nieuws29maandag

- EREDIVISIE

Groningen - Feyenoord 3-1

PSV - Volendam 1-0

Ajax - Vitesse 3-0

Twente - De Graafschap 3-0

NAC - Heerenveen 4-2

Willem II - AZ 2-5

ADO Den Haag - Utrecht 0-0

NEC - Heracles 1-1

Sparta - Roda JC 2-2

OVERZICHT

FC Groningen - Feyenoord 3-1 (1-0). 21. De Roover 1-0, 81. Berg 2-0, 87. Bahia 2-1, 90. Berg 3-1. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 22.329. Rode kaart: 10. Hofland (Feyenoord). Gele kaart: Berg, Lovre, Van de Laak (FC Groningen), Bahia, Wijnaldum (Feyenoord).

FC Groningen: Da Silva; De Roover, Sankoh, Granqvist en Stenman; Ajilore, Levtsjenko (84. Metaj), Lovre (63. Garcia) en Andersson (72. Powel); Van de Laak en Berg.

Feyenoord: Timmer (63. Van Dijk); Greene, Hofland, Bahia en De Cler; Fer (89. Mols), Wijnaldum, Van Bronckhorst en Biseswar; Tomasson (70. Bruins) en Makaay.

PSV - Volendam 1-0 (0-0). 73. Wuytens 1-0. Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 33.200. Gele kaart: Tuyp, Sterk (Volendam).

PSV: Isaksson; Kromkamp, Marcellis, Brechet en Salcido; Dzsudzsak (63. Nijland), Mendez (69. Bakkal), Simons en Wuytens; Koevermans en Lazovic (46. Amrabat).

Volendam: Verhoeven; Maynard, Schilder, Boots en Sterk; Sheotahul, Yildiz (89. Bakens), De Lange en Hofstede; Tuyp (74. Smit) en Lopes.

Ajax - Vitesse 3-0 (0-0). 61. Suarez 1-0, 76. Vertonghen 2-0, 82. Vertonghen 3-0. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 46.769. Gele kaart: Suarez, Vertonghen (Ajax), Hofs, Molhoek (Vitesse).

Ajax: Stekelenburg; Silva, Van der Wiel, Vermaelen en Schilder; Enoh, De Jong (62. Sno) en Vertonghen (86. Lindgren); Suarez, Huntelaar en Sarpong (46. Cvitanich).

Vitesse: Velthuizen; Verhaegh, Sansoni, Sprockel en Drost (72. Yakubu); Hofs, Claudemir en Molhoek; Jenner (58. Kolk), Van Wolfswinkel en Büttner (78. Pryor).

FC Twente - De Graafschap 3-0 (1-0). 33. N'Kufo 1-0, 75. Denneboom 2-0, 90. Huysegems 3-0. Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschouwers: 23.200. Gele kaart: Keller, Jungschlüger, Frünkel, Oost (De Graafschap).

FC Twente: Boschker; Stam, Wielaert, Douglas en Braafheid; Brama, Perez (74. Hersi) en Janssen (89. Heubach); Denneboom (86. Huysegems), N'Kufo en Elia.

De Graafschap: Heijblok; Bot, Keller, Volmer en Frünkel; Schuurman, Jungschlüger en Meijer (61. De Groot); De Ridder (61. Robbemond), Den Ouden en Oost (84. Terschegget).

NAC - SC Heerenveen 4-2 (4-1). 14. Reuser 1-0, 36. Lurling 2-0, 41. Dingsdag 2-1, 42. Amoah 3-1, 45. Amoah 4-1, 60. Pranjic 4-2 (strafschop). Scheidsrechter: Liesveld. Toeschouwers: 16.700. Gele kaart: Fehér, Reuser, Van der Leegte (NAC), Beerens, Sibon (SC Heerenveen).

NAC: Ten Rouwelaar; Fehér, Zwaanswijk, Penders (54. Loran) en Mtiliga; Van der Leegte, Reuser (67. Elshot) en Kwakman; Kolkka, Amoah en Lurling (75. Cairo).

SC Heerenveen: Vandenbussche; Drost (46. Kopic), Breuer, Dingsdag en Jong-a-Pin; Grindheim, Vüyrinen en Pranjic; Beerens (83. Beda), Sibon en Elyounoussi (46. Paulo Henrique).

Willem II - AZ 2-5 (1-5). 5. De Zeeuw 0-1, 22. El Hamdaoui 0-2, 27. El Hamdaoui 0-3, 37. Dembélé 0-4, 39. El Hamdaoui 0-5, 41. Demouge 1-5, 86. Demouge 2-5. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 11.500.

Willem II: Aerts; Janse, Schenkel, Van Eijden en Veloso; Akgün, Mathijssen, Kargbo (46. Quasten) en Boutahar (75. Messoudi); Gregoire (46. Deul) en Demouge.

AZ: Romero; Swerts, Jaliens, Moreno en Moisander; De Zeeuw, Mendes da Silva (78. Holman), Schaars (25. Martens) en Van der Velden; El Hamdaoui en Dembélé (75. Pellè).

ADO Den Haag - FC Utrecht 0-0. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 8300. Gele kaart: Cziommer (Utrecht).

ADO Den Haag: Zwinkels; El Moussaoui, Horvath, Kum en Piqué; Rankovic (56. Schwiebbe), Immers en Resodihardjo (63. Meric); Knopper, Caracciolo en Soltani (70. Verhoek).

FC Utrecht: Vorm; Cornelisse, Dickoh (76. Wormgoor), Van Dijk en Nesu; Silberbauer, Cziommer en Maguire; George (79. Schaken), Skoubo (58. Boussaboun) en Loval.

NEC - Heracles 1-1 (0-0). 74. Tshibamba 1-0, 89. Everton 1-1. Scheidsrechter: Virant (Bel). Toeschouwers: 12.250. Rode kaart: 74. Tshibamba (NEC/2x geel). Gele kaart: Sibum, Fernandez (NEC), Klavan (Heracles).

NEC: Babos; Fernandez, Wisgerhof, Otten en El-Akchaoui; Sibum, Radomski (72. Schöne) en Davids; Ntibazonkiza, Van Beukering (78. Pothuizen) en Bouaouzan (62. Tshibamba).

Heracles: Pieckenhagen; Breukers, Maertens, Wuytens (77. Fledderus) en Looms; Quansah, Klavan, Van den Bergh (45. Bridji) en Douglas; Dost (50. Everton) en Overtoom.

Sparta - Roda JC 2-2 (1-0). 13. Poepon 1-0, 46. Bodor 1-1, 49. John 2-1, 66. Cissé 2-2. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 9503. Gele kaart: Toet, Rose (Sparta), De Jong, Kah (Roda JC).

Sparta: Varkevisser; Vermes (46. Van Bueren), Toet (82. Promes), Adeleye en Jaggy; Slot, Rose en Strootman; Dissels (72. Godee), Poepon en John.

Roda JC: Castro; Saeijs, De Fauw, Kah en De Jong; Linssen, Meeuwis, Oper (78. Janssen) en Bodor; Matondo en Gommans (64. Cissé).

TOPSCORERS

1. Amoah (NAC) 6 goals, 2. Pranjic (Heerenveen), Demouge (Willem II) 5 goals, 4. El Hamdaoui (AZ), Berg (FC Groningen), Tomasson (Feyenoord) 4.

PROGRAMMA

Vrijdag: AZ - Sparta. Zaterdag: PSV - De Graafschap, Vitesse - Willem II, Heracles - Roda JC. Zondag: Groningen - ADO Den Haag, Volendam - NAC, Feyenoord - NEC, Utrecht - Twente, Heerenveen - Ajax.

EERSTE DIVISIE

Dordrecht - Zwolle 4-0, Go Ahead - Cambuur 2-0, Fortuna S - RBC 0-0, Den Bosch - Veendam 2-2, AGOVV - Haarlem 2-0, Omniworld - RKC 1-1, Emmen - MVV 1-1, VVV - Excelsior 3-1, Telstar - Helmond Sport 2-3, Eindhoven - TOP Oss 2-2.

TOPSCORERS

1. Calabro (VVV) 7 goals, 2. Mertens (AGOVV), Koc (Eindhoven) 6 goals, 4. Hemmen (Veendam), Ars (RBC), Berger (RKC), Plet (Telstar) 5.

PROGRAMMA

Vrijdag: Emmen - Omniworld, RKC - AGOVV, RBC - VVV, Excelsior - Den Bosch, Telstar - Eindhoven, TOP Oss - Dordrecht, Helmond Sport - Fortuna S, Cambuur - Haarlem, MVV - Veendam. Zondag: Zwolle - Go Ahead.

ZATERDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Rijnsburgse Boys - DOTO 3-1, Barendrecht - Noordwijk 1-4, Heerjansdam - ARC 0-1, Capelle - Excelsior M 8-1, Ter Leede - ASWH 5-2. Stand: Rijnsburgse Boys 4-12, Capelle 4-8, Ter Leede 4-7, ARC 4-7, Barendrecht 4-7, Quick Boys 3-6, Noordwijk 4-6, Katwijk 3-4, Lisse 3-4, DOTO 4-4, ASWH 4-4, Scheveningen 3-3, Heerjansdam 4-0, Excelsior M 4-0.

Hoofdklasse B: DOVO - IJsselmeervogels 1-4, Kozakken Boys - Zwaluwen'30 4-1, Jodan Boys - Volendam 3-1, Ajax - Hoek 1-1, Spakenburg - Geinoord 6-3, Bennekom - GVVV 1-1, Sparta N - SDC Putten 0-0. Stand: IJsselmeervogels 4-12, Spakenburg 4-10, Jodan Boys 4-7, Kozakken Boys 4-6, Volendam 4-5, Hoek 4-5, SDC Putten 4-5, Bennekom 4-5, Zwaluwen'30 4-4, GVVV 4-4, DOVO 4-4, Geinoord 4-3, Ajax 4-3, Sparta N 4-2.

Hoofdklasse C: Be Quick'28 - Genemuiden 1-2, Flevo Boys - WHC 2-1, Excelsior'31 - HHC Hardenberg 0-3, Harkemase Boys - Nunspeet 2-2, Go Ahead K - Berkum 1-1, PKC'83 - Oranje Nassau 3-1. Stand: Go Ahead K 4-10, HHC 4-9, Nunspeet 4-7, PKC'83 4-7, Harkemase Boys 4-7, Be Quick'28 4-6, Excelsior'31 4-6, Staphorst 4-6, ONS Sneek 4-5, Berkum 4-4, WHC 4-4, Genemuiden 4-4, Flevo Boys 4-4, Oranje Nassau 4-0.

ZONDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: DWV - ADO'20 0-4, Hilversum - Haaglandia 2-1, VUC - AFC 3-4, Elinkwijk - Westlandia 2-2, HBS - Argon 0-6, VVSB - Onniworld 2-2, Türkiyemspor - Hollandia 0-1. Stand: Westlandia 4-10, VVSB 4-10, Argon 4-7, Omniworld 4-7, VUC 4-6, ADO'20 4-6, Hollandia 4-6, AFC 4-6, Hilversum 4-6, Haaglandia 4-4, Elinkwijk 4-4, Türkiyemspor 4-3, HBS 4-3, DWV 4-2.

Hoofdklasse B: Papendrecht - EVV 0-1, Meerssen - UNA 1-4, Venray - Deurne 2-2, DESK - Gemert 1-2, Schijndel - OJC Rosmalen 0-1, Cuijk - Longa 2-0, Dijkse Boys - Baronie 1-2. Stand: Cuijk 4-12, Baronie 4-9, EVV 4-8, Gemert 4-7, Dijkse Boys 4-7, Papendrecht 4-7, Venray 4-6, DESK 4-6, Schijndel 4-4, UNA 4-4, OJC Rosmalen 4-3, Meerssen 4-3, Deurne 4-1, LONGA 4-1.

Hoofdklasse C: WKE - De Treffers 1-3, Alcides - Be Quick G 0-2, Joure - Germania 4-1, Quick'20 - WSV 4-2, Achilles'29 - Lienden 1-1, De Bataven - Sneek Wit Zwart 0-1, HSC'21 - Babberich 5-1. Stand: HSC'21 4-12, De Treffers 4-10, Lienden 4-8, WKE 4-7, Quick'20 4-7, WSV 4-7, Be Quick G 4-7, Sneek Wit Zwart 4-6, Achilles'29 4-4, Alcides 4-4, Joure 4-3, Babberich 4-3, Germania 4-1, De Bataven 4-0.

BUITENLAND

België

Standard - Anderlecht 2-1, Brugge - Westerlo 2-0, Charleroi - Kortrijk 1-2, Lokeren - Cercle 1-1, Zulte-Waregem - Tubeke 1-0, Bergen - Roeselare 2-0, Moeskroen - Genk 1-2, Beerschot - Gent 2-2. Stand: Standard 6-16, Anderlecht 6-13, Moeskroen 6-13, Brugge 5-11, Genk 6-10, Kortrijk 6-10, Lokeren 6-9, Gent 6-8, Westerlo 6-8, Zulte-Waregem 5-7, Cercle 6-7, Bergen 6-6, Charleroi 6-6, Germinal 6-6, Dender 5-5, Mechelen 5-5, Roeselare 6-2, Tubeke 6-1.

Duitsland

Köln - Schalke'04 3-0, Dortmund - Stuttgart 3-0, Bremen - Hoffenheim 5-4, Hamburger SV - Mönchengladbach 1-0, Hannover'96 - Bayern München 1-0, Hertha BSC - Cottbus 0-1, Bochum - Leverkusen 2-3, Frankfurt - Bielefeld 1-1, Karlsruhe - Wolfsburg 2-1. Stand: HSV 6-13, Leverkusen 6-12, Bremen 6-11, Schalke'04 6-11, Dortmund 6-11, Hoffenheim 6-10, Stuttgart 6-10, Wolfsburg 6-9, Bayern München 6-8, Hertha BSC 6-8, Köln 6-7, Hannover'96 6-7, Bielefeld 6-6, Karlsruhe 5-6, Bochum 6-5, Cottbus 6-5, Frankfurt 5-3, Borussia M. 6-3.

Engeland

Everton - Liverpool 0-2, Aston Villa - Sunderland 2-1, Manchester United - Bolton 2-0, Newcastle - Blackburn 1-2, Stoke City - Chelsea 0-2, Middlesbrough - West Bromwich 0-1, Arsenal - Hull City 1-2, Portsmouth - Tottenham 2-0, Wigan - Manchester City 2-1. Stand: Chelsea 6-14, Liverpool 6-14, Aston Villa 6-13, Arsenal 6-12, West Ham 6-12, Hull City 6-11, Blackburn 6-10, Manchester City 6-9, Portsmouth 6-9, Wigan 6-8, Manchester United 5-8, West-Bromwich 6-7, Sunderland 6-7, Everton 6-7, Fulham 5-6, Middlesbrough 6-6, Bolton 6-4, Stoke City 6-4, Newcastle 6-4, Tottenham 6-2.

Frankrijk

Auxerre - Le Havre 3-0, Caen - Nantes 3-0, Lyon - Nancy 2-1, Sochaux - Lorient 1-1, Rennes - Nice 1-0, Le Mans - Marseille 1-1, Paris SG - Grenoble 0-1, Monaco - Lille 0-2, Valenciennes - Toulouse 0-1, Bordeaux - St. Etienne 1-1. Stand: Lyon 7-19, Toulouse 7-14, Marseille 7-13, Grenoble 7-13, Caen 7-11, Le Mans 7-11, Bordeaux 7-11, Lille 7-11, Nice 7-10, Rennes 7-10, Auxerre 7-10, Paris SG 7-10, Monaco 7-9, Nancy 7-7, St. Etienne 7-7, Valenciennes 7-7, Lorient 7-6, Le Havre 7-4, Nantes 7-4, Sochaux 7-3.

Italië

Sampdoria - Juventus 0-0, Fiorentina - Genua 1-0, AS Roma - Atalanta 2-0, Torino - Lazio 1-3, Udinese - Siena 2-1, Bologna - Napoli 0-1, Palermo - Reggina 1-0, Lecce - Cagliari 2-0, Catania - Chievo 1-0, AC Milan - Internazionale 1-0. Stand: Lazio 5-12, Napoli 5-11, Udinese 5-10, Internazionale 5-10, Catania 5-10, AC Milan 5-9, Juventus 5-9, Palermo 5-9, Atalanta 5-9, AS Roma 5-7, Lecce 5-7, Fiorentina 5-7, Genoa 5-6, Siena 5-5, Torino 5-5, Chievo 5-5, Sampdoria 5-4, Bologna 5-3, Reggina 5-1, Cagliari 5-0.

Schotland

Celtic - Aberdeen 3-2, Dundee United - Hearts 3-0, Motherwell - St. Mirren 2-1, Inverness - Kilmarnock 3-1, Falkirk - Hamilton 4-1, Hibernian - Rangers 0-3. Stand: Rangers 7-19, Celtic 7-16, Hearts 7-12, Inverness 7-10, Kilmarnock 7-10, Hibernian 7-10, Hamilton 7-9, Dundee 7-8, Falkirk 7-7, Motherwell 7-7, Aberdeen 7-7, St. Mirren 7-5.

Spanje Real Betis - Real Madrid 1-2, Gijon - Villarreal 0-1, Espanyol - Barcelona 1-2, Athletic Bilbao - Getafe 0-1, Numancia - Osasuna 0-0, Santander - Mallorca 1-2, Almeria - Recreativo 1-0, Malaga - Valladolid 2-1, Valencia - Deportivo La Coruña 4-2, Atletico Madrid - Sevilla 0-1. Stand: Valencia 5-13, Villarreal 5-13, Real Madrid 5-12, Sevilla 5-11, Barcelona 5-10, Almeria 5-10, Atletico Madrid 5-9, Getafe 5-8, Mallorca 5-8, Espanyol 5-7, Valladolid 5-6, Bilbao 5-5, Deportivo 5-5, Osasuna 5-4, Numancia 5-4, Recreativo 5-4, Malaga 5-4, Betis 5-2, Santander 5-2, Gijon 5-0.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden