OLYMPISCHE UITSLAGEN

ATLETIEK

Mannen 200 meter, eerste ronde. (Eerste drie en zeven tijdsnelsten naar tweede ronde)

Eerste serie: 1. Marsh (VSt) 20,27, 2. Insakovs (Let) 20,41, 3. Douglas (Ber) 20,41, 4. Brimacombe (Aus) 20,45. Tweede serie: 1. Garcia (Cub) 20,49, 2. Agyemang (Gha) 20,69, 3. Cawley (Jam) 20,73. Derde serie: 1. Boldon (Tri) 20,26, 2. Thompson (Bar) 20,42, 3. Markoullides (Cyp) 20,57, 4. Gats (Arg) 20,82. Vierde serie: 1. Johnson (VSt) 20,55, 2. Wymeersch (Bel) 20,68, 3. Spencer (Jam) 20,73, 4. Waota (Ivo) 20,78. Vijfde serie: 1. Obikwelu (Nig) 20,62, 2. Ribeiro (Bra) 20,69, 3. Regis (GBr) 20,78. Zesde serie: 1. Stevens (Bel) 20,60, 2. Mayoral (Spa) 20,65, 3. Claudinei da Silva (Bra) 20,80, 4. Loua (Gui) 20,81. Zevende serie: 1. Christie (GBr) 20,64, 2. Mackowiak (Pol) 20,67, 3. Panayiotopoulos (Gri) 20,69, 4. Moen (Noo) 20,78, 5. Gibbons (Can) 20,79. Achtste serie: 1. De Silva (Tri) 20,54, 2. Robson da Silva (Bra) 20,61, 3. Loum (Sen) 20,69, 4. Capobianco (Aus) 20,76. Negende serie: 1. Williams (VSt) 20,37, 2. Dologodin (Oek) 20,57, 3. Navarro (Spa) 20,87. Tiende serie: 1. Ito (Jap) 20,56, 2. Eriksson (Zwe) 20,77, 3. Tuffour (Gha) 20,85, uitgeschakeld: 7. Janssen (Aru) 21,72. Elfde serie: 1. Fredericks (Nam) 20,59, 2. Ogynkoya (Nig) 20,78, 3. Ryan (Ier) 20,78.

Polsstokhoogspringen, geplaatst voor finale: Andji (Fra), Botha (ZAf), Botsjkarjov (Rus), Galfione (Fra), Hartwig (VSt), Johnson (VSt), Lobinger (Dui), Potapovitsj (Kaz), Stolle (Dui), Tivontsjik (Dui), Trandenkov (Rus) 5,70 m, Huffman (VSt), Krasnov (Isr), Markov (WRu) 5,60. Uitgeschakeld: Looije (Ned) 5,40

Vrouwen 200 meter, eerste ronde. (Eerste vier en acht snelsten naar tweede ronde)

Eerste serie: 1. Guidry (VSt) 22,37, 2. Onyali (Nig) 22,42, 3. Paschke (Dui) 22,93, 4. Rodriguez (Col) 23,13, 5. Yan Jiankui (Chn) 23,21, 6. Mayberry (PRi) 23,23. Tweede serie: 1. Young (VSt) 22,65, 2. Gainsford-Taylor (Aus) 22,70, 3. Jardim (Por) 22,95, 4. Fomenko (Oek) 23,18, 5. Myers (Spa) 23,18, 6. Ubah (Nig) 23,34. Derde serie: 1. Cuthbert (Jam) 23,03, 2. Privalova (Rus) 23,16, 3. Freeman (Aus) 23,25, 4. Hernesniemi (Fin) 23,35. Vierde serie: 1. Ottey (Jam) 22,92, 2. Merry (GBr) 23,14, 3. Gatsjevska (Bul) 23,30, 4. Samuel (Ant) 23,34, 5. Bello (Maa) 23,45. Vijfde serie: 1. Maltsjoegina (Rus) 22,63, 2. Sturrup (Jam) 22,63, 3. McDonald (Jam) 23,04, 4. Pintoesevitsj (Oek) 23,15, 5. Jacobs (GBr) 23,36. Zesde serie: 1. Pérec (Fra) 22,62, 2. Miller (VSt) 22,74, 3. Bikar (Slv) 22,88, 4. Koffa (Gri) 23,09, 5. Safronnikova (WRu) 23,14, 6. Fynes (Bah) 23,39.

1500 meter, eerste ronde (Eerste zes en zes tijdsnelsten naar halve finales)

Eerste serie: 1. Kiesl (Oos) 4.09,24, 2. Masterkova (Rus) 4.09,88, 3. Boulmerka (Alg) 4.09,96, 4. Wuestenhagen (Dui) 4.10,06, 5. Delahunty (Ier) 4.10,20, 6. Griffiths (ZAf) 4.10,80, 7. Brzezinska (Pol) 4.11,06, 8. Pells (Can) 4.13,17. Tweede serie: 1. Borisova (Rus) 4.13,29, 2. Mugo (Ken) 4.13,35, 3. Sacramento (Por) 4.13,57, 4. Gheorghiu (Roe) 4.13,82, 5. Bitzner-Ducret (Fra) 4.13,83, 6. Zuniga (Spa) 4.14,05, 7. Kuhnemund (Dui) 4.14,35, 8. Doeknova (WRu) 4.14,75. Derde serie: 1. Szabo (Roe) 4.07,32, 2. Holmes (GBr) 4.07,36, 3. Jacobs (VSt) 4.07,41, 4. Crowley (Aus) 4.07,51, 5. Rydz (Pol) 4.07,51, 6. Rogatsjova (Rus) 4.07,61, 7. Dulecha (Eth) 4.07,69, 8. Ewerlöf (Zwe) 4.09,06.

BADMINTON Mannen, dubbelspel, finale: Mainaky/Subagja (Indo) - Soon Kit Cheah/Kim Hock Yap (Mal) 5-15 15-13 15-12. Om derde plaats: Kantono/Antonius (Ino) - Her Kim Tan/KIang Beng Soo (Mal) 15-4 12-15 15-8.

Vrouwen, dubbelspel, finale: Fei Ge/Jun Gu (Chn) - Young-Ah Gil/Hye Ock Sang (ZKo) 15-5 15-5. Om derde plaats: Tang/Qin (Chn) - Olsen/Kirkegaard (Den) 7-15 15-4 15-8.

BASKETBAL Mannen, kwartfinales: Australië - Kroatië 73-71 (41-33), VS - Brazilië 98-75 (52-36). Halve finales: Joegoslavië - Litouwen, VS - Australië.

Om de 9e t/m 12e plaats: Puerto Rico - Angola 76-67 (38-36).

Vrouwen, kwartfinales: VS - Japan 108-93 (59-44).

Om 9e t/m 12e plaats: China - Zaïre 91-67 (47-36), Zuid-Korea - Canada 88-79 (37-41).

BOKSEN Kwartfinales.

Tot 48 kg: Velasco (Fil) w.o.p.(20-10) van Berhili (Mar), Lozano (Spa) w.o.p (10-9) van Lapaini (Ino). Tot 51 kg: Pakejev (Rus) wint op beslissing van Reyes (Col), Romero (Cub) w.o.p. (18-3) van Recaido (Fil). Tot 54 kg: Khadpo (Tha) w.o.p. (13-4) van Nafil (Mar), Kovacs (Hon) w.o.p (24-2) van Olteanu (Roe). Tot 57 kg: Somluck (Tha) w.o.p. (13-4) van Paliani (Rus), Chacon (Arg) w.o.p. (18-7) van Nagy (Hon). Tot 60 kg: Soltani (Alg) w.o.p. 16-10) van Shin Eun-chui, Doroftei (Roe) w.o.p. (17-8) van Gogoladze (Goe). Tot 63,5 kg: Vinent (Cub) w.o.p. (15-7) van Zaharov (Rus), Niazimbetov (Kaz) w.o.p. (13-8) van Moghimi (Iran). Tot 67 kg: Simion (Roe) w.o.p. (16-8) van Al (Den), Hernandez (Cub) w.o.p. (16-8) van Smanov (Kaz), Saitov (Rus) w.o.p. (9-3) van Chater (Tun), Santos (PRi) w.o.p (28-15) van Ataiev (Oez). Tot 71 kg: Toelaganov (Oez) wint door interventie scheidsrechter in eerste ronde van Cadeau (Sey), Reid (VSt) w.o.p. (13-8) van Marmouri (Tun). Tot 75 kg: Wells (VSt) wint op beslissing van Yarbekov (Oez), Hernandez (Cub) w.o.p. (15-8) van Lebziak (Rus). Tot 81 kg: Tarver (VSt) wint door interventie scheidsrechter in de derde ronde van Flores (PRi), Jirov (Kaz) w.o.p. (14-8) van Ross (Can). Tot 91 kg: Krasniqi (Dui) w.o.p. (10-5) van Ditsjhkov, Savon (Cub) w.o.p (2--4) van Kandelaki (Geo). Boven 91 kg: Klitsjko (Oek) wint door opgave in eerste ronde van Levin (Zwe), Letsin (Rus) w.o.p. (9-5) van Monse (Dui).

BOOGSCHIETEN Vrouwen, achtste finales: Altinkaynak (Tur) - Arzjannikova (Ned) 160-150. Finale: Kim Kyung-Wook (ZKo) - Ying He (Chn) 113-107. Om brons: Sadovnitsja (Oek) - Altinkaynak (Tur) 109-102.

GEWICHTHEFFEN Finale, boven 108 kg (superzwaargewicht): 1. Stsjemerkin (Rus) 457,5 kg (197,5 kg trekken+ 260 kg stoten, WR), 2. Weller (Dui) 455 (200+255), 3. Botev (Aus) 450 (200+250), 4. Kim Tae-Hyun (ZKo) 437,5, 5. Koerlovitsj (WRu) 425,0, 6. Merlinger (Dui) 422,5, 7. Saltsidis (Gri) 420,0, 8. Stark (Hon) 415,0.

HANDBAL Mannen

Groep A: Rusland - Zwitserland 30-23 (14-11), Zweden - Kroatië 27-18 (10-7).

Stand: 1. Zweden 5-10, 2. Kroatië 5-8, 3. Rusland 5-6, 4. Zwitserland 5-4, 5. Verenigde Staten 4-0, 6. Koeweit 4-0.

Groep B: Spanje - Egypte 20-19 (11-8).

Stand: 1. Frankrijk 4-8, 2. Spanje 5-6, 3. Egypte 5-6, 4. Duitsland 4-4, 5. Algerije 4-0, 6. Brazilië 4-0.

Vrouwen

Groep A: China - VS 31-21 (16-11). Eindstand: 1. Denemarken 3-6, 2. Hongarije 3-4, 3. China 3-2, 4. VS 3-0.

HOCKEY Mannen Wedstrijden om plaats 9 t/m 12

Zuid-Afrika - VS 3-0 (1-0). 33. Nicol 1-0, 45. William Fulton 2-0, 61. Greg Fulton 3-0.

Argentinië - Maleisië 4-4 (1-1). Argentinië wns (3-0). 13. Retegui 1-0, 25. Singh 1-1, 37. Siva 1-2, 38. Nawawi 1-3, 54. Retegui 2-3, 56. Ferrara 3-3, 58. Shanmuganathan 3-4, 69. Lombi 4-4.

Wedstrijden om plaats 5 t/m 8

Pakistan - Groot-Brittannië 2-1 (1-1). 7. Giles 0-1, 10. Sarwar 1-1, 64. Kahn 2-1.

Zuid-Korea - India 3-3 (1-1). Zuid-Korea wns (5-3). 15. Singh 0-1, 22. Seok-Kyu 1-1, 39. Ferreira 1-2, 42. Kumar 1-3, 49. Shin-Heum 2-3, 61. Seok-Kyu 3-3.

Vrouwen.

Nederland - Australië 0-4 (0-0). 45. Morris 0-1 (sc), 60. Roche 0-2, 63. Andrews 0-3, 68. Annah 0-4 (sc). Strafcorners Nederland: 4, Australië: 4.

Nederland: Toxopeus; Duyster (3. Koolen), Holsboer, Van den Boogaard en Lewin; Thate, Steenberghe en Teeuwen; Donners, Kuipers en De Ruiter. Wissels: Van de Kieft, Van der Wielen.

Spanje - VS 0-2 (0-1). 17. Pankratz 0-1, 47. Tchou 0-2.

Eindstand: 1. Australië 7-13, 2. Zuid-Korea 7-10, 3. Groot-Brittannië 7-8 (12-11), 4. Nederland 7-8 (15-15), 5. VS 7-6, 6. Duitsland 7-5 (10-11), 7. Argentinië 7-5 (7-21), 8. Spanje 7-1.

HONKBAL Italië - Japan 1-12, Australië - Zuid-Korea 11-8.

Eindstand: 1. Cuba 7-14, 2. VS 7-12, 3. Japan 7-8 (69-45), 4. Nicaragua 7-8 (46-30), 5. Italië 7-4 (33-71), 6. Australië 7-4 (47-86), 7. Nederland 7-4 (32-78), 8. Zuid-Korea 7-2.

MODERNE VIJFKAMP Individueel. Eindstand na vijf onderdelen (schieten, schermen, zwemmen, paardrijden, veldloop): 1. Parygin (Kaz) 5551 punten, 2. Zenovka (Rus) 5530, 3. Martinek (Hon) 5501, 4. Svatskovskiy (Rus) 5489, 5. Warabida (Pol) 5452, 6. Hanzely (Hon) 5435, 7. Tiidemann (Est) 5414, 8. Toraldo (Ita) 5402.

SOFTBAL Finale: Verenigde Staten - China 3-1.

Om derde plaats: China - Australië 4-2.

TAFELTENNIS Mannen

Kwartfinales: Liu Gioliang (Chn) - Huang (Can) 9-21 21-19 21-16 21-16, Rosskopf (Dui) - Kim Taek Soo (ZKo) 12-21 26-24 21-12 16-21 26-24, Korbel (Tsj) - Jean-Michael Saive (Bel) 21-10 21-13 21-19, Wang Tao (Chn) - Samsonov (WRu) 16-21 16-21 21-10 21-15 21-15. Halve finales: Liu Gioliang - Rosskopf, Korbel - Wang Tao.

Vrouwen

Halve finales: Chen Jing (Tai) - Qiao Hong (Chn) 21-9 23-21 21-17, Yaping Deng (Chn) - Wei Liu (Chn) 21-23 21-17 21-19 21-9. Om brons: Qiao Hong (Chn) - Liu Wei (Chn) 21-17 15-21 21-19 21-11.

TENNIS Mannen

Dubbelspel, halve finales: Woodforde/Woodbridge (Aus/1) - Haarhuis/Eltingh (Ned/3) 6-2 5-7 18-16, Broad/Henman (GBr) - Göllner/Prinosil (Dui) 4-6 6-3 10-8.

Vrouwen

Enkelspel, halve finales: Sanchez-Vicario (Spa/3) - Novotna (Tsj/6) 6-4 1-6 6-3, Davenport (VSt/9) - Mary-Joe Fernandez (VSt/7) 6-2 7-6.

Dubbel, halve finales: Novotna/Sukova (Tsj/2) - Martinez/Sanchez-Vicario (Spa/4) 6-2 7-6.

VOETBAL Mannen

Halve finales: Argentinië - Portugal 2-0 (0-0). 55. Crespo 1-0, 61. Crespo 2-0.

Finale: Argentinië - Brazilië/Nigeria.

VOLLEYBAL Mannen, kwartfinale: Joegoslavië - Brazilië 3-2 (15-6 15-5 8-15 14-16 15-10). Halve finales: Joegoslavië - winnaar Argentinië/Italië.

Vrouwen, kwartfinales: VS - Cuba 0-3 (1-15 10-15 12-15), Brazilië - Zuid-Korea 3-0 (15-4 15-2 15-10). Halve finales: China - Rusland, Cuba - Brazilië. Om de 5e t/m 8e plaats: Nederland - Duitsland 3-2 (15-12 9-15 13-15 15-9 15-10), Zuid-Korea - VS 3-0 (15-12 15-5 15-11).

WIELRENNEN Mannen, wegwedstrijd: 1. Richard (Zwi) 221,8 km in 4.53.56, 2. Sörensen (Den), 3. Sciandri (GBr) 0.02, 4. Andreu (VSt) 1.14, 5. Virenque (Fra), 6. Mauri (Spa) 1.15, 7. Baldato (Ita) 1.28, 8. Bartoli (Ita), 9. Spruch (Pol), 10. Museeuw (Bel), 11. Skibby (Den), 12. Armstrong (VSt), 13. Konisjev (Rus) 2.29, 14. Oesjakov (Oek), 15. Peeters (Bel) 2.32, 16. Ludwig (Dui) 2.36, 17. Brochard (Fra) 2.37, 18. Piziks (Let), 19. Stephens (Aus) 2.38, 20. Zabel (Dui) 2.47, 21. Jalabert (Fra), 26. Indurain (Spa) 2.48, 33. Tsjmil (Mol), 37. Fondriest (Ita), 38. Dekker (Ned), 45. Breukink (Ned), 56. Vierhouten (Ned) 2.50, 102. Joncker (Aus) 2.57, 103. Berzin (Rus), 104. Zülle (Zwi), 108. Hoffman (Ned) 2.59, 111. Nelissen (Ned) 3.14, 116. en laatste Aguilar (Mex) 11.43.

WORSTELEN Vrije stijl

Tot 48 kg: 1. Il Kim (NKo), 2. Mkrsian (Arm), 3. Vila-Perdomo (Cub)

Tot 57 kg: 1. Cross (VSt), 2. Sissaouri (Can), 3. Yong (NKo)

ZEILEN Mannen

Laser, elfde race: 1. Blackburn (Aus), 2. Harrysson (Zwe), 3. Kats (Ned). Eindstand: 1. Scheidt (Bra) 26, 2. Ainslie (GBr) 37, 3. Moberg (Noo) 46, 13. Kats 98.

Tornado's, elfde race: 1. Hagara (Oos), 2. Pirinoli (Ita), 3. Grael (Bra), 6. Van Teylingen/Dercksen. Eindstand: 1. Leon (Spa) 30 punten, 2. Booth (Aus) 42, 3. Grael (Bra) 43, 9. Van Teylingen/Dercksen 56.

470, negende race: 1. Billoch (Arg), 2. Rocha (Por), 3. Calafat (Spa), 30. Kouwenhoven/Kouwenhoven; tiende race: 1. Reeser (VSt), 2. Merricks (GBr), 3. Berthet (Fra), 21. Kouwenhoven/Kouwenhoven. Stand: 1. Braslavets (Oek) 31, 2. Merricks (GBr) 49, 3. Rocha (Por) 50, 23. Kouwenhoven/Kouwenhoven 133. Braslavets al zeker van goud.

Vrouwen

Europe, elfde en laatste race: 1. Powarzynski (Dui), 2. Konttorp (Noo), 3. Robertson (GBr).

Eindstand: 1. Roug (Den) 24 punten, 2. Matthijsse (Ned) 30, 3. Becker-Dey (VSt) 39, 4. Robertson 41, 5. Ferris (NZe) 73, 6. Powarzynski 75.

470, negende race: 1. Shige (Jap), 2. Salva (Ita), 3. Zabell (Spa); tiende race: 1. Zabell (Spa), 2. Bauckholt (Dui), 3. Salva (Ita). Stand: 1. Zabell (Spa) 24, 2. Shige (Jap) 29, 3. Taran (Oek) 36.

ZWEMMEN Schoonspringen Vrouwen, drie meter-plank.

Geplaatst voor finale: 1. Ilina (Rus) 539,07 punten, 2. Lindberg (Zwe) 512,31, 3. Lasjko (Rus) 506,43, 4. Mingxia Fu (Chn) 505,77, 5. Sjoepina (Oek) 496,02, 6. Moses (VSt) 491,70, 7. Keim (VSt) 481,65, 8. Bockner (Dui) 481,50, 9. Pissareva (Oek) 480,66, 10. Vigoezova (Kaz) 479,31.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden