Petitie zzp'ers meer dan 41.000 keer getekend

ZZP'ers aan het werk bij Seats2Meat in Utrecht Beeld anp
ZZP'ers aan het werk bij Seats2Meat in UtrechtBeeld anp

Het protest dat vakorganisaties FNV Zelfstandigen, Stichting ZZP Nederland, Zelfstandigen Bouw en Platform Zelfstandige ondernemers (PZO) vorige week ontketenden tegen de plannen van het kabinet om 500 miljoen euro te bezuinigen op de zelfstandigen- en startersaftrek, vindt veel gehoor. Via de website zzp-protest.nl zijn al meer dan 41.000 handtekeningen verzameld.

Dit maakten de organisaties woensdag bekend. 'Vanuit de politiek ontvangen wij geruststellende berichten, dat een bezuiniging op de zelfstandigenaftrek omgebogen wordt. Maar zolang wij dat niet zwart op wit hebben en onduidelijk blijft wat er veranderd wordt, gaan we door met ons protest', zegt Linde Gonggrijp, directeur van FNV Zelfstandigen.

De kabinetsplannen betekenen een flinke lastenverhoging voor zzp'ers. Met de petitie hopen de organisaties zoveel mogelijk handtekeningen te verzamelen onder de circa 1,2 miljoen zelfstandigen in Nederland.

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden