Olympische uitslagen

BIATLON

Mannen, 20 km.

1. Greis (Dui) 54.23,0, 2. Björndalen (Noo) 54.39,0, 3. Hanevold (Noo) 55.31,9, 4. Tsjepikov (Rus) 55.32,7, 5. Matiasko (Slw) 55.48,6, 6. Robert (Fra) 55.59,4, 7. De Lorenzi (Ita) 56.04,0, 8. Tsjerezov (Rus) 56.05,7, 9. Pallhuber (Ita) 56.08,4, 10. Hakkinen (VSt) 56.10,9.

FREESTYLE SKIüN

Vrouwen, buckelpiste (moguls).

1. Heil (Can) 26,50 punten, 2. Traa (Noo) 25,65, 3. Laoura (Fra) 25,37, 4. Kjellin (Zwe) 24,74, 5. Uemura (Jap) 24,01, 6. Sudova (Tsj) 23,58, 7. Richards (Can) 23,30, 8. Robichaud (Can) 23,10, 9. Scanzio (Ita) 23,00, 10. Bahrke (VSt) 22,82.

NOORDSE COMBINATIE

Mannen, 90 m schans/15 km skiloop.

1. Hettich (Dui) 39.44,6, 2. Gottwald (Oos) 39.54,4, 3. Moan (Noo) 40.00,8, 4. Tande (Noo) 40.00,9, 5. Tallus (Fin) 40.01,9, 6. Haseney (Dui) 40.35,7, 7. Kircheisen (Dui) 40.55,1, 8. Lodwick (VSt) 40.56,6, 9. Manninen (Fin) 41.20,2, 10. Maslennikov (Rus) 41.30,2.

RODELEN

Mannen, eindstand na vier runs.

1. Zöggeler (Ita) 3.26,088, 2. Demtsjenko (Rus) 3.26,198, 3. Rubenis (Let) 3.26,445, 4. Benshoof (VSt) 3.26,598, 5. Möller (Dui) 3.26,711, 6. Eichhorn (Dui) 3.26,743, 7. Hackl (Dui) 3.26,919, 8. Rainer (Ita) 3.27,002, 9. Kleinheinz (Oos) 3.27,587, 10. Huber (Ita) 3.27,675.

SCHAATSEN

Mannen, 5000 m.

1. Hedrick (VSt) 6.14,68, 2. Kramer 6.16,40, 3. Fabris (Ita) 6.18,25, 4. Verheijen 6.18,84, 5. Dankers (Can) 6.21,26, 6. De Jong (Ned) 6.22,12, 7. Davis (VSt) 6.23,08, 8. Grödum (Noo) 6.24,21, 9. Saetre (Noo) 6.25,15, 10. Ervik (Noo) 6.26,91, 11. Skobrev (Rus) 6.27,02, 12. Röjler (Zwe) 6.29,24, 13. Veldkamp (Bel) 6.32,02, 14. Sanfratello (Ita) 6.32,58, 15. Detisjev (Rus) 6.32,85, 16. Donagrandi (Ita) 6.33,45, 17. Kochanets (Rus) 6.34,62, 18. Zygmunt (Pol) 6.35,01, 19. Boutiette (VSt) 6.37,29, 20. Boden (Dui) 6.38,34, 21. Miyazaki (Jap) 6.40,03, 22. Elm (Can) 6.41,53, 23. Babenko (Kaz) 6.42,25, 24. Warsylewicz (Can) 6.43,74, 25. Gao (Chn) 6.44,78, 26. Grozea (Roe) 6.50,29, 27. Ushiyama (Jap) 6.51,53, 28. Yeo (ZKo) 6.58,13.

Vrouwen, 3000 m.

1. Wüst (Ned) 4.02,43, 2. Groenewold (Ned) 4.03,48, 3. Klassen (Can) 4.04,37, 4. Friesinger (Dui) 4.04,59, 5. Pechstein (Dui) 4.05,54, 6. Anschütz (Dui) 4.06,89, 7. Sablikova (Tsj) 4.08,42, 8. Groves (Can) 4.09,03, 9. Hughes (Can) 4.09,17, 10. Wojcicka (Pol) 4.09,61, 11. Raney (Can) 4.10,44, 12. Fei Wang (Chn) 4.10,55, 13. Ishino (Jap) 4.11,21, 14. Tabata (Jap) 4.12,38, 15. Haugli (Noo) 4.12,50, 16. Rokita (Oos) 4.12,87, 17. Kleinsman (Ned) 4.13,81, 18. Visokova (Rus) 4.13,94, 19. Noh (ZKo) 4.15,68, 20. Marra (Ita), Seo (Jap) 4.16,27, 22. Crowley (VSt) 4.17,37, 23. Bjelkevik (Noo) 4.17,57, 24. Jaksjina (Rus) 4.19,43, 25. Ji Jia (Chn) 4.21,06, 26. Oltean (Roe) 4.23,34, 27. Holzer (VSt) 4.26,60, 28. Ribakova (Kaz) 4.38,76.

SHORTTRACK

Mannen, 1500 m.

Finale: 1. Ahn Hyun-Soo (ZKo) 2.25,341, 2. Lee Ho-Suk (ZKo) 2.25,600, 3. Li Jia Jun (Chn) 2.26,005, 4. Hamelin (Can) 2.26,375, 5. Knoch (Hon) 2.26,806, diskwalificatie: Li Ye (Chn). B-Finale: 11. Kerstholt. Uitgeschakeld in halve finale: Juffermans.

Vrouwen, 500 m.

Uitgeschakeld in series: Mau-Asam (Ned).

SKIüN

Mannen, afdaling.

1. Deneriaz (Fra) 1.48,80, 2. Walchhofer (Oos) 1.49,52, 3. Kernen (Zwi) 1.49,82, 4. Aamodt (Noo) 1.49,88, 5. Miller (VSt) 1.49,93, 6. Maier (Oos) 1.50,00, 7. Büchel (Lie) 1.50,04, 8. Strobl (Oos) 1.50,12, 9. Staudacher (Ita) 1.50,29, 10. Rahlves (VSt) 1.50,33, 11. Dalcin (Fra) 1.50,35, 12. Grünenfelder (Zwi) 1.50,44, 13. Osborne-Paradis (Can) 1.50,45, 14. Kjus (Noo) 1.50,64, 15. Macartney (VSt) 1.50,68.

SKILOPEN

Vrouwen, 2 x 7,5 km achtervolging.

1. Smigoen (Est) 42.48,7, 2. Neumannova (Tsj) 42.50,6, 3. Medvedeva-Abroezova (Rus) 43.03,2, 4. Steira (Noo) 43.06,8, 5. Paruzzi (Ita) 43.18,9, 6. Scott (Can) 43.20,6, 7. Savialova (Rus) 43.23,7, 8. Kowalczyk (Pol) 43.25,6, 9. Tsjepalova (Rus) 43.39,5, 10. Pedersen (Noo) 43.40,5.

Mannen, 2 x 15 km achtervolging.

1. Dementjev (Rus) 1.17,008, 2. Estil (Noo) 1.17,014, 3. Piller Cottrer (Ita) 1.17,017, 4. Di Centa (Ita) 1.17,032, 5. Södergren (Zwe) 1.17,043, 6. Vittoz (Fra) 1.17,075, 7. Botvinov (Oos) 1.17,085, 8. Bajcicak (Slw) 1.17,087, 9. Odnodvortsev (Kaz) 1.17,096, 10. Bauer (Tsj) 1.17,101.

SKISPRINGEN

Mannen, 90-meterschans.

1. Bystöl (Noo) 266,5 punten (101,5 m+103,5), 2. Hautamüki (Fin) 265,5 (102+103,5), 3. Ljökelsöy (Noo) 264,5 (102,5+102,5), 4. Uhrmann (Dui) 264, 5. Küttel (Zwi) 262,5, 6. Ahonen (Fin) 261,5, 7. Malysz (Pol) 261, 8. Neumayer (Dui) 260,5, 9. Morgenstern (Oos) 259,5, 10. Vassiliev (Rus) 258,5.

SNOWBOARDEN

Mannen, halfpipe.

1. White (VSt) 46,8 punten, 2. Kass (VSt) 44,0, 3. Koski (Fin) 41,5, 4. Aguirre (VSt) 40,3, 5. Autti (Fin) 39,1, 6. Zebrowski (Fra) 38,6, 7. Keller (Zwi) 38,5, 8. Schmidt (Dui) 37,5, 9. Lüps (Dui) 36,8, 10. Mattila (Fin) 35,8.

IJSHOCKEY

Vrouwen. Voorronde.

Groep A: Zweden - Rusland 3-1 (0-0 2-1 1-0), Canada - Italië 16-0 (5-0 4-0 7-0), Rusland - Canada 0-12 (0-7 0-2 0-3). Stand: 1. Canada 2-4, 2. Zweden 1-2, 3. Italië 1-0, 4. Rusland 2-0.

Groep B: Finland - Duitsland 3-0 (2-0 0-0 1-0), Verenigde Staten - Zwitserland 6-0 (1-0 1-0 4-0), Duitsland - Verenigde Staten 0-5 (0-2 0-2 0-1). Stand: 1. Verenigde Staten 2-4, 2. Finland 1-2, 3. Zwitserland 1-0, 4. Duitsland 2-0.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden