OPSTELLINGEN

DENEMARKEN

1. Schmeichel (Manchester United)

2. Sivebaek (Monaco)

3. Kent Nielsen (AGF)

4. Olsen (Trabzonspor)

5. Andersen (Koln)

6. Cristofte (Brondby)

7. Jansen (Brondby)

8. Johnny Molby (Vejle)

9. Povlsen (Dortmund)

10. Elstrup (OB)

11. Brian Laudrup (Bayern Munchen)

12. Piechnik (B 1903)

13. Larsen (Lyngby)

14. Frank (Lyngby)

15. Christensen (Schalke)

16. Krogh (Brondby)

17. Christiansen (Lyngby)

18. Vilfort (Brondby)

19. Peter Nielsen (Brondby)

20. Bruun (Silkeborg).

Coach: Richard Moller Nielsen

Halve finalist EK 1984

DUITSLAND

1. Illgner (FC Koln)

2. Reuter (Juventus)

3. Brehme (Internazionale)

4. Kohler (Juventus)

5. Binz (Eintracht Frankfort)

6. Buchwald (VfB Stuttgart)

7. Moller (Eintracht Frankfurt)

8. Hassler (AS Roma)

9. Voller (AS Roma)

10. Doll (Lazio Roma)

11. Riedle (Lazio Roma)

12. Kopke (FC Nurnberg)

13. Thom (Bayer Leverkusen)

14. Helmer (Borussia Dortmund)

15. Frontzeck (VfB Stuttgart)

16. Sammer (VfB Stuttgart)

17. Effenberg (Bayern Munchen)

18. Klinsmann (Internazionale)

19. Schulz (Borussia Dortmund)

20. Worns (Bayer Leverkusen)

Coach: Berti Vogts (45).

Wereldkampioen 1954, 1974, 1990, Europees kampioen 1972 en 1980.

ENGELAND

1. Woods (Sheffield Wednesday)

2. Stevens (Glasgow Rangers)Curle (Manchester City)

3. Pearce (Nottingham Forest)

4. Keown (Everton)

5. Walker (Sampdoria)

6. Wright (Liverpool)

7. Platt (Bari)

8. Steven (Marseille)

9. Clough (Nottingham Forest)

10. Lineker (Tottenham)

11. Barnes (Liverpool)Stinton (Queen's Park Rangers)

12. Palmer (Sheffield Wednesday)

13. Martyn (Crystal Palace)

14. Dorigo (Leeds United)

15. Webb (Manchester United)

16. Merson (Arsenal)

17. Smith (Arsenal)

18. Daley (Aston Villa)

19. Batty (Leeds United)

20. Shearer (Southampton)

Coach: Graham Taylor (47).

Wereldkampioen 1966, halve finalist WK 1990, derde op EK 1968.

FRANKRIJK

1. Martini (Auxerre)

2. Amoros (Marseille)

3. Silvestre (Sochaux)

4. Petit (Monaco)

5. Blanc (Napoli)

6. Casoni (Marseille)

7. Deschamps (Marseille)

8. Sauzee (Marseille)

9. Papin (Marseille)

10. Fernandez (Cannes)

11. Perez (Paris SG)

12. Cocard (Auxerre)

13. Boli (Marseille)

14. Durand (Marseille)

15. Divert (Montpellier)

16. Vahirua (Auxerre)

17. Garde (Lyon)

18. Cantona (Leeds United)

19. Rousset (Lyon)

20. Angloma (Marseille)

Coach: Michel Platini (36).

Winnaar EK 1984, derde WK 1958 en 1986, Olympisch kampioen 1984.

GOS

1. Karin (CSKA Moskou)

2. Tsjernisjow (Spartak Moskou)

3. Tskadadze (Spartak Moskou)

4. Tsvejka (Dynamo Kiev)

5. Oleg Koetsnetsow (Glasgow R)

6. Sjalimow (Internazionale)

7. Mikailitsjenko (Glasgow Rangers)

8. Kantsjelskis (Manchester United)

9. Alejnikow (Lecce)

10. Dobrowolski (Servette Geneve)

11. Joeran (Benfica)

12. Tsjertsjesow (Spartak Moskou)

13. Kirykow (Dynamo Moskou)

14. Liouty (MSV Duisburg)

15. Kolyvanow (Foggia)

16. Dmitri Koetsnetsow (Espanol)

17. Kornajew (Espanol)

18. Onopko (Spartak Moskou)

19. Lediakow (Spartak Moskou)

20. Ivanow (Spartak Moskou)

Coach: Anatoli Bisjowets (46).

Winnaar EK 1960, finalist EK 1964, 1972, 1988, Olympisch kampioen 1956, 1988.

SCHOTLAND

1. Goram (Glasgow Rangers)

2. Gough (Glasgow Rangers)

3. McStay (Celtic)

4. Malpas (Dundee United)

5. McCoist (Glasgow Rangers)

6. McClair (Manchester United)

7. Durie (Tottenham)

8. McPherson (Heart of Midlothian)

9. McKimmie (Aberdeen)

10. McCall (Glasgow Rangers)

11. McAllister (Leeds United)

12. Smith (Heart of Midlothian)

13. Nevin (Everton)

14. Gallacher (Coventry)

15. Boyd (Celtic)

16. McInally (Dundee United)

17. Whyte (Celtic)

18. Bowman (Dundee United)

19. McLaren (Heart of Midlothian)

20. Ferguson (Dundee United)

Coach: Andy Roxburgh (47).

Zeven keer deelnemer aan WK, eerste keer deelnemer EK.

ZWEDEN

1. Ravelli (Goteborg)

2. Nilsson (Sheffield Wednesday)

3. Jan Eriksson (Norrkoping)

4. Andersson (Malmo)

5. Bjorklund (Brann)

6. Schwarz (Benfica)

7. Ingesson (KV Mechelen)

8. Rehn (Goteborg)

9. Thern (Benfica)

10. Limpar (Arsenal)

11. Brolin (Parma)

12. Lars Eriksson (Norrkoping)

13. Mikael Nilsson (Goteborg)

14. Erlingmark (Orebro)

15. Jansson (Oester Vaxjo)

16. Andersson (KV Mechelen)

17. Dahlin (Borussia Monchengladbach)

18. Ljung (Admira Wacker)

19. Joakim Nilsson (Gijon)

20. Ekstrom (Goteborg)

Coach: Tommy Svensson (46).

Tweede WK 1958, derde WK 1950, Olympisch kampioen 1948, debuut EK.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden