Tourploegen, renners en rugnummers

TELEKOM Ploegleider: Walter Godefroot (Bel)

1. Bjarne Riis (Den) 2. Rolf Aldag (Dui) 3. Udo Bölts (Dui) 4. Christian Henn (Dui) 5. Jens Heppner (Dui) 6. Giovanni Lombardi (Ita) 7. Georg Totschnig (Oos) 8. Jan Ullrich (Dui) 9. Erik Zabel (Dui)

FESTINA Ploegleider: Bruno Roussel (Fra)

11. Richard Virenque (Fra) 12. Gianluca Bortolami (Ita) 13. Laurent Brochard (Fra) 14. Laurent Dufaux (Zwi) 15. Pascal Hervé (Fra) 16. Joona Laukka (Fin) 17. Christophe Moreau (Fra) 18. Didier Rous (Fra) 19. Neil Stephens (Aus)

MAPEI Ploegleider: Patrick Lefevre (Bel)

21. Johan Museeuw (Bel) 22. Oscar Camenzind (Zwi) 23. Valentino Fois (Ita) 24. Zenon Jaskula (Pol) 25. Daniele Nardello (Ita) 26. Wilfried Peeters (Bel) 27. Tom Steels (Bel) 28. Andrea Tafi (Ita) 29. Frank Vandenbroucke (Bel)

ONCE Ploegleider: Manolo Saiz (Spa)

31. Laurent Jalabert (Fra) 32. Inigo Cuesta (Spa) 33. David Etxebarria (Spa) 34. Marcelino Garcia (Spa) 35. Aitor Garmendia (Spa) 36. Javier Mauleon (Spa) 37. Roberto Sierra (Spa) 38. Mikel Zarrabeitia (Spa) 39. Alex Zülle (Zwi)

MG-TECHNOGYM Ploegleider: Giancarlo Ferretti (Ita)

41. Michele Bartoli (Ita) 42. Fabio Baldato (Ita) 43. Carlo Finco (Ita) 44. Fabiano Fontanelli (Ita) 45. Angelo Lecchi (Ita) 46. Nicola Loda (Ita) 47. Luca Scinto (Ita) 48. Gilberto Simoni (Ita) 49. Matteo Tosatto (Ita)

POLTI Ploegleider: Gianluigi Stanga (Ita)

51. Luc Leblanc (Fra) 52. Rossano Brasi (Ita) 53. Inigo Chaurreau (Spa) 54. Mirko Crepaldi (Ita) 55. Gerrit de Vries (Ned) 56. Mirko Gualdi (Ita) 57. Giuseppe Guerini (Ita) 58. Sergei Oetsjakov (Oek) 59. Gianluca Valoti (Ita)

COFIDIS Ploegleider: Cyrille Guimard (Fra)

61. Tony Rominger (Zwi) 62. Frankie Andreu (VSt) 63. Laurent Desbiens (Fra) 64. Philippe Gaumont (Fra) 65. Nicolas Jalabert (Fra) 66. Bobby Julich (VSt) 67. Kevin Livingston (VSt) 68. Christophe Rinero (Fra) 69. Cyril Saugrain (Fra)

LA FRANCAISE DES JEUX Ploegleider: Marc Madiot (Fra)

71. Mauro Gianetti (Zwi) 72. Frédéric Guesdon (Fra) 73. Stéphane Heulot (Fra) 74. Christophe Mengin (Fra) 75. Damien Nazon (Fra) 76. Andrea Peron (Ita) 77. Davide Rebellin (Ita) 78. Maximillian Sciandri (GBr) 79. Flavio Vanzella (Ita)

ROSLOTTO-ZG Ploegleider: Massimo Ghirotto (Ita)

81. Alexander Gontsjenkov (Rus) 82. Vjatsjeslav Djavanian (Rus) 83. Marco Fincato (Ita) 84. Vitali Kokorin (Rus) 85. Pavel Padrnos (Tsj) 86. Torsten Schmidt (Dui) 87. Daniele Sgnaolin (Ita) 88. Massimo Strazzer (Ita) 89. Marco Zen (Ita)

GAN Ploegleider: Roger Legeay (Fra)

91. Chris Boardman (GBr) 92. Frédéric Moncassin (Fra) 93. Stuart O'Grady (Aus) 94. Eros Poli (Ita) 95. Arnaud Prétot (Fra) 96. Gérard Rué (Fra) 97. François Simon (Fra) 98. Cédric Vasseur (Fra) 99. Henk Vogels (Aus)

TVM Ploegleider: Cees Priem (Ned)

101. Maarten den Bakker (Ned) 102. Jeroen Blijlevens (Ned) 103. Bo Hamburger (Den) 104. Tristan Hoffman (Ned) 105. Servais Knaven (Ned) 106. Laurent Roux (Fra) 107. Jesper Skibby (Den) 108. Peter van Petegem (Bel) 109. Bart Voskamp (Ned)

SAECO Ploegleider: Antonio Salutini (Ita)

111. Ivan Gotti (Ita) 112. Philipp Buschor (Zwi) 113. Francesco Casagrande (Ita) 114. Mario Cipollini (Ita) 115. Gian Matteo Fagnini (Ita) 116. Paolo Fornaciari (Ita) 117. Dario Frigo (Ita) 118. Giorgio Furlan (Ita) 119. Massimilliano Lelli (Ita)

RABOBANK Ploegleider: Theo de Rooy (Ned)

121. Peter Luttenberger (Oos) 122. Michael Boogerd (Ned) 123. Erik Breukink (Ned) 124. Erik Dekker (Ned) 125. Patrick Jonker (Ned) 126. Robbie McEwen (Aus) 127. Danny Nelissen (Ned) 128. Rolf Sörensen (Den) 129. Leon van Bon (Ned)

CASINO Ploegleider: Vincent Lavenu (Fra)

131. Alberto Elli (Ita) 132. Christophe Agnolutto (Fra) 133. Lauri Aus (Est) 134. Pascal Chanteur (Fra) 135. Fabrice Gougot (Fra) 136. Rolf Jaermann (Zwi) 137. Arturas Kasputis (Lit) 138. Jaan Kirsipuu (Est) 139. Marco Saligari (Ita)

BATIK-DEL MONTE Ploegleider: Emmanuel Bombini (It)

141. Evgeni Berzin (Rus) 142. Andrea Brognara (Ita) 143. Bruno Cenghialta (Ita) 144. Luca Colombo (Ita) 145. Francesco Frattini (Ita) 146. Nicola Minali (Ita) 147. Jon Odriozola (Spa) 148. Gianluca Pierobon (Ita) 149. Giuseppe Tartaggia (Ita)

BANESTO Ploegleider: Miguel Echavarri (Spa)

151. Abraham Olano (Spa) 152. Marino Alonso (Spa) 153. Jose Luis Arrieta (Spa) 154. Manuel Beltran (Spa) 155. Santiago Blanco (Spa) 156. Angel Casero (Spa) 157. Jose Vicente Garcia (Spa) 158. José Maria Jiminez (Spa) 159. Orlando Rodrigues (Por)

LOTTO-MOBISTAR-ISOGLASS Ploegleider: Vandenbroucke (Bel)

161. Laurent Madouas (Fra) 162. Abdoesjaparov (Oez) 163. Peter Farazijn (Bel) 164. Jo Planckaert (Bel) 165. Benoit Salmon (Fra) 166. Andrei Tsjmil (Mol) 167. Andrei Teterioek (Kaz) 168. Paul van Hyfte (Bel) 169. Marc Wauters (Bel)

KELME Ploegleider: Alvaro Pino (Spa)

171. Fernando Escartin (Spa) 172. Francisco Benitez (Spa) 173. Hernan Buenahora (Col) 174. Francisco Cabello (Spa) 175. J.Jose De Los Angeles (Spa) 176. Arsenio Gonzalez (Spa) 177. Jose 'Chepe' Gonzalez (Col) 178. Javier Pascual (Spa) 179. Jose Angel Vidal (Spa)

MERCATONE UNO Ploegleider: Martinelli (Ita)

181. Marco Pantani (Ita) 182. Marco Artunghi (Ita) 183. Roberto Conti (Ita) 184. Oscar Pellicoli (Ita) 185. Giusvan Piovaccari (Ita) 186. Massimo Podenzana (Ita) 187. Marcello Siboni (Ita) 188. Mario Traversoni (Ita) 189. Beat Zberg (Zwi)

US POSTAL Ploegleider: Mark Gorski (VSt)

191. Vjatsjeslav Ekimov (Rus) 192. Adriano Baffi (Ita) 193. Dariusz Baranowski (Pol) 194. Pascal Deramé (Fra) 195. Tyler Hamilton (VSt) 196. George Hincapie (VSt) 197. Marty Jemison (VSt) 198. Peter Meinert-Nielsen (Den) 199. Jean-Cyril Robin (Fra)

LA MUTUELLE DE SEINE ET MARNE Ploegleider: Yvon Sanquer (Fra)

201. Jean-Philippe Dojwa (Fra) 202. Jean-François Anti (Fra) 203. Stéphane Cueff (Fra) 204. David Delrieu (Fra) 205. Gordon Frasier (Can) 206. Claude Lamour (Fra) 207. Gilles Maignan (Fra) 208. Laurent Pillon (Fra) 209. Dominique Rault (Fra)

BIG MAT - AUBER 93 Ploegleider: Stephane Javalet (Fra)

211. Pascal Lino (Fra) 212. Miguel Arroyo (Mex) 213. Ludovic Auger (Fra) 214. Thierry Bourguignon (Fra) 215. Laurent Genty (Fra) 216. Thierry Gouvenou (Fra) 217. Pascal Lance (Fra) 218. Anthony Morin (Fra) 219. Gilles Talmant (Fra)

'De bijdrage van Schiphol aan het broeikaseffect bedraagt nu 12 procent, bij 80 miljoen passagiers loopt dit op tot 35 tot 40 procent.' Onzin. Het luchtverkeer van Schiphol draagt zo'n 1,3 procent bij aan de uitstoot van CO2 boven Nederland. Wordt ook de (helft van de) uitstoot van het vliegverkeer buiten Nederland aan ons land toegerekend, dan stijgt dit tot 3,6 procent. Maar dan moet je ook de (helft van de) emissies van (vracht)wagens, treinen en schepen buiten Nederland aan ons land toerekenen, en dan daalt dit percentage weer.

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden