Startlijst Tour de France

In Parijs gaan vanmiddag 198 renners, verdeeld over 22 ploegen, van start in de 90ste editie van de Tour de France.

US POSTAL

1. Lance Armstrong (VS)

2. Roberto Heras (Spa)

3. Manuel Beltran (Spa)

4. Vjatjeslav Ekimov (Rus)

5. George Hincapie (VS)

6. Floyd Landis (VS)

7. Pavel Padrnos (Tsj)

8. Victor-Hugo Pena (Col)

9. Jose-Luis Rubiera (Spa)

Ploegleider: Johan Bruyneel (Bel)

ONCE

11. Joseba Beloki (Spa)

12. Rene Andrle (Tsj)

13. Jose Azevedo (Por)

14. Alvaro Gonzales de Galdeano (Spa)

15. Jorg Jaksche (Dui)

16. Isidro Nozal (Spa)

17. Mikel Pradera (Spa)

18. Marcos Antonio Serrano (Spa)

19. Angel Vicioso (Spa)

Ploegleider: Manolo Saiz (Spa)

TELEKOM

21. Santiago Botero (Col)

22. Mario Aerts (Bel)

23. Rolf Aldag (Dui)

24. Giuseppe Guerini (Ita)

25. Matthias Kessler (Dui)

26. Andreas Klöden (Dui)

27. Daniele Nardello (Ita)

28. Alexander Vinokoerov (Kaz)

29. Erik Zabel (Dui)

Ploegleider: Mario Kummer (Dui)

IBANESTO.COM

31. Francisco Mancebo (Spa)

32. Juan Antonio Flecha (Spa)

33. Vicente Garcia Acosta (Spa)

34. Vladimir Karpets (Rus)

35. Pablo Lastras (Spa)

36. Denis Mentsjov (Rus)

37. Juan Miguel Mercado (Spa)

38. Evgeni Petrov (Rus)

39. Xabier Zandio (Spa)

Ploegleider: Eusebio Unzue (Spa)

RABOBANK

41. Levi Leipheimer (VS)

42. MICHAEL BOOGERD (Ned)

43. BRAM DE GROOT (Ned)

44. Oscar Freire (Spa)

45. Robert Hunter (ZAf)

46. MARC LOTZ (Ned)

47. Grischa Niermann (Dui)

48. Marc Wauters (Bel)

49. REMMERT WIELINGA (Ned)

Ploegleiders: Theo de Rooij en Adri van Houwelingen (Ned).

SAECO

51. Gilberto Simoni (Ita)

52. Leonardo Bertagnoli (Ita)

53. Salvatore Commesso (Ita)

54. Danilo di Luca (Ita)

55. Paolo Fornaciari (Ita)

56. Gerrit Glomser (Oos)

57. Jörg Ludewig (Dui)

58. Fabio Sacchi (Ita)

59. Stefano Zanini (Ita)

Ploegleider: Giuseppe Martinelli (Ita)

COFIDIS

61. David Millar (GBr)

62. Médéric Clain (Fra)

63. Inigo Cuesta (Spa)

64. Philippe Gaumont (Fra)

65. Massimiliano Lelli (Ita)

66. David Moncoutié (Fra)

67. Luis Perez (Spa)

68. Guido Trentin (Ita)

69. Cédric Vasseur (Fra)

Ploegleider: Bernard Quilfen (Fra)

CSC

71. Tyler Hamilton (VS)

72. Michael Blaudzun (Den)

73. Nicolas Jalabert (Fra)

74. Bekim Christensen (Den)

75. Peter Luttenberger (Oos)

76. Andrea Peron (Ita)

77. Jacob Piil (Den)

78. Carlos Sastre (Spa)

79. Nicki Sörensen (Den)

Ploegleider: Bjarne Riis (Den)

FASSA BORTOLO

81. Ivan Basso (Ita)

82. Marzio Bruseghin (Ita)

83. Dario Cioni (Ita)

84. Aitor Gonzalez (Spa)

85. Volodymir Goestov (Oek)

86. Nicola Loda (Ita)

87. Sven Montgomery (Zwi)

88. Alessandro Petacchi (Ita)

89. Marco Velo (Ita)

Ploegleider: Alberto Volpi (Ita)

FDJEUX.COM

91. Sandy Casar (Fra)

92. Jimmy Casper (Fra)

93. Baden Cooke (Aus)

94. Carlos Da Cruz (Fra)

95. Nicolas Fritsch (Fra)

96. Bradley McGee (Aus)

97. Christophe Mengin (Fra)

98. Nicolas Vogondy (Fra)

99. Matthew Wilson (Aus)

Ploegleider: Marc Madiot (Fra)

KELME

101. Ignacio Gutierrez (Spa)

102. José Enrique Gutierrez (Spa)

103. David Latasa (Spa)

104. Jesus Manzano (Spa)

105. David Munoz (Spa)

106. Ivan Parra (Col)

107. Javier Pascual Llorente (Spa)

108. Antonio Tauler (Spa)

109. Julian Usano (Spa)

Ploegleider Vicente Belda (Spa)

QUICK STEP

111. Paolo Bettini (Ita)

112. Laszlo Bodrogi (Hon)

113. Davide Bramati (Ita)

114. David Canada (Spa)

115. SERVAIS KNAVEN (NED)

116. Luca Paolini (Ita)

117. Michael Rogers (Aus)

118. Kurt van de Wouwer (Bel)

119. Richard Virenque (Fra)

Ploegleider: Serge Parsani (Ita)

CRüDIT AGRICOLE

121. Christophe Moreau (Fra)

122. Stéphane Augé (Fra)

123. Pierrick Fédrigo (Fra)

124. Sébastian Hinault (Fra)

125. Thor Hushovd (Noo)

126. Lilian Jegou (Fra)

127. Stuart O'Grady (Aus)

128. Benoit Poilvet (Fra)

129. Jens Voigt (Dui)

Ploegleider: Roger Legeay (Fra)

BIANCHI

131. Jan Ullrich (Dui)

132. Daniel Becke (Dui)

133. Angel Casero (Spa)

134. Felix Garcia Casas (Spa)

135. Aitor Garmendia (Spa)

136. Fabrizio Guidi (Ita)

137. Thomas Liese (Dui)

138. David Plaza (Spa)

139. Tobias Steinhauser (Dui)

Ploegleider: Rudy Pevenage (Bel)

LOTTO-DOMO

141. Rob McEwen (Aus)

142. Serge Baguet (Bel)

143. Christophe Brandt (Bel)

144. Hans de Clercq (Bel)

145. Nick Gates (Aus)

146. Axel Merckx (Bel)

147. KOOS MOERENHOUT (NED)

148. LEON VAN BON (NED)

149. Rik Verbrugghe (Bel)

Ploegleider: Marc Sergeant (Bel).

AG2R

151. Laurent Brochard (Fra)

152. Mikel Astarloza (Spa)

153. Alexander Botsjarov (Rus)

154. Inigo Chaurreau (Spa)

155. Andy Flickinger (VS)

156. Jaan Kirsipuu (Est)

157. Christophe Oriol (Fra)

158. Nicolas Portal (Fra)

159. Ludovic Turpin (Fra)

Ploegleider: Vincent Lavenu (Fra)

VINI CALDIROLA

161. Stefano Garzelli (Ita)

162. Dario Andriotto (Ita)

163. Paolo Bossoni (Ita)

164. Andrej Hauptman (Slv)

165. Eddy Mazzoleni (Ita)

166. Marco Milesi (Ita)

167. Fred Rodriguez (VS)

168. Romans Vainsteins (Let)

169. Steve Zampieri (Zwi)

Ploegleider: Vittorio Algeri (Ita)

EUSKALTEL

171. Iban Mayo (Spa)

172. Mikel Artetxe (Spa)

173. David Etxebarria (Spa)

174. Unai Etxebarria (Spa)

175. Roberto Laiseka (Spa)

176. Inigo Landaluze (Spa)

177. Alberto Lopez de Munain (Spa)

178. Samuel Sanchez (Spa)

179. Haimar Zubeldia (Spa)

Ploegleider: Julian Gorospe (Spa)

LA BOULANGERE

181. Didier Rous (Fra)

182. Walter Bénéteau (Fra)

183. Sylvian Chavanel (Fra)

184. Anthony Geslin (Fra)

185. Maryan Hary (Fra)

186. Damien Nazon (Fra)

187. Jérome Pineau (Fra)

188. Franck Renier (Fra)

189. Thomas Voeckler (Fra)

Ploegleider: Jean-René Bernaudeau (Fra)

GEROLSTEINER

191. Davide Rebellin (Ita)

192. Udo Bölts (Dui)

193. René Haselbacher (Oos)

194. Uwe Peschel (Dui)

195. Olaf Pollack (Dui)

196. Michael Rich (Dui)

197. Torsten Schmidt (Dui)

198. Georg Totschnig (Oos)

199. Markus Zberg (Zwi)

Ploegleider: Hans-Michael Holczer (Dui)

ALESSIO

201. Laurent Dufaux (Zwi)

202. Fabio Baldato (Ita)

203. Alessandro Bertolini (Ita)

204. Pietro Caucchioli (Ita)

205. Raffaele Ferrara (Ita)

206. Angelo Furlan (Ita)

207. Vladimir Miholjevic (Kro)

208. Andrea Noé (Ita)

209. Franco Pellizotti (Ita)

Ploegleider: Bruno Cenghialta (Ita)

JEAN DELATOUR

211. Patrice Halgand (Fra)

212. Pierre Bourquenoud (Zwi)

213. Samuel Dumoulin (Fra)

214. Christophe Edaleine (Fra)

215. Frédéric Finot (Fra)

216. Stéphane Goubert (Fra)

217. Joeri Krivtsov (Oek)

218. Laurent Lefèvre (Fra)

219. Jean-Patrick Nazon (Fra)

Ploegleider: Jean-Luc Jonrond (Fra)

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden