uitslagen

ATLETIEK

's-Heerenberg. Montferlandrun (15 km).

Mannen: 1. Ereng (Ken) 43.01, 2. Sang (Ken) 43.02, 3. Kibet (Oeg) 43,11, 4. Kibret (Eth) 43.15, 5. Kipsang (Ken) 43.20, 6. Kiptoo (Ken) 43.27, 9. Wassink 44.42, 10. Raymakers 45.38, 11. Stitzinger 46.05, 12. Zwama 47.01, 13. Stokvis 47.18, 14. Bekers 47.23.

Vrouwen: 1. Kosgei (Ken) 49.46, 2. Macharia (Ken) 50.24, 3. Cherono (Ken) 50.27, 4. Rono (Ken) 51.04, 5. Kiprotich (Ken) 51.33, 6. Dillen (Ned) 52.23, 7. Van Lieshout 53.04, 8. Dute 53.56.

GOLF

Malelane (ZAf). Europese Tour, Alfred Dunhill Championship.

Eindstand: 1. Schwartzel (ZAf) 271 slagen (-17), 2. Finch (Eng) 275, 3. Dyson (Eng), Fisher (Eng), Wattel (Fra) 278, 6. Hansen (Den) 279.

HOCKEY

Argentinië. Finale World League, vrouwen.

Poule A, eerste ronde: Nederland - Duitsland 6-0 (1-0). 22. Paumen 1-0 (sc), 39. Welten 2-0, 43. Verschoor 3-0, 56. Derkx 4-0, 59. Pheninckx 5-0, 66. Hoog 6-0. Engeland - Zuid-Korea 6-2. Tweede ronde: Nederland - Engeland 3-2 (1-1). 6. Paumen 1-0 (sc), 33. Twigg 1-1, 41. Van Maasakker 1-2 (eigen doelpunt), 67. Paumen 2-2 (sc), 68. Van Male 3-2. Duitsland - Zuid-Korea 2-2. Stand: 1. Nederland 2-6 (9-2), 2. Engeland 2-3 (8-5), 3. Zuid-Korea 2-1 (4-8), 4. Duitsland 2-1 (2-8).

Groep B: Nieuw-Zeeland - China 0-2, Argentinië - Australië 1-1.

PAARDENSPORT

Maastricht. JIM.

Grote Prijs, na barrage: 1. Maikel van der Vleuten (Ned) VDL Groep Sapphire B 0-36,66, 2. Delestre (Fra) Napoli du Ry 0-37,72, 3. Bruggink (Ned) Primeval Dejavu 0-38,58, 4. Dubbeldam (Ned) Utascha SFN 0-38,66, 5. Greve (Ned) Carambole 0-39,33, 6. Vrieling (Ned) Zirocco Blue VdL 0-39,69.

Kwalificatie GP, na barrage: 1. Wout-Jan van der Schans (Ned) Sacramento 0-30,80, 2. Leopold van Asten (Ned) VDL Groep Zidane 0-31,30, 3. Bruggink/Dejavu 0-31,61.

Stockholm. International Horse Show 2013.

Grote Prijs, na barrage: 1. Gerco Schröder (Ned) Callahan 0-37,55, 2. Augustsson (Zwe) Mic Mac du Tillard 4-33,68, 3. Staut (Fra) Quisme des Vaux 4-35,38.

IRJC Top 10 finale, na twee manches: 1. Deusser (Dui) Evita van de Veldbalie 0-37,30, 2. Delaveau (Fra) Lacrimoso 0-37,50, 3. Maher (GBr) Tripple X 4-35,91; 10. Schröder/Castelino van de Helle 17-49,23.

Dressuur, kür op muziek, kwalificatie wereldbeker: 1. Vilhelmson-Silfven (Zwe) Don Auriello 81,95 procent, 2. Gal (Ned) Glock's Voice 79,275, 3. Minderhoud (Ned) Glock's Romanov 78,85.

Grand Prix: 1. Vilhelmson-Silfven/Don Auriello 80,957, 2. Minderhoud/Romanov 75,957, 3. Gal/Voice 74,255; 16. Van Essen/McRider Premier 65,957.

Boedapest. Lovas Vilagkupa.

Vierspannen, kwalificatie wereldbeker: 1. Chardon (Ned) 243,13, 2. Timmerman (Ned) 266,09, 3. Jozsef Dobrovitz sr. (Hon) 267,89; na eerste manche: 4. Schneiders (Dui) 136,68, 5. Jozsef Dobrovitz jr. (Hon) 148,60, 6. Kristof Osztertag (Hon) 164,91. Stand WB: 1. Exell (Aus) 22, 2. Chardon 15, 3. Schneiders 13.

SCHAATSEN

Mannen, eerste 500 meter: 1. Koeznetsov (Rus) 34,85 seconden, 2. Lobkov (Rus) 34,86, 3. Ronald Mulder (Ned) 34,87, 4. Smeekens (Ned) 34,97, 5. Kato (Jap) 34,98, 6. Nagashima (Jap), Fredricks (VSt) 35,02, 8. Hospes (Ned) 35,09 (5), 9. Mo Tae-bum (ZKo) 35,09 (7), 10. Whitmore (VSt) 35,11; 12. Michel Mulder 35,18. B-groep: 3. Groothuis 35,52. Tweede 500 meter: 1. Nagashima (Jap) 34,69 seconden, 2. Mo Tae-bum (ZKo) 34,87, 3. Koeznetsov (Rus) 34,92, 4. Kato (Jap) 34,97, 5. Fredricks (VSt) 35,00, 6. Michel Mulder (Ned) 35,01, 7. Hospes (Ned) 35,03, 8. Lobkov (Rus) 35,04, 9. Ronald Mulder (Ned) 35,11, 10. Smeekens (Ned) 35,13. Stand WB: 1. Ronald Mulder 376 punten, 2. Mo Tae-bum 347, 3. Michel Mulder 288; 10. Smeekens 225, 11. Hospes 212. 1000 meter: 1. Davis (VSt) 1.08,66, 2. Nenzi (Ita) 1.08,90, 3. Michel Mulder (Ned) 1.09,02, 4. Morrison (Can) 1.09,15, 5. Niedzwiedzki (Pol) 1.09,21, 6. Koezin (Oek) 1.09,22 (1), 7. Groothuis 1.09,22(2), 8. Verweij 1.09,36, 9. Lorentzen (Noo) 1.09,54, 10. Mo Tae-Bum (ZKo) 1.09,56; 17. De Vries 1.10,11. B-groep: 1. Schipper 1.09,01. Stand WB: 1. Davis 300 punten, 2. Nuis (Ned) 160, 3. Michel Mulder 152.

10.000 meter: 1. Kramer (Ned) 13.02,38, 2. Contin (Fra) 13.14,64, 3. Beckert (Dui) 13.18,73, 4. Swings (Bel) 13.19,27, 5. Lee Seung-hoon (ZKo) 13.20,94, 6. Kuck (VSt) 13.23,54, 7. Bokko (Noo) 13.24,59, 8. Geisreiter (Dui) 13.26,52, 9. Sinitsin (Rus) 13.26,74, 10. Lunde Pedersen (Noo) 13.27,87. B-groep: 1. Douwe de Vries 13.05,58, 2. Bob de Vries 13.07,01, 3. Bovenhuis 13.12,75, 10. Van der Kieft 13.33,08. Stand WB: 1. Kramer 300 punten, 2. Lee Seung-hoon 160, 3. Bergsma 150; 4. De Jong 140.

Vrouwen, 500 meter: 1. Lee Sang-hwa (ZKo) 37,32 seconden, 2. Wolf (Dui) 37,66, 3. Fatkoelina (Rus) 37,81, 4. Oenema (Ned) 37,98, 5. Richardson (VSt) 38,01, 6. Tsuji (Jap) 38,28 (3), 7. Ajdova (Kaz) 38,28 (7), 8. Malisjeva (Rus) 38,31, 9. Van Riessen (Ned) 38,42, 10. Sumiyoshi (Jap) 38,46; 16. Das 38,67, 18. Kuipers 38,74. B-groep: 1. Gerritsen 38,89. Stand WB: 1. Lee Sang-hwa 600 punten, 2. Wolf 408, 3. Richardson 360; 7. Boer 190. 1000 meter: 1. Richardson (VSt) 1.14,22, 2. Bowe (VSt) 1.14,78, 3. Fatkoelina (Rus) 1.15,18, 4. Skokova (Rus) 1.15,66, 5. Lee Sang-hwa (ZKo) 1.15,70, 6. Ajdova (Kaz) 1.16,00, 7. Erbanova (Tsj) 1.16,28, 8. Kamminga (Ned) 1.16,37, 9. Van Riessen (Ned) 1.16,556, 10. Kodaira (Jap) 1.16,559. B-groep: 1. Oenema 1.16,94, 3. Das 1.17,08, 4. Gerritsen 1.17,69.

Stand WB: 1. Richardson 280 punten, 2. Bowe 250, 3. Fatkoelina 180; 4. Van Beek 112, 5. Wüst 110. 1500 meter: 1. Bowe (VSt) 1.57,28, 2. Skokova (Rus) 1.57,70, 3. Schussler (Can) 1.57,78, 4. Graf (Rus) 1.57,90, 5. Zlotkowska (Pol) 1.58,19, 6. Pechstein (Dui) 1.58,68, 7. Angermüller (Dui) 1.58,71, 8. Erbanova (Tsj) 1.58,73, 9. Njatun (Noo) 1.58,96, 10. Rookard (VSt) 1.59,17; 13. Van der Weijden 1.59,47. B-groep: 3. Van Riessen 1.59,71, 6. Achtereekte 2.00,49. Stand WB: 1. Bowe 199 punten, 2. Wüst 180, 3. Skokova 162; 4. Van Beek 160.

SCHAKEN

Antalya. WK landenteams.

Vijfde ronde: Nederland - Egypte 3-1 (Giri - Andel Razik 1-0, Sokolov - Amin 1-0, Tiviakov - Shoker 1/2-1/2, L'Ami - Labib 1/2-1/2). Oekraïne - Turkije 2 1/2 - 1 1/2, Rusland - Duitsland 3 1/2 - 1/2, Armenië - Azerbeidzjan 2-2, Verenigde Staten - China 1 1/2 - 2 1/2. Stand: 1. Oekraïne 5-10 (13), 2. Rusland 5-7 (11 1/2), 3. Nederland 5-6 (11 1/2), 4. Armenië 5-6 (11), 5. China 5-6 (10 1/2), 6. Azerbeidzjan 5-5 (10 1/2), 7. Verenigde Staten 5-4 (11), 8, Duitsland 5-4 (8 1/2), 9. Turkije 5-2 (7), 10. Egypte 5-0 (5 1/2).

SKIËN

Lake Louise (Can). Mannen.

Super-G: 1. Svindal (Noo) 1.28,53, 2. Mayer (Oos) 1.28,77, 3. Streitberger (Oos) 1.28,91, 4. Innerhofer (Ita) 1.29,21, 5. Küng (Zwi) 1.29,25, 6. Reichelt (Oos) 1.29,33. WB-stand Super G: 1. Svindal 100 punten, 2. Mayer 80, 3. Streitberger 60.

Afdaling: 1. Paris (Ita) 1.49,90, 2. Kröll (Oos) 1.49,93, 3. Theaux (Fra) 1.50,01, 4. Svindal 1.50,13, 5. Clarey (Fra) 1.50,64, 6. Streitberger 1.50,93. Stand WB afdaling: 1. Paris 100, 2. Kröll 80, 3. Theaux 60. WB-stand algemeen: 1. Svindal 200 punten, 2. Hirscher (Oos) 160, 3. 3. Ligety (VSt) 124.

Beaver Creek (VSt). Vrouwen.

Reuzenslalom: 1. Lindell-Vikarby (Zwe) 2.17,92 (1.06,69+1.11,23), 2. Shiffrin (VSt) 2.18,01 (1.07,13+1.10,88), 3. Weirather (Lie) 2.18,48 (1.07,62+1.10.86), 4. Pietilae-Holmner (Zwe) 2.18,77, 5. Höfl-Riesch (Dui) 2.19,04, 6. Marmottan (Fra) 2.19,09. WB-stand reuzenslalom: 1. Lindell-Vikarby 132 punten, 2. Shiffrin 120, 3. Weirather 105.

Super-G: 1. Gut (Zwi) 1.18,42, 2. Fenninger (Oos) 1.19,34, 3. Hosp (Oos) 1.19,53, 4. Stuhec (Slv) 1.19,67, 5. Fanchini (Ita) 1.19,70, 6. Gisin (Zwi) 1.19,93. Stand WB Super-G: 1. Gut 100 punten, 2. Fenninger 80, 3. Hosp 60. WB-stand algemeen: 1. Gut 300 punten, 2. Shiffrin 220, 3. Höfl-Riesch 193.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden