Tropische storm bereikt orkaankracht
MIAMI (ANP) - De tropische storm Earl heeft de kracht van een orkaan bereikt. Dat heeft het Amerikaanse orkaancentrum (NHC) in Miami zondag meegedeeld.
In verband met de komst van Earl is voor Sint Maarten, Sint Eustatius en Saba een orkaanwaarschuwing afgekondigd. Earl wordt binnen 48 uur op de bovenwindse Nederlandse Antillen verwacht. Het orkaancentrum raadt mensen aan zo snel mogelijk maatregelen te nemen om hun bezittingen en zichzelf te beschermen.
Earl is nu ongeveer 365 kilometer ten oosten van de bovenwindse eilanden. Hij rukt met een snelheid van 30 kilometer per uur in westelijke richting op.
Demissionair premier Jan Peter Balkenende brengt de komende dagen een bezoek aan de Nederlandse Antillen en Aruba. Hij is zondag gewoon vertrokken. Het is de bedoeling dat de premier eerst naar Sint Maarten gaat. Het is nog niet duidelijk of de orkaandreiging gevolgen voor zijn programma heeft. Volgens de woordvoerder van Balkenende wordt dat ter plaatse bekeken.