Uitslagen

Athene. WK

100 m, eerste ronde (eerste drie plus acht tijdsnelsten naar volgende ronde), 1e serie: 1. Arron (Fra) 11,13, 2. Voronova (Rus) 11,31, 3. Xiaomei (Chn) 11,35, 4. Samuel (Ant) 11,46; 2e serie: Thanou (Gri) 11,32, 2. Philipp (Dui) 11,33, 3. Ferguson (Bah) 11,47, 4. Hernesniemi (Fin) 11,54; 3e serie: 1. Ottey (Jam) 11,27, 2. Paschke (Dui) 11,31, 3. Clarke (Bah) 11,36; 4e serie: 1. Pintoesevitsj (Oek) 11,01, 2. Jardim (Por) 11,30, 3. Gaines (VS) 11,30, 4. De Lucimar (Bra) 11,37, 5. Tsoni (Gri) 11,48; 5e serie: 1. Fynes (Bah) 11,18, 2. Ajunwa (Nig) 11,28, 3. Rakotondrabe (Mad) 11,33, 4. Hewitt (Aus) 11,54; 6e serie: 1. Xuemei (Chn) 11,21, 2. Pendareva (Bul) 11,28, 3. Bangue (Fra) 11,34, 4. Gainsford-Taylor (Aus) 11,36; 7e serie: 1. Jones (VS) 11,09, 2. McDonald (Jam) 11,29, 3. Ivanova (Bul) 11,42, 4. Kravtsjenko (Oek) 11,46; 8e serie: 1. Miller (VS) 11,07, 2. Möller (Dui) 11,44, 3. Ojokolo (Nig) 11,53, 4. Pang (Chn) 11,54.

Tweede ronde (eerste drie plus vier tijdsnelsten naar halve finales), 1e serie: 1. Pintoesevitsj 10,90, 2. Ajunwa 11,14, 3. Thanou 11,19, 4. Gaines 11,19, 5. Gainsford 11,20; 2e serie: 1. Ottey 11,00, 2. Miller 11,23, 3. Philipp 11,26, 4. Ferguson 11,28; 3e serie: 1. Jones 10,96, 2. Paschke 11,23, 3. Clarke 11,27, 4. Bangue 11,31; 4e serie: 1. Arron 11,04, 2. Fynes 11,16, 3. Voronova 11.17.

Halve finales (eerste vier naar finale), 1e serie: 1. Pintoesevitsj 11,10, 2. Arron 11,13, 3. Paschke 11,34, 4. Gaines 11,35; 2e serie: 1. Jones 10,94, 2. Ottey 11,08, 3. Fynes 11,11, 4. Miller 11,17.

Finale: 1. Jones 10,83, 2. Pintoesevitsj 10,85, 3. Fynes 11,03, 4. Arron 11,05, 5. Miller 11,18, 6. Paschke 11,19, 7. Ottey 11,29, 8. Gaines 11,32.

400 m, eerste ronde (eerste vier plus vier tijdsnelsten naar volgende ronde), 1e serie: 1. Fuchsova (Tsj) 51,05, 2. Aleksejeva (Rus) 51,61, 3. Damayanthi (Sri) 51,99, 4. Afolabi (Nig) 52,13, 5. Williams (Bah) 52,30, 6. Antoine (Can) 52,44; 2e serie: 1. Richards (Jam) 51,57, 2. Miles-Clark (VS) 51,77, 3. Curbishley (GB) 51,97, 4. Carabali (Col) 52,18; 3e serie: 1. Graham (VS) 51,92, 2. Fraser (GB) 52,21, 3. Spuri (Ita) 52,54, 4. Tshebikina (Rus) 52,57; 4e serie: 1. Breuer (Dui) 51,43, 2. Kotliarova (Rus) 51,55, 3. Ogunkoya (Nig) 51,77, 4. Kostovalova (Tsj) 52,15, 5. De Jongh (ZAf) 52,47; 5e serie: 1. Graham (Jam) 51,45, 2. Freeman (Aus) 51,53, 3. Malone-Wallace (VS) 51,57, 4. Davis (Bah) 51,61, 5. Rucker (Dui) 51,84.

Tweede ronde (eerste vier plus vier tijdsnelsten naar halve finale), 1e serie: 1. Richards 50,08, 2. Fuchsova 50,36, 3. Davis 50,53, 4. Kotlyarova 50,63, 5. Malone 50,77, 6. Curbishley 50,78, 7. Rucker 51,36; 2e serie: 1. Ogunkoya 50,39, 2. Breuer 50,65, 3. Aleksejeva 50,90, 4. Graham 51,72; 3e serie: 1. Miles 50,66, 2. Freeman 50,75, 3. Graham 51,03, 4. Afolabi 51,07, 5. Fraser 51,11.

1500 m (eerste zes plus zes tijdsnelsten naar volgende ronde), 1e serie: 1. O'Sullivan (Ier) 4.08,90, 2. Nelioebova (Rus) 4.09,02, 3. Pells (Can) 4.09,25, 4. Ewerlof (Zwe) 4.09,28, 5. Wustenhagen (Dui) 4.09,34, 6. Quentin (Fra) 4.11,10; 2e serie: 1. Dulecha (Eth) 4.07,70, 2. Jacobs (VS) 4.07,90, 3. Zuniga (Spa) 4.08,09, 4. Kiesl (Oos) 4.08,13, 5. Pavey (GB) 4.08,23, 6. Weyhermann (Zwi) 4.08,30, 7. Maroesova (Rus) 4.08,45, 8. Butler (Can) 4.08,87, 9. Suldesova (Tsj) 4.09,49; 3e serie: 1. Hamilton (VS) 4.10,12, 2. Sacramento (Por) 4.10,13, 3. Rydz (Pol) 4.10,17, 4. Masterkova (Rus) 4.10,22, 5. Crowley (Aus) 4.10,23, 6. Djate-Taillard (Fra) 4.10,37, 7. Meagher (Can) 4.10,44, 8. Delahunthy (Ier) 4.10,45, 9. Ivanova (Oek) 4.10,79.

10.000 m (eerste acht plus vier tijdsnelsten naar finale), 1e serie: 1. Rocha (Mex) 33.07,09, 2. Sandell (Fin) 33.07,50, 3. Xiujuan (Chn) 33.08,12, 4. Sommaggio (Ita) 33.08,19, 5. Loroupe (Ken) 33.08.20, 6. Takahashi (Jap) 33.08,26, 7. Dahmani (Fra) 33.08,68, 8. Meyer (ZAf) 33.09,70; 2e serie: 1. Adere (Eth) 32.05,29, 2. Ribeiro (Por) 32.05,65, 3. Barsosio (Ken) 32.05,68, 4. Wami (Eth) 32.05,73, 5. Chiba (Jap) 32.05,73, 6. Siju (Chi) 32.06,12, 7. De Reuck (ZAf) 32.09,56, 8. Masuda (Jap) 32.11,63, 9. Vaquero (Spa) 32.12,25, 10. Peters (VS) 32.14,08, 11. Dallenbach (Fra) 32.49,40, 12. Renders (Bel) 33.02,37.

Hinkstapsprong, geplaatst voor finale: Hansen (GB) 14,77 m, Matescu (Roe) 14,57, Lise (Fra) 14,50, Vasdeki (Gri) 14,49, Kasparkova (Tsj) 14,44, Govorova (Oek) 14,39, Goerejeva (WRu) 14,35, Blazevica (Let) 14,35, Marinova (Bul) 14,28, Rhodes (VS) 14,25, Sproge (Let) 14,22, Lobinger (Dui) 14,17.

