Sprong naar derde goud voor China

MEDAILLEVERDELING

ATLETIEK

Mannen

10.000 meter (verbetering behandeling protestSkah): 1. Skah (Mar) 27.46,70, 2. Chelimo (Ken) 27.47,72, 3. Abebe (Eti) 28.00,07, 4. Antibo (Ita) 28.11,39, 5. Barrios (Mex) 28.17,79, 6. Martinez (Mex) 28.20,19, 7. Koech (Ken) 28.27,11, 8. Tanui (Ken) 28.27,68, 9. Bayisa (Eti) 28.29,38, 10. Williams (VSt) 28.29,83, 11. Evans (GBr) 28.34,21, 13. Yawa (ZAf) 28.37,18, 14. Urata (Jap) 28.37,61, 15. Martins Bordelo (Fra) 28.47,66, 16. Loredo (Mex) 28.48,05, 17. Nerur kar (GBr) 28.48,48, 18. Alaguibe (Arg) 28.55,20, 19. Halvorsen (Noo) 29.53,91. Boutayeb (Mar) finishte niet.

BADMINTON

Vrouwen

Enkelspel, finale: Susanti (Indo) - Soon Hyung Bang (ZKo) 5-11 11-5 11-3. Eindstand: 1. Susanti, 2. Soon Hyun Bang, 3. Jiuhong Tang (Chi) en Hua Huang (Chi).

Dubbelspel, finale: Hye Young/So-Young (ZKo) - Weizhen/Nong (Chi) 18-16 12-15 15-13. Eindstand: 1. Hye/S-Young, 2. Weizhen/Nong, 3. Lin/Yao (Chi) en Gil/Shim (ZKo).

Mannen

Enkelspel, finale: Kusuma (Indo) - Wirinata (Indo) 15-12 18-13. Eindstand: 1. Kusuma, 2. Wiranata, 3. Stuer-Lauridsen (Den) en Susanto (Indo).

Dubbelspel, finale: Kim/Park (Zko) - Hartono/Gunawan (Indo) 15-11 15-7. Eindstand: 1. Kim/Park, 2. Hartono/Gunawan, 3. Sidek/Sidek (Mal) en Li/Tian (Chi).

BASKETBAL

Mannen

Kwartfinales: Kroatie - Australie 98-65 (41-31), Gos - Duitsland 83-76 (35-36), Litouwen - Brazilie 114-96 (48-52), Verenigde Staten - Puerto Rico 115-77 (67-40).

Halve finales: GOS - Kroatie, Verenigde Staten - Litouwen.

Negende tot twaalfde plaats: Angola - China 79-69 (40-35), Venezuela - Spanje 81-95 (40-46).

Vrouwen

Groep B: Spanje - VS 59-114 (32-51). Eindstand: 1. VS 3-6, 2. China 3-4, 3. Spanje 3-2, 4. Tsjechoslowakije 3-0. VS en China naar halve finales.

BOKSEN

Zwaarweltergewicht, kwartfinales: Delibas (Ned) wint op punten (16-12) van Marquez (VSt). Delibas zeker van medaille.

BOOGSCHIETEN

Vrouwen

Landenteams, 70 meter, achtste finales: China Nederland (Verstegen, Van Rozendaal, Van Dijck) 230 - 230 (tiebreak: 25-23). Halve finales: Zuid-Korea - Frankrijk 246-221, China - GOS 220220. Finale: Zuid-Korea - China 236-228. Eindstand: 1. Zuid-Korea (Eun-Kyung Lee, YounYoung Cho, Soo-Nyung Kim), 2. China, 3. GOS, 4. Frankrijk, 5. Zweden, Verenigde Staten, NoordKorea en Turkije.

Mannen

Landenteams, 70 meter, achtste finales: Finland - Nederland (Verstegen, Camps, Vogels) 237-236. Halve finales: Finland -Frankrijk 237230, Spanje - Groot-Brittannie 236-234. Finale: Spanje - Finland 238-236. Eindstand: 1. Spanje, 2. Finland, 3. Groot-Brittannie, 4. Frankrijk, 5. Zuid-Korea, 6. Verenigde Staten, 7. Australie, 8. GOS.

GEWICHTHEFFEN

Superzwaargewicht (boven 110 kg): 1. Koerlowitsj (GOS) 450,0 kg (205 + 245), 2. Taranenko (GOS) 425,0 (187,5 + 237,5), 3. Nerlinger (Dui) 412,5 (180 + 232,5), 4. Aguero (Cub) 412,5, 5. Mitev (Bul) 400,0, 6. Zubricky (Tsj) 392,5, 7. Arslan (Tur) 390,0, 8. Martinez (VSt) 385,0.

HANDBAL

Mannen

Groep A

Hongarije - Tsjechoslowakije 20-18 (9-8), ZuidKorea - Brazilie 30-26 (16-13), Zweden - IJsland 25-18 (13-7). Eindstand: 1. Zweden 5-10, 2. IJsland 5-7, 3. Zuid-Korea 5-6, 4. Hongarije 5-4, 5. Tsjechoslowakije 5-3, 6. Brazilie 5-0.

Groep B

Frankrijk - Egypte 22-19 (11-7), GOS - Roemenie 27-25 (12-12), Spanje - Duitsland 19-18 (8-8). Eindstand: 1. GOS 5-10, 2. Frankrijk 5-8, 3. Spanje 5-6, 4. Duitsland 5-3, 5. Roemenie 5-3, 6. Egypte 5-0.

Halve finales: GOS - IJsland, Frankrijk - Zweden.

HOCKEY

Vrouwen

Halve finales

Duitsland Groot Brittannie 21 (11). 12. Ernsting-Krienke 1-0, 32. Sixsmith 1-1, 59. Latzsch 21. Scheidsrechters: Mohlmann (Ned)/Crespo (Arg). Toeschouwers: 2000. Duitsland finalist.

Spanje ZuidKorea 21 na verlenging (11 11). 9. Dorada 1-0, 19. Sook Kwon 1-1, 117. Barea 2-1 (sc). Toeschouwers: 8000.

Om plaatsen 5 t/m 8:

Nederland Canada 20 (00). 55. Lejeune-Van der Ben 1-0 (sc), 61. Steenberghe 2-0. Scheidsrechters: Laje-Davilla (Spa) en Clarke (Eng).

Nederland: Toxopeus (64. Bleeker); Koenen, Lejeune-Van der Ben, Fokke en Van NieuwenhuyzeLeenders; Steenberghe, Benninga en Lewin (36. Thate); Wouters (36. De Ruiter), Wolff en Ohr.

Canada: Whitten; Covey, Brough, Creelman en Kopeck; Croxford, Low en Conn; Levy (29. Jones), Gaiga en Bowyer.

Australie NieuwZeeland 51 (30). Nederland speelt morgen om vijfde plaats tegen Australie.

HONKBAL

Halve finales: Taiwan - Japan 5-2Cuba VS.

KANO

Mannen

K2 1000 meter. Vierde serie (eerste drie naar halve finale, rest naar herkansing): 1. Olsson/Sundqvist (Zwe) 1.35.01, 2. Barton/Bellingham (VSt) 1.35,56, 3. Kucera/Hruska (Tsj) 1.37,84, 6. Nijkamp/Weijzen (Ned) 1.40,73. Herkansing (eerste drie naar halve finale): 1. Kotowicz/Bialkowski (Pol) 1.35,38, 2. Kirejev/Tioerine (GOS) 3.17,04, 3. Boccara/Boucherit(Fra) 3.18,13, 4. Da Silva/Queiros (Por) 3/18,42, 5. Nijkamp/Weijzen (Ned) 3.20,18, 6. Razak/Karim (Indo) 3.26,64, 7. Koslowski/Lacerda (Bra) 3.31.45.

PAARDESPORT

Springen, landenwedstrijd: 1. Nederland (Raymakers/Romp/Tops/Lansink) 12 strafpunten, 2. Oostenrijk (Boor/Muntzner/Simon/Fruhmann) 16,75, 3. Frankrijk (Godignon/Bourdy/Robert/Navet) 24,75, 4. Spanje 25,50, 5. Verenigde Staten en Zwitserland beide 28, 7. Groot-Brittannie 28,75, 8. Zweden 37, 9. Canada 44,25, 10. Brazilie 51,75, 11. Duitsland 56,50, 12. Belgie 57,25.

ROLHOCKEY

Halve finales: Portugal - Nederland 7-2, Spanje - Brazilie 3-3, Argentinie - Italie 7-3.

SCHERMEN

Vrouwen

Floret, landenwedstrijd: Kwartfinales: GOS - Polen 9-7, Duitsland - Frankrijk 8-8 (63-56), Roemenie - China 8-7, Italie - Hongarije 9-2. Halve finales: Duitsland - GOS 9-4, Italie - Roemenie 93. Brons: Roemenie - GOS 8-8 (60-58). Finale: Italie - Duitsland 9-6. Eindstand: 1. Italie, 2. Duitsland, 3. Roemenie, 4. GOS, 5. Frankrijk, 6. China, 7. Hongarije, 8. Polen.

SCHOONSPRINGEN

Mannen

Torenspringen, finale: 1. Shuwei (Chi) 677.31 punten, 2. Donie (VSt) 633.63, 3. Ni (Chi) 600.15, 4. Hempel (Dui) 574.17, 5. Morgan (GBr) 568.59, 6. Saoetine (GOS) 565.95, 7. Kuhne (Dui) 558.54, 8. Kaneto (Jap) 529.14, 9. Serrano (Spa) 524.25, 10. Scoggin (VSt) 492.60, 11. Acosta Palma (Mex) 482.28, 12. Rogerson (Aus) 458.43.

TAFELTENNIS

Mannen

Enkelspel, kwartfinales: Ma Wenge (Chi) - Persson (Zwe) 21-14 21-18 21-8, Gatien (Fra) - Ding Yi (Oos) 21-13 20-22 18-21 21-18 21-5, Waldner (Zwe) Rosskopf (Dui) 21-15 21-14 18-21 21-17, Wang Tao (Chi) - Kim Taek Soo (ZKo) 19-21 21-15 12-21 21-13 18-21.

Dubbelspel, halve finales: Rosskopf/Fetzner (Dui) - Kang Hee Chan/Lee Chul Seng (ZKo) 21-15 24-22 22-20, Lu Lin/Wang Tao (Chi) - Yoo NamKuy/Kim Taek Boo (ZKo) 13-21 21-17 21-13 2115, finale: Lu Lin/Wang Tao (Chi) - Rosskopf/Fetzner (Dui) 26-24 18-21 21-18 13-21 21-14. Eindstand: 1. Lu Lin/Wang Tao (Chi), 2. Rosskopf/Fetzner (Dui), 3. Yoo Nam Kyu/Kim Taek Boo (ZKo) en Kang Hee Chan/Lee Chul Seung (ZKo).

Vrouwen

Enkelspel, kwartfinales: Hyun Jung Hwa (ZKo) - Ciosu (Roe) 21-9 18-21 18-21 21-11 21-14, Deng Yaping (Chi) - Yu Sun Bok (NKo) 23-21 21-16 2117, Li Bun Hui (NKo) - Chen Zihe (Chi) 21-17 1921 21-18 21-10, Qiao Hong (Chi) - Chai Po Wa (HKo) 21-13 21-10 21-14. Halve finales: Deng Yaping (Chi) - Hyun Jung Hwa (ZKo) 21-6 21-19 21-17, Qiao Hong (Chi) - Li Bun Hui (NKo) 15-21 21-15 21-8 21-11.

Dubbelspel, finale: Deng Yaping/Qiao Hong (Chi) - Chen Zihe/Gao Jun (Chi) 21-13 14-21 2114 21-19.

TENNIS

Mannen

Enkelspel, kwartfinales: Arrese (Spa/16) - Lavalle (Mex) 6-1 7-6 6-1, Tsjerkasov (GOS/13) - Oncins (Bra) 6-1 6-4 6-7 4-6 6-2.

Dubbelspel, kwartfinales: Ivanisevic/Prpic (Kro) Krishnan/Paes (Ind) 7-6 5-7 6-4 6-3, Frana/Miniussi (Arg) - Hlasek/Rosset (Zwi/2) 2-6 7-6 3-6 6-2 6-2, Becker/Stich (Dui) - Emilio Sanchez/Casal (Spa) 6-3 4-6 7-6 5-7 6-3.

Vrouwen

Dubbelspel, kwartfinales: Meski/Zvereva (GOS/4) - Paz/Tarabini (Arg/7) 6-2 6-3, McQuillan/Provis (Aus/5) - Novotna/Strnadova (Tsj) 6-3 6-3, Gigi Fernandez/Mary Joe Fernandez (VSt/2) De Swardt/Reinach (ZAf) 6-2 6-4, Sanchez/Martinez (Spa/1) - Demongeot/Tauziat (Fra/8) 6-2 6-4.

VOLLEYBAL

Mannen

Groep A

Italie - VS 1-3 (15-9 14-16 11-15 13-15). Eindstand: 1. Italie 5-8, 2. VS 5-8, 3. Spanje 5-6, 4. Japan 5-4, 5. Canada 5-2, 6. Frankrijk 5-2.

Kwartfinales: Italie Nederland, Verenigde Sta tenGOS, JapanBrazilie, SpanjeCuba.

Vrouwen

Om de zevende plaats: Spanje - China 0-3 (1-15 3-15 3-15) Kwartfinales: Nederland - VS 1-3 (1115 15-11 8-15 7-15). Brazilie - Japan 3-1 (14-16 15-13 15-13 15-9). Halve finales: Cuba - VS, GOS - Brazilie, 5e plaats: Nederland - Japan.

ZEILEN

Soling, match-racen. Eindstand: 1. Denemarken, 2. Verenigde Staten 3. Groot-Brittannie.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden