Programma competitie, beker, interlands; staf en selecties

Terwijl de Olympische vlam nog nasmeult, wordt in Nederland alweer afgetrapt voor het volgende grote sportevenement. De voetbalcompetitie staat op het punt van beginnen. Wekenlang is de bal weer rond en kan hij raar rollen.

Contractspelers: Rob Alflen, Dennis Bergkamp, Danny Blind, Frank de Boer, Dick van Burik, Edgar Davids, Alfons Groenendijk, Johnny Hansen, Wim Jonk, Michel Kreek, Jari Litmanen (Myllekosken), John van Loen, Stanley Menzo, Tarik Oulida, Marc Overmars (Willem II), Dan Petersen, Stefan Pettersson, Dennis van der Poll, Bryan Roy, Edwin van der Sar, Sonny Silooy, Ignatius Tuhuteru (eigen jeugd), Marciano Vink, Ron Willems, Clyde Wijnhard (eigen jeugd).

Vertrokken: Martin Cruyff (Cambuur), Michael Kandhai (Cambuur), Michael Mols (Cambuur), Johnny van 't Schip (Genoa), Guus Uhlenbeek (Cambuur), Aron Winter (Lazio Roma), Jan Wouters (Bayern Munchen), Jeffrey van As (uitgeleend aan MVV), Michael Reiziger (uitgeleend aan Volendam).

Cambuur

Algemeen manager a.i.: Geert Stuve.

Trainer: Theo de Jong.

Contractspelers: Johan Abma, Sierd van de Berg (FVC), Jan Bruin (eigen jeugd), Ulrich Cruden, Martin Cruijff (Ajax), Jouke Dantuma, Richard Elzinga, Jack de Gier, Jan Gosgens (Den Bosch), Fred Grim, Frans Hettema, Michael Kandhai (Ajax), Marcel Keizer, Roland Kuitert, Bas van de Kuyl (Ajax), Uhlrich Landvreugd (Ajax), Michael Mols, Mark Oosterhof (Wolvega), Lodi Roembiak, John Roos, Harry Sinkgraven, Ben Spork, Gustaaf Uhlenbeek (Ajax), Dick Veenstra (BCV).

Vertrokken: Frans Alma (Heerenveen), Gerrie van den Bosch (Harkema Opeinde), Gerard de Haan (FVC), Nico Jan Hoogman (Twente), Jaap de Jong (Unitas), Jan Jaap Kooistra (Hilversum), Siep Rosier (Broekster Boys), Ronald Steenge (Achilles '94).

Den Bosch

Directeur: Chris van der Laar.

Trainer: Hans van der Pluym

Contractspelers: Dirk Jan Derksen, Jos van Eck, Wilbert Goossens, Eric Heerenveen, Frans van der Heide, Dennis Heine, (Zeeland), Peter Hofman (Wageningen), Vladimir Laisina, John Laponder, Erik Meulendijk, Joey Mulders (BVV), Peter Netten, Rene Nijhuis, Raymond Smeets, Leon Vlemmings (Wageningen), Wim Volkerink (Emmen), Hans Vonk (gehuurd van RKC), Rene Wolfs (Willem II).

Vertrokken: Jan Gosgens (verhuurd aan Cambuur), Geert Brusselers (NAC), Dick Bultse (OJC), Bud Brocken (Longa), Custers (terug naar Fortuna S.), Jan van Grinsven (MVV), Coen van de Hoeven (onbekend), Erwin v.d. Looi (terug naar Vitesse), Guus van de Borgt (afkeuringsprocedure), Marco Hanegraaf (HVCH), Antwan van Rijn (BVV), Lowie van Schijndel (Graafschap), Marcel van de Voort (amateurs).

Feyenoord

Manager a.i.: Fred Blankemeijer.

Technisch directeur: Wim Jansen.

Trainers: Willem van Hanegem, Geert Meijer.

Contractspelers: Regi Blinker, Peter Bosz, Marian Damaschin (nog niet getekend), Rob van Dijk (Noordwijk), Henk Fraser, Ulrich van Gobbel, Ed de Goey, Dean Gorre (SVV/Dordrecht '90), Ruud Heus, Lloyd Kammeron (SVV/Dordrecht '90), Jozsef Kiprich, John Metgod, Paul Nortan, Mike Obiku (Famagusta, Cyprus), Errol Refos (SVV/Dordrecht '90), Arnold Scholten, Alfred Schreuder, Marchiano Schultz (nog niet getekend), Gaston Taument, Orlando Trustfull (SVV/Dordrecht '90), Harold Wapenaar, Rob Witschge, John de Wolf.

Vertrokken: Ioan Sabau (Brescia), Stanislav Griga (Rapid Wien).

Fortuna S

Manager: Jacques Opgenoord.

Trainer: Chris Dekker.

Contractspelers: Etienne Barmentloo, Richard Bessems (RKMVC), Richard Custers (Eindhoven), Patrick Deckers, Huub Driessen, Dries Fenane (eigen jeugd), Ruud Hesp, Roy van de Heuvel (eigen jeugd), Rene Hofman (Roda JC), Guido Jacobs (eigen jeugd), Anton Janssen, Paul Janssen, Fred de Jong, Robert Kicken, Robert Loontjens (eigen jeugd), Rafael Losada, Rene Maessen, Jos Mordang, Bart Pernot (eigen jeugd), Ronald Pieters (eigen jeugd), Roger Quadvlieg (eigen jeugd), Roger Reijners, Peter Schmitz, Richard Sneekes, Joseph Szalma, Jerry Taihuttu, Fuat Usta, Dominik Vergoossen, Axel Vermeeren, Arno van Zwam.

Vertrokken: Marco Boogers (RKC), Aziz Doufikar (onbekend), Henk Duut (afgekeurd), Loek Frijns (verhuurd aan Eindhoven), Chris Korver (gestopt), Andy McLeod (Ross County), Randy Samuel (onbekend).

GA Eagles

Trainer: Jan Versleijen.

Contractspelers: Alfons Arts, Jacco Beerthuizen (Heracles), Jeroen Boere, Paul Bosvelt, Frank Ensink, Niels Gerestein (VVV), Gerrie van Guine, Marco Heering, Dennis Hulshoff, Alfred Knippenberg, Luuk Maes, Cees Marbus, Jesse ter Mate (eigen jeugd), Edwin Overmars, Marthijn Pothoven, Toine Rorije (eigen jeugd), Mark Schenning, Gijs Steinmann (Heracles), Erik Willaarts.

Vertrokken: Ronald Bouwmeester (AGOVV), Harry Buisman (Spakenburg), Jean Musampa Kasangala (onbekend), Mario Pique (VVV), Jan Bos (Kon. UD), Robert Maaskant (Zwolle).

Groningen

Directeur: Henk Nienhuis.

Technisch manager: Martin Koeman.

Trainer: Pim Verbeek.

Contractspelers: Rene Alberts, Claus Boekweg, Milko Djurovski, Martin van Duren, Joop Gall, Steven Gonesh (eigen jeugd), Ronald Hamming (Achilles '94), Grafton Holband, Harris Huizingh, Lucian Ilie (Wageningen), Henk Jager (eigen jeugd), Eric van Kessel (De Graafschap), Patrick Kraak, Edwin de Kruyf, Patrick Lodewijks, Hennie Meijer, Alex Pijper, Edwin Olde Riekerink, Bas Roorda, Jos Roossien, Rick Slor (Veendam), Jan Veenhof, Ulrich Wilson, Bert Zuurman.

Vertrokken: Theo Migchelsen (uitgeleend aan Heerenveen), Marcel van Buuren (amateurs), Arnold Bos (uitgeleend aan Veendam), Richard Douwes (amateurs), Martin Drenth (uitgeleend aan Veendam), Jan van Dijk (amateurs), Arnold Reinders (amateurs), Geon Weering (amateurs), Andrei Zigmantowitsj (onbekend), Jacques Storm (onbekend).

MVV

Manager/directeur: Ron Weijzen.

Trainer: Sef Vergoossen.

Contractspelers: Jeffrey van As (Ajax), Armand Benneker, Rob Delahaye, Frank Dikstaal, John Franssen, Jan van Grinsven (Den Bosch), Peter Heffels, Maurice Hofman, Yvo Joordens, Roberto Lanckohr, Raymond Libregts, Hans Linders, Erik Maes (eigen jeugd), Erik Meyer, Roger Reijners, Twan Scheepers (gehuurd van PSV), Reginald Thal, Mark Verhoeven, Hans Visser.

Vertrokken: Aloy Agu (Club Luik), Wil Roumans (Helmond Sport), Erik de Haan (Maasmechelen), Frane Bucan (Genk).

PSV

Manager: Kees Ploegsma.

Trainer: Hans Westerhof.

Contractspelers: Berry van Aerle, Raymond Beerens, Hans van Breukelen, Kalusha Bwalya, Juul Ellerman, Ernest Faber, Mitchel van der Gaag, Jan Heintze, Peter Hoekstra, Jerry de Jong, Marco de Jong, Wim Kieft, Erwin Koeman, Edward Linskens, Tom van Mol, Arthur Numan (Twente), Gica Popescu, Wim de Ron, Dick Schreuder, Romario de Souza Faria, Adri van Tiggelen, Thomas Thorninger (eigen jeugd), Gerald Vanenburg.

Vertrokken: Jozef Chovanec (Sparta Praag), Eric Gerets (Club Luik, als trainer), Francois Gesthuizen (NZC, uitgeleend), Twan Scheepers (MVV, uitgeleend), Stan Valckx (Sporting Lissabon).

RKC

Manager: Paul van der Kraan.

Technisch manager: Piet Kipping.

Trainer: Leo van Veen.

Contractspelers: Romeo van Aerde (Zeeland), Marco Boogers (Fortuna S), Marcel Brands, Stanley Brard, Harrie Decheiver, Evert Eikenhout, Erik Gouda, Jos van Herpen, Marc van Hintum, Andre Hoekstra, Marco van Hoogdalem, Leon Hutten, Nico Jalink (Port Vale), Jos Luhukay, Patrick Leijtens, Rob Maas, Birol Muhlandiz (Ajax), Patrik Peelen, Ray Richardson, Herman Teeuwen, Edward Sijahillatua (NAC), Jurgen Streppel (Helmond Sport), Arie Vernooy (Roda Boys), Hans Werdekker (Willem II), Edwin de Wijs.

Vertrokken: Anton Joore (gestopt), Raymond Beerens (PSV), Robert Reuvers (RBC), Carlo van Bergen (amateurs), Rogier van Raamsdonk (amateurs), Davis Sousa Nascimento (Roda JC).

Roda JC

Algemeen directeur: Serve Kuijer.

Trainer/coach: Adri Koster

Contractspelers: Wilson Ajah, Berthil ter Avist, Henryk Bolesta, Michel Broeders, Michel Haan (VVV), Eugene Hanssen, Peter Hofstede (De Graafschap), Max Huiberts, Ivo Ihalauw (Lindenheuvel), Stefan Jansen, Eric van der Luer, Marc Luijpers, David Nascimento (RKC), Bernd Romero, Gerry Senden, Rene Trost, Erwin Vanderbroeck (VVV), Ronald Waterreus.

Vertrokken: Arnold Graham (Club Luik), Jos Smits (gestopt), Silvio Diliberto (onbekend), Bert Verhagen (onbekend), Paul Janssen (SVN), Rene Hofman (Fortuna S).

Sparta

Commercieel directeur: Charles van der Steene.

Trainer: Rob Jacobs.

Contractspelers: Ron van den Berg, Winston Bogarde, Wim Bubberman, Arno Doomernik (PSV), Carlos Fortes (eigen jeugd), Elden de Getrouwe, Glenn Helder, Frank Kooiman, Patrick van Leeuwen, Arjan van der Laan (ARC), Oni Louhenapessy, Edward Metgod, Dennis de Nooijer, Gerard de Nooijer, Rodney van Ooijen (Sparta amateurs), Gerald Sandel, John Schuurhuizen, Mike Snoei, Michel Valke, John Veldman, Edwin Vurens.

Vertrokken: Ernest Faber en Mitchel v.d. Gaag (PSV), Marco Jochems (Wilhelmus).

SVV/Dordrecht'90

Manager: Wim de Jong.

Trainer/technisch manager: Han Berger.

Contractspelers: Maarten Atmodikoro, Peter Barendse, Willy Boessen, Virgil Breetveld, Ries Fok, Dennis van der Gijp, Joop Hiele, Ricardo de Jongh, Hans Kraay (De Graafschap), Dirk van der Laan, Michel Langerak, Roel Liefden, Jan Mulder, Ton Rietbroek, Reinier Robbemond, Robin Schmidt (Twente), Jerry Simons, Jimmy Simons, Romano Sion, Gerrie Slagboom, Warry van Wattum, Brian Wilsterman, Romeo Wouden.

Vertrokken: Carlo l'Ami (onbekend), Dean Gorre (Feyenoord), Lloyd Kammeron (Feyenoord), Johan Molenaar (Middelburg), Ronald Paisier (EBOH), Errol Refos (Feyenoord), Theo Speelmeyer (Kozakken Boys), Zier Tebbenhoff (Den Haag), Orlando Trustfull (Feyenoord), Rene van der Vegt (Feyenoord), Wessel Weezenberg (Excelsior ama), Mitchel Vonk (Manchester City), Erik Willaarts (GA Eagles).

Twente

Trainer/technisch directeur: Rob Baan.

Contractspelers: Arno Arts (Luzern), Sander Boschker, Ronald de Boer, Wilfried Elzinga, Jan Gaasbeek, Erik ten Hag (De Graafschap), Jan van Halst, Gilbert van der Heuvel (eigen jeugd), Nico Jan Hoogma (Cambuur), Andre Karnebeek, Hans de Koning, Ruud Kool, Erwin Leurink, Youri Mulder, John Neijenhuis, Daniel Nijhof, Boudewijn Pahlplatz (eigen jeugd), Andre Paus, Marcel Peeper, Prince Polley (Ekeren), Joost Volmer (eigen jeugd), Clemens Zwijnenberg.

Vertrokken: Mitar Mrkela (Besiktas), Arthur Numan (PSV), Robin Schmidt (SVV/Dordrecht '90), Jan van Rabenswaay (GVVV, Veendendaal), Husref Musemic (onbekend), Fred Rutten (afgekeurd).

Utrecht

Manager: Ad Zonderland.

Trainer: Ab Fafie.

Contractspelers: John Achterberg, Bert Aipassa, Willem van der Ark, Pieter Bijl, Jerry Cooke, Patrick van Diemen, Jan Willem van Ede, Patrick Hondeveld (eigen jeugd), Johan de Kock, Edwin de Kruyff, Marcel Liesdek, Erik van der Meer, Marcel van der Net, Jan Oosterhuis, Ab Plugboer, Robert Roest, Wlodi Smolarek, Herman Verrips, Ferdy Vierklau, Robert Wijnands (eigen jeugd).

Vertrokken: Edwin Brouwer (Holland), Eddy Vierklau (Elinkwijk), Robert van der Weert (Wageningen), Dennis Sluyk (onbekend), Marcel Lindenaar (Kozakken Boys).

Vitesse

Commercieel manager: Eduard Abendanon.

Directeur: Rein Papenburg.

Trainer: Herbert Neumann.

Contractspelers: Hans van Arum, Theo Bos, Ton van Bremen, John van den Brom, Philip Cocu, Rene Eijer, Raymond van der Gouw, Abe Knoop, Dennis Krijgsman, Martin Laamers, Bart Latuheru, Huub Loeffen, Erwin van de Looi, Richard Roelofsen, Roberto Straal, Edward Sturing, Carel v.d. Velden (Wageningen), Arjan Vermeulen.

Vertrokken: Rick Hilgers (Kortrijk), Marlon Keizer (Hatert), Sergei Kroetow (Rusland).

Volendam

Manager: Jan Brouwer.

Trainer: Leo Steegman.

Contractspelers: Frank Berghuis, John Binken, Rene Binken, Edward Burleson, Marco Daman, Fabian de Freitas, Pascal Jongsma, Wim Kras, Carlo de Leeuw, Winand van Loon, Robert Molenaar (Zilvermeeuwen), Danny den Ouden, Alex Pastoor, Michael Reiziger (Ajax), Jaap Schilder, Tom Sier, Jorg Smeets, Eric Steltenpool, Johan Steur, Andre Stuyt, Edwin Zoetebier.

Vertrokken: Jeffrey Kooistra (uitgeleend aan Haarlem), Elroy Kromheer (Motherwell), John Clayton (onbekend), Marcel Peters (Panningen), Tom Guyt (Marken).

Willem II

Commercieel directeur: Frans van Dommelen.

Trainer/technisch directeur: Jan Reker.

Contractspelers: Jeroen den Boer (eigen jeugd), Adri Bogers (KV Mechelen), John Feskens, JeanPaul van Gastel, Martin van Geel, Bart Griemink (Emmen), Marc van Hintum (RKC), Arno Hofstede, Roland Jansen, Louis Laros, Marc Latupeirissa, Fons Mallien, Danny Marcus, Hans Meeuwsen, Leon Meijs, Dave Smits, Ernest Stewart, Mohammed Sylla, Mark Valtentijn (eigen jeugd), Hans Vincent.

Vertrokken: Meindert Dijkstra (Notts County FC), Mark Overmars (Ajax), Terence Waldorf (VS), Hans Werdekker (RKC), Rene Wolffs (verhuurd aan Den Bosch).

Eredivisie

14 augustus: Fortuna S-MVV. 15/16 augustus: Volendam-Vitesse, PSV-Roda JC, Sparta-RKC, Go Ahead E-Cambuur, SVV Dordrecht-Ajax, UtrechtDen Bosch, Twente-Feyenoord, Groningen-Willem II.

22/23 augustus: Willem II-Twente, Feyenoord-Fortuna S, MVV-Utrecht, Den Bosch-SVV Dordrecht, Ajax-Go Ahead E, Cambuur-Sparta, Roda JC-Volendam, Vitesse-Groningen.

29/30 augustus: Volendam-RKC, Sparta-Ajax, Go Ahead E-Den Bosch, SVV Dordrecht-MVV, Utrecht-Feyenoord, Fortuna S-Willem II, TwenteGroningen, Roda JC-Vitesse.

2 september: PSV-Cambuur, Den Bosch-Sparta.

5/6 september: Groningen-Fortuna S, Willem IIUtrecht, Feyenoord-SVV Dordrecht, MVV-Go Ahead E, Ajax-PSV, Cambuur-Volendam, RKC-Roda JC, Vitesse-Twente.

11 september: Fortuna S-Twente. 12/13 september: Volendam-Ajax, PSV-Den Bosch, Sparta-MVV, Go Ahead E-Feyenoord, SVV Dordrecht-Willem II, Utrecht-Groningen, RKC-Vitesse, Roda JC-Cambuur.

26/27 september: Twente-Utrecht, GroningenSVV Dordrecht, Willem II-Go Ahead E, Feyenoord-Sparta, MVV-PSV, Den Bosch-Volendam, Ajax-Roda JC, Cambuur-RKC, Vitesse-Fortuna S.

3/4 oktober: Volendam-MVV, PSV-Feyenoord, Sparta-Willem II, Go Ahead E-Groningen, SVV Dordrecht-Twente, Utrecht-Fortuna S, Cambuur-Vitesse, RKC-Ajax, Roda JC-Den Bosch.

7 oktober: RKC-PSV.

17/18 oktober: Fortuna S-SVV Dordrecht, Twente-Go Ahaed E, Groningen-Sparta, Willem II-PSV, Feyenoord-Volendam, MVV-Roda JC, Den Bosch-RKC, Ajax-Cambuur, Vitesse-Utrecht.

24/25 oktober: Volendam-Willem II, PSV-Groningen, Sparta-Twente, Go Ahead E-Fortuna S, SVV Dordrecht-Utrecht, Ajax-Vitesse, Cambuur-Den Bosch, RKC-MVV, Roda JC-Feyenoord.

31 oktober/1 november: Utrecht-Go Ahead E, Fortuna S-Sparta, Twente-PSV, Groningen-Volendam, Willem II-Roda JC, Feyenoord-RKC, MVV-Cambuur, Den Bosch-Ajax, Vitesse-SVV Dordrecht.

7/8 november: Volendam-Twente, PSV-Fortuna S, Sparta-Utrecht, Go Ahead E-SVV Dordrecht, Den Bosch-Vitesse, Ajax-MVV, Cambuur-Feyenoord, RKC-Willem II, Roda JC-Groningen.

14/15 november: SVV Dordrecht-Sparta, Utrecht-PSV, Fortuna S-Volendam, Twente-Roda JC, Groningen-RKC, Willem II-Cambuur, Feyenoord-Ajax, MVV-Den Bosch, Vitesse-Go Ahead E.

21/22 november: Volendam-Utrecht, PSV-SVV Dordrecht, Sparta-Go Ahead E, MVV-Vitesse, Den Bosch-Feyenoord, Ajax-Willem II, Cambuur-Groningen, RKC-Twente, Roda JC-Fortuna S.

28/29 november: Go Ahead E-PSV, SVV Dordrecht-Volendam, Utrecht-Roda JC, Fortuna SRKC, Twente-Cambuur, Groningen-Ajax, Willem II-Den Bosch, Feyenoord-MVV, Vitesse-Sparta.

5/6 december: Volendam-Go Ahead E, PSVSparta, Feyenoord-Vitesse, MVV-Willem II, Den Bosch-Groningen, Ajax-Twente, Cambuur-Fortuna S, RKC-Utrecht, Roda JC-SVV Dordrecht.

19/20 december: PSV-Vitesse, Sparta-Volendam, Go Ahead E-Roda JC, SVV Dordrecht-RKC, Utrecht-Cambuur, Fortuna S-Ajax, Twente-Den Bosch, Groningen-MVV, Willem II-Feyenoord.

16/17 januari: Volendam-PSV, Feyenoord-Groningen, MVV-Twente, Den Bosch-Fortuna S, Ajax-Utrecht, Cambuur-SVV Dordrecht, RKC-Go Ahead E, Roda JC-Sparta, Vitesse-Willem II.

23/24 januari: Vitesse-Volendam, Roda JC-PSV, RKC-Sparta, Cambuur-Go Ahead E, Ajax-SVV Dordrecht, Den Bosch-Utrecht, MVV-Fortuna S, Feyenoord-Twente, Willem II-Groningen.

30/31 januari: Twente-Willem II, Fortuna S-Feyenoord, Utrecht-MVV, SVV Dordrecht-Den Bosch, Go Ahead E-Ajax, Sparta-Cambuur, PSV-RKC, Volendam-Roda JC, Groningen-Vitesse.

6/7 februari: RKC-Volendam, Cambuur-PSV, Ajax-Sparta, Den Bosch-Go Ahead E, MVV-SVV Dordrecht, Feyenoord-Utrecht, Willem II-Fortuna S, Groningen-Twente, Vitesse-Roda JC.

13/14 februari: Fortuna S-Groningen, UtrechtWillem II, SVV Dordrecht-Feyenoord, Go Ahead E-MVV, Sparta-Den Bosch, PSV-Ajax, Volendam- Cambuur, Roda JC-RKC, Twente-Vitesse.

27/28 februari: Ajax-Volendam, Den Bosch-PSV, MVV-Sparta, Feyenoord-Go Ahead E, Willem IISVV Dordrecht, Groningen-Utrecht, Twente-Fortuna, Vitesse-RKC, Cambuur-Roda JC.

6/7 maart: Utrecht-Twente, SVV Dordrecht-Groningen, Go Ahead E-Willem II, Sparta-Feyenoord, PSV-MVV, Volendam-Den Bosch, Roda JC-Ajax, RKC-Cambuur, Fortuna S-Vitesse.

13/14 maart: MVV-Volendam, Feyenoord-PSV, Willem II-Sparta, Groningen-Go Ahead E, Twente-SVV Dordrecht, Fortuna S-Utrecht, Vitesse-Cambuur, Ajax-RKC, Den Bosch-Roda JC.

20/21 maart: SVV Dordrecht-Fortuna S, Go Ahead E-Twente, Sparta-Groningen, PSV-Willem II, Volendam-Feyenoord, Roda JC-MVV, RKC-Den Bosch, Cambuur-Ajax, Utrecht-Vitesse.

27/28 maart: Willem II-Volendam, Groningen-PSV, Twente-Sparta, Fortuna S-Go Ahead E, Utrecht-SVV Dordrecht, Vitesse-Ajax, Den BoschCambuur, MVV-RKC, Feyenoord-Roda JC.

3/4 april: Go Ahead E-Utrecht, Sparta-Fortuna S, PSV-Twente, Volendam-Groningen, Roda JC-Willem II, RKC-Feyenoord, Cambuur-MVV, Ajax-Den Bosch, SVV Dordrecht-Vitesse.

12 april: Twente-Volendam, Fortuna S-PSV, Utrecht-Sparta, SVV Dordrecht-Go Ahead E, Vitesse-Den Bosch, MVV-Ajax, Feyenoord-Cambuur, Willem II-RKC, Groningen-Roda JC.

17/18 april: Sparta-SVV Dordrecht, PSV-Utrecht, Volendam-Fortuna S, Roda JC-Twente, RKC-Groningen, Cambuur-Willem II, Ajax-Feyenoord, Den Bosch-MVV, Go Ahead E-Vitesse.

1/2 mei: Utrecht-Volendam, SVV Dordrecht-PSV, Go Ahead E-Sparta, Vitesse-MVV, FeyenoordDen Bosch, Willem II-Ajax, Groningen-Cambuur, Twente-RKC, Fortuna S-Roda JC.

8/9 mei: PSV-Go Ahead E, Volendam-SVV Dordrecht, Roda JC-Utrecht, RKC-Fortuna S, Cambuur-Twente, Ajax-Groningen, Den Bosch-Willem II, MVV-Feyenoord, Sparta-Vitesse.

15/16 mei: Go Ahead E-Volendam, Sparta-PSV, Vitesse-Feyenoord, Willem II-MVV, GroningenDen Bosch, Twente-Ajax, Fortuna S-Cambuur, Utrecht-RKC, SVV Dordrecht-Roda JC.

22/23 mei: Vitesse-PSV, Volendam-Sparta, Roda JC-Go Ahead E, RKC-SVV Dordrecht, CambuurUtrecht, Ajax-Fortuna S, Den Bosch-Twente, MVV-Groningen, Feyenoord-Willem II.

31 mei: PSV-Volendam, Groningen-Feyenoord, Twente-MVV, Fortuna S-Den Bosch, Utrecht-Ajax, SVV Dordrecht-Cambuur, Go Ahead E-RKC, Sparta-Roda JC, Willem II-Vitesse.

(onder voorbehoud van afgelastingen en beslissingen van burgemeesters).

Eerste divisie

14 augustus: NAC-Haarlem, Zwolle-Heracles. 15/16 augustus: NEC-Eindhoven, Den Haag-AZ, Excelsior-Veendam, Telstar-RBC, Heerenveen-De Graafschap, Emmen-Helmond Sport, VVV-TOP.

22/23 augustus: TOP-Emmen, Helmond SportHeerenveen, De Graafschap-Telstar, RBC-Zwolle, Heracles-NAC, Haarlem-Excelsior, Veendam-Den Haag, AZ-NEC, Eindhoven-VVV.

26 augustus: Den Haag-NEC, VVV-Helmond Sport, Emmen-De Graafschap, Heerenveen-RBC, Telstar-Heracles, Zwolle-Haarlem, NAC-Veendam, Excelsior-AZ, TOP-Eindhoven.

29/30 augustus: NEC-Veendam, Den HaagHaarlem, Excelsior-Heracles, NAC-RBC, ZwolleDe Graafschap, Telstar-Helmond Sport, Heerenveen-TOP, Emmen-VVV, AZ-Eindhoven.

5/6 september: VVV-Heerenveen, TOP-Telstar, Helmond Sport-Zwolle, De Graafschap-NAC, RBC-Excelsior, Heracles-Den Haag, Haarlem-NEC, Veendam-AZ, Eindhoven-Emmen.

12/13 september: NEC-Heracles, Den Haag-RBC, Excelsior-De Graafschap, NAC-Helmond Sport, Zwolle-TOP, Telstar-VVV, Heerenveen-Emmen, Veendam-Eindhoven, AZ-Haarlem.

26/27 september: Emmen-Telstar, VVV-Zwolle, TOP-NAC, Helmond Sport-Excelsior, De Graafschap-Den Haag, RBC-NEC, Heracles-AZ, Haarlem-Veendam, Eindhoven-Heerenveen.

3/4 oktober: NEC-De Graafschap, Den Haag-Helmond Sport, Excelsior-TOP, NAC-VVV, Zwolle-Emmen, Telstar-Heerenveen, Haarlem-Eindhoven, Veendam-Heracles, AZ-RBC.

10/11 oktober: Eindhoven-Den Haag, NEC-Excelsior, AZ-NAC, Veendam-Zwolle, Haarlem-Telstar, Heracles-Heerenveen, RBC-Emmen, De Graafschap-VVV, Helmond Sport-TOP.

17/18 oktober: Heerenveen-Zwolle, Emmen-NAC, VVV-Excelsior, TOP-Den Haag, Helmond Sport-NEC, De Graafschap-AZ, RBC-Veendam, Heracles-Haarlem, Eindhoven-Telstar.

24/25 oktober: NEC-TOP, Den Haag-VVV, Excelsior-Emmen, NAC-Heerenveen, Zwolle-Telstar, Heracles-Eindhoven, Haarlem-RBC, Veendam-De Graafschap, AZ-Helmond Sport.

31 oktober/1 november: Telstar-NAC, Heerenveen-Excelsior, Emmen-Den Haag, VVV-NEC, TOP-AZ, Helmond Sport-Veendam, De Graafschap-Haarlem, RBC-Heracles, Eindhoven-Zwolle.

7/8 november: NEC-Emmen, Den Haag-Heerenveen, Excelsior-Telstar, NAC-Zwolle, RBC-Eindhoven, Heracles-De Graafschap, Haarlem-Helmond Sport, Veendam-TOP, AZ-VVV.

14/15 november: Zwolle-Excelsior, Telstar-Den Haag, Heerenveen-NEC, Emmen-AZ, VVV-Veendam, TOP-Haarlem, Helmond Sport-Heracles, De Graafschap-RBC, Eindhoven-NAC.

21/22 november: NEC-Telstar, Den Haag-Zwolle, Excelsior-NAC, De Graafschap-Eindhoven, RBC-Helmond Sport, Heracles-TOP, HaarlemVVV, Veendam-Emmen, AZ-Heerenveen.

28/29 november: NAC-Den Haag, Zwolle-NEC, Telstar-AZ, Heerenveen-Veendam, Emmen-Haarlem, VVV-Heracles, TOP-RBC, Helmond Sport-De Graafschap, Eindhoven-Excelsior.

5/6 december: NEC-NAC, Den Haag-Excelsior, Helmond Sport-Eindhoven, De Graafschap-TOP, RBC-VVV, Heracles-Emmen, Haarlem-Heerenveen, Veendam-Telstar, AZ-Zwolle.

19/20 december: Den Haag-Eindhoven, Excelsior-NEC, NAC-AZ, Zwolle-Veendam, TelstarHaarlem, Heerenveen-Heracles, Emmen-RBC, VVV-De Graafschap, TOP-Helmond Sport.

16/17 januari: NEC-Den Haag, Helmond Sport-VVV, De Graafschap-Emmen, RBC-Heerenveen, Heracles-Telstar, Haarlem-Zwolle, Veendam-NAC, AZ-Excelsior, Eindhoven-TOP.

23/24 januari: Eindhoven-NEC, AZ-Den Haag, Veendam-Excelsior, Haarlem-NAC, HeraclesZwolle, RBC-Telstar, De Graafschap-Heerenveen, Helmond Sport-Emmen, TOP-VVV.

30/31 januari: Emmen-TOP, Heerenveen-Helmond Sport, Telstar-De Graafschap, Zwolle-RBC, NAC-Heracles, Excelsior-Haarlem, Den Haag-Veendam, NEC-AZ, VVV-Eindhoven.

6/7 februari: Veendam-NEC, Haarlem-Den Haag, Heracles-Excelsior, RBC-NAC, De GraafschapZwolle, Helmond Sport-Telstar, TOP-Heerenveen, VVV-Emmen, Eindhoven-AZ.

13/14 februari: Heerenveen-VVV, Telstar-TOP, Zwolle-Helmond Sport, NAC-De Graafschap, Excelsior-RBC, Den Haag-Heracles, NEC-Haarlem, AZ-Veendam, Emmen-Eindhoven.

27/28 februari: Heracles-NEC, RBC-Den Haag, De Graafschap-Excelsior, Helmond Sport-NAC, TOP-Zwolle, VVV-Telstar, Emmen-Heerenveen, Eindhoven-Veendam, Haarlem-AZ.

6/7 maart: Telstar-Emmen, Zwolle-VVV, NACTOP, Excelsior-Helmond Sport, Den Haag-De Graafschap, NEC-RBC, AZ-Heracles, Veendam-Haarlem, Heerenveen-Eindhoven.

13/14 maart: De Graafschap-NEC, Helmond Sport-Den Haag, TOP-Excelsior, VVV-NAC, Emmen-Zwolle, Heerenveen-Telstar, Eindhoven-Haarlem, Heracles-Veendam, RBC-AZ.

20/21 maart: Zwolle-Heerenveen, NAC-Emmen, Excelsior-VVV, Den Haag-TOP, NEC-Helmond Sport, AZ-De Graafschap, Veendam-RBC, Haarlem-Heracles, Telstar-Eindhoven.

27/28 maart: TOP-NEC, VVV-Den Haag, Emmen-Excelsior, Heerenveen-NAC, Telstar-Zwolle, Eindhoven-Heracles, RBC-Haarlem, De Graafschap-Veendam, Helmond Sport-AZ.

3/4 april: NAC-Telstar, Excelsior-Heerenveen, Den Haag-Emmen, NEC-VVV, AZ-TOP, Veendam-Helmond Sport, Haarlem-De Graafschap, Heracles-RBC, Zwolle-Eindhoven.

12 april: Emmen-NEC, Heerenveen-Den Haag, Telstar-Excelsior, Zwolle-NAC, Eindhoven-RBC, De Graafschap-Heracles, Helmond Sport-Haarlem, TOP-Veendam, VVV-AZ.

17/18 april: Excelsior-Zwolle, Den Haag-Telstar, NEC-Heerenveen, AZ-Emmen, Veendam-VVV, Haarlem-TOP, Heracles-Helmond Sport, RBC-De Graafschap, NAC-Eindhoven.

1/2 mei: Telstar-NEC, Zwolle-Den Haag, NAC-Excelsior, Eindhoven-De Graafschap, Helmond Sport-RBC, TOP-Heracles, VVV-Haarlem, Emmen-Veendam, Heerenveen-AZ.

8/9 mei: Den Haag-NAC, NEC-Zwolle, AZ-Telstar, Veendam-Heerenveen, Haarlem-Emmen, Heracles-VVV, RBC-TOP, De Graafschap-Helmond Sport, Excelsior-Eindhoven.

15/16 mei: NAC-NEC, Excelsior-Den Haag, Eindhoven-Helmond Sport, TOP-De Graafschap, VVVRBC, Emmen-Heracles, Heerenveen-Haarlem, Telstar-Veendam, Zwolle-AZ.

20 mei: start na-competitie.

(onder voorbehoud van afgelastingen en beslissingen van burgemeesters).

Knvb-beker

29/30 augustus: eerste ronde (alleen amateurclubs).

19/20 september: tweede ronde.

28 oktober: derde ronde.

2 december: vierde ronde.

17 februari: kwartfinales.

31 maart: halve finales.

20 mei: finale.

Europa cups

16 en 30 september: eerste ronde Europa Cup 1 (PSV-Zhalgiris Vilnius), Europa Cup 2 (FeyenoordStromsgodet/Hapoel) en Europa Cup 3 (Salzburg-Ajax, Vitesse-Derry City en Vac Izzo-Groningen).

21 oktober en 4 november: tweede ronde Europa Cups 1, 2 en 3.

25 november en 9 december: poulewedstrijden Europa Cup 1, derde ronde Europa Cup 3.

3 en 17 maart: poulewedstrijden Europa Cup 1, kwartfinales Europa Cup 2 en 3.

7 en 21 april: poulewedstrijden Europa Cup 1, halve finales Europa Cup 2 en 3.

5 en 19 mei: finale Europa Cup 3.

12 mei: finale Europa Cup 2.

26 mei: finale Europa Cup 1.

Interlands

9 september 1992: Nederland-Italie (Eindhoven, vriendschappelijk).

23 september 1992: Noorwegen-Nederland (kwal. WK).

14 oktober 1992: Nederland-Polen (kwal. WK).

16 december 1992: Turkije-Nederland (kwal. WK).

24 februari 1993: Nederland-Turkije (kwal. WK).

24 maart 1993: Nederland-San Marino (kwal. WK).

28 april 1993: Engeland-Nederland (kwal. WK).

9 juni 1993: Nederland-Noorwegen (kwal. WK).

22 september 1993: San Marino-Nederland (kwal. WK).

13 oktober 1993: Nederland-Engeland (kwal. WK).

17 november 1993: Polen-Nederland (kwal. WK).

17 juni t/m 17 juli 1994: eindronde WK in Verenigde Staten.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden