Oostenrijkers weer heersers op afdaling

BORMIO (SID) - Hermann Maier heeft de wereldbekerafdaling in het Italiaanse Bormio gewonnen. Het was zijn vierde overwinning van het seizoen, de vijftiende uit zijn skicarrière. De tweevoudig olympisch kampioen steekt in een blakende vorm en wil in februari tijdens het WK zijn status bevestigen.

De Oostenrijker bleef op de Stelvio-piste zijn landgenoot Fritz Strobl 0,70 seconde voor. Stephan Eberharter, ook van Team Austria, werd derde. De eerste zes skiërs in de uitslag waren Oostenrijkers, vorige week had de ploeg bij de Super G in Innsbruck al de plaatsen één tot en met negen bezet. Opnieuw werd dus de huidige suprematie van de Oostenrijkse skiërs weer bevestigd.

“Wij maken de minste fouten en zijn technisch gezien de beste afdalers”, verklaarde Maier de hegemonie van de Oostenrijkers op de afdaling. Maier zelf zegt een andere skiër te zijn geworden. Hij neemt minder risico's dan voorheen. “En dat terwijl iedereen verwacht dat ik elke wedstrijd wel even win. Na mijn twee gouden medailles op de Olympische Spelen in Nagano is de druk op mijn schouders onevenredig hoog.”

Maar Herminator, zoals zijn bijnaam luidt, laat zich tegenwoordig door niets en niemand van de wijs brengen. Hij zegt geleerd te hebben van zijn verschrikkelijke crash op de afdaling in in het Japanse Nagano. “Ik denk nu veel beter na bij alles wat ik doe”, aldus Maier. “Ik doe geen stomme dingen meer en wil mijn leven niet meer blootstellen aan onnodige risico's.”

De Oostenrijkse ploeg, met Maier uiteraard als kopman, wil tijdens de wereldkampioenschappen in februari in het Amerikaanse Vail (Colorado) zijn suprematie onderstrepen. “Daar is alles op gericht”, zei Maier na zijn gewonnen afdaling in het Italiaanse Bormio. “Daarom is het zaak dat we in januari fit blijven en eventueel wat wedstrijden laten lopen. Want sommige wedstrijden zijn eigenlijk te riskant om aan mee te doen.”

Cretier

Jean-Luc Cretier gaat de organisatoren van de wereldbekerwedstrijden in Val Gardena aanklagen. De Fransman, olympisch kampioen op de afdaling, liep op 19 december bij een zware val een ernstige knieblessure op.

Volgens Cretier waren de veiligheidsmaatregelen in Italië volstrekt onvoldoende. “Er is een aantal ernstige fouten door de organisatoren gemaakt”, zei hij. Cretier schoot na zijn val door de omheining van de piste en kwam tussen rotsen en bomen terecht. “Er was een oneffenheid in het parcours, maar langs de kant was geen vangnet.”

Cretier overwoog in eerste instantie de internationale skifederatie (FIS) verantwoordelijk te stellen voor zijn crash. Zijn advocaten gaven hem echter het advies eerst de mensen in Val Gardena aan te klagen. De rechtszaak zal begin volgende maand dienen.

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden