Tientallen doden door bombardement op Sanaa
Door een bombardement op een legerhoofdkwartier in de Jemenitische hoofdstad Sanaa zijn minstens 44 mensen omgekomen. Meer dan honderd mensen zijn gewond geraakt onder wie vrouwen en kinderen. Dat meldt persbureau Saba dat in handen is van Houthi-opstandelingen.
De luchtaanval op het hoofdkwartier in de wijk Tahrir werd uitgevoerd door de door Saoedi-Arabië geleide internationale coalitie. Huizen van burgers zijn hierbij geraakt en sommige woningen zijn volledig vernield. 'Meer dan 44 burgers hebben het martelaarschap gekregen en honderd anderen onder wie vrouwen en kinderen zijn volgens voorlopige cijfers gewond geraakt', aldus Saba.
Bewoners meldden eerder al vier explosies op het hoofdkwartier van het leger. Sinds zaterdag waren Houthi-soldaten daar naartoe gekomen om hun salaris in ontvangst te nemen.
In het chronisch verdeelde en straatarme Jemen woedt sinds vorig jaar een strijd tussen sjiitische Houthi-rebellen uit het noorden van het land. Het soennitische buurland Saoedi-Arabië steunt, samen met andere Golfstaten, de internationaal erkende (soennitische) regering, terwijl het sjiitische Iran de Houthi's helpt.