Mannen

100 m, eerste ronde (eerste drie plus negen tijdsnelsten naar volgende ronde), 1e serie: 1. Da Silva (Bra) 10,28, 2. Zirignon (Ivo) 10,31, 3. Donaldson (NZe) 10,43; 2e serie: 1. Krzywanski (Pol) 10,37, 2. Fedoriv (Rus) 10,38, 3. Cali (Fra) 10,39; 3e serie: 1. Greene (VS) 10,32, 2. Karlsson (Zwe) 10,32, 3. Balcerizak (Pol) 10,41; 4e serie: 1. Pavlakakis (Gri) 10,11, 2. Bailey (Can) 10,17, 3. Tilli (Ita) 10,25, 4. Devonish (GB) 10,26, 5. Wells (Bah) 10,34, 6. Lachkovics (Oos) 10,34; 5e serie: 1. Marsh (VS) 10,16, 2. Stevens (Bel) 10,30, 3. Marcoullides (Cyp) 10,35; 6e serie: 1. Boldon (Tri) 10,11, 2. Perez-Rionda (Cub) 10,33, 3. Mackie (GB) 10,42. Uitgeschakeld: 5. Janssen (Aru) 10,47; 7e serie: 1. Montgomery (VS) 10,12, 2. Obikwelu (Nig) 10,22, 3. Aziz Zakari (Gha) 10,26, 4. Cooper (Lib) 10,35; 8e serie: 1. Ogunkoya (Nig) 10,24, 2. Papadias (Gri) 10,32, 3. Pilarczyk (Pol) 10,38; 9e serie: 1. Fredericks (Nam) 10,21, 2. Porkhomovski (Rus) 10,25, 3. Calado (Por) 10,26, 4. Insakovs (Let) 10,28; 10e serie: 1. Nkansah (Gha) 10,16, 2. Spencer (Jam) 10,18, 3. Campbell (GB) 10,21, 4. Zisimides (Cyp) 10,30; 11e serie: 1. Asahara (Jap) 10,22, 2. Thompson (Bar) 10,26, 3. Delai (Fij) 10,32, 4. Powell (Jam) 10,34; 12e serie: 1. Esmie (Can) 10,22, 2. Enzinwa (Nig) 10,23, 3. Tuffour (Gha) 10,24, 4. Katsantonis (Cyp) 10,36; 13e serie: 1. Surin (Can) 10,32, 2. Wijmeersch (Bel) 10,43, 3. Al-Kuwari (Qua) 10,48.

Tweede ronde (eerste twee plus vier tijdsnelsten naar halve finales), 1e serie: 1. Boldon 9,87, 2. Greene 9,90; 2e serie: 1. Surin 10,06, 2. Pavlakakis 10,22; 3e serie: 1. Montgomery 9,99, 2. Bailey 10,10, 3. Campbell 10,13, 4. Cooper 10,21; 4e serie: 1. Marsh 10,05, 2. Tuffour 10,23. 5e serie: 1. Nkansah 10,15, 2. Obikwelu 10,17; 6e serie: 1. Fredericks 9,99, 2. Ezinwa 10,11, 3. Asahara 10,17, 4. Thompson 10,21.

Halve finales (eerste vier naar finale), 1e serie: 1. Boldon 10,00, 2. Ezinwa 10,15, 3. Marsh 10,21, 4. Surin 10,22; 2e serie: 1. Greene 9,90, 2. Bailey 9,91, 3. Fredericks 9,93, 4. Montgomery 10,08.

Finale: 1. Greene 9,86, 2. Bailey 9,91, 3. Montgomery 9,94, 4. Fredericks 9,95, 5. Boldon 10,02, 6. Ezinwa 10,10, 7. Surin 10,12, 8. Marsh 10,29.

400 m (eerste vier plus vier tijdsnelsten naar volgende ronde), 1e serie: 1. Baulch (GB) 45,85, 2. Martin (Jam) 46,04, 3. Chiwira (Zim) 46,09, 4. Youla (Kon) 46,62; 2e serie: 1. McDonald (Jam) 45,89, 2. Kamoga (Oeg) 46,17, 3. Cardenas (Mex) 46,26, 4. Ju-il (ZKo) 47,47; 3e serie: 1. Parrela (Bra) 45,35, 2. Washington (VS) 45,35, 3. Thilakeratne (Skr) 45,58, 4. Wade (Sen) 45,61, 5. Rusterholz (Zwi) 45,76, 6. Rapnouil (Fra) 45,85; 4e serie: 1. Thomas (GB) 45,62, 2. Clarke (Jam) 45,77, 3. Czubak (Pol) 45,82, 4. Malherbe (ZAf) 46,08, 5. Louahla (Alg) 46,22; 5e serie: 1. Johnson (VS) 45,66, 2. Coombs (SVi) 45,78, 3. Ndiaye (Sen) 45,84, 4. Ochieng (Ken) 45,88, 5. Vaccari (Ita) 46,00; 6e serie: 1. Young (VS) 45,34, 2. Richardson (GB) 45,44, 3. Bada (Nig) 45,79, 4. Ismail (Qua) 45,88; 7e serie: 1. Pettigrew (VS) 45,67, 2. Balosak (Slv) 45,84, 3. Chukwu (Nig) 46,10, 4. Mackowiak (Pol) 46,15. Uitgeschakeld: 7. Ignatius (Ned. Ant) 49,01.

Tweede ronde (eerste drie plus vier tijdsnelsten naar halve finales), 1e serie: 1. Pettigrew 44,88, 2. Thomas 44,98, 3. Mackowiak 45,26, 4. Martin 45,37; 2e serie: 1. Baulch 45,06, 2. Kamoga 45,25, 3. Wade 45,38, 4. Johnson 45,39; 3e serie: 1. Chukwu 45,06, 2. Washington 45,09, 3. Clarke 45,27. 4e serie: 1. Young 44,87, 2. Richardson 45,05, 3. McDonald 45,16, 4. Bada 45,37, 5. Czubak 45,41.

1500 meter, eerste ronde (eerste vijf plus vier tijdsnelsten naar halve finales), 1e serie: 1. Morceli (Alg) 3.37,26, 2. Zadoroznivi (Rus) 3.37,28, 3. Maycock (GB) 3.37,37, 4. Sullivan (Can) 3.37,42, 5. Bruton (Ier) 3.37,57, 6. Travassos (Por) 3.37,70, 7. Chebili (Fra) 3.37,75; 2e serie: 1. Stenzel (Dui) 3.40,17, 2. McKay (GB) 3.40,25, 3. Maazouzi (Mar) 3.40,39, 4. Viclosa (Spa) 3.40,41, 5. Rotich (Ken) 3.40,43; 3e serie: 1. Estevez (Spa) 3.36,20, 2. Sediki (Mar) 3.36,40, 3. Suleiman (Qat) 3.36,64, 4. Hood (Can) 3.36,69, 5. Holman (VS) 3.36,75, 6. Andersen (Den) 3.36,77, 7. Zorko (Kro) 3.37,99; 4e serie: 1. El Guerrouj (Mar) 3.36,72, 2. Cacho (Spa) 3.37,16, 3. Hakimi(Tun) 3.37,43, 4. Bosch (Fra) 3.37,45, 5. Di Napoli (Ita) 3.37,50.

400 m horden (eerste drie plus drie tijdsnelsten naar halve finales), 1e serie: 1. Herbert (ZAf) 49,23, 2. Al-Nubi (Qat) 49,39, 3. Weakley (Jam) 49,52; 2e serie: 1. Mori (Ita) 49,93, 2. Soucek (Tsj) 49,08, 3. Saito (Jap) 49,52; 3e serie: 1. Matete (Zam) 48,43, 2. Muzik (Tsj) 48,56, 3. Morgan (Jam) 49,34, 4. S'dad (Mar) 49,50; 4e serie: 1. Karube (Jap) 48,63, 2. Woody (VS) 48,89, 3. Archer (Jam) 49,11, 4. Hamed (Aus) 49,21, 5. Januszewski (Pol) 49,29; 5e serie: 1. Matsjenko (Rus) 48,93, 2. Adkins (VS) 49,23, 3. Zadoinov (Mol) 49,49; 6e serie: 1. Diagana (Fra) 49,34, 2. Harnden (Zim) 49,42, 3. Yamazaki (Jap) 49,47; 7e serie: 1. Bronson (VS) 48,84, 2. Kovacs (Hon) 48,99, 3. Saber (Ita) 49,11.

Halve finales (eerste twee plus twee tijdsnelsten naar finale), 1e serie: 1. Diagana 48,14, 2. Herbert 48,31, 3. Matete 48,44; 2e serie: 1. Matsjenko 48,54, 2. Morgan 48,56; 3e serie: 1. Bronson 47,83, 2. Mori 48,17, 3. Muzik 48,27.

3000 m steeple (eerste zes plus zes tijdsnelsten naar halve finales), 1e serie: 1. Wojcik (Pol) 8.24,93, 2. Boulami (Mar) 8.24,95, 3. Kiptanui (Ken) 8.25,80, 4. Pronin (Rus) 8.25,95, 5. Croghan (VS) 8.25,95, 6. Lambruschini (Ita) 8.26,35, 7. Buchleitner (Oos) 8.26,76, 8. Ionescu (Roe) 8.27,39, 9. Hough (GB) 8.28,54, 10. Stasi (Cyp) 8.28,85; 2e serie: 1. Al Asmari (Sau) 8.25,23, 2. Ostendarp (Dui) 8.25,97, 3. Barmasai (Ken) 8.26,62, 4. Vroemen (Ned) 8.28,96, 5. Khatabi (Mar) 8.32,53, 6. Nohilly (VS) 8.32,70; 3e serie: 1. Kipketer (Ken) 8.29,40, 2. Svenoey (Noo) 8.29,65, 3. Bouaouiche (Mar) 8.29,67, 4. Carosi (Ita) 8.29,92, 5. Moran (Spa) 8.29,98, 6. Laros (Ned) 8.30,24, 7. Moura (Bra) 8.30,70, 8. Dobrzynski (Pol) 8.31,69.

Mannen, 10.000 meter, eerste ronde (eerste acht plus vier tijdsnelsten naar finale), 1e serie: 1. Castro (Por) 28.07,04, 2. Mourhit (Bel) 28.12,02, 3. Berioul (Mar) 28.12,33, 4. Eich (Dui) 28.12,46, 5. Koech (Ken) 28.13,24, 6. Mezegebu (Eth) 28.13,95, 7. Tergat (Ken) 28.13,98, 8. Hissou (Mar) 28.15,09, 9. Ramos (Por) 28.20,06. 2e serie: 1. Gebrselassie (Eth) 27.55,36, 2. Jifar (Eth) 27.55,71, 3. Kirui(Ken) 27.56,62, 4. Zitouna (Mar) 27.57,11, 5. Wilson (Aus) 27.57,54, 6. Maase (Ned) 27.57,78, 7. Rey (Spa) 28.03,56, 8. Ramaala (ZAf) 28.05,70, 9. Takaoka (Jap) 28.07,36, 10. Baldini (Ita) 28.07,81, 11. Chimusasa (Zim) 28.14,03.

Verspringen, geplaatst voor finale: Pedroso (Cub) 8,11 m, Wignall (Jam) en Toure (Sen) 8,09, Walder (VS) 8,05, Beckford (Jam) 8,03, Ferreira (Bra) 8,00, Jianfeng (Chn) 7,99, Tudor (Roe) 7,98, Sosoenov (Rus) en Dilworth (VS) 7,96, Glavatski (WRu) 7,94, Morinaga (Jap), Bangue (Fra) 7,93.

Kogelslingeren, geplaatst voor finale: Kiss (Hon) 80,46 m, Astapovitsj (WRu) 77,96, Sidorenko (Rus) 77,94, Skvaroek (Oek) 77,94, Weis (Dui) 77,12, Khersontev (Rus) 76,44, Konovalov (Rus) 76,36, Kobs (Dui) 76,20, Piolanti (Fra) 76,12, Tikhon (WRu) 75,74, Krikoen (Oek) 75,32, Morofushi (Jap) 75,28.

Kogelstoten, geplaatst voor finale: Godina (VS) 21,10 m, Bagatsj (Oek) 20,56, Büder (Dui) 20,53, Belonog (Oek) 20,31, Virastioek (Oek) 20,13, Halvari (Fin) 20,10, Hunger (VS) 20,05, Toth (VS) 19,99, Dal Soglio (Ita) 19,93, Lambrechts (ZAf) 19,91, Mertens (Dui) 19,88, Kleiza (Lit) 19,71.

Finale: 1. Bagatsj 21,47 m, 2. Godina 21,44, 3. Buder 21,24, 4. Hunter 20,33, 5. Belonog 20,26, 6. Halvari 20,13, 7. Virastioek 20,12, 8. Toth 20,02, 9. Mertens 19,91, 10. Dal Soglio 19,77, 11. Lambrechts 19,39, 12. Kleiza 18,25.

Speerwerpen, geplaatst voor finale: Zelezny (Tsj) 83,66 m, Henry (Dui) 83,42, Gatzioudis (Gri) 83,32, Hill (GB) 82,24, Hogler (Oos) 81,54, Backley (GB) 81,40, Gonzales (Cub) en Boden (Zwe) 80,88, Parviainen (Fin) 80,76, Corbett (ZAf) 80,72, Makarov (Rus) 80,62, Moroejev (Rus) 80,30.

20 km snelwandelen: 1. Garcia (Mex) 1.21.43, 2. Tsjennikov (Rus) 1.21.53, 3. Kmelnitski (WRu) 1.22.01, 4. Guohui (Chn) 1.22.57, 5. Zewen (Chn) 1.23.03, 6. Misjoelija (WRu) 1.23.10, 7. De Benedictis (Ita) 1.23.33, 8. Plaza (Spa) 1.23.53, 9. Ihly (Dui) 1.24.12, 10. Gandellini (Ita) 1.24.24.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden