Obama ligt voor in peiling dankzij populariteit onder vrouwen

Een vrouw poseert met de Amerikaanse president Barack Obama. Beeld EPA
Een vrouw poseert met de Amerikaanse president Barack Obama.Beeld EPA

De Amerikaanse president Barack Obama ligt vandaag in de peilingen voor het eerst voor in drie belangrijke staten. Hij heeft in de staten Florida (51 procent), Pennsylvania (53 procent) en Ohio (50 procent) een kleine voorsprong genomen op zijn Republikeinse uitdager Mitt Romney. Dat dankt Obama volgens onderzoekers vooral aan zijn populariteit onder vrouwen.

Redactie

Geen enkele presidentskandidaat is sinds 1960 in het Witte Huis beland zonder in ten minste twee van de drie genoemde staten te winnen. Het gaat om een peiling van de Quinnipiac University, CBS News en The New York Times.

Vooral in Pennsylvania doet Obama het goed bij het vrouwelijk electoraat. Daar heeft hij onder de vrouwen een voorsprong van 24 procentpunten ten opzichte van Romney. In de twee andere staten is het verschil kleiner.

De Republikein moet proberen voordeel te halen uit zijn werk als zakenman. De economie belooft namelijk een belangrijk verkiezingsthema te worden. Helaas voor Romney denken alleen de inwoners van Florida dat hij een beter economisch programma heeft dan Obama.

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden