Uitslagen, standen en programma

GROEP A

Duitsland - Polen 1-0 (0-0). 90. Neuville 1-0. Scheidsrechter: Medina Cantalejo (Spa). Rode kaart: 74. Sobolewski (Pol/2x geel). Gele kaart: Ballack, Odonkor, Metzelder (Dui), Krzynowek, Boruc (Pol).

Duitsland: Lehmann; Friedrich (63. Odonkor), Metzelder, Mertesacker en Lahm; Schneider, Frings, Ballack en Schweinsteiger (76. Borowski); Podolski (70. Neuville) en Klose.

Polen: Boruc; Baszczysnki, Bak, Bosacki, Zewlakow (83. Dudka) en Krzynowek (76. Lewandowski); Radomski, Sobolewski, Jelen (89. Brozek) en Zurawski; Smolarek.

Vandaag, 15.00 Hamburg: Ecuador - Costa Rica

GROEP H

Spanje - Oekraïne 4-0 (2-0). 13. Xabi Alonso 1-0, 17. Villa 2-0, 48. Villa 3-0 (strafschop), 81. Torres 4-0. Scheidsrechter: Busacca (Zwi). Toeschouwers: 43.000. Rode kaart: 47. Vastjoek (Oek) wegens vasthouden doorgebroken tegenstander. Gele kaart: Roesol, Jezerski (Oekraïne).

Spanje: Casillas; Pernia, Puyol, Ramos en Pablo; Luis Garcia (77. Fabregas), Xabi Alonso (55. Albelda), Xavi en Senna; Torres en Villa (55. Raul).

Oekraïne: Sjoevkovski; Nesmatsjni, Roesol, Vastsjoek en Jezerski; Goesev (46. Vorobei), Goesin (46. Sjelajev), Timostsjoek en Rotan (64. Rebrov); Voronin en Sjevtsjenko.

Tunesië - Saudi-Arabië 2-2 (1-0). 23. Jaziri 1-0, 57. Al Kahtani 1-1, 84. Al Jaber 1-2, 90. Jaidi 2-2. Scheidsrechter: Shield (Aus). Toeschouwers: 66.000. Gele kaart: Haggui, Bouazizi, Chedli, Chickhaoui (Tun).

Tunesië: Boumjinel; Trabelsi, Jenmali, Haggui en Jaidi; Namouchi, Bouazizi (55. Nafti) en Jawher; Chedli (69. Ghodhbane), Chickhaoui (82. Essediri) en Jaziri.

Saudi-Arabië: Zaid; Dokhi, Tukar, Al Montashari en Sulimani; Al Chamdi, Noor (75. Ameen) en Aziz; Al Temyat (75. Al Hawsawi), Khariri en Al Kahtani (83. Al Jaber).

Maandag, 18.00 Hamburg: Saoedi-Arabië - Oekraïne

Maandag, 21.00 Stuttgart: Spanje - Tunesië

GROEP B

Vandaag, 18.00 Neurenberg: Engeland - Trinidad en Tobago

Vandaag, 21.00 Berlijn: Zweden - Paraguay

GROEP C

Morgen, 15.00 Gelsenkirchen: Argentinië - Servië en Montenegro

Morgen, 18.00 Stuttgart: Nederland - Ivoorkust

GROEP D

Morgen, 21.00 Hannover: Mexico - Angola

Zaterdag, 15.00 Frankfurt: Portugal - Iran

GROEP E

Zaterdag, 18.00 Keulen: Tsjechië - Ghana

Zaterdag, 21.00 Kaiserslautern: Italië - Verenigde Staten

GROEP F

Zondag, 15.00 Neurenberg: Japan - Kroatië

Zondag, 18.00 München: Brazilië - Australië

GROEP G

Zondag, 21.00 Leipzig: Frankrijk - Zuid-Korea

Maandag, 15.00 Dortmund: Togo - Zwitserland

TOPSCORERS

1. Villa (Spanje), Cahill (Australië), Wanchope (Costa Rica), Klose (Duitsland), Bravo (Mexico), Rosicky (Tsjechië) 2, 6. Robben (Nederland), Crespo, Saviola (Argentinië), Delgado, C. Tenorio (Ecuador), Frings, Lahm (Duitsland), Aloisi (Australië), Pirlo, Iaquinta (Italië), Drogba (Ivoorkust), Golmohammadi (Iran), Nakamura (Japan), Zinha (Mexico), Pauleta (Portugal), Koller (Tsjechië), Coubadja (Togo), Ahn, Chun-Soo Lee (Zuid-Korea), Kaka (Brazilië), Xabi Alonso, Torres (Spanje), Jaziri, Jaidi (Tunesië), Al Kahtani, Al Jaber (Saoedi-Arabië), Neuville (Duitsland) 1.

KAARTEN

Rood: Avery John (Trinidad en Tobago), Abalo (Togo), Vastjoek (Oekraïne), Sobolewski (Polen)

Geel: Van Bronckhorst, Heitinga (Nederland), Fonseca (Costa Rica), Smolarek, Krzynowek, Boruc (Polen), Mendez, Hurtado (Ecuador), Gerrard, Crouch (Engeland), Valdez (Paraguay), Yorke (Trinidad en Tobago), Larsson (Zweden), Saviola, Heinze, Gonzalez (Argentinië), Eboué, Drogba (Ivoorkust), Stankovic, Koroman, Drugatinovic, Gavrancic (Servië en Montenegro), Torrado, Salcido (Mexico), Nekonam (Iran), Jamba, Locó, André Macanga (Angola), Cristiano Ronaldo, Nuno Valente (Portugal), Grella, Moore, Cahill, Aloisi (Australië), Miyamoto, Takahara, Moniwa (Jap), Rozenahl, Lokvenc, Rosicky, Grygera (Tsjechië), Onyewu, Reyna (Verenigde Staten), De Rossi, Camoranesi, Iaquinta (Ita), Muntari, Asamoah Gyan (Ghana), Young-Chul Kim, Chun-Soo Lee (Zuid-Korea), Romao (Togo), Abidal, Zidane, Sagnol (Frankrijk), Magnin, Streller, Philipp Degen, Cabanas, Frei (Zwitserland), Emerson (Brazilië), Nico Kovac, Robert Kovac en Tudor (Kroatië), Roesol, Jezerski (Oekraïne), Haggui, Bouazizi, Chedli, Chickhaoui (Tunesië).

Ballack, Odonkor, Metzelder (Duitsland).

Geschorst voor eerstvolgende wedstrijd: Avery John (Trinidad en Tobago), Abalo (Togo), Vastjoek (Oekraïne), Sobolowski (Polen).

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden