nieuws31maandag

ATLETIEK

Hengelo. FBK Games.

Mannen, 100 m (+3,3 m/s): 1. Martina (NAn) 10,15, 2. Forsythe (Jam) 10,25, 3. Kimmons (VSt) 10,27, 6. Douglas (Ned) 10,47, 7. Codrington (Ned) 10,65; 800 m: 1. Kaki (Soe) 1.45,66, 2. Ledandowski (Pol) 1.46,23, 3. Olmedo (Spa) 1.46,27, 4. Som (Ned) 1.47,02, 9. Okken (Ned) 1.52,35; 3000 m: 1. Bett (Ken) 7.43,01, 2. Delale (Eth) 7.45,91, 3. Kipketer (Ken) 7.53,28; 110 m horden: 1. Turner (GBr) 13,34, 2. Thomas (Jam) 13,49, 3. Akins (VSt) 13,56, 7. Van der Westen (Ned) 13,80, 8. Van Kruchten (Ned) 14,06; 3000 m steeple: 1. Kiplagat (Oeg) 8.17,12, 2. Kipruto (Ken) 8.18,27, 3. Taleb (Mar) 8.21,96; ver: 1. Phillips (VSt) 8,42, 2. Reif (Dui) 8,27, 3. Gaisah (Gha) 8,09; hoog: 1. Onin (GBr) 2,24, 2. Ribakov (Rus) 2,24, 3. Kgosiemang (Bot) 2,20, 7. Nuijens (Ned) 2,10, 9. Larsen (Ned) 2,10; discus: 1. Kovago (Hon) 65,51, 2. Kanter (Est) 65,35, 3. Mayer (Oos) 63,82, 6. Cadée (Ned) 62,03, 7. Persoon (Ned) 58,08; kogelslingeren: 1. Litvinov (Dui) 78,98, 2. Nazarov (Tjk) 78,29, 3. Pars (Hon) 77,14.

Vrouwen, 100 m (+3,3 m/s): 1. Jeter (VSt) 11,16, 2. Ferguson (Bah) 11,23, 3. Sturrup (Bah) 11,29, 5. Schippers (Ned) 11,56; 200 m: 1. Dunn (VSt) 22,97, 2. Mothersill (Cay) 23,44, 3. Ohuruogu (GBr) 23,52, 6. Samuel (Ned) 23,81; 800 m: 1. Jepkosgei (Ken) 2.02,03, 2. Klocova (Slw) 2.02,88, 3. Simpson (GBr) 2.02,88, 7. Hak (Ned) 2.03,60; 1500 m: 1. Langat (Ken) 4.02,09, 2. Wurth-Thomas (VSt) 4.04,88, 3. Jelagat (Ken) 4.06,45, 12. Kuijken (Ned) 4.18,02; 5000 m: 1. Defar (Eth) 14.38,87, 2. Anteneh (Eth) 14.56,88, 3. Chemtai (Ken) 14.57,16, 13. Herzog (Ned) 15.34,37, 20. Boonstra (Ned) 16.06,00; hinkstapsprong: 1. Savigne (Cub) 14,36, 2. Piatich (Rus) 14,21, 3. Skibinska (Pol) 13,99.

AUTOSPORT

Istanbul. Formule 1, Grote Prijs van Turkije: 1. Hamilton (Eng) 309,396 km in 1.28.47,620 (gem. 209,066 km/uur), 2. Button (Eng) 0.02,645, 3. Webber (Aus) 0.24,285, 4. Schumacher (Dui) 0.31,110, 5. Rosberg (Dui) 0.32,266, 6. Kubica (Pol) 0.32,824, 7. Massa (Bra) 0.36,635, 8. Alonso (Spa) 0.46,544, 9. Sutil (Dui) 0.49,029, 10. Kobayashi (Jap) 1.05,650, 11. De la Rosa (Spa) 1.05,944, 12. Alguersuari (Spa) 1.07,800; op 1 ronde: 13. Liuzzi (Ita), 14. Barrichello (Bra), 15. Petrov (Rus), 16. Buemi (Zwi)o, 17. Hülkenberg (Dui); op 3 ronden: 18. Glock (Dui), 19. Di Grassi (Bra); op 6 ronden: 20. Chandhok (Ina); uitgevallen: Trulli (Ita), Kovalainen (Fin), Vettel (Dui), Senna (Bra).

Stand WK na zeven races: 1. Webber 93 punten, 2. Button 88, 3. Hamilton 84, 4. Alonso 79, 5. Vettel 78, 6. Kubica 67, 7. Massa 67, 8. Rosberg 66, 9. Schumacher 34, 10. Sutil 22.

HANDBAL

Skopje. EK-kwalificatie, vrouwen.

Groep 7: Macedonië - Nederland 28-28 (12-14). Doelpunten Nederland: Van der Heijden 6, Hilster en Visser 5, Groot en Lamein 4, Bont en Van der Wissel 2. Kroatië - Litouwen 31-22.

Eindstand: 1. Kroatië 6-10, 2. Nederland 6-8, 3. Macedonië 6-6, 4. Litouwen 6-0. Kroatië en Nederland naar EK 2010 in Denemarken en Noorwegen.

PAARDENSPORT

Rome. CHIO.

Grote Prijs, na twee manches: 1. Ward (VSt) Sapphire 0-41,24, 2. John Whitaker (GBr) Peppermill 0-43,92, 3. Pessoa (Bra) HH Rebozo 0-45,09, 4. Golasch (Dui) Lassen Peak 0-47,86, 5. Arias Cueva (Spa) 1-53,60, 6. Lamaze (Can) Hickstead 4-42,05; 26. Eric van der Vleuten/VDL Groep Kaid 8-75,57, 31. Zoer/Samurai 8-81,22, 35. Willems/Nirvana 9-83,49.

ROEIEN

Bled. Wereldbeker.

Vrouwen, dubbelvier, herkansing: 1. Nederland (Beukers/Achterberg/Bouw/De Haan) 6.41,73, 2. Italië 6.43,24, 3. Denemarken 6.43,53. Finale: 1. Groot-Brittannië 6.26,65, 2. Oekraïne 6.29,43, 3. Zwitserland 6.34,36, 5. Nederland 6.38,05.

Acht, voorwedstrijd (baanindeling): 1. Nederland (Van Rooijen/Wielaard/Belderbos/Veenhoven/De Groot/Van Dorp/Kingma/Dekker) 6.15,58, 2. China 6.16,21, 3. Rusland 6.23,33. Finale: 1. Groot-Brittannië 6.17,98, 2. Nederland 6.19,14, 3. China 6.20,65.

Lichte dubbeltwee, halve finale: 1. Cullem/Dennis (GBr) 7.25,19, 2. Sigmond/Head (Ned) 7.27,12, 3. Lambe/McCrohan (Ier) 7.28,64. Finale: 1. Broughton/Grobler (VSt) 7.07,75, 2. Goodsell/Hosking (GBr) 7.13,11, 3. Kalampoka/Giazitzidou (Gri) 7.17,09, 4. Sigmond/Head 7.20,40.

Mannen, skiff, halve finale: 1. Campbell (GBr) 7.10,15, 2. Synek (Tsj) 7.13,22, 3. Christou (Gri) 7.17,92, 6. Braas 7.28,41. B-finale: 2. Braas 7.08,23.

Twee-zonder, halve finale: 1. Murray/Bond (NZe) 7.07,47, 2. Reed/Hodge (GBr) 7.14,54, 3. Gkountoulas/Gkountoulas (Gri) 7.17,86, 5. Kuiper/Steenman 7.32,48. B-finale: 6. Kuiper/Steenman 6.45,03.

Acht, finale: 1. Groot-Brittannië 5.36,61, 2. Nederland (Van der Want/Meylink/Hendriks/Klaassen/Versluis/Noordhuis/Van Andel/Simon) 5.37,74, 3. Polen 5.38,94.

Lichte dubbeltwee, C-finale: 4. Greidanus/Schouten 6.35,83.

Vier-zonder, halve finale: 1. Italië 6.10,53, 2. Nederland (Muda/Lievens/Heijbrock/Muda) 6.10,75, 3. Zwitserland 6.10,90. Finale: 1. Denemarken 6.02,49, 2. Groot-Brittannië 6.03,96, 3. Italië 6.05,01, 5. Nederland 6.05,39.

SQUASH

Saarbrücken. EK.

Vrouwen, finale: Duncalf (Eng) - Atkinson (Ned) 3-2 (11-8 11-5 9-11 10-12 11-5).

TAFELTENNIS

Moskou. WK voor landenteams.

Vrouwen, om 5e/8e plaats: Nederland - Zuid-Korea 0-3: Creemers - Seok Ha-Jung 1-3 (11-4 10-12 8-11 9-11), Nouwen - Park Mi-Young 0-3 (6-11 9-11 8-11), Timina - Moon Hyung-Jung 0-3 (5-11 9-11 7-11).

Om de zevende plaats: Nederland - Hongarije 2-3. Li Jie - Lovas 0-3 (8-11 9-11 9-11), Li Jiao - Pota 2-3 (6-11 4-11 11-3 11-9 9-11), Timina - Pergel 3-1 (11-9 7-11 11-7 11-9), Li Jie - Pota 3-2 (9-11 13-11 6-11 11-6 11-9), Li Jiao - Lovas 1-3 (6-11 11-6 7-11 7-11). Nederland achtste.

Halve finales: China - Japan 3-0, Singapore - Duitsland 3-0.

Mannen, strijd om 47e plaats: Nederland - Canada 0-3: Ter Lüün - Pradeeban 0-3 (6-11 7-11 4-11), Chung - Hinse 2-3 (11-13 11-8 13-15 11-5 7-11), De Vries - Theriault 0-3 (8-11 6-11 9-11).

Halve finales: China - Japan 3-0, Duitsland - Zuid-Korea 3-1.

TENNIS

Roland Garros.

Mannen, derde ronde: Nadal (Spa/2) - Hewitt (Aus/28) 6-3 6-4 6-3, Djokovic (Ser/3) - Hanescu (Roe/31) 6-3 3-6 6-3 6-2, Gabasjvili (Rus) - Roddick (VSt/6) 6-4 6-4 6-2, Verdasco (Spa/7) - Kohlschreiber (Dui/30) 2-6 6-3 6-3 6-7 (1) 6-4, Melzer (Oos/22) - Ferrer (Spa/9) 6-4 6-0 7-6 (1), Joezjni (Rus/11) - Troicki (Ser) 2-6 7-6 (4) 6-2 6-3, Ginepri (VSt) - Ferrero (Spa/16) 7-5 6-3 3-6 2-6 6-4, Bellucci (Bra/24) - Ljubicic (Kro/14) 7-6 (4) 6-2 6-4, Almagro (Spa/19) - Dolgopolov (Oek) 6-3 6-3 6-4.

Vierde ronde: Federer (Zwi/1) - Wawrinka (Zwi/20) 6-3 7-6 (5) 6-2, Söderling (Zwe/5) - Cilic (Kro/10) 6-4 6-4 6-2, Joezjni (Rus/11) - Tsonga (Fra/8) 6-2 opgave.

Vrouwen, derde ronde: Serena Williams (VSt/1) - Pavljoetsjenkova (Rus/29) 6-1 1-6 6-2, Jankovic (Ser/4) - Alona Bondarenko (Oek/27) 6-4 7-6 (3), Stosur (Aus/7) - Pivovarova (Rus) 6-3 6-2, Peer (Isr/18) - Bartoli (Fra/13) 7-6 (7) 6-2, Petrova (Rus/19) - Rezai (Fra/15) 6-7 (2) 6-4 10-8, Hantuchova (Slw/23) - Wickmayer (Bel/16) 7-5 6-3, Sjvedova (Kaz) - Klejbanova (Rus/28) 6-2 4-6 6-0, Groth (Aus) - Rodionova (Aus) 6-3 5-7 6-2, Henin (Bel/22) - Sjarapova (Rus/12) 6-2 3-6 6-3.

Vierde ronde: Petrova (Rus/19) - Venus Williams (VSt/2) 6-4 6-3, Wozniacki (Den/3) - Pennetta (Ita/14) 7-6 (5) 6-7 (4) 6-2, Dementjeva (Rus/5) - Scheepers (ZAf) 6-1 6-3, Schiavone (Ita/17) - Kirilenko (Rus/30) 6-4 6-4.

TRIATLON

Nieuwkoop. NK halve triatlon.

Mannen: 1. Diederen 3 km zwemmen, 80 km fietsen en 20 km hardlopen in 3.48.42, 2. Van der Meer 3.50.21, 3. Strijk 3.56.05, 4. Berk 3.58.28, 5. Wijnalda 4.00.19, 6. Van de Biggelaar 4.03.09.

Vrouwen: 1. Weerd 4.23.25, 2. Bij de Vaate 4.25.49, 3. Vlot 4.34.51.

VOLLEYBAL

Rotterdam. Kwalificatie EK mannen.

Groep F: Nederland - Macedonië 3-0 (25-20 25-16 25-20), Portugal - Zweden 3-2 (18-25 20-25 25-18 25-21 15-9, Nederland - Portugal 3-0 (25-22 25-21 25-14), Macedonië - Zweden 3-0 (25-21 25-21 25-19).

Eindstand: 1. Portugal 6-10 (15-5), 2. Nederland 6-8 (14-6), 3. Macedonië 6-6 (9-12), 4. Zweden 6-0 (3-18). Bijzonderheid: Portugal naar EK 2011 in Oostenrijk en Tsjechië. Nederland speelt in september in play-offs tegen Estland voor EK-ticket.

WIELRENNEN

Ronde van Italië.

Twintigste etappe, Bormio - Passo del Tonale: 1. Tschopp (Zwi) 178 km in 5.26.47, 2. Evans (Aus) 0.16, 3. Basso (Ita) 0.25, 4. Scarponi (Ita), 5. Arroyo (Spa) 0.41, 6. Nibali (Ita) 0.43, 7. Gadret (Fra) 0.48, 8. Mollema (Ned) 0.50, 9. Righi (Ita) 0.57, 10. Kirijenka (WRu) 1.02, 11. Vinokoerov (Kaz) 1.26, 13. Cunego (Ita) 1.39, 14. Kruijswijk (Ned), 17. Pinotti (Ita), 19. Porte (Aus) 1.42, 22. Karpets (Rus) 2.23, 27. Sastre (Spa) 3.40, 31. Ardila (Col) 6.02, 48. Weening 18.14, 88. Stamsnijder 37.54, 97. Flens, 99. Elijzen, 106. Van Emden, 113. Engels.

21e etappe, individuele tijdrit, Verona-Verona: 1. Larsson (Zwe) 15 km in 20.19, 2. Pinotti (Ita) 0.02, 3. Vinokoerov (Kaz) 0.17, 4. Evans (Aus) 0.22, 5. Nibali (Ita) 0.23, 6. Konovalovas (Lit), 7. Wiggins (GBr) 0.29, 8. Meyer (Aus) 0.32, 9. Scarponi (Ita) 0.35, 10. Stamsnijder (Ned) 0.37, 14. Van Emden 0.41, 15. Basso (Ita) 0.42, 18. Ardila (Col) 0.48, 22. Kruijswijk 0.56, 34. Cunego (Ita) 1.07, 39. Mollema 1.14, 44. Weening 1.18, 47. Arroyo (Spa), 51. Elijzen 1.20, 60. Flens, Sastre (Spa) 1.26, 120. Engels 2.21.

Eindklassement: 1. Basso 87.44.01, 2. Arroyo 1.51, 3. Nibali 2.37, 4. Scarponi 2.50, 5. Evans 3.27, 6. Vinokoerov 7.06, 7. Porte (Aus) 7.22, 8. Sastre (Spa) 9.39, 9. Pinotti 14.20, 10 Kiserlovski (Kro) 14.51, 11. Cunego 17.10, 12. Mollema 19.41, 15. Ardila 32.29, 18. Kruijswijk 37.27, 24. Weening 1.10.55, 109. Stamsnijder 3.41.45, 111. Elijzen 3.45.11, 116. Van Emden 3.53.24, 126. Engels 4.04.57, 135. Flens 4.21.47.

Ronde van België.

Vierde etappe, individuele tijdrit: 1. Cornu (Bel) 16,8 km in 21.13, 2. Moerenhout (Ned) 0.04, 3. Devolder (Bel), 4. Tankink (Ned) 0.08, 5. Nuyens (Bel) 0.14, 6. Westra (Ned) 0.15, 13. Posthuma 0.24, 14. Reus 0.27, 35. Van Dijk 0.58, 46. Veelers 1.07, 48. De Kort 1.09, 71. Van Hummel 1.36, 82. Ruijgh 1.42, 94. Hoogerland 1.51, 108. Löwik 2.02, 119. Curvers 2.14, 126. Van der Velde 2.22, 139. Honig 2.48, 151. Vissers 5.00.

Vijfde etappe Herstal - Herstal: 1. Hermans (Bel) 173,7 km in 4.24.03, 2. Devolder (Bel), 3. Gilbert (Bel) 0.48, 4. Lequatre (Fra), 5. De Gendt (Bel), 6. Walsleben (Dui), 7. Tankink; 19. Moerenhout 1.31, 31. Van Dijk 6.29, 37. De Kort 6.32, 47. Van der Velde.

Eindstand: 1. Devolder 16.35.55, 2. Cornu (Bel) 0.52, 3. Tankink 1.00, 4. Gilbert 1.11, 5. De Gendt 1.22, 6. Hermans 1.23, 7. Moerenhout 1.39; 31. Westra 6.51, 34. Posthuma 7.00, 35. Reus 7.03, 39. Van Dijk 7.28, 47. De Kort 7.45.

Ronde van Beieren.

Vierde etappe, individuele tijdrit: 1. Montfort (Bel) 27,8 km in 36.04, 2. Malori (Ita) 0.12, 3. Roulston (NZe) 0.48, 4. Meyer (Aus) 0.49, 5. Spilak (Slv), 6. Gretsch (Dui) 0.59.

Vijfde etappe Berching - Fürstenfeldbruck: 1. Sapa (Pol) 156,6 km in 3.26.03, 2. Meyer (Ais), 3. Rasmussen (Den) 0.16, 4. Ciolek (Dui), 5. Vigano (Spa), 6. Maaskant (Ned); 18. Poels, 25. Rooijakkers, 49. Chaigneau.

Eindstand: 1. Monfort (Bel) 18.31.38, 2. Malori (Ita) 0.12, 3. Spilak (Slv) 0.49, 4. Geschke (Dui) 0.59, 5. Ribbon (Fra) 1.00, 6. Oliveira (Por) 1.04; 25. Poels 2.04, 43. Van Ruitenbeek 6.07, 47. Van Groen 6.26.

ZEILEN

Medemblik. Delta Lloyd Regatta.

Mannen, RSX, eindstand na 9 races: 1. Miarczynski (Pol) 15 punten, 2. Dempsey (GBr) 34, 3. Mashiah (Isr) 35, 9. Van Rijsselberge 68.

Finn, eindstand na 8 races: 1. Gaspic (Kro) 26, 2. Trujillo (Spa) 33, 3. Misura (Kro) 37, 12. Postma 86.

Laser, eindstand na 10 races: 1. Slingsby (Aus) 45, 2. Del Solar (Chl) 70, 3. Hernandez (Spa) 73, 13. Pelt 120, 14. Van Schaardenburg 122.

470, eindstand na 11 races: 1. Asher/Willis (GBr) 66, 2. Belcher/Page (Aus) 71, 3. Fantela/Marenic (Kro) 80, 10. Coster/Coster 127.

Vrouwen, Laser Radial, eindstand na 11 races: 1. Bouwmeester (Ned) 28, 2. Van Acker (Bel) 43, 3. Fenclova (Tsj) 47, 8. Blom 87.

RSX, eindstand na 9 races: 1. Manchon (Spa) 42, 2. Klepacka (Pol) 56, 3. Shaw (GBr) 59, 34. De Koning 254.

470, eindstand na 11 races: 1. Conti/Micol (Ita) 58, 2. Westerhof/Berkhout (Ned) 69, 3. Petitjean/Douroux (Fra) 79, 16. Fokkema/Jongens 135.

Elliot, matchracen, kwartfinale: Team Bekatorou (Gri) wint van Team Groeneveld (Ned). Om vijfde plaats: Team Skoedina (Rus) wint van Team Groeneveld.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden