Update

Politie arresteert actievoerders Greenpeace in haven IJmuiden

Greenpeace eerder deze maand in actie in Rotterdam tegen een Russische olietanker Beeld ap
Greenpeace eerder deze maand in actie in Rotterdam tegen een Russische olietankerBeeld ap

Zo'n 30 actievoerders van Greenpeace hebben vannacht in IJmuiden het boorplatform Saturn aan de kade vastgeketend. Volgens de milieuorganisatie heeft de politie na een aantal uren een einde gemaakt aan de actie. Een nog onbekend aantal actievoerders zou zijn gearresteerd.

Redactie

Duikers hadden de pilaren met kettingen vastgezet zodat het platform niet weg kan. De actievoerders wilden voorkomen dat Saturn op korte termijn voor het Russische staatsbedrijf Gazprom naar olie kan boren in de Pechorazee.

Saturn kan volgens Greenpeace niet op eigen kracht naar de Pechorazee varen. Het boorplatform zou daarom in Rotterdam op een ander schip worden gelift om vervolgens naar het Noordpoolgebied te varen.

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden