Update
Talansky stapt met enorme rugpijn af in Tour
Andrew Talansky zal vandaag niet aan de start verschijnen bij de 12de etappe van de Tour de France. De kopman van Garmin-Sharp heeft te veel last van de gevolgen van twee valpartijen. Vooral de pijn aan zijn rug speelt hem parten.
De Amerikaan beleefde gisteren misschien wel de zwaarste dag uit zijn wielerbestaan. De klassementsrenner moest al vroeg lossen en zat zelfs minutenlang op een vangrail zijn tranen weg te vegen. Talansky vervolgde toch zijn weg en kwam op ruim 32 minuten van winnaar Tony Gallopin over de finish, solo.
'Ik heb deze beslissing met pijn in mijn hart genomen. Ik had mijn hele seizoen afgestemd op de Tour en mijn ploeggenoten hebben mij bij elke stap gesteund', aldus Talansky. 'Ik had gehoopt dat ik op de rustdag bij zou kunnen komen van de gevolgen van mijn valpartijen, maar het was te zwaar.'
Talanksy zei gisteren na de rit dat hij voor zijn ploeg niet wilde opgeven. Hij oogstte hiermee veel bewondering. 'We zijn trots op zijn etappe van gisteren', aldus Garmin. 'Hij toonde zich een ware kampioen door te willen finishen voor zijn ploegmaten. Maar nu moet hij naar huis, hij moet rusten en herstellen en zich richten op de rest van het seizoen.'
Voor Tom-Jelte Slagter en Sebastian Langeveld betekent het uitvallen van hun kopman dat ze meer voor eigen kansen mogen rijden. Talansky is de eerste uitvaller van Garmin-Sharp in de Tour de France.