rieks (53. Stutter).

PEC Zwolle: Begois; Van Polen, Lachman, Van der Werff, Achenteh; Klich (63. Nijland), Mokotjo (68. Van Hintum), Drost; Saymak, Benson (63. Fernandez), Mokhtar.

FC Twente - FC Utrecht 6-0 (4-0). 8. Promes 1-0, 11. Tadic 2-0 (strafschop), 25. Castaignos 3-0, 36. Castaignos 4-0, 68. Promes 5-0, 90. Bengtsson 6-0. Scheidsrechter: Van Boekel. Toeschouwers: 29.700. Gele kaart: Promes (FC Twente), Mårtensson (FC Utrecht).

FC Twente: Marsman; Rosales, Bengtsson, Bjelland (73. Martina), Koppers; Ebecilio (78. Tanda), Eghan (61. J. John), Gutiérrez; Promes, Castaignos, Tadic.

FC Utrecht: Verhoeven; Van der Maarel, Derijck, Heerings, Bulthuis; Mårtensson, Ayoub, Toornstra, Oar (73. Takagi); Mulenga, De Ridder (67. Schepers).

Heerenveen - Heracles 2-4 (1-1). 3. Finnbogason 1-0, 45. Duarte 1-1, 62. Rienstra 1-2, 69. Te Wierik 1-3, 73. Van den Berg 2-3, 88. Linssen 2-4. Scheidsrechter: Sanders. Toeschouwers: 20.500. Gele kaart: Kruiswijk (Heerenveen), Davidson, Tannane (Heracles).

Heerenveen: Nordfeldt; Van Anholt, Otigba, Kruiswijk, Kum; De Roon, Ziyech (65. Van La Parra), Eikrem (71. Fazli); Slagveer, Finnbogason, Wildschut (35. Van den Berg).

Heracles: Pasveer; Te Wierik (82. Dorda), Koenders, Schenkeveld, Davidson; Quansah, Rienstra, Duarte; Rosheuvel (70. Gyasi), Amoah (37. Tannane), Linssen.

Cambuur - FC Groningen 4-1 (3-0). 2. Hemmen 1-0, 21. Bakker 2-0, 45+2. Leeuwin 3-0, 50. De Leeuw 3-1, 69. Droste 4-1. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 9820. Gele kaart: Bijker (Cambuur), Letschert, Lindgren, Wijnaldum (FC Groningen).

Cambuur: Nienhuis; Droste, Leeuwin, Van der Laan, Bijker; El Makrini, Bakker (75. Dijkstra), Ritzmaier; Lukoki, Hemmen (54. Barto), Schokker (68. Feldballe).

FC Groningen: Bizot; Kappelhof, Letschert, Botteghin, Wijnaldum; Van der Velden, Lindgren, Chery; Kirm (67. Zivkovic), Texeira (35. De Leeuw), Kostic.

RKC - AZ 1-2 (0-1). 4. Jóhannsson 0-1, 83. Beauguel 1-1, 84. Martens 1-2. Scheidsrechter: Makkelie. Toeschouwers: 6041. Gele kaart: Castelen (RKC), Wuytens (AZ).

RKC: Šeda; Lamey, Van Weert (76. Beauguel), Van Mosselveld, Amieux; Castelen (89. Slager), Jungschläger, Braber, Duits, Schet (80. Apau); Joachim.

AZ: Esteban; Johansson, Gouweleeuw, Wuytens, Viergever; Gudelj, Henriksen, Elm (64. Overtoom); Beerens, Jóhannsson (73. Berghuis), Gudmundsson (72. Martens).

NAC - ADO Den Haag 1-2 (0-0). 76. Meijers 0-1, 85. Schalk 1-1 (strafschop), 90+3. Kramer 1-2. Scheidsrechter: Gözübüyük. Toeschouwers: 17.000. Gele kaart: Hooi, Swerts (NAC), Van Haaren, Beugelsdijk, Coutinho, Van Duinen (ADO Den Haag).

NAC: Ten Rouwelaar; Swerts, Drost, Kwakman, Van der Weg (46. Bodor); Gilissen, Sarpong, Buijs (80. Poepon); Hooi, Schalk, Lurling (46. Seuntjens).

ADO Den Haag: Coutinho; Malone, Wormgoor, Beugelsdijk, Meijers; Jansen (27. Supusepa), Holla, Van Haaren; Cabral (90. Kramer), Van Duinen, Gouriye (66. Schet).

Roda JC - Vitesse 1-1 (0-0). 62. Qazaishvili 0-1, 69. Höcher 1-1. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 11.894. Gele kaart: Ibarra (Vitesse).

Roda JC: Kurto; Dijkhuizen, Luijckx, Biemans, Van Peppen; Hupperts (63. Höcher), Kali, Donald (67. Demouge), Pluim, Fledderus; Németh (81. Bonevacia).

Vitesse: Velthuizen; Leerdam, Kashia, Van der Heijden, Van Aanholt; Pröpper (63. Vejinovic), Qazaishvili (76. Reis), Janssen; Ibarra, Havenaar, Piazón (82. Chanturia).

TOPSCORERS

1. Finnbogason (Heerenveen) 4, 2. Johannsson (AZ), Castaignos (FC Twente), Tadic (FC Twente), Bakkali (PSV), Wijnaldum (PSV) 3.

PROGRAMMA

Vrijdag: Heerenveen - Ajax. Zaterdag: NEC - RKC, ADO Den Haag - Roda JC, Heracles - PSV, PEC Zwolle - Cambuur. Zondag: Go Ahead Eagles - FC Groningen, Feyenoord - NAC, Vitesse - FC Twente, FC Utrecht - AZ.

EERSTE DIVISIE

Fortuna Sittard - Volendam 2-3, Emmen - Den Bosch 0-0, Sparta VVV 1-0, Achilles'29 - Jong FC Twente 2-3.

STAND

Dordrecht330098-3

Volendam321077-5

Jong FC Twente320166-3

Telstar320166-4

MVV320163-2

Sparta 312054-3

Fortuna Sittard311144-3

VVV311142-1

Willem II311144-5

De Graafschap311142-3

Eindhoven311142-4

Oss210132-3

Den Bosch303032-2

Jong Ajax310232-3

Jong PSV202023-3

Excelsior302124-5

Emmen302124-5

Helmond Sport302124-5

Achilles'29301215-9

Almere City 300303-6

TOPSCORERS

1. Mühren (Volendam) 6, 2. Ondaan (Telstar) 4, 3. Hol (Achilles'29), Danso (Dordrecht), Korte (Dordrecht), Boymans (Willem II) 3.

PROGRAMMA

Vandaag: Jong PSV - Oss. Vrijdag: Willem II - Sparta, Eindhoven - MVV, Excelsior - Dordrecht, Oss - Fortuna Sittard, VVV - Helmond Sport. Zaterdag: De Graafschap - Jong PSV,

Almere City - Achilles'29. Zondag: Volendam, - Telstar.

BUITENLAND

België

KV Mechelen - Club Brugge 1-2, AA Gent - Lierse SK 2-1, Charleroi - Kortrijk 1-2, Zulte Waregem - Bergen 2-0, Lokeren - Racing Genk 3-1, Cercle Brugge - Oostende 2-0, Standard - OH Leuven 1-0, Waasland-Beveren - Anderlecht 0-3. Stand: Standard 4-12, Lokeren 4-10, Club Brugge 4-10, Zulte Waregem 4-10, Anderlecht 4-9, Kortrijk 4-7, AA Gent 4-7, Racing Genk 4-6, Cercle Brugge 4-5, Charleroi 4-4, Waasland-Beveren 4-3, Bergen 4-1, KV Mechelen 4-1, Lierse SK 4-1, OH Leuven 4-1, Oostende 4-1.

Duitsland

VfB Stuttgart - Bayer Leverkusen 0-1, VfL Wolfsburg - FC Schalke 04 4-0, Werder Bremen - FC Augsburg 1-0, Freiburg - Mainz¿05 1-2, Hamburger SV - Hoffenheim 1-5, Eintracht Frankfurt - Bayern München 0-1, Borussia Mönchengladbach - Hannover 96 3-0, 1. FC Nürnberg - Hertha BSC 2-2, Borussia Dortmund - Eintracht Braunschweig 2-1. Stand: Borussia Dortmund 2-6, Bayer Leverkusen 2-6, Bayern München 2-6, Mainz¿05 2-6, Werder Bremen 2-6, Hertha BSC 2-4, Hoffenheim 2-4, VfL Wolfsburg 2-3, Borussia Mönchengladbach 2-3, Hannover 96 2-3, 1. FC Nürnberg 2-2, Hamburger SV 2-1, FC Schalke 04 2-1, VfB Stuttgart 2-0, Eintracht Braunschweig 2-0, Freiburg 2-0, FC Augsburg 2-0, Eintracht Frankfurt 2-0.

Engeland

Eerste speelronde: Liverpool - Stoke City 1-0, West Ham United - Cardiff City 2-0, Arsenal - Aston Villa 1-3, Norwich City - Everton 2-2, Sunderland - Fulham 0-1, West Bromwich Albion - Southampton 0-1, Swansea City - Manchester United 1-4, Crystal Palace - Tottenham Hotspur 0-1, Chelsea - Hull City 2-0.

Frankrijk

FC Sochaux - Olympique Lyon 1-3, Olympique Marseille - Évian Thonon Gaillard FC 2-0, SC Bastia - Valenciennes 2-0, OGC Nice - Stade Rennes 2-1, Stade de Reims - Lille OSC 2-1, Saint-Etienne - En Avant Guingamp 1-0, Toulouse FC - Girondins Bordeaux 1-1, AS Monaco - Montpellier 4-1, FC Lorient - FC Nantes 2-1, Paris Saint-Germain - Ajaccio AC 1-1. Stand: Olympique Lyon 2-6, AS Monaco 2-6, Olympique Marseille 2-6, Saint-Etienne 2-6, FC Nantes 2-3, Valenciennes 2-3, Stade Rennes 2-3, Stade de Reims 2-3, Lille OSC 2-3, SC Bastia 2-3, FC Lorient 2-3, OGC Nice 2-3, Paris Saint-Germain 2-2, FC Sochaux 2-1, Évian Thonon Gaillard FC 2-1, Girondins Bordeaux 2-1, Montpellier 2-1, Toulouse FC 2-1, Ajaccio AC 2-1, En Avant Guingamp 2-0.

Spanje

Eerste speelronde: Sociedad - Getafe CF 2-0, Real Valladolid - Athletic Bilbao 1-2, Valencia CF - Málaga CF 1-0, Barcelona - Levante 7-0, Real Madrid - Real Betis 2-1, Osasuna - Granada 1-2.

undefined

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden