'Spanje heeft geen volledige redding nodig'

Spaanse overheidswerknemers protesteren tegen de forse bezuinigingen. Beeld afp
Spaanse overheidswerknemers protesteren tegen de forse bezuinigingen.Beeld afp

De Spaanse economie hoeft niet volledig gered te worden via een internationaal steunprogramma. Dat stelde de Spaanse minister van Financiën Luis de Guindos.

Hij reageerde op de sterk oplopende leenkosten van het land op de financiële markten en economische data waaruit blijkt dat de Spaanse economie sterker krimpt.

De ministers van Financiën van de 17 eurolanden bekrachtigden afgelopen vrijdag hun reddingsplan voor de noodlijdende Spaanse banken. Zij verbinden strenge voorwaarden aan de hulp, die kan oplopen tot 100 miljard euro.

Zondag werd gemeld dat een tweede Spaanse regio om steun heeft gevraagd bij de overheid. Investeerders twijfelen of het Spanje wel gaat lukken om de kwetsbare Spaanse bankensector en de noodlijdende regio's overeind te houden en vrezen dat Spanje bij Europa om hulp zal moeten aankloppen.

De Guindos werd door journalisten vandaag gevraagd of hij de mogelijkheid uitsluit dat Spanje nog meer geld nodig heeft. Hij antwoordde daarop: 'Natuurlijk'.

De Spaanse minister van economische zaken Luis de Guindos. Beeld reuters
De Spaanse minister van economische zaken Luis de Guindos.Beeld reuters

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden