UITSLAGEN KWALIFICATIE WK

Groep 1 Italie - Schotland 3-1 (2-1). 3. Donadoni 1-0, 16. Casiraghi 2-0, 18. Gallacher 2-1, 80. Eranio 3-1. Scheidsrechter: Craciunescu (Roe). Toeschouwers: 61 178. Gele kaart: Eranio (Ita), McCall en McAllister (Sch).

Italie: Pagliuca; Mussi (68. Lanna), Costacurta, Baresi en Benarrivo; Dino Baggio, Eranio, Donadoni en Stroppa (90. Zola); Roberto Baggio en Casiraghi.

Schotland: Gunn; McKimmie, Boyd, McLaren en Irvine; Bowman (70. McStay), Durie, McCall en Jess (46. Durant); McAllister en Gallagher.

Portugal - Zwitserland 1-0 (1-0). 9. Joao Vieira Pinto 1-0. Scheidsrechter: Craciunescu (Roe). Toeschouwers: 55.000. Gele kaart: Joao Pinto (Por), Sforza en Chapuisat (Zwi).

Portugal: Vitor Baia; Joao Pinto, Peixe, Semedo (81. Paneira) en Jorge Costa; Sousa, Oceano, Rui Costa en Joao Vieira Pinto; Futre en Cadete (55. Nogueira).

Zwitserland: Pascolo; Hottiger, Quentin, Herr en Geiger; Bregy (89. Rueda), Sutter, Ohrel en Knup (81. Grassi); Sforza en Chapuisat.

Italie 9 6 2 1 14 21- 7 Zwitserland 9 5 3 1 13 19- 6 Portugal8 5 2 1 12 15- 4 Schotland 9 3 3 3 9 12-13 Malta 9 1 1 7 3 3-21 Estland 8 0 1 7 1 1-20

Resterende wedstrijden: 10 november: Portugal - Estland; 17 november: Italie - Portugal, Zwitserland - Estland, Malta - Schotland.

Groep 2

Nederland - Engeland 2-0 (0-0). 61. Ronald Koeman 1-0, 68. Bergkamp 2-0. Scheidsrechter: Assenmacher (Dui). Toeschouwers: 42 500. Gele kaart: Ronald Koeman, Rijkaard (Nederland), Dorigo, Ince (Engeland).

Nederland: De Goey; De Wolf, Ronald Koeman en Frank de Boer; Rijkaard, Wouters, Bergkamp en Erwin Koeman; Overmars (73. Winter), Ronald de Boer (88. Van Gobbel) en Roy.

Engeland: Seaman; Parker, Adams, Pallister en Dorigo; Palmer (46. Sinton), Platt, Ince, Sharpe; Shearer en Merson (70. Wright).

Polen - Noorwegen 0-3 (0-0). 61. Flo 0-1, 63. Fjortoft 0-2, 89. Johnsen 0-3. Scheidsrechter: Krondl (Tsj). Toeschouwers: 15 000. Gele kaart: Wegrzyn (Pol), Bohinen, Berg (Noorwegen).

Polen: Bako; Bak, Wegrzyn, Kozminski en Waldoch; R. Warzycha, Swierczewski; K. Warzycha, Ziober, Kosecki (25. Brzeczek) en Lesniak.

Noorwegen: Grodaas; Halle (80. Jacobsen), Pedersen, Bratseth en Bjornebye; Flo, Mykland, Berg en Rekdal; Bohinen en Fjortoft (70. Johnsen).

Noorwegen 9 7 2 0 16 24- 3 Nederland 9 5 3 1 13 26- 8 Engeland 9 4 3 2 11 19- 8 Polen 8 3 2 3 8 8-10 Turkije8 1 1 6 3 7-17 San Marino 9 0 1 8 1 1-39

Noorwegen geplaatst voor eindronde WK.

Resterende wedstrijden: 27 oktober: Turkije - Polen, 10 november: Turkije - Noorwegen, 16 november: San Marino - Engeland, 17 november: Polen - Nederland.

Groep 3

Ierland - Spanje 1-3 (0-3). 11. Caminero 0-1, 14. Salinas 0-2, 26. Salinas 0-3, 72. Sheridan 1-3. Scheidsrechter: Baldas (Ita). Toeschouwers: 33 000. Gele kaart: Hierro (Spanje).

Ierland: Bonner; Irwin, Moran (22. Sheridan), Kernaghan en Phelan; McGrath, Keane, Houghton en Staunton (46. cascarino); Quinn en Whelan.

Spanje: Zubizarreta; Giner, Nadal, Voro en Ferrer; Luis Enrique, Hierro, Camarasa, Goicoetchea; Perez Caminero (30. Bakero) en Salinas (68. Guardiola).

Denemarken - Noord-Ierland 1-0 (0-0). 83. Brian Laudrup 1-0. Scheidsrechter: Tsjoek (Rus). Toeschouwers: 40 200.

Denemarken: Schmeichel; Vilfort, Rieper, Olsen en Kjeldbjerg; Nielsen, Jensen, Pingel (87. Larsen) en Michael Laudrup; Brian Laudrup en Povlsen.

Noord-Ierland: Wright; Fleming, Taggart, Worthington en McDonald; Donaghy, Wilson (85. Black), Magilton en Dowie (62. Quinn); Gray en Hughes.

Denemarken 11 7 4 0 18 15- 1 Spanje 11 7 3 1 17 26- 4 Ierland 11 7 3 1 17 18- 5 Noord-Ierland 11 5 2 4 12 13-12 Litouwen 12 2 3 7 7 8-21 Letland 12 0 5 7 5 4-21 Albanie 12 1 2 9 4 6-26

Resterende wedstrijden: 17 november: Spanje - Denemarken, Noord-Ierland - Ierland.

Groep 4

Roemenie - Belgie 2-1 (0-0). 67. Raducioiu 1-0 (strafschop), 84. Dumitrescu 2-0, 88. Scifo 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Puhl (Hon). Toeschouwers: 38 000.

Roemenie: Prunea; Petrescu, Prodan, Belodecic en Lupescu; Popescu, Munteanu en Sabau (27. Selymes); Paducioiu, Hagi (87. Vladoiu) en Dumitrescu.

Belgie: Preud'homme; Medved, Albert, Grun, Smidts en Borkelmans (70. Oliveira); Staelens, Van der Elst, Scifo en Boffin; Wilmots (80. Czerniatynski).

Wales - Cyprus 2-0 (0-0). 70. Saunders 1-0, 86. Rush 2-0. Scheidsrechter: Donn (Eng). Rode kaart: 50. Costa en 81. Christofi (beiden Cyprus). Gele kaart: Aizlewood, Hughes, Horne (allen Wales), Charalambous en Petrides (beiden Cyprus).

Wales: Southall; Phillips, Horne, Symons en Aizlewood; Young, Hughes en Speed; Saunders, Rush en Giggs.

Cyprus: Petrides; Costa, Christofi, Pittas en Constandinou; Yangoudakis, Ioannou, Larkou en Papavassiliou; Sotiriou en Charalambous.

Belgie 9 7 0 2 14 16- 5 Roemenie 9 6 1 1 13 27-11 Wales9 5 2 2 12 18-10 Tsjechie/Slow. 8 3 4 1 10 18- 9 Cyprus 9 2 1 6 5 8-15 Faroer 10 0 0 10 0 1-38

Resterende wedstrijden: 27 oktober: Tsjechie/Slowakije - Cyprus; 17 november: Wales - Roemenie, Belgie - Tsjechie/Slowakije.

Groep 6

Bulgarije - Oostenrijk 4-1 (2-0). 6. Penev 1-0, 33. Stoitsjkov 2-0 (strafschop), 51. Herzog 2-1, 76. Penev 3-1, 89. Letsjkov 4-1. Scheidsrechter: Nicchi (Ita). Toeschouwers: 20 000. Gele kaart: Pfeffer en Kogler (Oos).

Bulgarije: Mikhailov; Kremenliev, Ivanov, Koebtsjev en Tsvetanov; Jankov (80. Todorov), Letsjkov en Balakov; Kostadinov (60. Borimirov), Stoitsjkov en Penev.

Oostenrijk: Wohlfahrt; Baur, Kogler, Pfeffer en Schottel; Herzog, Artner, Stoger en Streiter; Ogris en Polster.

Zweden - Finland 3-2 (3-1). 14. Suominen 0-1, 27. Dahlin 1-1, 40. Larsson 2-1, 46. Dahlin 3-1, 60. Litmanen 3-2. Scheidsrechter: Cahar (Tur). Toeschouwers: 30 177. Gele kaart: Kanerva en Kinnunen (beiden Fin).

Zweden: Ravelli; Nilsson, Eriksson, Ljung en Kaamark; Ingesson (8. Landberg), Zetterberg, Schwarz en Limpar; Dahlin en Larsson (80. Martinsson).

Finland: Jakonen; Kanerva, Heikkinen, Eriksson (46. Jarvinen) en Suominen; Kinnunen, Lindberg, Aaltonen en Petaja; Litmanen en Hjelm.

Frankrijk - Israel 2-3 (2-1). 21. Harazi 0-1, 32. Sauzee 1-1, 43. Ginola 2-1, 83. Berkovich 2-2, 90. Atar 2-3. Scheidsrechter: Snoody (NIer). Toeschouwers: 32 741. Gele kaart: Glam (Israel).

Frankrijk: Lama; Desailly, Blanc, Roche (24. Lizarazu), Petit; Deschamps, Le Guen en Sauzee; Papin, Cantona en Ginola (86. Djorkaeff).

Israel: Ginzburg; Halfon (88. Schwartz), A. Hazari, Klinger en Glam; Levy, Nimny (64. Berkowitz), Atar; R. Harazi en Rosenthal.

Zweden 9 6 2 1 14 18- 7 Frankrijk 9 6 1 2 13 16- 8 Bulgarije 9 5 2 2 12 17- 9 Oostenrijk 8 3 0 5 6 13-14 Israel 8 1 2 5 4 8-23 Finland9 1 1 7 3 6-17

Zweden geplaatst voor eindronde WK.

Resterende wedstrijden:

27 oktober: Israel - Oostenrijk, 10 november: Oostenrijk - Zweden, Israel - Finland, 17 november: Frankrijk - Bulgarije.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden