Uitslagen, standen en programma

GROEP A

Ecuador - Costa Rica 3-0 (1-0). 8. Carlos Tenorio 1-0, 54. Delgado 2-0, 90. Kaviedes 3-0. Scheidsrechter: Coffi Codjia (Ben). Toeschouwers: 50.000. Gele kaart: Castillo, De la Cruz, Mora (Ecuador), Marin, Solis (Costa Rica).

Ecuador: Mora; De la Cruz, Hurtado, Espinoza (68. Guagua) en Reasco; Valencia (73. Urrutia), Edwin Tenorio, Castillo en Mendez; Delgado en Carlos Tenorio (46. Kaviedes).

Costa Rica: Porras; Marin, Sequeira en Umana; Wallace, Solis, Fonseca (29. Saborio) en Gonzalez (56. Hernandez); Centeno (84. Bernard), Wanchope en Gomez.

Ecuador en Duitsland naar achtste finales.

Dinsdag, 16.00 Berlijn: Ecuador - Duitsland

Dinsdag, 16.00 Hannover: Costa Rica - Polen

GROEP B

Engeland - Trinidad en Tobago 2-0 (0-0). 83. Crouch 1-0, 90. Gerrard 2-0. Scheidsrechter: Kamikawa (Jap). Toeschouwers: 41.000. Gele kaart: Lampard (Engeland), Theobald, Whitley, Jones, Hislop, Gray (Trinidad en Tobago).

Engeland: Robinson; Carragher (58. Lennon), Ferdinand, Terry en Ashley Cole; Beckham, Lampard, Gerrard en Joe Cole (75. Downing); Crouch en Owen (58. Rooney).

Trinidad en Tobago: Hislop; Sancho, Lawrence, Gray en Edwards; Birchall, Yorke, Whitley, Theobald (85. Wise) en Jones (70. Glen); Stern John.

Zweden - Paraguay

Zweden - Paraguay 1-0 (0-0). 88. Ljungberg 1-0. Scheidsrechter: Lubos (Slw). Toeschouwers: 72.000. Gele kaart: Linderoth, Lucic. Allbück (Zwe), Caniza, Acuna, Paredes, Barreto (Par).

Zweden: Isaksson; Mellberg, Lucic, Edman en Linderoth; Alexandersson, Küllstrom (84. Elmander) en Ljungberg; Larsson, Ibrahimovic (46. Allbück) en Wilhelmsson (68. Jonson).

Paraguay: Bobadilla; Nunez, Gamarra, Caceras en Bonet (81. Barreto); Acuna, Paredes en Riveros (62. Dos Santos); Valdez, Santa Cruz (63. Lopez) en Caniza.

Engeland naar achtste finales

Dinsdag, 21.00 Keulen: Zweden - Engeland

Dinsdag, 21.00 Kaiserslautern: Paraguay - Trinidad en Tobago

GROEP C

Vandaag, 15.00 Gelsenkirchen: Argentinië - Servië en Montenegro

Vandaag, 18.00 Stuttgart: Nederland - Ivoorkust

GROEP D

Vandaag, 21.00 Hannover: Mexico - Angola

Morgen, 15.00 Frankfurt: Portugal - Iran

GROEP E

Morgen, 18.00 Keulen: Tsjechië - Ghana

Morgen, 21.00 Kaiserslautern: Italië - Verenigde Staten

GROEP F

Zondag, 15.00 Neurenberg: Japan - Kroatië

Zondag, 18.00 München: Brazilië - Australië

GROEP G

Zondag, 21.00 Leipzig: Frankrijk - Zuid-Korea

Maandag, 15.00 Dortmund: Togo - Zwitserland

GROEP H

Maandag, 18.00 Hamburg: Saoedi-Arabië - Oekraïne

Maandag, 21.00 Stuttgart: Spanje - Tunesië

TOPSCORERS

1. Villa (Spanje), Cahill (Australië), Wanchope (Costa Rica), Klose (Duitsland), Bravo (Mexico), Rosicky (Tsjechië), Delgado, C. Tenorio (Ecuador) 2, 6. Robben (Nederland), Crespo, Saviola (Argentinië), Frings, Lahm (Duitsland), Aloisi (Australië), Pirlo, Iaquinta (Italië), Drogba (Ivoorkust), Golmohammadi (Iran), Nakamura (Japan), Zinha (Mexico), Pauleta (Portugal), Koller (Tsjechië), Coubadja (Togo), Ahn, Chun-Soo Lee (Zuid-Korea), Kaka (Brazilië), Xabi Alonso, Torres (Spanje), Jaziri, Jaidi (Tunesië), Al Kahtani, Al Jaber (Saoedi-Arabië), Neuville (Duitsland), Kaviedes (Ecuador), Crouch, Gerrard (Engeland) 1.

KAARTEN

Rood: Avery John (Trinidad en Tobago), Abalo (Togo), Vastjoek (Oekraïne), Sobolewski (Polen)

Geel: Van Bronckhorst, Heitinga (Nederland), Fonseca, Marin, Solis (Costa Rica), Smolarek, Krzynowek, Boruc (Polen), Mendez, Hurtado, Castillo, De la Cruz, Mora (Ecuador), Gerrard, Crouch, Lampard (Engeland), Valdez, Caniza, Acuna, Paredes, Barreto (Paraguay), Yorke, Theobald, Whitley, Jones, Hislop, Gray (Trinidad en Tobago), Larsson, Linderoth, Lucic, Allbück (Zweden), Saviola, Heinze, Gonzalez (Argentinië), Eboué, Drogba (Ivoorkust), Stankovic, Koroman, Drugatinovic, Gavrancic (Servië en Montenegro), Torrado, Salcido (Mexico), Nekonam (Iran), Jamba, Locó, André Macanga (Angola), Cristiano Ronaldo, Nuno Valente (Portugal), Grella, Moore, Cahill, Aloisi (Australië), Miyamoto, Takahara, Moniwa (Jap), Rozenahl, Lokvenc, Rosicky, Grygera (Tsjechië), Onyewu, Reyna (Verenigde Staten), De Rossi, Camoranesi, Iaquinta (Ita), Muntari, Asamoah Gyan (Ghana), Young-Chul Kim, Chun-Soo Lee (Zuid-Korea), Romao (Togo), Abidal, Zidane, Sagnol (Frankrijk), Magnin, Streller, Philipp Degen, Cabanas, Frei (Zwitserland), Emerson (Brazilië), Nico Kovac, Robert Kovac en Tudor (Kroatië), Roesol, Jezerski (Oekraïne), Haggui, Bouazizi, Chedli, Chickhaoui (Tunesië), Ballack, Odonkor, Metzelder (Duitsland).

Geschorst voor eerstvolgende wedstrijd: Abalo (Togo), Vastjoek (Oekraïne), Sobolowski (Polen).

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden