UITSLAGEN

ATLETIEK

Stuttgart. WK Mannen 400 meter, halve finales (eerste vier naar de finale): eerste serie: 1. Watts (VSt) 44,63, 2. Reynolds (VSt) 44,82, 3. Kemboi (Ken) 44,94, 4. Ochieng (Ken) 45,01, 5. Clarke (Jam) 45,19, 6. Tellez (Cub) 46,17, 7. Ladejo (GBr) 46,33.

Morris (Tri) niet gestart. tweede serie: 1. Kitur (Ken) 44,34, 2. Johnscon (Vst) 44,39, 3. Bada (Nig) 44,63, 4. Bada (Nig) 44,63, 4. Haughton (Jam) 44,78, 5. Ismail (Qat) 44,85, 6. Amegatcher (Gha) 45,58, 7. De Silva (Tri) 45,66, 8. Lieder (Dui) 45,75. 400 meter horden, eerste ronde (eerste drie en drie tijdsnelsten naar halve finales): eerste serie: 1. Matete (Zam) 48,49, 2. Cordero (PRi) 49,55, 3. Saito (Jap) 49,69, 4. Vorster (ZAf) 49,82; tweede serie: 1. Keter (Ken) 49,39, 2. Hense (Dui) 49,64, 3. Katsuki (Jap) 49,72, 4.

Kocuvan (Slv) 49,73; derde serie: 1. Diagana (Fra) 48,90, 2. Cadogan (GBr) 49,25, 3. Robinson (Aus) 49,49; vierde serie: 1. Adkins (VSt) 49,18, 2.

Biwott (Ken) 49,27, 3. Frinolli (Ita) 49,42; vijfde serie: 1. Perez (Cub) 49,74, 2. Tverdoglev (Oek) 50,08, 3. Mori (Ita) 50,10; zesde serie: 1. Young (VSt) 49,15, 2. Kinyor (Ken) 49,39, 3. Karube (Jap) 49,80; zevende serie: 1.

Graham (Jam) 49,30, 2. Wallenlind (Zwe) 49,68, 3. Nylander (Zwe) 49,70, 4.

Dollendorf (Bel) 49,90.

5 000 meter, finale: 1. Ismail Kirui (Ken) 13.02,75 (junioren wereldrecord en wereldseizoenprestatie), 2. Gebresilasie (Eth) 13.03,17, 3. Bayesa (Eth) 13.05,40, 4. Bikila (Eth) 13.06,64, 5. Skah (Mar) 13.07,18, 6. Jabbour (Mar) 13.18,87, 7. Nizigama (Bur) 13.20,59, 8. Bitok (Ken) 13.23,41, 9. Denmark (GBr) 13.27,09, 10. Ntawulikura (Rua) 13.28,58, 11. Anton (Spa) 13.40,21, 12.

Danielson (Zwe) 13.40,59, 13. Kaldy (Hon) 13.43,02, 14. Chesire (Ken) 13.44,11. Belaout (Alg) opgegeven.

Hinkstapspringen, finale: 1. Conley (Vst) 17,86 m, 2. Volosjin (Rus) 17,65, 3. Edwards (GBr) 17,44, 4. Jaros (Dui) 17,34, 5. Camara (Fra) 17,28, 6.

Kapoestin (Rus) 17,19, 7. Silva (Bra) 17,19, 8. Wellmann (Ber) 17,12.

Speerwerpen, finale: 1. Zelezny (Tsj) 85,98 m, 2. Kinnunen (Fin) 84,78, 3.

Poljoenin (Oez) 83,38, 4. Hill (GBr) 82,96, 5. Backley (GBr) 81,80, 6.

Pakarinen (Fin) 81,08, 7. Wennlund (Zwe) 80,52, 8. Sasimovitsj (WRu) 78,70.

Discus, kwalificatie, naar finale: Ubartas (Lit) 65,92 m, Riedel (Dui) 65,88 m, Sjevtsjenko (Rus) 63,68 m, Buncic (VSt) 63,64 m, Washington (VSt) 62,78 m, Kaptjoek (WRu) 62,56 m, Sweeney (Ier) en Schult (Dui) 62,10 m, Kidikas (Lit) 61,94 m, Delis (Cub) 61,76 m, Sintsjenko (Oek) 61,74 m, Grasu (Roe) 61,52 m.

Vrouwen

100 meter, finale: 1. Devers (VSt) 10,81 (beste wereldseizoenprestatie), 2.

Ottey (Jam) 10,82, 3. Torrence (VSt) 10,89, 4. Privalova (Rus) 10,96, 5.

Onyali (Nig) 11,05, 6. Woronova (Rus) 11,20, 7. Mitchell (Jam) 11,20, 8.

Allen (Cub) 11,23.

Halve finales (eerste vier naar finale): eerste serie: 1. Ottey 10,87, 2.

Torrence 10,87, 3. Woronova 11,17, 4. Allen 11,19, 5. Davis (Bah) 11,21, 6.

Vorster (ZAf) 11,22, 7. Finn (VSt) 11,25, 8. Tarnopolskaja (Oek) 11,36.

tweede serie: 1. Devers 11,03, 2. Privalova 11,06, 3. Onyali 11,06, 4.

Mitchell 11,26, 5. Paschke (Dui) 11,28, 6. Troger (Oos) 11,37, 7. Gainsford (Aus) 11,53. McDonald (Jam) opgegeven.

400 meter, halve finales (eerste vier naar de finale): eerste serie: 1.

Kaiser-Brown (Vst) 50,41, 2. Aleksejeva (Rus) 50,49, 3. Campbell (Jam) 50,89, 4. Carabali (Col) 51,17, 5. Joertsjenko (Oek) 51,55, 6. Turner (Jam) 52,25, 7. Rucker (Di) 52,32, 8. Tandian (Sen) 52,77; tweede serie: 1. Miles (Vst) 50,45, 2. Richards (Jam) 50,65, 3. Myers (Spa) 50,83, 4. Restrego (Col) 50,89, 5. Roesina (Rus) 51,14, 6. Keough (GBr) 52,56, 7. Collins (VSt) 52,60, 8. Landre (Fra) 52,72.

400 meter horden, eerste ronde (eerste vier en vier tijdsnelsten naar halve finales): eerste serie: 1. Gunnell (GBr) 55,06, 2. Rieger (Dui) 56,30, 3.

Johannson (Zwe) 56,81, 4. Carutasu (Roe) 57,13; tweede serie: 1. Ledovskaja (WRu) 55,37, 2. Meissner (Dui) 55,84, 3. Parris (Jam) 56,19, 4. Maenhout (Bel) 56,48, 5. Uys (ZAf) 56,55; derde serie: 1. Ponomajova (Rus) 54,68, 2.

Buford (VSt) 55,42, 3. Edeh (Can) 55,70, 4. Westen (Zwe) 56,34, 5. Parker (GBr) 56,93; vierde serie: 1. Nasarova (Rus) 55,37, 2. Farmer-Patrick (VSt) 55,70, 3. Hemmings (Jam) 55,94, 4. Retchakan (GBr) 56,31, 5. Pachut (Pol) 56,92; vijfde serie: 1. Batten (VSt) 55,37, 2. Torsjina (Kaz) 55,51, 3.

Knoroz (Rus) 55,54, 4. Koerosjkina (WRu) 55,69, 5. Duprey (Can) 56,80.

3000 meter, finale: 1. Qu (Chi) 8.28,71, 2. Linli Zhang (Chi) 8.29,25 (junioren wereldrecord), 3. Lirong Zhang (Chi) 8.31,95, 4. O'Sullivan (Ier) 8.33,38, 5. Wyeth (GBr) 8.38,42, 6. Romanova (Rus) 8.39,69, 7. Radcliffe (GBr) 8.40,40, 8. Borisova (Rus) 8.40,78, 9. Murray (GBr) 8.43,46, 10. Peters (VSt) 8.45,56, 11. Kopitova (Rus) 8.50,49, 12. Lokar (Dui) 8.51,35, 13.

Sandell (Fin) 8.53,58, 14. Zaituc (Roe) 9.01,38, 15. Kiplagat (Ken) 9.07,05.

Zevenkamp, stand na eerste dag: 1. JoynerKersee (VSt) 4011 punten (100 m horden: 12,89; hoog: 1,81 m; kogel: 14,38 m; 200 m: 23,19), 2. Boeraga (WRu) 4003 (12,95 - 1,84 - 14,55 - 23,69), 3. Braun (Dui) 3997 (13,25 - 1,90 - 14,62 - 24,12), 4. Carter (VSt) 3909 (13,62 - 1,84 - 15,41 - 24,23), 5.

Nikitina (Rus) 3863 (13,73 - 1,84 - 15,38 - 24,52), 6. Flemming (Aus) 3854 (13,08 - 1,75 - 14,03 - 23,49).

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden